امن ترین مناطق دنیا برای در امان ماندن از جنگ جهانی سوم

موضوع: جاذبه های گردشگری تاریخ: ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ 0 دیدگاه 363 مشاهده
وب سایت دیجیاتو – مریم موسوی: ماه گذشته، آب و هوای بسیاری از بخش های دنیا آخر الزمانی بود. قسمت های وسیعی از برزیل، اوروگوئه، آرژانتین و انگلستان به شدت دچار سیل زدگی شدند.

حال اگر به این وقایع، توفان های ویرانگر و غیرفصلی تگزاس و دمای وحشتناک هوا در سواحل شرقی ایالات متحده آمریکا را هم اضافه نمایید در خواهید یافت که شرایط آب و هوایی بدتر از چیزی است که تصورش را میکنید.

در واقع تغییرات اقلیمی نشأت گرفته از انسان مدتی است که وخامت یافته است و به زودی دمای کلی زمین نیز یک درجه (از سال ۱۹۰۰ میلادی به این طرف) افزایش می یابد و همین مساله می تواند تغییرات عظیمی را در سیاره ما به وجود آورد.

از آن طرف، با پدیده هایی نظیر جنگ داخلی در سوریه و عراق روبر هستیم و شدت گرفتن تنش ها میان روسیه و ترکیه را شاهدیم که بعد از سرنگونی یک فروند هواپیمای جنگی روسیه در آسمان ترکیه به نقطه اوج خود رسید. همه اینها را گفتیم تا یادآوری کنیم که دنیا حال و روز خوبی ندارد.

لذا اگر قرار باشد که در سال پیش رو دنیا به آخرش برسد و آشوب سرتاسر آن را فرا بگیرد بهتر است از همین حالا امن ترین نقطه روی آن را مشخص نماییم، کسی چه می داند شاید موفق شدیم به این نقاط سفر کرده و برای مدت محدودی هم که شده خود را از خطرات حفظ نماییم. با ما همراه باشید.

ایسلند

ایسلند را می توان منزوی ترین کشور در اروپا دانست چراکه دست کم ۱۶۰ کیلومتر تا خشکی های مجاور به خود فاصله دارد و در نتیجه حمله به آن از سوی کشورهای متخاصم بسیار خطرناک و دشوار است.

این کشور لبریز از منابع مفید برای زنده ماندن است و تقریبا تمام انرژی مورد نیازش را هم از گرمای ناشی از آتش فشان های فعالی می گیرد که در سرتاسر قلمرو آن می توان پیدا کرد. آب های ساحلی ایسلند نیز بهترین و کم یاب ترین غذاهای دریایی را در خود جای داده، بنابراین در صورتی که مجبور شوید برای مدتی طولانی در این منطقه محصور و جدای از باقی بخش های دنیا بمانید، نگرانی از بابت سرما و سیر کردن خود نخواهید داشت.


تریستان داکُنها

تریستان داکنها نام مجموعه ای از جزایر است که در جنوب اقیانوس اطلس واقع شده و می توان آن را دورافتاده ترین مجمع الجزایر دارای سکنه در دنیا خواند که تقریبا ۲۰۰۰ کیلومتر از نزدیک ترین خشکی فاصله دارد.

جمعیت این جزایر بالغ بر ۳۰۰ نفر اعلام شده و روشن است که با آغوش باز از ساکنان جدید استقبال خواهند کرد. این منطقه به خاطر موقعیت خوبش برای ماهیگیری شناخته می شود (بهترین شغل در صورتی که قرار باشد جهان را آشوب در بر بگیرد).


گوام

این منطقه دورافتاده از خاک آمریکا بهترین نقطه برای شهروندان این کشور است. گوام در منقطه اقیانوسیه واقع شده و می توان حضور گسترده نظامی آمریکا را در آن دید. البته گوام اقتصاد موفقی ندارد و بخش اعظمی از درآمد آن را توریست ها و دولت آمریکا تامین می کنند.


چیانگ مای

در باب امنیت این شهر روستایی شمال تایلند همین بس که مارک فیبر سرمایه گذار سوئیسی خانه اش را در آن ساخته است. فیبر فردی است که به خاطر بدبینی شدیدش نسبت به وضعیت دنیا شهرت دارد و مرتبا هم هشدار می دهد که اگر جنگی گسترده در دنیا اتفاق افتاد به کجا پناه ببرید (مناطق کشاورزی روستایی) و در این صورت چه اتفاقی برای دلار رخ خواهد داد.

