بهترین رستوران های تهران برای مهمان های خارجی | دریک برند- آخرین اخبار برندها،بازار، مد ، …

موضوع: جاذبه های گردشگری تاریخ: ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ 0 دیدگاه 846 مشاهده

برو و بیای مهمان های خارجی میان دیپلمات ها و دولتمردان و سرمایه گذاران بهانه شد تا برویم سراغ پیشنهادهایی برای مهمان های خارجی خودمان. آنها که تابعیت کشور مبدا را در شناسنامه دارند یا مهمان هایی که اینجا خودشان صاحبخانه اند.

مهمان هایی که حالا آنقدر زیاد شده اند که خیلی های مان میان فامیل و دوست و آشنا و در و همسایه می شناسیم و هرچند وقت یک بار میزبان شان می شویم.

مهمان هایی که تکمیل ساخت ساختمان نیمه کاره ای را که چندین سال به حال خودش رها شده بود، از نظرشان پنهان نمی ماند، در پایتخت می گردانیم و هزار و یک رنگ شهر را نشان شان می دهیم.

روی پل طبیعت عکس می گیریم، یک فیلم ایرانی توی سینما می بینیم، سراغ تئاترهای روی صحنه را می گیریم، برای دید و بازدیدها برنامه ریزی می کنیم و به فامیل و آشنا نوبت می دهیم. در کنار همه این برنامه ها باید به فکر این سوال حیاتی هم بود که «حالا چی بخوریم؟».

برای همین باید نبض خورد و خوراک تهران دست مان باشد تا بتوانیم هم خاطره های گذشته را یادآوری کنیم و هم خاطره های جدید بسازیم. برای اینکه بتوانیم سلیقه همه جور مهمان را دریابیم رفته ایم سراغ چند دسته خوراکی و اینکه بهترین هر کدام از این خوراکی ها را باید کجا سراغ بگیریم.

اگر با اغماض به قیمت ها نگاه کنید، نتیجه راضی تان می کند. اگر هم مهمان خارجی ندارید باز هم با تجربه ما شریک شوید، خدا را چه دیدید؟

کباب، فاتح مرزها

فرقی نمی کند مهمان تان ایرانی از فرنگ برگشته باشد یا خارجی در هر صورت کباب را بگذارید اول لیست. مگر اینکه دور و برتان کسی را بشناسید که کباب دوست ندارد. اگر کلاس مهمان تان خیلی بالاست و می خواهید همه چیز رسمی برگزار شود بروید سراغ شعبه های نایب.

این طوری هم کباب برگ و کوبیده درجه یک را امتحان کرده اید و هم مهمانی خیلی رسمی برگزار شده است. اگر خیلی هم دنبال مهمانی رسمی نیستید و می خواهید کمی هم قیمت مناسب تر باشد بروید سراغ پیشنهادهای دیگر.

مثلا کبابی ریحون در خیابان کاج آبادی واقع در خیابان آفریقا. هرچند منوی اینجا شیشلیک و انواع کباب و جوجه دارد، اما به کوبیده هایش معروف است، هم برای قیمت و هم برای کیفیت. در ضمن اینجا تا غذا آماده شود با نان داغ، سبزی ریحون و پنیر از شما پذیرایی می کنند آخر کار روی فاکتور غذا حساب می کنند.

اگر نیت کرده اید در همین خیابان آفریقا چیزی بخورید و ریحون جزو انتخاب های تان نیست سراغ بلوار صبا را بگیرید. رستوران شاندیز مشهد یک شعبه در تهران دارد، آن هم بلوار صبا در خیابان آفریقا که حالا شده نلسون ماندلا.

منوی اینجا محدود و تخصصی است: شیشلیک، گوشت سرخ شده، ماهیچه، جوجه و کباب که صد البته انتخاب اول و آخرتان باید شیشلیک باشد که با برنج ایرانی سرو می شود.

نان و کره قبل از غذا هم جزو جاذبه های توریستی اینجاست. اگر اینجا چشم تان به جمال جناب برانکو ایوانکوویچ روشن شد تعجب نکنید، هر چند قوت غالبش میوه و سبزیجات است، اما زیاد سر و کله اش در شاندیز پیدا می شود.

