بیا بار سفر بندیم از این شهر…

موضوع: اخبار گردشگری تاریخ: ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ 0 دیدگاه 1165 مشاهده
همشهری۶و۷ – فاطمه شیخ‌علیزاده: بستن کوله‌بار یکی از شیرین‌ترین و تلخ‌ترین بخش‌های سفر است. شیرین از این نظر که بستن ساک نشانه نهایی شدن برنامه سفر است و سخت از این نظر که باید از عزیزان‌تان خداحافظی کنید و شاید برای مدتی آنها را نبینید…

بستن کوله‌بار یکی از شیرین‌ترین و تلخ‌ترین بخش‌های سفر است. شیرین از این نظر که بستن ساک نشانه نهایی شدن برنامه سفر است و سخت از این نظر که باید از عزیزان‌تان خداحافظی کنید و شاید برای مدتی آنها را نبینید.

اما بستن ساک از جنبه دیگری هم می تواند سخت و تلخ یا شیرین و آسان باشد! اگر چمدان خوب و جاداری داشته باشید، به راحتی وسایل را در آن جا داده و کوله‌ را زود مهیا می‌کنید. اما اگر چمدان به هر دلیل مناسب نباشد.

 برای آماده کردن کوله‌بار سفر دچار زحمت خواهید شد. پس چمدان شخصیت مهمی‌است! فروشگاه‌ فروش چمدان در سطح شهر کم نیست اما همیشه برای خرید هر وسیله‌ای، بورسی وجود دارد؛ یعنی مکانی که از نظر قیمت و فرصت انتخاب، گزینه‌های بسیاری پیش‌رو دارید و راحت می‌توانید کالای مورد نظر را انتخاب کنید.

بورس کیف و چمدان تهران، خیابان منوچهری است. اگر هنوز چمدان مناسبی برای سفر انتخاب نکرده‌ یا قصد خرید کیف خوب و بادوامی‌را دارید، با ما در منوچهری تهران قدم بزنید. حتما چمدان و کوله باب طبع‌تان را پیداخواهید کرد.

رابط بین سعدی و فردوسی

خیابان «منوچهری» تهران که هنوز هم رنگ و بوی خیابان قدیمی‌و سنتی را دارد؛ حد فاصل خیابان سعدی و فردوسی است. در واقع این خیابان نه چندان طولانی، خیابان سعدی، فردوسی و لاله‌زار را به هم متصل و البته از سمت سعدی این خیابان ادامه پیدا می‌کند.

برای رفتن به منوچهری  می‌توانید با مترو به میدان امام خمینی(ره) یعنی همان توپخانه سابق رفته و از آنجا به ابتدای خیابان فردوسی بروید و با تاکسی‌هایی که به سمت شمال می‌روند، همسفر شده و به بورس کیف و چمدان تهران یعنی خیابان منوچهری برسید.

راه دیگر رفتن به منوچهری این است که به تقاطع خیابان سعدی و خیابان جمهوری بروید. که این تقاطع همان چهارراه مخبرالدوله است.

از آنجا می‌توانید با اتوبوس‌هایی که به سمت شمال می‌روند همسفر شده و یک ایستگاه بالاتر سر منوچهری پیاده شوید.هر چند این مسیر نه‌چندان طولانی را پیاده هم می‌توان طی کرد.

قفل‌های بین المللی

این قفل‌ها نوعی قفل کوچک هستند که می‌توانید آن‌ها را برای امنیت چمدان خود به زیپ چمدان برزنتی بزنید.

این قفل‌های کوچک رمزدار هستند؛ یعنی مثل رمز سه رقمی‌ سامسونت‌ها روی آنها هم رمزی طراحی شده است. از این رو باز کردن آن‌ها توسط افراد سودجو تقریبا غیرممکن است اما اگر بنا به دلایل امنیتی، پلیس بخواهد چمدان شما را بگردد،حتی اگر خودتان هم حضور نداشته باشید.

