تهرانگردی به ۱۴ دلیل واجب است

موضوع: اخبار گردشگری تاریخ: ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ 0 دیدگاه 425 مشاهده

۶ و ۷ همشهری – مژگان جعفری: چندی پیش یک جهانگرد پرتغالی پس از سفری که به ایران داشته دست به ابتکار جالبی در معرفی آثار و بناهای تاریخی کشورمان زده است. او در وب سایت خود و در گزارشی تفصیلی، جهانیان را به بازدید از ایران برانگیخته است.

«ژوائو لیتائو»، شیفته سفر به کشورها و منطقه های گوناگون جهان و عاشق عکاسی است. ژوائو لیتائو می گوید: «اگر لحظات شگفت انگیز و باشکوهی را در سفر تجربه کرده ام چرا نباید پیشنها مسافرت به آنجاها را با شما در میان بگذارم.»

این جهانگرد پرتغالی تاکنون از ۹۷ کشور عضو سازمان ملل متحد و همچنین مناطق به رسمیت شناخته نشده ای چون سومالی و قره باغ بازدید کرده است.

او به قاره های آسیا، آفریقا، آمریکای شمالی و جنوبی، قطب جنوب و اروپا سفر کرده است. لیتائو در جریان مسافرت ها و جهانگردی های دراز خود، مشخصا به ۱۵ کشور علاقمند شده است؛ افغانستان، برزیبل، چین، اتیوپی، مصر، گرجستان، ایران، مالی، مراکش، نپال، عمان، پرو، پرتغال، روسیه و ازبکستان.

او معتقد است که ارمغان آگاهی اش از سفر موجب شده در دانشگاه توجه او به جامعه شناسی و مردم شناسی هنر جلب شود «اینطور دنیا برای من قابل درک و با معنا شد؛ فقط باید پیش رفته و سفر می کردم و این کاری بود که انجام دادم. همراه کوله پشتی ام سفر به اطراف و اکناف جهان را آغاز کردم.»

او در سفری که به ایران داشته ۷۹ دلیل برای بازدید از کشور ما را در وب سایتش آورده تا دیگران با دیدن این دلیل ها، به سفر به ایران علاقمند شوند. ۱۴ دلیل او برای سفر به ایران، مشخصا به تهران پایتخت مربوط می شود. در گزارش تهرانگردی امروز، به معرفی ۱۴ دلیل می پردازیم که از نظر این جهانگرد مشتاق پرتغالی موجب می شود، شهری دیدنی و جذاب باشد.

۱- کاخ گلستان

کاخ گلستان، اولین جا برای بازدید از تهران از نگاه ژوائو لیتائو است. قدیمی ترین مجموعه سلطنتی تهران، مجموعه ای از بناهای زیبای تاریخی است که از دوره صفویه به بعد ساخته شده اند. کاخ گلستان، تنها بنای تاریخی تهران است که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. شمس العماره، تالار سلام، ایوان تخت مرمر، تالار آینه، حوضخانه، کاخ ابیض، خلوت کریمخانی، عمارت بادگیر، تالار عاج، تالار الماس و تالار برلیان، مهمترین بناهای موجود در کاخ گلستان هستند.

همه پادشاهان قاجار در این ارگ سلطنتی حکومت می کردند. برخی پادشاهان قاجار همچون مظفرالدین شاه و احمدشاه و نیز هر دو پادشاه عصر پهلوی در این مجموعه سلطنتی تاجگذاری کرده اند. (میدان ارگ، خیابان ۱۵ خرداد)


۲- معماری در تهران

دومین دلیل پیشنهادی این جهانگرد پرتغالی برای بازدید از پایتخت ایران، معماری در تهران است. آنچه در این زمینه نگاه او را به خود خیره ساخته جلوه های معماری ایرانی به ویژه شیوه صفوی و قاجار است. آجرکاری، کاشی کاری و آنچه امروزه با نام معماری ایرانی می شناسیم، به اندازه ای توجه این جهانگرد پرتغالی را جلب کرده که تماشای معماری در تهران را به دیگر شیفتگان سفر به سراسر جهان، به عنوان دومین دلیل بازدید از پایتخت ۲۰۰ ساله ایران پیشنهاد داده است.


