تهران- لندن، دو نفر!

موضوع: اخبار گردشگری تاریخ: ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ 0 دیدگاه 479 مشاهده
روزنامه هفت صبح: سفر مستقیم از تهران به لندن دوباره کلید خورده است. به همین بهانه هزینه سفر با ایرلاین های خارجی را مقایسه کرده ایم.

اندک اندک جمع مستان می رسند. بعد از این که ایرفرانس در فرودین ماه امسال بعد از هفت سال توقف، هواپیماهایش را راهی آسمان ایران کرد. حالا یک هواپیمایی نامدار دنیا یعنی بریتیش ایرویز هم دوباره پروازهای خود را به مقصد تهران فرستاده است. اولین پرواز این هواپیمایی لندنی جمعه همین هفته یعنی نوزدهم شهریور، راهی فرودگاه امام خمینی (ره) می شود تا قفل چهارساله پروازهای مستقیم تهران- لندن بشکند.

حالا عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی می تواند به خود ببالد که میوه های برجام برای حوزه مسئولیت او دارد به بار می نشیند. تا همین امروز که گزارش ما را می خوانید، کسانی که می خواستند از تهران به لندن بروند، باید ابتدا به یک کشور ثالث می رفتند و سپس از آنجا به مقصد لندن پرواز می کردند.
مثلا با هواپیمایی «لوفتانزا» باید اول به فرانکفورت رفته و سپس راهی لندن می شدند یا اگر مسافرت هواپیمایی «قطر» می بودند، باید ابتدا به دوحه می رفتند و سپس به لندن پرواز می کردند. اما قرار است از جمعه این هفته، سفرهای بسیار کوتاه مدت تر مستقیم تهران- لندن دوباره از سر گرفته شود. سفری که با قیمت دو تا ۹٫۵ میلیون تومان هزینه انجام می گیرد. به همین بهانه می خواهیم مروری بر هزینه و مدت زمان سفرهای هوایی به مقصد چهار شهر لندن، پکن، استانبول و دوبی داشته باشیم.

پکیج سفر به لندن یک تازه وارد دارد

اگر بخواهید همین هفته به لندن پرواز کنید ۱۱ ایرلاین خارجی شما را به پایتخت انگلستان می رساند. هواپیمایی «آذربایجان» ارزان ترین پرواز را دارد. این پرواز که در کلاس اقتصادی معرفی شده است. ۲۲ ساعت طول می کشد. شما در طول پرواز با هواپیمایی آذربایجان، بعد از ۵۵ دقیقه در باکو خواهید نشست و سپس دوباره با ۱۴ ساعت و ۳۵ دقیقه انتظار، سوار هواپیمای باکو- لندن خواهیدشد و سه ساعت بعد از آن به لندن خواهید رسید. قیمت این پرواز، ۷۷۳ هزار و ۶۰۰ تومان و ارزان ترین پرواز تهران- لندن به شمار می رود.
ارزان ترین پرواز بعدی را هواپیمایی «اوکراین» فراهم کرده است. این پرواز با یک توقف در کیف و با قیمت یک میلیون و ۴۶۵ هزار تومان انجام می شود. با این پرواز یک بار در عرض دو ساعت و ۴۵ دقیقه به کیف رسیده و با ۱۱ ساعت و ۵۵ دقیقه انتظار، از آنجا در عرض ۹۰ دقیقه به لندن می رسید.
قیمت «ایرفرانس» با یک توقف در رم و توقف دوم در پاریس و سرانجام رسیدن به لندن دو میلیون و ۲۸۷ هزار تومان است. طول مدت این سفر ۱۷ ساعت و ۲۵ دقیقه است.
گران ترین پرواز «ایرفرانس» به لندن نیز با دو توقف، یکی در پاریس و بعدی در میلان ایتالیا و سپس سفر به لندن صورت می گیرد که مجموعا در عرض ۱۳ ساعت و ۳۰ دقیقه انجام می شود. برای این پرواز باید پنج میلیون و ۲۰۲ هزار تومان خرج کنید.
تمام پروازهای هواپیمایی «Austrian» یا همان اتریش، فقط با یک توقف انجام می شود. کوتاه ترین زمانی که می توانید در آن با این هواپیمایی به لندن بروید، هفت ساعت و ۳۵ دقیقه بوده و یک بار از تهران به وین و سپس از وین به لندن می رسد. این پرواز با قیمت سه میلیون و ۲۱۴ هزار تومان انجام می شود.
پرواز با هواپیمایی «Austrian» یا همان اتریش، فقط با یک توقف انجام می شود. پرواز با هواپیمایی «Austrian» کوتاه ترین پرواز غیرمستقیم از تهران به لندن است. کوتاه مدت ترین پرواز هواپیمایی «لوفتانزا» فقط با یک توقف صورت می گیرد؛ یک بار از تهران به فرانکفورت آلمان و سپس از آنجا به لندن می رود. این پرواز در عرض هشت ساعت و با قیمت چهار میلیون و ۹۶۹ هزار تومان انجام می شود.