غیر از اینها یک انتخاب اصیل دیگر هم درباره کباب ها دارید: مجموعه کبابی های گلپایگانی که استفاده از گوشت تازه و درست کردن کباب جلوی خودتان آنها را یک سر و گردن از بقیه کبابی های مشابه جلو انداخته.

کبابی گلپایگانی در خیابان طالقانی یا شعبه دوم همین کبابی در ضلع جنوب شرقی میدان سرو سابق و چهارراه کنونی سرو جایی است که باید بروید. دوغ و ماست محلی گلپایگان و جوجه با استخوان که می گویند یک جوجه واقعی بدون هورمون است ارزش افزوده کباب تان را چند برابر می کند.

رستوران گلپایگانی

ایران از شمال

غذای ایرانی که همه اش قورمه و قیمه و فسنجان نیست. بر همگان واضح و مبرهن است! که غذاهای گیلانی برای خودشان دسته بندی جدایی در غذاهایی ایرانی دارند و اتفاقا همه جور ذائقه ای را هم جواب می دهند بس که متنوع اند.

مثل کبابی ها با کلاس ترین این رستوران ها گیلک است. یک رستوران با منوی غذاهای گیلکی اما لوکس و مجلل. گیلک چند فرق اساسی با بقیه رستوران های گیلکی دارد. اول اینکه برنج را برای تان سر میز و از دیس می کشند و اگر بخواهید برای بار دوم هم این کار را تکرار می کنند.

لیوان بزرگ دوغ گیلک را می توانید با دلال (مخلوطی از سبزی های معطربا نمک)میل کنید. همان ترکیب سحرآمیز شمالی ها که با دوغ و گوجه سبز و خیار همراه می کنند تا طبع سرد آنها را خنثی کنند. سوم، بعد از اینکه غذای تان را میل کردید می توانید دست تان را همان جا سر میز بشویید، البته اگر بخواهید. تازه بعد از غذا چای نبات هم به راه است.

در گیلک برنجی که با همه غذاها سرو می شود، دودی است و خودش ارزش افزوده هر خورش و کبابی به حساب می آید. این نکته سنجی در دیگر اجزای سفره هم رعایت شده و هر کدام از آنها را به عناصر مستقلی تبدیل کرده.

در گیلک می توانید غذاهایی را پیدا کنید که در کمتر رستوران باکلاس گیلکی دیگری سر و کله شان پیدا می شود. نمونه اش واویشکا که فقط گیلانی های اصیل با آن آشنا هستند.

اگر رستوران های گیلکی را روی یک طیف ردیف کنیم، سر دیگر طیف خوشبین قرار می گیرد. ممکن است چندبار خیابان سعدی را بالا و پایین کنید و از جلوی رستوران خوشبین رد شوید، اما آن را نبینید. رستورانی که قدیمی ها آن را با اسم «حسن رشتی» می شناسند.

خوشبین حال و هوای تهران قدیم را هم برای مهمان تان زنده می کند. گیلانه، گیلکی، بنه و ماهی سفید هم بقیه رستوران هایی هستند که غذای گیلانی دارند.

فقط یادتان باشد ماهی سفید سیدخندان و ماهی سفید شهرک غرب هیچ ربطی به هم ندارند و این فقط یک تشابه اسمی است! گیلانه و گیلکی هم حسابی روی فضای سنتی رستوران کار کرده اند.


دستپخت کودکی

نمی شود آدم مهمان از خارج آمده داشته باشد و سراغ غذاهای ایرانی نرود. آن هم غذای ایرانی حسابی! درست کردن غذاهای ایرانی حسابی البته کار هر کسی نیست، اگر آدمش را دارید که خوش به سعادت تان، اگر نه غم به دل تان راه ندهید که اصلا فلسفه وجودی ما رفع اینجور نگرانی هاست.

کافی است دست مهمان تان را بگیرید و بروید خیابان شهیدبهشتی (عباس آباد)، بعد از قائم مقام فراهانی، نرسیده به خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) و دنبال تابلوی «رستوران و سلف سرویس هانی پارسه» بگردید.