۳- محوطه باغ ملی

محوطه باغ ملی، سومین پیشنهاد و دلیل ژوائو لیتائو برای بازدید از تهران است. این محوطه زیبا که قلب فرهنگی – تاریخی پایتخت است، سردر میدان مشق را به عنوان نمادی از تهران قدیم بر پیشانی دارد و درون خود مجموعه ای از ساختمان های دل انگیز تاریخی را جا داده است. محوطه باغ ملی، ساختمان های تاریخی وزارت امور خارجه را به همراه مجموعه ای از موزه های شاخص تهران دربر گرفته و فرصتی مناسب برای بهره گیری دوستداران و علاقمندان فرهنگ، هنر و تاریخ ایران فراهم ساخته است.

سردر تاریخی باغ ملی به عنوان ورودی اصلی، ساختمان های تاریخی وزارت امور خارجه به ویژه ساختمان شماره ۹ که با عمارتی شکوه مند، کاخ قدیم شهربانی بود و امروزه گردشگران زیادی را به این محوطه می کشاند، در کنار کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه ایران باستان، موزه سکه بانک سپه، موزه عبرت ایران، آبگینه وس فالینه های ایران، گمرک و … یکی از مهمترین محورهای گردشگری پایتخت را شکل می دهد.

مسیر پیاده راه سنگفرش محوطه باغ ملی، میعادگاهی جذاب برای گردشگران و دوستداران فرهنگ و تاریخ تهران فراهم آورده است. (میدان امام خمینی|، سردر میدان مشق، محوطه باغ ملی)


۴- خیابان های شلوغ

چهارمین پیشنهاد این جهان گرد پرتغالی، با دیگر دلایلش متفاوت است؛ خیابان های شلوغ تهران! در واقع زمانی که در تهران حضور داشته، یکی از آن چیزهایی که در این شهر بزرگ او را شگفت زده اش کرده، خیابان های شلوغی است که از نگاه شهروندان تهرانی در زمره معضلات شهری است.

انبوه موتورسیکلت ها و تاکسی ها، جمعیت رهگذرانی که در پیاده رو یا حتی وسط خیابان حرکت می کنند و پیاده روهای شلوغ و متراکم شهر موجب شده نگاه این جهانگرد پرتغالی جلب شود و از این وضعیت به عنوان یکی از ویژگی های خاطره انگیز تهران در سفرش یاد کند. محدوده بازار، میدان هایی چون بهارستان، ولیعصر، ونک، هفت حوض، تجریش و صادقیه و خیابان هایی چون ولیعصر و شریعتی و البته بسیاری دیگر از مناطق تهران، همواره چنین شرایطی دارند. این شلوغی برای گردشگران خارجی بسیار جذاب است.


۵- موزه ملی ایران

پنجمین دلیل پیشنهادی ژوائو لیتائو برای بازدید از تهران، موزه ملی ایران است که پس از کتابخانه و موزه ملی ملک، دومین موزه مورد نظر وی به شمار می آید. موزه ملی ایران با نام اولیه موزه ایران باستان در سال ۱۳۱۶ خورشیدی فعالیت خود را آغاز کرد.

آندره گدار معمار و باستانشناس فرانسوی، به دستور پهلوی اول ساختمان زیبای موزه را با الهام از معماری کاخ تیسفون، مرکز فرمانروایی ساسانیان بر کرانه دجله، ساخت.

موزه ملی ایران، آثاری یگانه و بسیار ارزشمند تمدن و فرهنگ ایران را در چهار بخش پیش از تاریخ، تاریخی و لرستان، دوران اسلامی و مهر و سکه برای تماشای گردشگران عرضه کرده است. پلکان تخت جمشید، تندیس داریوش کبیر، سرستون تخت جمشید، پیکره سنگی شیر بدون سر هخامنشی، تندیس نجیب زاده پارتی و مرد نمکی از مهمترین آثار موجود در موزه ملی ایران هستند.

اینجا آثار منحصر به فردی از ایران از هزاره های پیش از میلاد تا سده های اسلامی در ویترین ها جای گرفته اند. گستردگی و تنوع مجموعه اشیای موجود در موزه به گستردگی جغرافیایی کشور و دوران های گوناگون پیش از تاریخ، تاریخی و اسلامی است.