همه این توضیحات مربوط به پروازهای غیرمستقیم بود. اما از دیروز که «بریتیش ایرویز» پرواز مستقیم خود را از لندن به تهران انجام داد، بعد از چهار سال، دوباره ایرانی ها امکان یافته اند که بدون توقف، از تهران به لندن یا بالعکس سفر کنند. با پروازهای «بریتیش ایرویز» می توانید بدون هیچ توقفی در عرض سه ساعت و پنج دقیقه خود را به فرودگاه «Heathrow» پایتخت انگلستان برسانید.

این پرواز در کلاس اقتصادی و درجه ویژه اقتصادی با دلار ۳۵۵۰ تومانی با قیمت حداقل دو میلیون و ۴۲۴ هزار تومان در کلاس تجاری با قیمت ۹ میلیون و ۶۰۹ هزار تومان صورت می پذیرد. اما یک پرواز دیگر هم از لندن به تهران وجود دارد که با توقف در ابوظبی انجام می شود. این پرواز در کلاس اقتصادی با قیمت ۹ میلیون و ۴۴۶ هزار تومان و درجه ویژه اقتصادی با قیمت ۹ میلیون و ۵۷۴ هزار تومان توسط «بریتیش ایرویز» صورت می پذیرد.

پروازهای عجیب به استانبول

برای سفر به استانبول، ارزان ترین راه ممکن، سفر با هواپیمایی «آذربایجان» است. این پرواز با یک توقف در باکو انجام می شود. در عرض ۵۵ دقیقه از تهران به باکو می رسید و با انتظاری ۱۳ ساعته از آنجا به استانبول پرواز خواهیدکرد و دو ساعت و پنج دقیقه بعد در استانبول خواهیدبود.
برای این پرواز تنها باید ۵۸۶ هزار تومان پرداخت کنید. هواپیمایی «قطر» یک سفر عجیب را برایتان دست و پا کرده است. در ابتدا در عرض ۳۵ دقیقه از تهران به دوحه رفته و آنجا توقف خواهید کرد.
نکته عجیب این سفر همین است. آخر برای استانبول که همین بیخ گوش ماست، یک توقف در دوحه، خیلی عجیب به نظر می رسد. گرچه این توقف بسیار کوتاه است. زیرا ۴۵ دقیقه بعد وارد هواپیمای خط دوحه- استانبول خواهیدشد و چهار ساعت و ۲۰ دقیقه بعد به استانبول خواهید رسید.
گران ترین پرواز تهران به استانبول را هواپیمایی «لوفتانزا» با قیمت چهار میلیون و ۲۵۲ هزار تومان انجام می دهد. اتفاقا این پرواز با یک توقف انجام می شود. در این پرواز در ابتدا به فرانکفورت خواهید رفت و سپس از آنجا به استانبول راهی خواهید شد.
این گونه پروازها شاید برایتان تعجب برانگیز باشد. با خود بگویید مگر ما بیکاریم که از اینجا اول به فرانکفورت برویم و سپس به استانبول بازگردیم. ولی جالب است بدانید که خیلی از مسافرین حرفه ای پروازهای خارجی، بر روی برند خاصی تعصب دارند و حاضرند وقت بیشتری تلف کنند، اما با همان هواپیمایی آشنای خود پرواز کنند.

