آداب سفر کردن را یاد بگیرید

موضوع: اخبار گردشگری تاریخ: ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ 0 دیدگاه 506 مشاهده

 

 

برترین ها:

سفر هم برای خود آدابی دارد که باید رعایت کنید. قرار نیست همه چیز همیشه بر وفق مراد شما باشد. گاهی این شما هستید که باید کارهایی را انجام دهید و از انجام برخی فعل ها دست بردارید. اکنون که در آستانه نوروز و تعطیلات عید قرار داریم، برخی بایدها و نبایدهای سفر کردن را برایتان یادآوری می کنیم، بلکه مفید باشند.  

وقتی پروازتان را از دست می دهید چه باید بکنید

باید: برای پرداخت هزینه دوباره رزرو پرواز خود را آماده کنید. باید همراه خود پول داشته باشید تا بتوانید در همان ساعت پرواز دیگری – در هر کلاسی – را دوباره رزرو کنید.

یا باید این را در نظر داشته باشید که گیت های فرودگاه ۱۵ دقیقه پیش از پرواز بسته می شوند و اگر در این زمان رسیده اید، خودتان را به گیت برسانید تا بتوانید سوار هواپیما شوید.

نباید: برای اطلاع دادن به خط هوایی معطل کنید. اگر زودتر به آنها اطلاع دهید که شاید به پرواز نرسید، آنها می توانند در پرواز بعدی برای شما یک جا رزرو کنند. البته اگر جا خالی باقی مانده باشد.

یا نباید از خط هوایی یا آژانس دیگری تقاضای رزور جای دیگری را داشته باشید. در این صورت مجبور هستید هزینه خرید یک بلیط کامل را پرداخت کنید.

چگونه با همسایه پرسروصدا در هتل برخورد کنید

باید: با مسوول هتل تماس بگیرید. او می تواند سریعا یک نیروی کمکی برای شما بفرستد و چک کند ببینید چرا اتاق کناری یا روبه‌رویی این همه صدا و جنجال به پا کرده است.

یا باید از مسوول هتل توگوشی برای حذف صداهای اطراف درخواست کنید. بسیاری از هتل ها چنین امکاناتی دارند تا مسافران در سکوت و آرامش در اتاق های خود استراحت کنند.

 نباید: خودتان به تنهایی و مستقیم وارد عمل شوید. این کار می تواند عواقب بدی به دنبال داشته باشد. بهتر است به واسطه مسوول هتل این مشکلات را برطرف کنید.

نباید از دیگر مسافران برای برطرف کردن مشکل کمک بطلبید. اگر به دنبال محیط ساکت و بی صدا هستید باید اتاق خود را تغییر دهید نه اینکه انتظار داشته باشید دیگران این کار را انجام دهند.

با ماساژدهنده پرخاشگر چگونه باید رفتار کرد

باید: پیش از اینکه نور اتاق کم شود، با او جدی و قاطعانه برخورد کنید. به او بگویید دقیقا چه می خواهید و نباید موجب آسیب دیدن یا زخمی شدن شما بشود.

باید از زبان بدن خود استفاده کنید. با بالا آوردن  دست یا انگشت خود به تراپیست بگویید که دست از کار بکشد. با این کار مجبور نسیتید سکوت فضا را در هم بشکیند. 

نباید: به شانس خود اعتماد کنید. پیش از رزرو کردن تراپیست حتما جنسیت او یا اگر شناخت دارید، فرد موردنظر را انتخاب کنید.

نباید خودتان هم سردرگم باشید. باید برای تراپیست عددی بین ۱ تا ۱۰ تعیین کنید که فشاری که به بدن شما وارد می کند تا چه اندازه باشد. به طور مثال، درجه ۶ از همه بهتر است. ۹ نیز بسیار خشن است.

با راننده تاکسی بی ملاحظه و بی دقت چگونه باید رفتار کرد

باید: کرایه او را پرداخت کنید. رسیدی که از راننده تاکسی دریافت می کنید می تواند برای شما کمک کننده باشد.

یا باید شماره پلاک ماشین یا کد تاکسی او را یادداشت کنید و گزارش کار اشتباه او را به اداره تاکسی آن شهر بدهید.

نباید: داد بکشید یا دعوا کنید. راننده تاکسی یک حرفه ای در شغل خود به حساب می آید و شما حق ندارید با او بدرفتاری داشته باشید.