 قفل چمدان شما را نمی‌شکنند. چرا که همانطور که از نام این قفل‌ها پیداست؛ این قفل‌ها بین‌المللی هستند و پلیس کلید آن را دارد.

این نوع قفل‌ها برای سفرهای خارجی مناسب هستند و  دیگر نگران آسیب رسیدن به قفل چمدان خود نخواهید بود.

از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین چمدان

اگر از سمت فردوسی وارد خیابان منوچهری شده‌اید، باید مغازه‌های عتیقه‌فروشی و لوازم آرایشی را پشت سر بگذارید تا به مغازه‌های فروش چمدان برسید.

فقط با یک نگاه به چند مغازه ابتدایی، دستگیرتان می‌شود که همه چمدان‌ها با طرح و رنگ‌های مختلف در سه سایز چیده شده‌اند اما نگران نباشید چون اینجا عمده فروشی نیست و مجبور نیستید که هر سه سایز چمدان را بخرید.

 بعضی از ست‌های سه تایی چمدان‌ها همراه‌‌شان ساک کوچک دستی هم دارند. این انواع کامل‌تر هستند.

اگر  ست کامل را بخرید، تخفیف خوبی می‌گیرید. بنابراین اگر احساس می‌کنید بالاخره روزی به هر یک از اندازه‌های چمدان احتیاج پیدا می‌کنید، بهتر است همین امروز ست کامل رابخرید. مخصوصا اگر برای جهیزیه‌تان چمدان می‌خرید، خریدن ست کامل به نفع شماست.

‌اندازه‌ها: کوچک‌ترین اندازه چمدان‌، حداقل ۷۰سانتی‌متر  ارتفاع دارد. سایز متوسط حداقل ۹۰ و سایز بزرگ حداقل ۱۱۰سانتی‌متر  ارتفاع دارد.البته این اندازه‌ها در مدل‌های مختلف متفاوت هستند اما عمق چمدان‌ها ثابت‌اند.

چمدان‌های برزنتی را خوب بشناسید

وارد یکی از مغازه‌ها می‌شویم. اینجا بیشتر چمدان‌ها برزنتی است. برزنتی‌ها  طرفداران زیادی دارند و برای همین در تمام مغازه‌های منوچهری حداقل دو نمونه از آن‌ها پیدا می‌شود.  صاحب مغازه درباره چمدان‌های برزنتی می‌گوید:«‌این چمدان‌ها نسبت به انواع فایبرگلاس ارزان‌تر هستند. قیمت مناسب، دلیل اصلی پرطرفدار بودن این نوع چمدان است.

برزنت درواقع نوعی پارچه کلفت است که در آن درصد زیادی پلاستیک به کار رفته. البته جنس برزنت‌ها متفاوت است.»‌ این فروشنده توصیه می‌کند که اگر قصد خرید چمدان‌های برزنتی را دارید، نوعی را بخرید که پارچه برزنت آن درشت بافت‌تر است.

 چرا که پارچه‌های ریز بافت در تماس با اشیای نوک تیز زودتر نخ کش شده و مستعد پاره شدن هستند.

اگر می‌خواهید با هواپیما سفر کنید باید به این فکر کنید که جنس برزنت چمدان شما به حدی مرغوب باشد که در بار هواپیما و در تماس با زیپ چمدان‌های دیگر و حتی در چرخ‌دستی‌های حمل  بار به هواپیما آسیب نبیند.

جنس پارچه داخل چمدان و نوع دوخت آن هم مهم است که با باز کردن در چمدان و نگاه کردن به داخل آن می‌توانید تا حدودی کیفیت پارچه داخلی را متوجه شوید.

برزنتی‌های دو دهنه

اکثر مغازه‌دارهای خیابان منوچهری چمدان‌های دو زیپ را به خریداران توصیه می‌کنند. البته اگر چمدان برزنتی می‌خرید باید به نوع زیپ آن هم دقت کنید. چون در چمدان‌های فایبر‌گلاس با قفل و رمز سر و کار خواهید داشت و داستان متفاوت است.