«ایران ایر» و «ماهان» هم به مقصد استانبول پرواز مستقیم دارند. شاید این بهترین راه برای سفر به استانبول باشد. پروازهای ارزان تری هم هستند. ایران ایر پرواز خود را در عرض یک ساعت و ۵۵ دقیقه و بدون توقف انجام می دهد. قیمت این پرواز یک میلیون و ۳۳۰ هزار تومان است. ماهان هم مسافران خود را در عرض یک ساعت و ۴۵ دقیقه به مقصد می رساند. برای این پرواز باید یک میلیون و ۴۸۳ هزار تومان پرداخت کنید. پولتان را هم به دو ایرلاین داخلی می دهید و به هموطنان خودتان کمک می کنید.

بعد از ماهان که کوتاه مدت ترین پروازهای ممکن به استانبول را در برنامه روزانه خود دارد، «ترکیش ایر» هم پرواز بسیار کوتاه یک ساعت و ۵۰ دقیقه ای به مقصد استانبول دارد. هزینه این پرواز مستقیم به مقصد استانبول، یک میلیون و ۶۱۹ هزار تومان است.

با سفر ۵۶ ساعت به پکن آشنا شوید

ارزان ترین گزینه سفر به پکن، پروازی است که «China Southern» ترتیب داده است. این ایرلاین سفری بدون توقف را به مدت ۱۳ ساعت و پنج دقیقه به پکن دارد که با قیمتی معادل یک میلیون و ۳۲۵ هزار تومان صورت می گیرد. اما گران ترین سفر این ایرلاین به پکن با دو توقف انجام می شود.
در ابتدا در عرض هفت ساعت و ۳۵ دقیقه به «اروکچی» پرواز خواهید کرد. سپسس با توقفی معادل یک ساعت و ۵۵ دقیقه، در عرض سه ساعت و ۱۰ دقیقه به «ژی آن» خواهید رفت. دوباره یک ساعت و ۵۵ دقیقه توقف خواهید داشت و سپس در عرض یک ساعت و ۵۵ دقیقه به پکن خواهیدرسید. در مجموعه پروازی به مدت ۱۶ ساعت و ۳۰ دقیقه خواهیدداشت. برای این پرواز باید چهار میلیون و ۵۵۰ هزار تومان بپردازید.
اما گران ترین پرواز به پکن را هواپیمایی «لوفتانزا» انجام می دهد. این پرواز یک توقف دارد و باید برای پوازی فوق العاده طولانی، ۲۱ میلیون و ۶۳۴ هزار تومان پرداخت داشته باشید. این پرواز در ابتدا از تهران در عرض دو ساعت و ۵۰ دقیقه به فرانکفورت می رود. آنجا به مدت ۱۷ ساعت و ۱۰ دقیقه باید منتظر پرواز بعدی باشید. سپس از فرانکفورت حرکت کرده و بعد از ۱۵ ساعت و ۴۰ دقیقه پرواز خسته کننده، به پکن خواهید رسید.

اما طولانی ترین پرواز به پکن را «لوفتانزا» انجام نمی دهد. هواپیمایی قزاقستان پروازی ۵۶ ساعته به مقصد پکن دارد که با دو توقف در آلماتی و آستانه انجام شده و سپس به پکن می رسد. قیمت این پرواز عجیب، یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان است.

پرواز به دوبی با هفت میلیون تومان ممکن است؟

دوبی، مقصد بسیاری از سفرهای تفریحی و کاری و تجاری ایرانیان است. برای آن که با حداقل هزینه ممکن به این سفر بروید، می توانید از «ماهان» کشور خودمان استفاده کنید. هزینه ۵۷۳ هزار تومانی این سفر، کمترین قیمتی است که می توانید برای سفر به دوبی پرداخت کنید. این پرواز تنها یک ساعت و ۲۵ دقیقه طول می کشد.
بعد از این پرواز، می توانید گزینه هواپیمایی «آذربایجان» را انتخاب کنید که می توانید با آن با هزینه ۶۵۴ هزار تومان به دوبی بروید. ایرلاین «Oman Air» شما را اول به مسقط، پایتخت کشور عمان در جنوب شرقی کشورمان برده و سپس در دوبی پیاده می کند. این سفر ۲۲ ساعته، ۸۸۷ هزار تومان آب می خورد.
ایران ایر خودمان هم یکی از ارزان ترین پروازها به دوبی را دارد. می توانید این سفر را با هزینه یک میلیون و ۵۴ هزار تومان انجام دهید. این پرواز بدون توقف و به مدت یک ساعت و ۴۵ دقیقه صورت می گیرد.
مقام ارجمند و مستطاب گران ترین پرواز به دوبی باز هم به هواپیمایی «لوفتانزا» می رسد. یک سفر ۱۹ ساعته که با توقف ابتدایی در فرانکفورت آلمان و سپس پرواز به دوبی انجام می شود. این سفر هوایی با قیمت شش میلیون و ۹۴۲ هزار تومان انجام می شود.