نباید اگر احساس ناامنی دارید، در تاکسی بمانید. اگر راننده تاکسی به تذکرهای شما اعتنایی نکرد، پیاده شوید و تاکسی دیگری بگیرید.
با راهنمای تور بیش از حد مشتاق چه باید کرد

باید: توری را رزرو کنید که چندین راهنما داشته باشد. اگر در موقعت خاصی قرار داشتید باید بتوانید از راهنمایی های لیدر دیگری استفاده کنید.

نباید: از افرادی که بدتان می آید دوری کنید زیرا بیشتر تحریک می شود تا بیشتر نظر راهنمای تور را به خود جلب کند. مسلما این مساله موجب ناراحتی بیشتر شما خواهد شد.  

نباید با عجله در مورد دیگران قضاوت کنید. شاید فردی که فکر می کنید خیلی نچسب است، در طول سفر رفتارهای خوبی از او ببینید.

با کنار دستی که جای زیادی اشغال می کند چطور باید رفتار کرد

باید: مراقب جای خود باشید. می توانید دست خود را روی دسته صندلی بگذارید تا او متوجه شود نباید فضای صندلی شما را اشغال کند.

باید به اندازه و سایز مسافران حساس باشید. می توانید در صورت نیاز تقاضا کنید تا جای شما را  عوض کنند. 

نباید: با خشونت به او نگاه کنید. یا اینکه بخواهید او را هل دهید. باید با آرامش و احترام از او بخواهید جا و اندازه خود را بداند.

نباید مدام حرص بخورید. قوانین و آداب هواپیما می گوید، مسافرانی که در صندلی وسط نشسته اند، حق استفاده از دسته های صندلی در سمت چپ و راست را دارند.  

با هزینه گزاف هتل چگونه برخورد کنیم

باید: به هشدارها توجه داشته باشید. احتمالا هتل به شما اعلام می کند که برخی از امکانات هزینه های اضافه می طلبد و باید مراقب این گونه هزینه ها باشید.

باید از مشتری دایمی بودن خودتان به مدیر هتل بگویید تا بدانید در سال چندین بار در هتل آنها اقامت دارید.

نباید: مسوولیت قراردادها را بپذیرید. این کاغدنوشت ها را مسوولان هتل باید به طور شفاهی به مشتری ها گوشزد کنند.

نباید از دفاع کردن از خود هراس داشته باشید. اگر صندوقدار نتوانست کمکی به شما بکند، مسوول مهمانان یا مدیر هتل را بخوانید تا در مورد این هزینه ها به شما توضیح دهد.

با مسمومیت غذایی هنگام سفر چه باید کرد

باید: به داروخانه محلی بروید و تقاضای داروی مناسب حالتان را داشته باشید تا جلوی تهوع شما را بگیرد.

اگر حالت تهوع شدید، سرگیجه و خشکی دهان داشتید، باید به دنبال درمانگاه باشید.

نباید: دوباره به سراغ غذاهای جامد بروید و تا حد امکان باید غذاهای آبکی و نوشیدنی میل کنید. نوشیدنی هایی همچون شیرنارگیل که الکترولیت دارند برای این امر مناسب هستند. سپس به سراغ برنج و موز بروید.

نباید بی خیال ادامه سفر خود بشوید. مسومیت غذایی خیلی طول بکشد دو تا ۴ روز است. سفر خود را برای این مساله ساده خراب یا متوقف نکنید.

وقتی ناخواسته اتاق هتل را خراب می کنید چه باید بکنید

باید: خرابی ها را برآورد کنید. خود فرد با هزینه های کمتر می تواند مشکلات را جمع کند.

باید این مساله را به مدیر هتل اعلام کنید زیرا به هر حال آنها متوجه این امر می شوند و آن وقت مورد تهمت یا هزینه بیشتری قرار می گیرید. 

نباید: طوری رفتار کنید که گویا خسارت بی ارزش یا کوچک است.

نباید بدون اینکه هزینه خسارت خود را پرداخت کنید، هتل را ترک کنید. اگر خسارت زیاد باشد باید خودتان تعمیر آن را به عهده بگیرید.

چگونه بدون اینکه مردم محلی ناراحت شوند، از آنها عکاسی کنیم

باید: از آنها برای این کار اجازه بگیرید. اگر نمی توانید به زبان آنها به درستی حرف بزنید، دوربین خود را به آنها  نشان دهید و منتظر واکنش آنها بمانید. باید پیش از عکاسی بدانید آیا راضی هستند یا خیر.

باید با یکی از اعضای خانواده یا همراهان فردی که می خواهید از او عکس بگیرید حرف بزنید یا به او لبخند بزنید تا بداند از عکاسی از او منظور بدی ندارید.

نباید: اگر سوژه مخالفت کرد به اصرار از او عکس بگیرید. بروید و یک سوژه دیگر پیدا کنید.