در مورد آن بعدا توضیح خواهیم داد. زیپ این چمدان‌ها همانطور که از نامش پیداست طوری طراحی شده که دو زیپ روی هم قرار دارد و با کشیدن زبانه زیپ که مسلما از حد معمول بزرگ‌تر است؛ هر دو زیپ به صورت هم‌زمان بسته می‌شود.

یکی از مغازه‌داران در مورد مزایای چمدان‌های دو زیپ می‌گوید: «‌چمدان‌های دو زیپ این روزها حجم وسیعی از محصولات بازار را تشکیل می‌دهند چون طرفداران زیادی دارند.

یکی از بزرگ‌ترین مزایای چمدان دو زیپ این است که اگر بنا به هر دلیلی یکی از زیپ‌های چمدان، مثلا زیپ زیری خراب شده یا به اصطلاح در برود؛ چمدان‌تان باز نمی‌ماند و زیپ رویی هنوز هم در چمدان را بسته نگه می‌دارد.

اما اگر چمدان تک زیپ باشد و در سفر با مشکل خرابی آن مواجه شوید، برای تعمیر چمدان‌تان، وقت زیادی تلف کرده و حتی مجبور می‌شوید به نخ و سوزن متوسل شده و زیپ را کوک بزنید.

 البته  تعمیر زیپ چمدان توسط خودتان کار راحتی نیست و با بیرون ماندن اسباب و وسایل‌تان سفر خوبی نخواهید داشت.» این فروشنده در مورد مزایای دیگر چمدان‌های دو زیپه می‌گوید: «از سال‌ها قبل مسافران این کار را یاد گرفته‌اند که در سفرهای هوایی که مجبورند ساک‌شان را تحویل دهند به زیپ آن قفل می‌زنند.

اما تازگی‌ها افراد سودجویی پیدا شده‌اند که به‌راحتی با اشیای نوک تیز زیپ چمدان‌ها را پاره کرده و بدون اینکه زحمت باز کردن قفل را بکشند اشیای داخل چمدان را سرقت می‌کنند.

 که این شیوه سرقت در سال‌های اخیر بارها دیده شده و حتی مشتریانی بوده‌اند که سراغ ما آمده‌اند و گفته‌اند که  این بلا سرشان آمده  اما در مورد چمدان‌های دو زیپ به خاطر محکم بودن ‌جنس زیپ‌ها و ضخامتی که دو زیپ با قرار گرفتن روی هم ایجاد می‌کنند، احتمال باز شدن زیپ با اشیای نوک تیز تقریبا به صفر می‌رسد.» 

شناسایی انواع مرغوب

با کف دست روی بدنه چمدان فشار بیاورید. هر قدر انعطاف‌پذیری و امکان تورفتگی آن بیشتر باشد، یعنی جنس نامرغوب است. احتمال شکستن بدنه آن در قسمت بار زیاد است. بنابراین اگر چمدان برزنتی خوب تهیه کنید بهتر از خرید انواع نامرغوب فایبرگلاس است.

    ‌نکته

بعضی از چمدان‌های برزنتی، جنس بدنه‌شان فایبرگلاس بوده و روکش آنها برزنتی است.حتی ممکن است این نوع از برزنتی‌ها از انواع فایبرگلاس‌ با کیفیت پایین هم گران‌تر باشند.

نوعی چمدان برزنتی و فایبرگلاس هم وجود دارد که جنس زیر آن کاملا فایبرگلاس است و در رویی آن برزنتی است. انتخاب بستگی به سلیقه و هزینه شما دارد.

‌درباره تفات دقیق‌تر بدانید: تفاوت این مدل با نوع اول در این است که در نوع اول روکش برزنتی روی کار فایبر گلاس قرار دارد اما درنوع دوم بدنه اصلی چمدان که وسایل در آن قرار می‌گیرد، کاملا فایبر گلاس بوده و روکش ندارد و قسمت رویی چمدان و در حقیقت همان در چمدان از نوع برزنتی است.