نه می شود اسمش را گذاشت سلف سرویس نه چیز دیگر. در هانی دیگر خبری از گارسن های دست به سینه و منوی عریض و طویل و سفارش گرفتن های بعد از آن نیست. حتی فرصت ته بندی با ماست و سالاد را هم ندارید. برای اینکه خودت غذایت را دستت می گیری و می آوری سر میز. البته نه به شکل سلف سرویس که به روشی عجیب.

روش ریلی! غذا را می بینی و یک پرس از آن سفارش می دهی و می روی سراغ غذای بعد. اگر می خواهید از منوی هانی پارسه بدانید باید برای یک لحظه چشم های تان را ببندید و یاد هر چه غذای خوشمزه است، بیفتید.

هر چند کیفیت غذای هانی که در همه این سال ها ثابت مانده شرط کافی برای انتخاب است، اما مشوق های دیگری هم در کار است. اینجا می توانید مهمان تان را با انتخاب حلوا، شله زرد کشکول و سمنو به عنوان دسر غافلگیر کنید یا مثلا یک بسته نساء شیرین پلو یا زرشک پلو را به ساک سوغاتی هایش اضافه کنید.

خلاصه که در هانی یاد و خاطره بهترین دست پخت های عمرتان زنده می شود.


نوستالژی بازی

یکی از جاهایی که هنوز از دست تخریب و تسطیح و این جور چیزها در امان مانده بازار تهران است. گردش در بازار تهران می تواند برای مهمان های ایرانی هم به اندازه مهمان های خارجی جذاب باشد، اگر سراغ غذاخوری های بازار هم بروید.

البته اصلا از این غذاخوری ها انتظار سوسول بازی! نداشته باشید. این رستوران ها فقط به کیفیت غذای شان معروف هستند.

از قیمت غذاهای این رستوران ها هم می توانید راضی باشید اگر حجم غذا را ببینید. از راسته بازار زرگرها ۵۰متر که پایین بروید، دست چپ تان ورودی غربی مسجد امام خمینی است که به جلوخان غربی مسجد معروف است.

چلوکبابی شرف الاسلامی که از سال۱۳۱۷ همین جا جاخوش کرده، یک جورهایی تنها نمونه زنده یک رستوران ۱۰۰درصد سنتی ایرانی است. از همان ها که سیستم سفارش غذا با ژتون بود.

آنچه می تواند خیال شما را از غذاهای رستوران شرف الاسلامی راحت کند این است که خیلی از رستوران دارهای قدیمی و استخوان دار تهران از شاگردان و پرسنل حاج حسن شرف الاسلامی و پدرش بوده اند، برای همین هر غذایی که اینجا می خورید می تواند یک تجربه تکرار نشدنی باشد.

حالا اگر از چهارراه گلوبندک به سمت سبزه میدان بروید در ورودی دالان حاج حسن، همان جا که یک عالمه جمعیت ایستاده، رستوران مسلم است که با وجود قدمت کم برای خودش جایی در بازار و در قلب ها باز کرده!

بهداشت در این رستوران یکی از ویژگی هایی است که با کیفیت غذا برابری می کند. پرچم ته چین مرغ مسلم هم بین همه ته چین ها بالاست که می تواند به انتخاب شما با ران یا سینه مرغ آماده شود.

در مسلم حتما برای هر دو نفر یک غذا بگیرید. در ضلع جنوب شرقی سبزه میدان هم می توانید سراغ رستوران شمشیری را بگیرید که در کنار همه خوبی ها از کیفیت و برخورد خوب پرسنل، سالاد بار رایگانش خیلی وسوسه انگیز است.

اگر در محدوده جنوبی و غربی بازار یعنی خیابان خیام، میدان محمدیه یا بازار فرش فروش ها و بازار پارچه فروش ها دنبال جایی برای مهمان کردن مهمان تان می گردید، در انتخاب قدح شک نکنید و بروید خیابان خیام، روبه روی مسجد سیدنصرالدین، اواسط کوچه شهید کربلایی.

قدح به کباب های غول پیکرش معروف است. فضای داخلی قدح سنتی و به حال و هوای قهوه خانه های قدیمی نزدیک است.