در راس همه این موارد، با وجود اینکه جنوب شرقی آسیا برای مدت چندین دهه کانون جنگ، هروئین، قتل عام و رسوایی های سیاسی بوده است، منطقه چیانگ مای را می توان به دژ امنیت و ثبات تشبیه کرد.


دنور

این ناحیه را بنابر دلایل محدودی می توان ایمن قلمداد کرد؛ نخست مجاورتش به مخازن نفت خام است و این یعنی برای همیشه سوخت مورد نیاز ساکنانش تامین خواهد بود.

در صورت درگرفتن جنگ نیز به راحت ترین شکل ممکن می توان از این شهر آمریکایی محافظت کرد چراکه تنها ۱٫۶ کیلومتر بالاتر از سطح دریا قرار دارد (هیچ دریایی در مجاورت آن نیست) و تماما با کوه ها احاطه شده است.

ارتفاع این شهر نیز باعث می شود که به گزینه ای ایده آل در صورت گرم شدن بیش از اندازه زمین بدل گردد. در واقع، گرمایش زمین، حاصلخیزی بیش از پیش زمین های کشاورزی در اطراف این شهر را به دنبال خواهد داشت.


قطب جنوب

قطب جنوب را می توان یکی از نامناسب ترین مناطق دنیا برای سکونت دانست و به همین دلیل است که این بخش در صورتی که جنگی در بگیرد در زمره بهترین ها برای زندگی خواهد بود.

اگر بتوانید غذای کافی برای زنده ماندن در سرمای شدید این ناحیه را با خود همراه ببرید، می توانید در یکی از همان خانه های برفی اش ساکن شوید و تا زمانی که اوضاع بهبود پیدا کند در آن دوام بیاورید. همانطور که تایید خواهید کرد، هیچگاه احتمال ندارد که جنگ به این منطقه از زمین برسد.

تنها مشکلی که وجود دارد این است که اگر به خاطر گرمایش شدید زمین، سطح آب دریا در آن بالا برود، ممکن است سرنوشتی مانند این پنگوئن نصیب شما شود.


پونچاک جایا

این منطقه کوهستانی از اندونزی نیز ظاهرا جای مناسبی برای زندگی نیست اما در نظر داشته باشید که در صورت در گرفتن جنگ جهانی سوم، شما دیگر به دنبال یک جای مناسب برای زندگی نیستید و امنیت اصلی ترین فاکتور مورد نظر شماست.

علت قرار گرفتن نام این منطقه در لیست ما هم این است که پونچاک جایا بزرگ ترین معدن طلای دنیا را در خود جای داده و  این یعنی، کار به اندازه کافی در آنجا هست و نکته دیگر اینکه سومین معدن بزرگ مس نیز در این نقطه از دنیا قرار گرفته است.


کیپ تاون

برای ساکنین قاره آفریقا هم کیپ تاون بهترین جا برای زندگی خواهد بود. این ناحیه با چشم اندازهای زیبا و بنادر چشم نوازش  پرجمعیت ترین شهر آفریقای جنوبی است. حتی اگر تمام قاره سیاه هم دچار آشوب شود، آب در دل ساکنان کیپ تاون تکان خواهد خورد.

اقتصاد این منطقه نیز هیچ شباهتی به شهرهای شمالی اش ندارد و علت هم تاحدودی به موقعیت جغرافیایی آفریقای جنوبی باز می گردد. این منطقه همچنین از هیچ کشور غربی تاثیر نمی پذیرد.


برن

سوئیس را می توان به بهشتی در طول تاریخ خون بار اروپا تشبیه کرد. برن شهری است که کاملا در احاطه کوه های آلپ قرار گرفته و علاوه بر این، به لطف خرد دیپلماتیک سیاستمداران سوئیس، می توان آن را ایمن ترین نقطه در اروپا دانست.

این کشور تقریبا در تمامی مناقشات و درگیری های چند صد سال اخیر اروپا، موضعی بی طرف را اتخاذ کرده است و به همین خاطر میتوان گفت که در جریان جنگ جهانی سوم یکی از امن ترین نقاط دنیاست. زمین های کشاورزی سوئیس، از جمله حاصلخیزترین ها هستند و در صورتی که دمای کره زمین از این بیشتر شود، بر میزان حاصلخیزی آنها نیز افزوده می شود.