در این نوع چمدان‌ها تلفیق برزنت و چمدان را به چشم می‌توان دید اما در نوع اول روکش برزنتی روی بدنه فایبر گلاس است.

شست‌وشوی کوله‌بار سفر

شست‌وشوی چمدان‌های فایبرگلاس به‌مراتب راحت‌تر از برزنتی است. فایبرگلاس‌ها به‌راحتی با موادشوینده نه چندان قوی مثل اسپری‌های چندمنظوره و دستمال‌های نخی تمیز می‌شوند  اما در مورد شست‌وشوی چمدان‌های برزنتی کار کمی‌سخت است.

یکی از فروشنده‌های چمدان خیابان منوچهری در مورد شست‌وشوی برزنتی‌ها می‌گوید: «‌اگر هر بار بعد از سفر چمدان‌تان را بشویید، آنقدر کثیف و چرک نخواهد شد که به زحمت بیفتید.

برای این کار ابر کفی روی بدنه چمدان بکشید و سپس با دستمال نم‌دار کف‌ها را پاک کنید. چمدان را هیچ وقت زیر جریان مستقیم آب قرار ندهید.»

در میان مغازه‌دارها یکی دو نفری هم بودند که ادعا می‌کردند جنس برزنت چمدان‌های‌شان ضد چرک است و کثیف نمی‌شود  اما در پرس‌و‌جوهای بعدی از مغازه‌داران، حتی آنهایی که جنس مشابه داشتند متوجه شدیم که این یک ادعاست و برزنت ضد چرک نداریم.

 پس به این حرف‌ها دقت نکنید و در انتخاب، رنگ را هم مدنظر قرار دهید. اگر کمترسفر هوایی دارید، می‌توانید هر رنگی که دوست دارید، بخرید. درغیر این صورت هیچ تضمینی برای تمیز ماندن چمدان برزنتی پرتقالی یا سفید رنگ شما وجود ندارد.

از قیمت‌ها چه خبر؟

حالا می‌رسیم سر اصل مطلب؛ یعنی قیمت انواع چمدان‌ها. قیمت چمدان‌ها در خیابان منوچهری تنوع بسیار زیادی دارد.

 ارزان‌ترین چمدان ۱۵۰هزار تومان قیمت دارد. این در حالی است که در بورس منوچهری، چمدان دو و نیم میلیون تومانی هم وجود دارد. درباره برندهای آن دو پاراگراف بعد توضیح داده‌ شده است. پایین‌ترین قیمت مربوط به سایز کوچک چمدان برزنتی است که خود مغازه‌دارها می‌گویند یک بار مصرف است!

 این چمدان‌های ارزان قیمت غالبا کارهای نازل چینی هستند که مغازه دارها برای تکمیل جنس خود آنها را به فروش می‌رسانند. چرا که هستند مشتریانی که بنا به دلایل مختلف فقط به قیمت اهمیت می‌دهند هر چند اگر بدانند چمدان‌شان کیفیت ندارد.

اما در مورد چمدان‌های خیلی گران که قیمت ست کامل آنها به چهار و نیم میلیون تومان می‌رسد؛ خود مغازه‌دارها معتقدند که شما بیشتر از اینکه بابت کیفیت پول بدهید، برای برند و مارک هزینه می‌کنید. البته در کیفیت آنها هیچ حرفی نیست و همه چیز تمام و کمال است. مثلا چمدان‌هایی با برند دلسی فرانسه، رانکاتو یا مندوزا ساخت ایتالیا؛

 از لحاظ کیفیت جنس رویی و کیفیت تودوزی‌ها و مرغوبیت قفل یا زیپ درجه یک هستند. هر چند محصولات وارداتی این برندها در ایران تحت لیسانس کشورهای سازنده بوده و در چین تولید می‌شود اما از کیفیت آن کم نشده.