این چند قلم از قلم نیفتد

غیر از این غذاخوری های رسمی انتخاب های خرده ریز دیگری هم دارید که حیف است مهمان های تان از آنها بی نصیب بمانند. مثلا تجربه رستوران های فرحزاد و درکه و دربند می تواند شب تان را به یادماندنی کند، به خصوص اگر آن را با پیاده روی و آلوچه و ترشک های توی مسیر همراه کنید. حواس تان به اینها هم باشد.

رستوران فرحزاد

جگرکی های میدان بهمن هم جگر تازه دارند و هم قیمت مناسب. به خصوص که رستوران ها برخلاف تصور معمول از جگرکی ها دل تان را به هم نمی ریزد.

فلافل چیزی است که مهمان های خارجی شما اگر ساکن لبنان و مصر و بعضی از کشورهای عربی نباشند از خوردن شان محروم اند. برای اینکه فلافل کار داده باشید دست مهمان سری به فلافلی سلف سرویس میدان تجریش در اول بازار بزنید یا بروید یکی از شعبه های فلافل کورت که به تازگی باز شده است.

بستنی سنتی و فالوده هم متاعی است که فقط در این گوشه از کره زمین پیدا می شود، البته اگر مردانی از پارس آن را صادر نکرده باشند!

آش و هلیم فراموش نشود. مکان های نوستالژیکش را که دیگر بلدید، غیر از آن می توانید به آش فروشی پایتخت در ستارخان حدفاصل میدان توحید و پاتریس لومومبا یا آش فروشی های خارج از تهران در گردنه امامزاده هاشم سر بزنید.

احتمالا می دانید کله پاچه یکی از ۱۰غذای ترسناک دنیاست، کلی هم برای قند و چربی مضر است، برای همین مشتری اول و آخرش خودمانیم. طباخی های مادوتا، کاج و طلایی نیاوران می توانند جلوی مهمان ها روسفیدتان کنند. البته این یکی فقط مربوط به آن دسته از مهمان هایی است که از خودمان اند!

دست آخر اگر می خواهید مهمان ها را با آجیل و سوهان و میوه خشک راهی کنید، بروید سراغ پاتوق مسافران مرزها، یعنی آجیل فروشی تواضع در خیابان ولیعصر نرسیده به چهارراه پارک وی

بهترین رستوران های تهران برای مهمان های خارجی | دریک برند- آخرین اخبار برندها،بازار، مد ، …


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

کدام شهر ایران هتل های گران تری دارد؟

کدام شهر ایران هتل های گران تری دارد؟

ادامه مطلب
روزنامه هفت صبح: دست خودتان است؛ یک شب اقامت در هتل آپارتمان 65 هزار تومانی را انتخاب می کنید یا با پرداخت سه میلیون و 550 هزار تومان به ...
زیباییِ از دست رفته روستاي گردشگري قلات

زیباییِ از دست رفته روستاي گردشگري قلات

ادامه مطلب
وب‌سایت توریسم آنلاین: آنقدر زباله هاي شهري، تعدد خانه هاي مخروبه و كوه هايي كه در حال برش هستند تا به ساختمان هاي فلزي و بتني تبديل شوند در ...
آبشار منج،دنا

آبشار منج،دنا

ادامه مطلب
زهرا مرادی استان کهگیلویه و بویراحمد, طبیعی و تفریحی آبشار منج دنا در موقعیت جغرافیایی E510647 N310912 در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع است. منج یکی از شهرهای استان است. گویش، ...
زیباترین آبشارهای ایران در استان‌های جنوبی

زیباترین آبشارهای ایران در استان‌های جنوبی

ادامه مطلب
وب‌سایت چیدانه - فاطمه افشاریان: در روزهای آغازین فصل پاییز با خنک‌تر شدن هوا آن دسته از عزیزانی که به خاطر گرمای تابستان عطای سفر تابستانی را به لقایش ...
گردشگری غذا در ایران با این همه خوراکی

گردشگری غذا در ایران با این همه خوراکی

ادامه مطلب
ماهنامه پیشه و تجارت - زهرا محرابی: گردشگری غذا یا به قول ایرانی ها، شکم گردی یک سبک گردشگری است که سال هاست مورد توجه توریست ها بوده و ...
پاییز گردی رویایی در جنگلی بر فراز ابر ها