گفته می شود که نام برن از اسم جمع خرس (به زبان آلمانی) یعنی Bären گرفته شده است و محوطه هایی که برای نگهداری و مراقبت از خرس های این کشور ساخته شده اند قدمتی ۵۰۰ ساله دارند.


یوکان

یوکان غربی ترین نقطه کاناداست که جمعیت اندکی دارد و درآمد آن نیز عمدتا از دولت و توریست ها ناشی می شود. با این همه، اگر جنگی در بگیرد، جوامع کوچک آن همچنان پر رونق خواهند بود. حیات وحش آن غنی از انواع شکار است که این مساله در نخستین سال های پس از بحران و وقتی که کشاورزی گزینه قابل اعتمادی برای امرار معاش نیست، بسیار اهمیت خواهد یافت.

همزمان با بازسازی جامعه به دست آنها که از جنگ گریخته اند، معادن فلزات نایاب یوکان نیز به رشد و شکوفایی می رسند. یوکان آب و هوایی خشن دارد و به خصوص زمستان های آن خیلی سخت است.


کانزاس سیتی

هر اتفاقی که برای آمریکا بیافتد، کانزاس سیتی آن سر جایش خواهد بود. این منطقه در هیچیک از سواحل آمریکا قرار ندارد و در نتیجه نگرانی از بابت تهاجم خارجی یا بالا آمدن سطح آب آن را تهدید نمی کند.

کانزاس سیتی با زمین های کشاورزی گسترده احاطه شده (مناسب برای کشت غلات و پرورش دام) و علاوه براین، چندین خط ریلی هم از آن عبور می کنند در نتیجه حمل و نقل در آن مشکلی نخواهد داشت.


جزیره لوئیس

این منطقه در شما اقیانوس اطلس قرار گرفته و اگر بخواهید با قایق از سرزمین اصلی اسکاتلند به آن سفر کنید دست کم سه ساعتی را در راه خواهید بود و در نتیجه از گزند هر حمله ای در امان خواهد بود. نکته دیگر اینکه ظرف ۹۵۰ سال اخیر، هیچ حمله موفقی علیه انگلستان صورت نگرفته است.

این جزیره همچنین طیف وسیعی از منابع طبیعی را در خود جای داده است و به همین خاطر ساکنان آن هیچ نگرانی از بابت سیر کردن خود خود نخواهند داشت.

امن ترین مناطق دنیا برای در امان ماندن از جنگ جهانی سوم


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

کدام شهر ایران هتل های گران تری دارد؟

کدام شهر ایران هتل های گران تری دارد؟

ادامه مطلب
روزنامه هفت صبح: دست خودتان است؛ یک شب اقامت در هتل آپارتمان 65 هزار تومانی را انتخاب می کنید یا با پرداخت سه میلیون و 550 هزار تومان به ...
زیباییِ از دست رفته روستاي گردشگري قلات

زیباییِ از دست رفته روستاي گردشگري قلات

ادامه مطلب
وب‌سایت توریسم آنلاین: آنقدر زباله هاي شهري، تعدد خانه هاي مخروبه و كوه هايي كه در حال برش هستند تا به ساختمان هاي فلزي و بتني تبديل شوند در ...
آبشار منج،دنا

آبشار منج،دنا

ادامه مطلب
زهرا مرادی استان کهگیلویه و بویراحمد, طبیعی و تفریحی آبشار منج دنا در موقعیت جغرافیایی E510647 N310912 در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع است. منج یکی از شهرهای استان است. گویش، ...
زیباترین آبشارهای ایران در استان‌های جنوبی

زیباترین آبشارهای ایران در استان‌های جنوبی

ادامه مطلب
وب‌سایت چیدانه - فاطمه افشاریان: در روزهای آغازین فصل پاییز با خنک‌تر شدن هوا آن دسته از عزیزانی که به خاطر گرمای تابستان عطای سفر تابستانی را به لقایش ...
گردشگری غذا در ایران با این همه خوراکی