به هر حال اگر صبر و حوصله به خرج دهید و خوب بگردید با قیمت پایین‌تر هم می‌توانید ست کامل پیدا کنید.

ست برزنتی: قیمت انواع آن بین یک تا یک و نیم میلیون تومان متغیر است.

‌برزنتی تک: قیمت از ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان متغیر است که البته این قیمت مربوط به سایز متوسط است که سایز پر طرفداری است.

‌ست فایبرگلاس: قیمت ست‌های فایبرگلاس هم از یک یا دو میلیون تومان متغیر است. در این محدوده قیمت، انواع معقول و مرغوب پیدا خواهید کرد.

شاید چمدان برزنتی خیلی ارزان هم به شما پیشنهاد شود اما با توجه به توضیح‌هایی که گفته شد، باید به کیفیت آن شک کنید.
فایبرگلاس تکی:اندازه وسط از ۳۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان متغیر است.

به دسته‌ها و چرخ‌ها دقت کنید

قبل از اینکه سراغ چمدان‌های فایبر گلاس برویم، نکاتی را در مورد دسته‌ها و چرخ‌های چمدان مرور می‌کنیم. این نکته‌ها بین چمدان‌های برزنتی و فایبرگلاس مشترک است.

‌چرخ چمدان

کیفیت چرخ چمدان از اهمیت بالایی برخورداراست.به خاطر اینکه اگر چرخ چمدان‌تان در طول سفر بشکند، دیگر نمی‌توانید آن را روی زمین بکشید و باید از دسته آن را بلند کنید که این کار خیلی سخت است. بعضی چمدان‌ها چرخ‌های دوچرخ دارند. به این معنی که هر یک از چرخ‌های چمدان از دو چرخ روی یک ریل تشکیل شده‌ است.

 این نوع چرخ‌ها قابلیت بهتری در چرخش به اطراف دارند و نوع مرغوب‌تری محسوب می‌شوند. همچنین زیر بعضی چمدان‌ها دو چرخ به کار رفته و بعضی‌ها مثل ماشین چهار چرخ هستند! مسلما هر چقدر تعداد چرخ‌ها بیشتر باشد فشار بار روی آنها کمتر بوده و احتمال خرابی آنها کاهش می‌یابد.

 البته نباید چمدان را بیش از حد سنگین کنید و موقع کشیدن آن روی زمین، شتاب داشته باشید. چون به هر حال چرخ اگر از فولاد هم باشد، استفاده نادرست از چمدان باعث آسیب به چرخ‌های آن می‌شود.

‌دسته بلند چمدان‌

دسته بلند متحرکی روی همه چمدان‌ها وجود دارد. این دسته برای مواقعی که می‌خواهید به وسیله آن چمدان را روی زمین بکشید، کاربرد دارد. اگر ضخامت این دسته‌ها کم بوده یا دگمه فشاری آن برای حرکت دادنش به سمت بالا و پایین مناسب نباشد؛ این دسته خیلی زود خراب شده و دیگر نمی‌توانید چمدان‌تان را بکشید. پس به ضخامت و دگمه دسته بلند دقت کنید.

‌دسته کوچک چمدان

اگر دسته‌ها پرچ شده باشد، خیلی بهتر است.چرا که اگر این دسته به چمدان دوخته شده باشد ممکن است موقع بلند کردن آن مثلا برای قرار دادن در صندوق عقب خودرو، دسته چمدان کنده یا پاره شود. البته در چمدان‌های فایبر‌گلاس به خاطرجنس آن امکان دوختن دسته به بدنه وجود ندارد و این مشکل را نخواهید داشت.

چمدان‌های فایبرگلاس چه ویژگی دارند؟

چمدان‌های فایبر گلاس همان انواعی هستند که جنس‌شان شبیه سپر ماشین است. این نوع چمدان‌ها معمولا جادارتر هستند، به این دلیل که در آنها گود است. فایبرگلاس‌ها به خاطر جنس محکمی‌که دارند، گران‌تر از برزنتی هستند. قیمت‌های آنها متغیر بوده و بستگی به اندازه، کیفیت و مارک دارد.