با تماشای آثار موزه ملی می توان هنر مردمانتمدنپیشرفته ایران را به ویژه در دوره های باستانی و سده های نخستین اسلامی به تماشا نشست. این مسئله به ویژه در زمیه دستیابی ایرانیان هر دوره تاریخی به فن آوری های پیشرفته در آن روزگار، بیشتر به چشم می آید.

بزرگترین موزه باستانشناسی و تاریخ ایران و یکی از موزه های برتر جهان از نظر تنوع و کیفیت آثار، به پیشنهاد جهانگرد پرتغالی ما در ابتدای خیابان ۳۰ تیر در انتظار شما است. (خیابان امام خمینی، ابتدای خیابان ۳۰ تیر)


۶- بازار طلا

گردشگران به ویژه آنهایی که به کشورهای دیگر سفر می کنند، معمولا به بازارها علاقه ای ویژه دارند.

بازار سوای کارکرد اقتصادی، جلوه ای از فرهنگ، خلقیات و روحیات مردمان یک سرزمین و شهر است. برای همین، معمولا مورد توجه خاص جهان گردان قرار دارد. ژوائو لیتائو جهانگرد مشتاق پرتغالی هم از این مسئله برکنار نبوده است. همین اشتیاق موجب شده است تا بازار طلای تهران در جایگاه ششمین پیشنهاد و دلیل های او برای بازدید از تهران قرار گیرد. (میدان ارگ، خیابان ۱۵ خرداد)


۷- مسجد امام خمینی

هفتمین دلیل این جهانگرد پرتغالی برای سفر به تهران، مسجد امام خمینی است که در گذشته مسجد شاه و مسجد سلطانی نام داشت. تاریخ، هنر، مذهب و سیاست در این بنای قدیمی با معماری زیبا در هم تنیده شده است.

مسجد امام خمینی (ره) حلقه ای از زنجیره بزرگ بناهای مذهبی و تاریخی بازار بزرگ تهران است. مسجدهای بزرگ تاریخی، بخشی از جذابیت های بازار هستند. مسجد امام خمینی در جنوبی ترین نقطه خیابان ناصرخسرو، جا گرفته است. (خیابان ۱۵ خرداد، تقاطع ناصرخسرو)


۸- موزه صلح

هشتمین دلیلی که این جهانگرد پرتغالی به جهانیان پیشنهاد کرده برای بازدید از آن به پایتخت ایران مسافرت کنند، موزه صلح است. موزه صلح تهران از سال ۱۳۸۶ راه اندازی شده است. در این موزه تالاری برای نمایش پیامدهای جنگ ها در جهان و نیز کاربرد سلاح های شیمیایی و اتمی طراحی شده است. در بخش هایی از موزه صلح تهران، اسناد و اشیایی منحصر به فرد از جنگ شیمیایی علیه مردم ایران به نمایش درآمده است. یکی از مسائل مهم درباره این موزه، حضور برخی قربانیان سلاح های شیمیایی به عنوان راهنمای موزه است. (خیابان خیام، خیابان شهید فیاض بخش، داخل پارک شهر)


۹- کتابخانه و موزه ملی ملک

یک نکته جالب در میان پیشنهادهای ژوائو لیتائو برای بازدید از تهران وجود دارد؛ اگر از کاخ گلستان که مجموعه قدیمی ترین ارگ سلطنتی پایتخت است و جنبه های معماری و تاریخی آن بیشتر مورد توجه است بگذریم، این جهانگرد تا نهمین پیشنهادش، به موزه به عنوان یک جاذبه گردشگری اشاره نمی کند.

این نکته بیانگر توجه بیشتر او به بناهای تاریخی و معماری و زندگی مردمان شهر، نسبت به آثار موزه ای است اما دلیل نهم او برای بازدید از تهران، موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک است.