گردشگری غذا در ایران با این همه خوراکی

ادامه مطلب
ماهنامه پیشه و تجارت - زهرا محرابی: گردشگری غذا یا به قول ایرانی ها، شکم گردی یک سبک گردشگری است که سال هاست مورد توجه توریست ها بوده و ...
پاییز گردی رویایی در جنگلی بر فراز ابر ها

پاییز گردی رویایی در جنگلی بر فراز ابر ها

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: ایرانگردی در همه فصل های سال به خصوص در پاییز،‌ حس و حال خاصی دارد. پاییز،‌ فصل هزار رنگ هزار نقش است و به ...
کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر

کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر

ادامه مطلب
کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر کاخ سلطنتی رامسر یا کاخ مرمر یکی از نفیس‌ترین آثار دوران پهلوی در شمال ایران است. این کاخ به دستور رضا شاه پهلوی در سال ۱۳۱۶ به بهره‌برداری رسید و تا انقلاب سال ...
راز عمارت سفید در دل کویر کرمان

راز عمارت سفید در دل کویر کرمان

ادامه مطلب
خبرگزاری ایسنا - سمیه حسنلو: کنار ریل‌های آهنی منتهی به شهر کرمان، در دل کویر، عمارت سپیدرنگِ باشکوهی دیده می‌شود که تا همین یک سال پیش، مخروبه‌ای بیش نبود ...
ویدیو آبگرم یله گنبد،کیمیایی در دشت قزوین

ویدیو آبگرم یله گنبد،کیمیایی در دشت قزوین

ادامه مطلب
ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت ...
از کباب‌ تا‌ کوفته‌ تبریزی‌ و‌ دیزی‌ خوری‌ در تهران

از کباب‌ تا‌ کوفته‌ تبریزی‌ و‌ دیزی‌ خوری‌ در تهران

ادامه مطلب
وب‌سایت آفتاب نیوز: «تصور کنید که در دشتی سرسبز پر از شالیزارها، مزارع چای و باغ‌های زیتون هستید؛ جایی که به شما اجازه می‌دهد تا زردآلوهای طلایی را بچینید ...
کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر

کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر

ادامه مطلب
کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر دست هایی که این روزها چنین لرزه به جانشان افتاده، همان دست های توانایی است که سالهای طولانی چراغ هنری اصیل را روشن نگه ...
دیدنی ترین دریاچه های ایران

دیدنی ترین دریاچه های ایران

ادامه مطلب
مجله همشهری دانستنیها: دریاچه ها یکی از پرطرفدار ترین مکان های گردشگری ایران هستند. باید بدانید که دریاچه های زیبایی در کشورمان وجود دارد که ما از وجود آنها ...
پل گاودوش‌ آباد اوقان ، سراب

پل گاودوش‌ آباد اوقان ، سراب

ادامه مطلب
این اثر در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۱۸۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این پل در استان آذربایجان شرقی، شهرستان سراب و ...
بزرگترین و شگفت انگیزترین غارهای ایران

بزرگترین و شگفت انگیزترین غارهای ایران

ادامه مطلب
مجله همشهری دانستنیها - اشکان خسروپور: ایران از نگاه غارنوردان حدود دو هزار «غار» دارد. می گوییم از نگاه غارنوردان، چون هر کدام از رشته هایی که کارشان با ...
«سی تیر»، خیابانی به وسعت تاریخ ایران

«سی تیر»، خیابانی به وسعت تاریخ ایران

ادامه مطلب
مجله مهرگان نو - سارا میرشجاعی: در دل پایتخت شلوغ و پر رفت و آمد، نبض خیابانی می زند که پرسر و صداست اما سنگینی تاریخی پرحکایت را به ...
پاییز گردی در زیباترین باغ تهران

پاییز گردی در زیباترین باغ تهران

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: پاییز گردی در تهران نیز،‌ همیشه حال و هوای خاص خود را داشته است. پاییز، فصل گالری گردی و موزه گردی بوده، چرا که ...
گُمیشان؛ شهری که یادگار اشکانیان دریانورد است

گُمیشان؛ شهری که یادگار اشکانیان دریانورد است

ادامه مطلب
مجله مهرگان نو: سندهای تاریخی بی شماری هست که نشان می دهد «گمیشان» یکی از هسته های یک جانشینی اشکانیان بوده، آن هم درست زمانی که «گرگان رود» از ...
ویدیو نخل و نخل گردانی در استان یزد