تهران- لندن، دو نفر!


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

آمستردام را با قایق درنوردید!

آمستردام را با قایق درنوردید!

ادامه مطلب
آمستردام را با قایق درنوردید! برنامه «قایق رانی در آمستردام» یکی از بزرگترین جاذبه ها و بهترین مراسم دریایی در جهان است که در آن کشتی های بزرگ و صدها کشتی ...
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

ادامه مطلب
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری در این قسمت از گینس های گردشگری نگاهی داریم به دیوار چین ( GREAT WALL OF CHINA )، طولانی ترین دیوار دنیا. شاید مشهورترین نشانه ...
۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

ادامه مطلب
5 دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی زمانی که شما برای تعطیلات خود و مسافرت برنامه ریزی می کنید چه قصد سفر به کشورهای همسایه یا کشورهای دورتر را داشته ...
مراسم گرامیداشت روز دانشجو

مراسم گرامیداشت روز دانشجو

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/615jxd مراسم گرامیداشت روز دانشجو ...
فیلیپین، جایی شبیه بهشت

فیلیپین، جایی شبیه بهشت

ادامه مطلب
فیلیپین، جایی شبیه بهشت فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در ‏شرق کشور ویتنام، ...
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

ادامه مطلب
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند کشور بریتانیا مدتها بین مسافران لقب کشوری با بیمزه ترین غذاها را به خود اختصاص داده است. اما این کشور در این ...
ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ادامه مطلب
راهنمای گردشگری ایتالیا ایتالیا – رم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا در کمترین زمان و بهترین نرخ با شماره 09124434559  مهدی و 09120714715 مهدیلو تماس حاصل نمایید نوشته ویدیو راهنمای گردشگری ...
چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: تابستان معمولا شلوغترین فصل کمپینگ است. ولی افرادی هستند که ترجیح میدهند زمستان ها اینکار را انجام دهند. کمپینگ در زمستان چالش برانگیزتر است و صحنه های ...
مناسب ترین چمدان برای یک سفر

مناسب ترین چمدان برای یک سفر

ادامه مطلب
مجله ایده آل: برای رفتن به مسافرت یکی از اصلی‌ترین وسایلی که حتما به آن احتیاج پیدا خواهید کرد انواع چمدان، ساک‌های مسافرتی و کیف‌های بزرگ است. دنیای چمدان‌ها ...
دهکده گردشگری عباس برزگر

دهکده گردشگری عباس برزگر

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/i781hz دهکده گردشگری عباس برزگر ...
مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

ادامه مطلب
از قدیمی ترین مساجد و دانشگاه های جهان اسلام محسوب می شود که در سال 361 هجری (975 میلادی) توسط جوهر صقلّی فرمانده فاطمی ساخته شده و منقول است که ...
مسجد سلطان حسن

مسجد سلطان حسن

ادامه مطلب
در سال 757 هجری (1356 میلادی) توسط سلطان حسن بن محمد بن قلادون به عنوان مسجد و مدرسه ای برای چهار مذهب اسلامی شناخته شده تأسیس گردیده و از زیباترین ...
فانوس اسکندریه

فانوس اسکندریه

ادامه مطلب
فانوس دریایی اسکندریه هفتمین مورد عجایب هفتگانه جهان است که در مصر قرار داشت. برجی که بر فراز آن آتشی بود تا شبها راهنمای ملوانان برای رسیدن به بندر اسکندریه ...
مسجد عمروبن عاص