پاییز گردی رویایی در جنگلی بر فراز ابر ها

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: ایرانگردی در همه فصل های سال به خصوص در پاییز،‌ حس و حال خاصی دارد. پاییز،‌ فصل هزار رنگ هزار نقش است و به ...
کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر

کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر

ادامه مطلب
کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر کاخ سلطنتی رامسر یا کاخ مرمر یکی از نفیس‌ترین آثار دوران پهلوی در شمال ایران است. این کاخ به دستور رضا شاه پهلوی در سال ۱۳۱۶ به بهره‌برداری رسید و تا انقلاب سال ...
راز عمارت سفید در دل کویر کرمان

راز عمارت سفید در دل کویر کرمان

ادامه مطلب
خبرگزاری ایسنا - سمیه حسنلو: کنار ریل‌های آهنی منتهی به شهر کرمان، در دل کویر، عمارت سپیدرنگِ باشکوهی دیده می‌شود که تا همین یک سال پیش، مخروبه‌ای بیش نبود ...
ویدیو آبگرم یله گنبد،کیمیایی در دشت قزوین

ویدیو آبگرم یله گنبد،کیمیایی در دشت قزوین

ادامه مطلب
ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت ...
از کباب‌ تا‌ کوفته‌ تبریزی‌ و‌ دیزی‌ خوری‌ در تهران

از کباب‌ تا‌ کوفته‌ تبریزی‌ و‌ دیزی‌ خوری‌ در تهران

ادامه مطلب
وب‌سایت آفتاب نیوز: «تصور کنید که در دشتی سرسبز پر از شالیزارها، مزارع چای و باغ‌های زیتون هستید؛ جایی که به شما اجازه می‌دهد تا زردآلوهای طلایی را بچینید ...
کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر

کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر

ادامه مطلب
کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر دست هایی که این روزها چنین لرزه به جانشان افتاده، همان دست های توانایی است که سالهای طولانی چراغ هنری اصیل را روشن نگه ...
دیدنی ترین دریاچه های ایران

دیدنی ترین دریاچه های ایران

ادامه مطلب
مجله همشهری دانستنیها: دریاچه ها یکی از پرطرفدار ترین مکان های گردشگری ایران هستند. باید بدانید که دریاچه های زیبایی در کشورمان وجود دارد که ما از وجود آنها ...
پل گاودوش‌ آباد اوقان ، سراب

پل گاودوش‌ آباد اوقان ، سراب

ادامه مطلب
این اثر در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۱۸۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این پل در استان آذربایجان شرقی، شهرستان سراب و ...
بزرگترین و شگفت انگیزترین غارهای ایران

بزرگترین و شگفت انگیزترین غارهای ایران

ادامه مطلب
مجله همشهری دانستنیها - اشکان خسروپور: ایران از نگاه غارنوردان حدود دو هزار «غار» دارد. می گوییم از نگاه غارنوردان، چون هر کدام از رشته هایی که کارشان با ...
«سی تیر»، خیابانی به وسعت تاریخ ایران

«سی تیر»، خیابانی به وسعت تاریخ ایران

ادامه مطلب
مجله مهرگان نو - سارا میرشجاعی: در دل پایتخت شلوغ و پر رفت و آمد، نبض خیابانی می زند که پرسر و صداست اما سنگینی تاریخی پرحکایت را به ...
پاییز گردی در زیباترین باغ تهران

پاییز گردی در زیباترین باغ تهران

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: پاییز گردی در تهران نیز،‌ همیشه حال و هوای خاص خود را داشته است. پاییز، فصل گالری گردی و موزه گردی بوده، چرا که ...
گُمیشان؛ شهری که یادگار اشکانیان دریانورد است

گُمیشان؛ شهری که یادگار اشکانیان دریانورد است

ادامه مطلب
مجله مهرگان نو: سندهای تاریخی بی شماری هست که نشان می دهد «گمیشان» یکی از هسته های یک جانشینی اشکانیان بوده، آن هم درست زمانی که «گرگان رود» از ...
ویدیو نخل و نخل گردانی در استان یزد