کوله‌بار کوچولوها

در میان انبوه چمدان‌های رنگارنگ به چمدان‌های بچگانه با تصویر شخصیت‌های کارتونی می‌رسیم. اندازه این چمدان‌ها از کوچک‌ترین اندازه چمدان‌های معمولی هم بزرگ‌تر بوده و معمولا فایبرگلاس است. چمدان‌های بچگانه دو سایز مختلف دارند.

 اگر بچه‌ها به شوق چمدان شخصی‌شان وسایل‌شان را جمع کنند، بار سفر کمی‌ از دوش شما برداشته می‌شود. ضمن اینکه در چمدان‌تان جای بیشتری برای قرار دادن وسایل خودتان خواهید داشت.

‌قیمت: قیمت چمدان‌های کودکانه بسته به جنس و اندازه آنها از ۱۰۰ تا ۲۰۰هزار تومان متغیر است.

همرا‌ه‌های دستی و کوله‌پشتی‌ها

 ساک‌های دستی در اندازه‌های مختلف و با قیمت و سایزهای متفاوت طرفداران زیادی دارند. کوله‌پشتی‌های سفری و کوهنوردی هم که مشتریان خاص خودشان را دارند.

 همان‌طور که گفته ‌شد، بعضی از ست‌های چمدان، ساک دستی هم دارند که چون این ساک‌های دستی از جنس چمدان هستند، نسبت به ساک‌های معمولی گران‌ترند اما جنس بهتر و مقاوم‌تری دارند. این ساک‌ها به صورت تکی یعنی بدون چمدان هم فروخته می‌شوند و قیمت آنها از ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان متغیر است.

اگر بازار را خوب بگردید، می‌توانید ساک دستی‌های ارزان‌تر هم پیدا کنید اما قیمت آنها کمتر از ۶۰ یا ۷۰ هزار تومان نخواهد بود. در خیابان منوچهری انواع و اقسام کیف‌های دستی کوچک و بزرگ، کوله‌پشتی و کیف مدرسه پیدا می‌شود.

 قیمت این کیف‌ها بسته به جنس و سایز آنها متنوع است. اما اگر دنبال کیف مجلسی زنانه هستید به جای منوچهری به بورس کیف و کفش باغ سپهسالار سری بزنید. شاید در بازارگردی‌های بعدی سری هم به آنجا زدیم.

 بورس مشیرخلوت را هم ببینید

 یکی دیگر از بازارهای کیف فروشی تهران بازار مشیرخلوت است.این بازار در محدوده بازار تهران قرار داشته و برای رسیدن به آنجا باید به بازار تهران رفته و پس از عبور ازمسجد امام و بین‌الحرمین به آنجا برسید. برای خرید کیف و چمدان به طبقات بالاتر مشیر خلوت نروید.  بورس چمدان در زیرزمین آن است.

 در این بازار بسیاری از مغازه‌ها عمده‌فروش هستند و تک‌فروشی ندارند. اما اگر به همراه چند نفر از اعضای خانواده‌تان سفارش را به یک نفر بسپارید و عمده‌ای کیف مورد نظرتان را بخرید، شاید قیمت برای شما به یک سوم هم کاهش پیدا کند.

 با نزدیک شدن به فصل مدرسه‌ها، خرید از این بازار به شکلی که گفته شد، به نفع شماست. البته ناامید نشوید؛ بازار را خوب بگردید. مغازه‌های تک فروش هم در بازار پیدا خواهید کرد که قیمت آنها از مغازه‌های بیرون از بازار مناسب‌تر است.

 در مورد تهیه چمدان هم بد نیست به اینجا سری بزنید.  مغازه‌هایی که تک‌فروشی چمدان دارند از مغازه‌های کیف‌ فروشی بیشتر هستند. علاوه بر کیف‌های متنوع مجلسی، اسپرت و ورزشی، در این بازارچه کیف پول‌های رنگارنگ با قیمت مناسب هم پیدا خواهید کرد.