ویدیو نخل و نخل گردانی در استان یزد

ادامه مطلب
ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت ...
چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

ادامه مطلب
وب‌سایت عصر ایران: روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» ...
جزایر ایرانی خلیج فارس را بشناسید

جزایر ایرانی خلیج فارس را بشناسید

ادامه مطلب
برترین ها: خلیج همیشه فارس در جنوب کشورمان قرار دارد و نام خلیج فارس تا ابد خلیج فارس باقی خواهد ماند. در این میان آنچه که ...
گردشگران خارجی بعد از سفر به ایران چه می نویسند؟

گردشگران خارجی بعد از سفر به ایران چه می نویسند؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر - رویا سادات هاشمی: خواندن سفرنامه گردشگرهای خارجی که به ایران سفر کرده اند همیشه فرصت هیجان انگیزی است برای محک زدن خودمان،برای اینکه بدانیم ما و ...
شگفت انگیزترین ماهی های جهان در نصف جهان!

شگفت انگیزترین ماهی های جهان در نصف جهان!

ادامه مطلب
هفته نامه همشهری سرنخ - جلال الدین شمسایی: برای دیدن کلکسیونی از ماهی های عجیب و غریب باید زحمت یک مسافرت را به خودتان بدهید و به تونل آکواریوم ...
خانه موزه های گرانبهای ایران

خانه موزه های گرانبهای ایران

ادامه مطلب
ماهنامه پیشه و تجارت: بارها پیش آمده از کنار خانه های قدیمی عبور کرده ایم و رنگ و بوی زندگی از آن به مشام مان رسیده است. رنگ و ...
پنج مقصد گردشگری گمنام در ایران

پنج مقصد گردشگری گمنام در ایران

ادامه مطلب
جام جم آنلاین: «برای آن ها که به دنبال تجربه های جدید هستند، ایران کشوری است مملو از جاذبه های کمتر شناخته شده که با زیبایی و قدمت تاریخی ...
به مثلث برمودای ایران خوش آمدید

به مثلث برمودای ایران خوش آمدید

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو: بیابان گردی و کویر نوردی، یکی از ظرفیت های ممتاز گردشگری در ایران چهار فصل است و مخاطبان داخلی و بین المللی فراوانی دارد. یکی از جاهایی ...
عجیب ترین دریاچه و تالاب های ایران

عجیب ترین دریاچه و تالاب های ایران

ادامه مطلب
وب‌سایت همگردی: تصور ذهنی بیشتر ما از دریاچه، حوضچه ای پر آب با طبیعت سرسبز هست که اطراف اون رو زیبا کرده و با شنیدن اسم تالاب هم، تالاب ...
تنها ۱۰کشور در آرامش به سر می برند

تنها ۱۰کشور در آرامش به سر می برند

ادامه مطلب
zoomit.ir: موسسه اقتصاد و صلح فعالیت خود را بر مبنای توسعه شاخص‌هایی برای تحلیل صلح و سنجش ارزش اقتصادی آن انجام می‌دهد. این موسسه با محاسبه هزینه جرم و ...
نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس»

نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس»

ادامه مطلب
وب سایت همشهری شش و هفت - محمد باریكانی: كیش مهم‌ترین جزیره گردشگری و تجاری ایران است كه سالانه گردشگران بسیاری از داخل و خارج ایران را به ...
جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

ادامه مطلب
در پنجاه کیلومتری جنوب شرقی شهرستان آمل منطقه میان بند در ارتفاع ۱۵۳۰ متری از سطح دریا روستایی ییلاقی به نام گت کلا با طول و عرض جغرافیایی ۵۳″ ۲۹′ ...
گردشگران در سفر به اسپانیا این شهرهای زیبای اسپانیا را حتما ببینید! +عکس

گردشگران در سفر به اسپانیا این شهرهای زیبای اسپانیا را حتما ببینید! +عکس

ادامه مطلب
شهرهای کوچک و ارزان اسپانیا که گردشگران باید ببینند در طول چهار دهه گذشته صنعت گردشگری اسپانیا بسیار پیشرفت کرده است به طوری که به دومین صنعت گردشگری ...

های گردی