از نگاه این جهانگرد نخستین موزه وقفی – خصوصی ایران، نخستین موزه ای است که در سفر به تهران باید به تماشای آن نشست. تالارهای گوناگون آثار تاریخی به همراه ساختمانی زیبا برگرفته از معماری ایرانی – اسلامی، این جهانگرد را برانگیخته تا گردشگران را به این موقوفه که در محوطه تاریخی باغ ملی جای گرفته است، دعوت کند.

کتابخانه و موزه ملی ملک، گنجینه ای از آثار و اشیای ارزشمند تاریخی را از سه هزار سال پیش به اینسو در تالارهای گوناگون خود جای داده است. (میدان امام خمینی، سردر میدان مشق، خیابان ملل متحد)


۱۰- فلافل

فلافل تهران، با آنکه اصالتا به پایتخت تعلق ندارد اما توانسته در این شهر شلوغ، دیدگان جهانگردان را به سوی خود بکشاند. دهمین دلیل ژوائو لیتائو برای بازدید از تهران، خوردن این ساندویچ ساده اما جذاب است. هویت فلافل، گویی با بازار و محله های تاریخی گره خورده است. مشهورترین فلافل های پایتخت را می توان در خیابان ناصرخسرو به ویژه نبش کوچه مروی، راسته پیاده راه بازار در خیابان ۱۵ خرداد از چهار راه گلوبندک تا پامنار و نیز در محلاه امامزاده یحیی خورد.

حضور برخی از هموطنان عرب در محله امامزاده یحیی در سه راه امین حضور موجب شده این خوراک جذاب، در این محله با سرویس ویژه همچون سس وسوسه کننده انبه به مشتری ها عرضه شود!


۱۱- بازار تهران

کعبه آمار گردشگران و جهانگردانی که به زندگی اجتماعی مردم علاقه بیشتری دارند، بازار تهران است. محدوده خیابان های مولوی در جنوب، مصطفی خمینی در شرق، ۱۵ خرداد در شمال و خیام در غرب، بازاری است که هر گردشگری را شیفته خود می کند.

این بازار ۴۰۰ ساله از دوره صفویه تاکنون بخش هایی جذاب و تاریخی را دربر گرفته است. گذر لوطی صالح، سرای امیر، بازار کفاش ها، بازار بین الحرمین، چهارسوق، بازار آهنگران، قیصریه، مسجد جامع، مسگرها، تیمچه حاجب الدوله، توتون فروشان و سبزه میدان از جمله بخش های مشهور و تاریخی بازار بزرگ تهران به شمار می آیند. (دسترسی: ایستگاه های مترو پانزده خرداد، خیام و مولوی)


۱۲- پارک شهر

جهانگرد پرتغالی ما در سفری که به تهران داشته در میان پارک های گوناگون تهران، گویا تنها پارک شهر را شایسته معرفی و پیشنهاد دانسته است. پارک شهر در عصر پهلوی اول پس از تخریب محله شمهور و تاریخی سنگلج ساخته شد و از پارک های قدیمی تهران است. وجود موزه صلح تهران، آکواریم، استخر، ورزشگاه، کتابخانه و نزدیکی به تماشاخانه سنگلج، وزارت دادگستری و شهرداری و شورای شهر تهران، موقعیتی ویژه به این پارک داده است. (دسترسی: ایستگاه مترو امام خمینی، پایانه اتوبوسرانی میدان امام خمینی، پایانه اتوبوسرانی فیاض بخش)


۱۳- موزه شهدا

این موزه خاص، مجموعه ای برای نمایش وسیله ها و آثار شخصی به جای مانده از شهدای جنگ هشت ساله، رخدادهای انقلاب در سال ۱۳۵۷ و دیگر شهدای ایران است. ساختمان اصلی موزه در سال ۱۳۷۵ بنا شده و پس از چند سال فعالیت، در سال ۱۳۸۴ در پی عملیات بهسازی و تکمیل، بازگشایی شده است. این موزه تصویری از شهادت و رشادت در راه آرمان های ملی و دینی را به نمایش می گذارد. (خیابان طالقانی، نبش خیابان شهید عباس موسوی (فرصت))


۱۴- امامزاده زید

آخرین دلیل این جهانگرد برای معرفی تهران و پیشنهاد بازدید از آن، مسجد زید در بازار است. او احتمالا امامزاده زید را در نظر داشته است؛ زیرا تصویری که مرتبط با این پیشنهاد ور وب سایتش گذاشته، بقعه امامزاده زید بازار است. این سومین بقعه متبرکه تهران، از جمله بناهای مذهبی بازار است که پیشینه آن به پیش از دوره صفویه بازمی گردد. بنای امامزاده در برهه های گوناگون دوره قاجار دگرگونی هایی یافته است. (خیابان ۱۵ خرداد، بازار بزرگ، انتهای بازار بزازها)

تهرانگردی به ۱۴ دلیل واجب است


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

آمستردام را با قایق درنوردید!