بیا بار سفر بندیم از این شهر…


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

آمستردام را با قایق درنوردید!

آمستردام را با قایق درنوردید!

ادامه مطلب
آمستردام را با قایق درنوردید! برنامه «قایق رانی در آمستردام» یکی از بزرگترین جاذبه ها و بهترین مراسم دریایی در جهان است که در آن کشتی های بزرگ و صدها کشتی ...
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

ادامه مطلب
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری در این قسمت از گینس های گردشگری نگاهی داریم به دیوار چین ( GREAT WALL OF CHINA )، طولانی ترین دیوار دنیا. شاید مشهورترین نشانه ...
۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

ادامه مطلب
5 دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی زمانی که شما برای تعطیلات خود و مسافرت برنامه ریزی می کنید چه قصد سفر به کشورهای همسایه یا کشورهای دورتر را داشته ...
مراسم گرامیداشت روز دانشجو

مراسم گرامیداشت روز دانشجو

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/615jxd مراسم گرامیداشت روز دانشجو ...
فیلیپین، جایی شبیه بهشت

فیلیپین، جایی شبیه بهشت

ادامه مطلب
فیلیپین، جایی شبیه بهشت فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در ‏شرق کشور ویتنام، ...
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

ادامه مطلب
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند کشور بریتانیا مدتها بین مسافران لقب کشوری با بیمزه ترین غذاها را به خود اختصاص داده است. اما این کشور در این ...
ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ادامه مطلب
راهنمای گردشگری ایتالیا ایتالیا – رم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا در کمترین زمان و بهترین نرخ با شماره 09124434559  مهدی و 09120714715 مهدیلو تماس حاصل نمایید نوشته ویدیو راهنمای گردشگری ...
چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: تابستان معمولا شلوغترین فصل کمپینگ است. ولی افرادی هستند که ترجیح میدهند زمستان ها اینکار را انجام دهند. کمپینگ در زمستان چالش برانگیزتر است و صحنه های ...
مناسب ترین چمدان برای یک سفر

مناسب ترین چمدان برای یک سفر

ادامه مطلب
مجله ایده آل: برای رفتن به مسافرت یکی از اصلی‌ترین وسایلی که حتما به آن احتیاج پیدا خواهید کرد انواع چمدان، ساک‌های مسافرتی و کیف‌های بزرگ است. دنیای چمدان‌ها ...
دهکده گردشگری عباس برزگر

دهکده گردشگری عباس برزگر

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/i781hz دهکده گردشگری عباس برزگر ...
مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

ادامه مطلب
از قدیمی ترین مساجد و دانشگاه های جهان اسلام محسوب می شود که در سال 361 هجری (975 میلادی) توسط جوهر صقلّی فرمانده فاطمی ساخته شده و منقول است که ...
مسجد سلطان حسن

مسجد سلطان حسن

ادامه مطلب
در سال 757 هجری (1356 میلادی) توسط سلطان حسن بن محمد بن قلادون به عنوان مسجد و مدرسه ای برای چهار مذهب اسلامی شناخته شده تأسیس گردیده و از زیباترین ...
فانوس اسکندریه

فانوس اسکندریه

ادامه مطلب
فانوس دریایی اسکندریه هفتمین مورد عجایب هفتگانه جهان است که در مصر قرار داشت. برجی که بر فراز آن آتشی بود تا شبها راهنمای ملوانان برای رسیدن به بندر اسکندریه ...
مسجد عمروبن عاص

مسجد عمروبن عاص

ادامه مطلب
اولین مسجدی است که در سال 21 هجری در مصر ساخته شده و گفته می شود چهاردهمین مسجدی است که در اسلام ساخته شده است. از آن جا که قدیمی ...
اهرام سه گانه مصر