نباید یواشکی و مخفیانه از او عکس بگیرید که این کار چندان اخلاقی و مبادی آداب نیست.

با گارسون سربه هوا چطور باید رفتار کرد

باید گارسون دیگری را صدا کنید تا سفارشات شما را به عهده بگیرد.

باید مدیر را صدا کنید و در مورد اینکه گارسون سفارشات شما را درست انجام نداده است یا آنها را دیر آورده به او توضیح دهید.

نباید: با حرکات دست یا انگشت گارسون را تهدید کنید یا طوری رفتار کنید که نظر دیگران جلب شود.

نباید طوری نشان دهید که از سرویس راضی نبوده اید. در برخی از فرهنگ ها باید با اشاره گارسون را صدا کنید تا صورت حساب رابرایتان بیاورد.

چطور باید چانه بزنید

باید: چیزی را که می خواهید بخرید تعیین کنید و از یکی از شهروندان شهر مقصد و محلی ها بخواهید  آن را با قیمت مناسب برای شما خریداری کند.

باید بدانید صبر و خوش رفتاری در این زمینه بسیار مهم است.

نباید: از تخفیف گرفتن هراس داشته باشید.

نباید در همان فروشگاه اول کالا خود را بخرید. به جاهای دیگر نیز بروید شاید بتوانید جنس و مدل بهتر با قیمت مناسب تر تهیه کنید.

آداب سفر کردن را یاد بگیرید


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

آمستردام را با قایق درنوردید!

آمستردام را با قایق درنوردید!

ادامه مطلب
آمستردام را با قایق درنوردید! برنامه «قایق رانی در آمستردام» یکی از بزرگترین جاذبه ها و بهترین مراسم دریایی در جهان است که در آن کشتی های بزرگ و صدها کشتی ...
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

ادامه مطلب
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری در این قسمت از گینس های گردشگری نگاهی داریم به دیوار چین ( GREAT WALL OF CHINA )، طولانی ترین دیوار دنیا. شاید مشهورترین نشانه ...
۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

ادامه مطلب
5 دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی زمانی که شما برای تعطیلات خود و مسافرت برنامه ریزی می کنید چه قصد سفر به کشورهای همسایه یا کشورهای دورتر را داشته ...
مراسم گرامیداشت روز دانشجو

مراسم گرامیداشت روز دانشجو

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/615jxd مراسم گرامیداشت روز دانشجو ...
فیلیپین، جایی شبیه بهشت

فیلیپین، جایی شبیه بهشت

ادامه مطلب
فیلیپین، جایی شبیه بهشت فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در ‏شرق کشور ویتنام، ...
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

ادامه مطلب
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند کشور بریتانیا مدتها بین مسافران لقب کشوری با بیمزه ترین غذاها را به خود اختصاص داده است. اما این کشور در این ...
ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ادامه مطلب
راهنمای گردشگری ایتالیا ایتالیا – رم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا در کمترین زمان و بهترین نرخ با شماره 09124434559  مهدی و 09120714715 مهدیلو تماس حاصل نمایید نوشته ویدیو راهنمای گردشگری ...
چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: تابستان معمولا شلوغترین فصل کمپینگ است. ولی افرادی هستند که ترجیح میدهند زمستان ها اینکار را انجام دهند. کمپینگ در زمستان چالش برانگیزتر است و صحنه های ...
مناسب ترین چمدان برای یک سفر

مناسب ترین چمدان برای یک سفر

ادامه مطلب
مجله ایده آل: برای رفتن به مسافرت یکی از اصلی‌ترین وسایلی که حتما به آن احتیاج پیدا خواهید کرد انواع چمدان، ساک‌های مسافرتی و کیف‌های بزرگ است. دنیای چمدان‌ها ...
دهکده گردشگری عباس برزگر

دهکده گردشگری عباس برزگر

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/i781hz دهکده گردشگری عباس برزگر ...
مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

ادامه مطلب
از قدیمی ترین مساجد و دانشگاه های جهان اسلام محسوب می شود که در سال 361 هجری (975 میلادی) توسط جوهر صقلّی فرمانده فاطمی ساخته شده و منقول است که ...
مسجد سلطان حسن

مسجد سلطان حسن

ادامه مطلب
در سال 757 هجری (1356 میلادی) توسط سلطان حسن بن محمد بن قلادون به عنوان مسجد و مدرسه ای برای چهار مذهب اسلامی شناخته شده تأسیس گردیده و از زیباترین ...
فانوس اسکندریه