آمستردام را با قایق درنوردید!

ادامه مطلب
آمستردام را با قایق درنوردید! برنامه «قایق رانی در آمستردام» یکی از بزرگترین جاذبه ها و بهترین مراسم دریایی در جهان است که در آن کشتی های بزرگ و صدها کشتی ...
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

ادامه مطلب
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری در این قسمت از گینس های گردشگری نگاهی داریم به دیوار چین ( GREAT WALL OF CHINA )، طولانی ترین دیوار دنیا. شاید مشهورترین نشانه ...
۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

ادامه مطلب
5 دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی زمانی که شما برای تعطیلات خود و مسافرت برنامه ریزی می کنید چه قصد سفر به کشورهای همسایه یا کشورهای دورتر را داشته ...
مراسم گرامیداشت روز دانشجو

مراسم گرامیداشت روز دانشجو

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/615jxd مراسم گرامیداشت روز دانشجو ...
فیلیپین، جایی شبیه بهشت

فیلیپین، جایی شبیه بهشت

ادامه مطلب
فیلیپین، جایی شبیه بهشت فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در ‏شرق کشور ویتنام، ...
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

ادامه مطلب
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند کشور بریتانیا مدتها بین مسافران لقب کشوری با بیمزه ترین غذاها را به خود اختصاص داده است. اما این کشور در این ...
ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ادامه مطلب
راهنمای گردشگری ایتالیا ایتالیا – رم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا در کمترین زمان و بهترین نرخ با شماره 09124434559  مهدی و 09120714715 مهدیلو تماس حاصل نمایید نوشته ویدیو راهنمای گردشگری ...
چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: تابستان معمولا شلوغترین فصل کمپینگ است. ولی افرادی هستند که ترجیح میدهند زمستان ها اینکار را انجام دهند. کمپینگ در زمستان چالش برانگیزتر است و صحنه های ...
مناسب ترین چمدان برای یک سفر

مناسب ترین چمدان برای یک سفر

ادامه مطلب
مجله ایده آل: برای رفتن به مسافرت یکی از اصلی‌ترین وسایلی که حتما به آن احتیاج پیدا خواهید کرد انواع چمدان، ساک‌های مسافرتی و کیف‌های بزرگ است. دنیای چمدان‌ها ...
دهکده گردشگری عباس برزگر

دهکده گردشگری عباس برزگر

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/i781hz دهکده گردشگری عباس برزگر ...
مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

ادامه مطلب
از قدیمی ترین مساجد و دانشگاه های جهان اسلام محسوب می شود که در سال 361 هجری (975 میلادی) توسط جوهر صقلّی فرمانده فاطمی ساخته شده و منقول است که ...
مسجد سلطان حسن

مسجد سلطان حسن

ادامه مطلب
در سال 757 هجری (1356 میلادی) توسط سلطان حسن بن محمد بن قلادون به عنوان مسجد و مدرسه ای برای چهار مذهب اسلامی شناخته شده تأسیس گردیده و از زیباترین ...
فانوس اسکندریه

فانوس اسکندریه

ادامه مطلب
فانوس دریایی اسکندریه هفتمین مورد عجایب هفتگانه جهان است که در مصر قرار داشت. برجی که بر فراز آن آتشی بود تا شبها راهنمای ملوانان برای رسیدن به بندر اسکندریه ...
مسجد عمروبن عاص

مسجد عمروبن عاص

ادامه مطلب
اولین مسجدی است که در سال 21 هجری در مصر ساخته شده و گفته می شود چهاردهمین مسجدی است که در اسلام ساخته شده است. از آن جا که قدیمی ...
اهرام سه گانه مصر