اهرام سه گانه مصر

ادامه مطلب
مجموعه اهرام جیزه نام مجموعه اهرام سه گانه و تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه شمالی شهر قاهره کنونی واقع شده است. هرم بزرگ جیزه ...
قلعه صلاح الدین

قلعه صلاح الدین

ادامه مطلب
قلعه صلاح الدین قاهره یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری در مصر است و بخاطر نسیم خنکی که در آن منطقه می وزد به آن لقب گنبد مملو از باد ...
مسجد ابن طولون رود نیل

مسجد ابن طولون رود نیل

ادامه مطلب
در سال 265 هجری (886 میلادی) توسط احمد ابن طولون ساخته شده و سومین مسجد ساخته شده در تاریخ اسلامی مصر و از بزرگ ترین مساجد این کشور با 26 ...
مسجد محمدعلی پاشا

مسجد محمدعلی پاشا

ادامه مطلب
مسجد محمد علی پاشا واقع در قلعه صلاح الدین قاهره در مصر است که از سوی محمد علی پاشا بین سالهای 1830 تا 1848 به سبک معماری عثمانی و الگو ...
کتابخانه اسکندریه

کتابخانه اسکندریه

ادامه مطلب
یكی از شگفتیهای دنیای قدیم، كتابخانه اسكندریه در كشور مصر بود. این كتابخانه 228 سال قبل از میلاد مسیح، توسط بطلمیوس اول در شهر بندری اسكندریه بنا شد و به ...
مجسمه ابوالهل

مجسمه ابوالهل

ادامه مطلب
یکی از آثار بسیار زیبایی که در رو به روی هرم بزرگ قرار دارد مجسمه ابولهل است این مجسمه از لحاظ معماری بسیار زیبا می باشد و طبق مدارک به ...
پل ریالتو ( Rialto Bridge )

پل ریالتو ( Rialto Bridge )

ادامه مطلب
پل ریالتو ( Rialto Bridge ) یکی از چهار پلی است که بر روی کانال گراند ( Grand Canal ) در ونیز ایتالیا قرار دارد. پل ریالتو قدیمی ترین پل ...
استونی

استونی

ادامه مطلب
جمهوری استونی ( Estonia ) کوچکترین و شمالی ‌ترین کشور منطقه بالتیک است و از تعداد زیادی جزیره در ساحل جنوبی خلیج فنلاند تشکیل شده است. استونی از جنوب با ...
میانمار

میانمار

ادامه مطلب
میانمار ( Myanmar ) یا برمه موسوم به سرزمین طلایی کشوری است که اکثر ساکنان آن را بودایی‌ ها تشکیل داده‌ اند. میانمار در قرن نوزدهم به تصرف بریتانیایی ‌ها ...
میکرونزی

میکرونزی

ادامه مطلب
ایالات فدرال میکرونزی ( Micronesia ) کشوری در میان آب ‌های اقیانوس آرام است که از مجموعه 600 جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. کشور میکرونزی در شمال ...
آلمان

آلمان

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، ...
برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر: «پیاده روی اربعین» و دغدغه های مربوط به آن، این روزها موضوع گپ و گفت خیلی از هموطنان ماست.برای آمادگی بیشتر زائران حسینی در این سفر معنوی، ...
۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: بعضی وقتها در طول سفر استرس همراهتان است یا سرما میخورید و بیمار میشوید. در ادامه دلایل این اتفاق ها و راه حل هایی ساده برای برطرف ...
اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

ادامه مطلب
پایتخت : تونس وسعت : حدود 164 هزار کیلومتر مربع جمیعت : حدود 10 میلیون نفر زبان رسمی : عربی پول رایج : دینار تونس کد تلفن : 00216 شهرهای مهم : تونس، حمامت موقعیت : تونس نام ...
دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

ادامه مطلب
شهربازی بانکوک با انواع بازی ها و سرگرمی های متعدد، ساعت های شادی را برای کودکان فراهم می کند. شهر برفی، تنگه باریک، اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده، پیست اتومبیل رانی ...
آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، گذشته ...

های گردی