فانوس اسکندریه

ادامه مطلب
فانوس دریایی اسکندریه هفتمین مورد عجایب هفتگانه جهان است که در مصر قرار داشت. برجی که بر فراز آن آتشی بود تا شبها راهنمای ملوانان برای رسیدن به بندر اسکندریه ...
مسجد عمروبن عاص

مسجد عمروبن عاص

ادامه مطلب
اولین مسجدی است که در سال 21 هجری در مصر ساخته شده و گفته می شود چهاردهمین مسجدی است که در اسلام ساخته شده است. از آن جا که قدیمی ...
اهرام سه گانه مصر

اهرام سه گانه مصر

ادامه مطلب
مجموعه اهرام جیزه نام مجموعه اهرام سه گانه و تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه شمالی شهر قاهره کنونی واقع شده است. هرم بزرگ جیزه ...
قلعه صلاح الدین

قلعه صلاح الدین

ادامه مطلب
قلعه صلاح الدین قاهره یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری در مصر است و بخاطر نسیم خنکی که در آن منطقه می وزد به آن لقب گنبد مملو از باد ...
مسجد ابن طولون رود نیل

مسجد ابن طولون رود نیل

ادامه مطلب
در سال 265 هجری (886 میلادی) توسط احمد ابن طولون ساخته شده و سومین مسجد ساخته شده در تاریخ اسلامی مصر و از بزرگ ترین مساجد این کشور با 26 ...
مسجد محمدعلی پاشا

مسجد محمدعلی پاشا

ادامه مطلب
مسجد محمد علی پاشا واقع در قلعه صلاح الدین قاهره در مصر است که از سوی محمد علی پاشا بین سالهای 1830 تا 1848 به سبک معماری عثمانی و الگو ...
کتابخانه اسکندریه

کتابخانه اسکندریه

ادامه مطلب
یكی از شگفتیهای دنیای قدیم، كتابخانه اسكندریه در كشور مصر بود. این كتابخانه 228 سال قبل از میلاد مسیح، توسط بطلمیوس اول در شهر بندری اسكندریه بنا شد و به ...
مجسمه ابوالهل

مجسمه ابوالهل

ادامه مطلب
یکی از آثار بسیار زیبایی که در رو به روی هرم بزرگ قرار دارد مجسمه ابولهل است این مجسمه از لحاظ معماری بسیار زیبا می باشد و طبق مدارک به ...
پل ریالتو ( Rialto Bridge )

پل ریالتو ( Rialto Bridge )

ادامه مطلب
پل ریالتو ( Rialto Bridge ) یکی از چهار پلی است که بر روی کانال گراند ( Grand Canal ) در ونیز ایتالیا قرار دارد. پل ریالتو قدیمی ترین پل ...
استونی

استونی

ادامه مطلب
جمهوری استونی ( Estonia ) کوچکترین و شمالی ‌ترین کشور منطقه بالتیک است و از تعداد زیادی جزیره در ساحل جنوبی خلیج فنلاند تشکیل شده است. استونی از جنوب با ...
میانمار

میانمار

ادامه مطلب
میانمار ( Myanmar ) یا برمه موسوم به سرزمین طلایی کشوری است که اکثر ساکنان آن را بودایی‌ ها تشکیل داده‌ اند. میانمار در قرن نوزدهم به تصرف بریتانیایی ‌ها ...
میکرونزی

میکرونزی

ادامه مطلب
ایالات فدرال میکرونزی ( Micronesia ) کشوری در میان آب ‌های اقیانوس آرام است که از مجموعه 600 جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. کشور میکرونزی در شمال ...
آلمان

آلمان

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، ...
برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر: «پیاده روی اربعین» و دغدغه های مربوط به آن، این روزها موضوع گپ و گفت خیلی از هموطنان ماست.برای آمادگی بیشتر زائران حسینی در این سفر معنوی، ...
۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: بعضی وقتها در طول سفر استرس همراهتان است یا سرما میخورید و بیمار میشوید. در ادامه دلایل این اتفاق ها و راه حل هایی ساده برای برطرف ...
اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

ادامه مطلب
پایتخت : تونس وسعت : حدود 164 هزار کیلومتر مربع جمیعت : حدود 10 میلیون نفر زبان رسمی : عربی پول رایج : دینار تونس کد تلفن : 00216 شهرهای مهم : تونس، حمامت موقعیت : تونس نام ...
دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

ادامه مطلب
شهربازی بانکوک با انواع بازی ها و سرگرمی های متعدد، ساعت های شادی را برای کودکان فراهم می کند. شهر برفی، تنگه باریک، اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده، پیست اتومبیل رانی ...
آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، گذشته ...

های گردی