مسجد عمروبن عاص

ادامه مطلب
اولین مسجدی است که در سال 21 هجری در مصر ساخته شده و گفته می شود چهاردهمین مسجدی است که در اسلام ساخته شده است. از آن جا که قدیمی ...
اهرام سه گانه مصر

اهرام سه گانه مصر

ادامه مطلب
مجموعه اهرام جیزه نام مجموعه اهرام سه گانه و تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه شمالی شهر قاهره کنونی واقع شده است. هرم بزرگ جیزه ...
قلعه صلاح الدین

قلعه صلاح الدین

ادامه مطلب
قلعه صلاح الدین قاهره یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری در مصر است و بخاطر نسیم خنکی که در آن منطقه می وزد به آن لقب گنبد مملو از باد ...
مسجد ابن طولون رود نیل

مسجد ابن طولون رود نیل

ادامه مطلب
در سال 265 هجری (886 میلادی) توسط احمد ابن طولون ساخته شده و سومین مسجد ساخته شده در تاریخ اسلامی مصر و از بزرگ ترین مساجد این کشور با 26 ...
مسجد محمدعلی پاشا

مسجد محمدعلی پاشا

ادامه مطلب
مسجد محمد علی پاشا واقع در قلعه صلاح الدین قاهره در مصر است که از سوی محمد علی پاشا بین سالهای 1830 تا 1848 به سبک معماری عثمانی و الگو ...
کتابخانه اسکندریه

کتابخانه اسکندریه

ادامه مطلب
یكی از شگفتیهای دنیای قدیم، كتابخانه اسكندریه در كشور مصر بود. این كتابخانه 228 سال قبل از میلاد مسیح، توسط بطلمیوس اول در شهر بندری اسكندریه بنا شد و به ...
مجسمه ابوالهل

مجسمه ابوالهل

ادامه مطلب
یکی از آثار بسیار زیبایی که در رو به روی هرم بزرگ قرار دارد مجسمه ابولهل است این مجسمه از لحاظ معماری بسیار زیبا می باشد و طبق مدارک به ...
پل ریالتو ( Rialto Bridge )

پل ریالتو ( Rialto Bridge )

ادامه مطلب
پل ریالتو ( Rialto Bridge ) یکی از چهار پلی است که بر روی کانال گراند ( Grand Canal ) در ونیز ایتالیا قرار دارد. پل ریالتو قدیمی ترین پل ...
استونی

استونی

ادامه مطلب
جمهوری استونی ( Estonia ) کوچکترین و شمالی ‌ترین کشور منطقه بالتیک است و از تعداد زیادی جزیره در ساحل جنوبی خلیج فنلاند تشکیل شده است. استونی از جنوب با ...
میانمار

میانمار

ادامه مطلب
میانمار ( Myanmar ) یا برمه موسوم به سرزمین طلایی کشوری است که اکثر ساکنان آن را بودایی‌ ها تشکیل داده‌ اند. میانمار در قرن نوزدهم به تصرف بریتانیایی ‌ها ...
میکرونزی

میکرونزی

ادامه مطلب
ایالات فدرال میکرونزی ( Micronesia ) کشوری در میان آب ‌های اقیانوس آرام است که از مجموعه 600 جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. کشور میکرونزی در شمال ...
آلمان

آلمان

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، ...
برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر: «پیاده روی اربعین» و دغدغه های مربوط به آن، این روزها موضوع گپ و گفت خیلی از هموطنان ماست.برای آمادگی بیشتر زائران حسینی در این سفر معنوی، ...
۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: بعضی وقتها در طول سفر استرس همراهتان است یا سرما میخورید و بیمار میشوید. در ادامه دلایل این اتفاق ها و راه حل هایی ساده برای برطرف ...
اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

ادامه مطلب
پایتخت : تونس وسعت : حدود 164 هزار کیلومتر مربع جمیعت : حدود 10 میلیون نفر زبان رسمی : عربی پول رایج : دینار تونس کد تلفن : 00216 شهرهای مهم : تونس، حمامت موقعیت : تونس نام ...
دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

ادامه مطلب
شهربازی بانکوک با انواع بازی ها و سرگرمی های متعدد، ساعت های شادی را برای کودکان فراهم می کند. شهر برفی، تنگه باریک، اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده، پیست اتومبیل رانی ...
آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، گذشته ...

های گردی