اهرام سه گانه مصر

ادامه مطلب
مجموعه اهرام جیزه نام مجموعه اهرام سه گانه و تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه شمالی شهر قاهره کنونی واقع شده است. هرم بزرگ جیزه ...
قلعه صلاح الدین

قلعه صلاح الدین

ادامه مطلب
قلعه صلاح الدین قاهره یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری در مصر است و بخاطر نسیم خنکی که در آن منطقه می وزد به آن لقب گنبد مملو از باد ...
مسجد ابن طولون رود نیل

مسجد ابن طولون رود نیل

ادامه مطلب
در سال 265 هجری (886 میلادی) توسط احمد ابن طولون ساخته شده و سومین مسجد ساخته شده در تاریخ اسلامی مصر و از بزرگ ترین مساجد این کشور با 26 ...
مسجد محمدعلی پاشا

مسجد محمدعلی پاشا

ادامه مطلب
مسجد محمد علی پاشا واقع در قلعه صلاح الدین قاهره در مصر است که از سوی محمد علی پاشا بین سالهای 1830 تا 1848 به سبک معماری عثمانی و الگو ...
کتابخانه اسکندریه

کتابخانه اسکندریه

ادامه مطلب
یكی از شگفتیهای دنیای قدیم، كتابخانه اسكندریه در كشور مصر بود. این كتابخانه 228 سال قبل از میلاد مسیح، توسط بطلمیوس اول در شهر بندری اسكندریه بنا شد و به ...
مجسمه ابوالهل

مجسمه ابوالهل

ادامه مطلب
یکی از آثار بسیار زیبایی که در رو به روی هرم بزرگ قرار دارد مجسمه ابولهل است این مجسمه از لحاظ معماری بسیار زیبا می باشد و طبق مدارک به ...
پل ریالتو ( Rialto Bridge )

پل ریالتو ( Rialto Bridge )

ادامه مطلب
پل ریالتو ( Rialto Bridge ) یکی از چهار پلی است که بر روی کانال گراند ( Grand Canal ) در ونیز ایتالیا قرار دارد. پل ریالتو قدیمی ترین پل ...
استونی

استونی

ادامه مطلب
جمهوری استونی ( Estonia ) کوچکترین و شمالی ‌ترین کشور منطقه بالتیک است و از تعداد زیادی جزیره در ساحل جنوبی خلیج فنلاند تشکیل شده است. استونی از جنوب با ...
میانمار

میانمار

ادامه مطلب
میانمار ( Myanmar ) یا برمه موسوم به سرزمین طلایی کشوری است که اکثر ساکنان آن را بودایی‌ ها تشکیل داده‌ اند. میانمار در قرن نوزدهم به تصرف بریتانیایی ‌ها ...
میکرونزی

میکرونزی

ادامه مطلب
ایالات فدرال میکرونزی ( Micronesia ) کشوری در میان آب ‌های اقیانوس آرام است که از مجموعه 600 جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. کشور میکرونزی در شمال ...
آلمان

آلمان

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، ...
برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر: «پیاده روی اربعین» و دغدغه های مربوط به آن، این روزها موضوع گپ و گفت خیلی از هموطنان ماست.برای آمادگی بیشتر زائران حسینی در این سفر معنوی، ...
۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: بعضی وقتها در طول سفر استرس همراهتان است یا سرما میخورید و بیمار میشوید. در ادامه دلایل این اتفاق ها و راه حل هایی ساده برای برطرف ...
اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

ادامه مطلب
پایتخت : تونس وسعت : حدود 164 هزار کیلومتر مربع جمیعت : حدود 10 میلیون نفر زبان رسمی : عربی پول رایج : دینار تونس کد تلفن : 00216 شهرهای مهم : تونس، حمامت موقعیت : تونس نام ...
دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

ادامه مطلب
شهربازی بانکوک با انواع بازی ها و سرگرمی های متعدد، ساعت های شادی را برای کودکان فراهم می کند. شهر برفی، تنگه باریک، اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده، پیست اتومبیل رانی ...
آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، گذشته ...

های گردی