ویدیو نخل و نخل گردانی در استان یزد

ادامه مطلب
ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت ...
چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

ادامه مطلب
وب‌سایت عصر ایران: روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» ...
جزایر ایرانی خلیج فارس را بشناسید

جزایر ایرانی خلیج فارس را بشناسید

ادامه مطلب
برترین ها: خلیج همیشه فارس در جنوب کشورمان قرار دارد و نام خلیج فارس تا ابد خلیج فارس باقی خواهد ماند. در این میان آنچه که ...
گردشگران خارجی بعد از سفر به ایران چه می نویسند؟

گردشگران خارجی بعد از سفر به ایران چه می نویسند؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر - رویا سادات هاشمی: خواندن سفرنامه گردشگرهای خارجی که به ایران سفر کرده اند همیشه فرصت هیجان انگیزی است برای محک زدن خودمان،برای اینکه بدانیم ما و ...
شگفت انگیزترین ماهی های جهان در نصف جهان!

شگفت انگیزترین ماهی های جهان در نصف جهان!

ادامه مطلب
هفته نامه همشهری سرنخ - جلال الدین شمسایی: برای دیدن کلکسیونی از ماهی های عجیب و غریب باید زحمت یک مسافرت را به خودتان بدهید و به تونل آکواریوم ...
خانه موزه های گرانبهای ایران

خانه موزه های گرانبهای ایران

ادامه مطلب
ماهنامه پیشه و تجارت: بارها پیش آمده از کنار خانه های قدیمی عبور کرده ایم و رنگ و بوی زندگی از آن به مشام مان رسیده است. رنگ و ...
پنج مقصد گردشگری گمنام در ایران

پنج مقصد گردشگری گمنام در ایران

ادامه مطلب
جام جم آنلاین: «برای آن ها که به دنبال تجربه های جدید هستند، ایران کشوری است مملو از جاذبه های کمتر شناخته شده که با زیبایی و قدمت تاریخی ...
به مثلث برمودای ایران خوش آمدید

به مثلث برمودای ایران خوش آمدید

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو: بیابان گردی و کویر نوردی، یکی از ظرفیت های ممتاز گردشگری در ایران چهار فصل است و مخاطبان داخلی و بین المللی فراوانی دارد. یکی از جاهایی ...
عجیب ترین دریاچه و تالاب های ایران

عجیب ترین دریاچه و تالاب های ایران

ادامه مطلب
وب‌سایت همگردی: تصور ذهنی بیشتر ما از دریاچه، حوضچه ای پر آب با طبیعت سرسبز هست که اطراف اون رو زیبا کرده و با شنیدن اسم تالاب هم، تالاب ...
تنها ۱۰کشور در آرامش به سر می برند

تنها ۱۰کشور در آرامش به سر می برند

ادامه مطلب
zoomit.ir: موسسه اقتصاد و صلح فعالیت خود را بر مبنای توسعه شاخص‌هایی برای تحلیل صلح و سنجش ارزش اقتصادی آن انجام می‌دهد. این موسسه با محاسبه هزینه جرم و ...
نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس»

نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس»

ادامه مطلب
وب سایت همشهری شش و هفت - محمد باریكانی: كیش مهم‌ترین جزیره گردشگری و تجاری ایران است كه سالانه گردشگران بسیاری از داخل و خارج ایران را به ...
جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

ادامه مطلب
در پنجاه کیلومتری جنوب شرقی شهرستان آمل منطقه میان بند در ارتفاع ۱۵۳۰ متری از سطح دریا روستایی ییلاقی به نام گت کلا با طول و عرض جغرافیایی ۵۳″ ۲۹′ ...
گردشگران در سفر به اسپانیا این شهرهای زیبای اسپانیا را حتما ببینید! +عکس

گردشگران در سفر به اسپانیا این شهرهای زیبای اسپانیا را حتما ببینید! +عکس

ادامه مطلب
شهرهای کوچک و ارزان اسپانیا که گردشگران باید ببینند در طول چهار دهه گذشته صنعت گردشگری اسپانیا بسیار پیشرفت کرده است به طوری که به دومین صنعت گردشگری ...

های گردی