جزایر زیبای خلیج فارس

موضوع: جاذبه های گردشگری تاریخ: ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ 0 دیدگاه 1176 مشاهده

جزایر زیبای خلیج فارس

به نقل از های برگ: باید دست کم چهار روز زمان داشته باشید تا بتوانید به دیدار دیدنی های طبیعی و اعجاب آور بزرگترین جزیره خلیج فارس بروید، از دلفین ها و جاذبه های دیگر «هنگام» دیدن کنید و پا روی رنگین کمان هرمز بگذارید.

اگرچه خلیج فارس تقریبا ۱۵ جزیره دارای سکنه و ۲۰ جزیره غیرمسکونی دارد اما در این بین، قشم و هنام و هرمز در همسایگی هم و کمی دورتر، کیش و هندورابی در کنار هم مشهورتر و دارای جاذبه های متنوع تری هستند.

به جز بازارهای قشم و کیش که شاید بیشتر در ذهن ها، از سفر به جزایر جنوب جا افتاده، در خلیج فارس می توانید از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی ارزشمندی دیدن کنید و خاطره ای ماندگار در ذهن تان ثبت کنید.

هر چند از نظر طبع آب و هوا، زمستان بهترین فرصت برای سفر به جزایر گرم جنوب است اما بازدید از این جزیره ها با آن همه جاذبه به چند روز زمان نیاز دارد. پس از تعطیلات نوروز را که هنوز هوا آنقدرها هم گرم نشده، غنیمت بشمارید.

ساحل رنگارنگ

دیدن سواحل جزیره های خلیج فارس، هوش از سرتان می برد؛ هر کجا به رنگی و شکلی درآمده و این تنوع و تفاوت، یکی از چشمگیرترین بخش های گردشگری در این مسیر است. جزیره قشم با وسعت بی اندازه اش، سواحل زیبای فراوانی دارد؛ جایی همچون این عکس با جلبک و خزه پوشیده شده و جایی هم ماسه ای است.

چطور برسیم؟

هم با خودروی شخصی و هم با هواپیما به جزایر جنوب ایران سفر کنید.

خودروی شخصی

اگر مرکز استقرار سفرتان را قشم قرار دهید، باید با خودروی تان مسیر یک هزار و ۳۰۰ کیلومتری تهران تا بندر عباس را طی کنید. حدود ۵۰ کیلومتری بندرعباس، تابلوهای راهنما مسیر اسکله بندر پل را نشان تان می دهند. در این اسکله می توانید بعد از انجام مراحل قانونی، با خودری تان سوار شناور شوید و حدود یک ربع بعد آن طرف آب، در قشم پیاده شوید.

این شناورها در تمام طول ۲۴ ساعت در مسیر قشم در رفت و آمدند. اگر هم وسیله شخصی ندارید، باید وارد بندرعباس شوید و سراغ یکی از اسکله های باهنر یا حقانی را بگیرید. اتوبوس های دریایی شما در در عرض ۴۵ دقیقه به قشم می رسانند. این کشتی ها از ۶ صبح تا ۱۱ شب در این مسیر در حرکت اند.

هواپیما

می توانید از یکی از شهرهای بزرگ بلیت دو سره قشم یا کیش را بخرید تا بدون نگرانی در مقصد پیاده شوید. قیمت بلیت دو سره تهران – قشم ۴۸۳ و دو سره تهران – کیش ۴۶۴ هزار تومان است. البته این قیمت ممکن است در تعطیلات نوروز بالاتر هم برود. نشانی اینترنتی etik.ir به شما در پیدا کردن بلیت کمک خواهد کرد.

بیشتر بگردید

اگر می خواهید جزیره گردی نوروزی تان کامل شود، کمی دورتر، به جزیره کیش و هندورابی هم سفر کنید

کیش

در جزیره کیش می توانید از سواحل معروف جزیره از جمله سواحل زیبای نقره ای دیدن کنید. کشتی یونانی، اسکله تفریحی با امکاناتی چون جت اسکی، قایق پدالی، قایق ماهیگیری، قایق پارویی و غواصی، پارک ساحلی مرجان، اسکله میرمهنا، ساحل سیمرغ، شه رزیرمینی کاریز و ده ها امکانات گردشگری دیگر نیز در کیش وجود دارد که می تواند چندین روز وقت شما را به خود اختصاص دهد.

کشتی یونانی

پارک ساحلی مرجان

هندورابی

از جزیره کیش می توانید به جزیره کوچک هندورابی بروید. بیشتر جذابیت این جزیره طبیعت بکر آن است. در هندورابی می توانید لاکپشت های تازه متولد شده را ببینید که به سمت دریا می روند. هندورابی همچنین زیستگاه یا محل توقف بسیاری از انواع پرندگان است و سواحل مرجانی بسیار غنی و زیبایی دارد. فعالیت اقتصادی اکثر اهالی در جزیره هندورابی، صید و غواصی است.

جزیره هندورابی

کجا بگردیم

در هر یک از جزایر خلیج فارس می توانید جاذبه های متعدد تاریخی و طبیعی را ببینید. این کار را از جزیره بزرگتر شروع کنید.

شهر قشم

قشم جزیره پهناوری است؛ بزرگترین جزیره خلیج فارس. به دلیل وسعت این جزیره و فاصله نسبتا زیاد دیدنی هایش از یکدیگر، بهتر است خودروی شخصی داشته باشید یا تاکسی دربست بگیرید. قشم که تنها ژئوپارک طبیعی ایران و خاورمیانه است بیش از یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر وسعت دارد و شگفتی های آفرینش در سراسر آن گسترده شده اند.

قشم

در خود شهر قشم، قلعه پرتغالی ها از آثار دوره صفوی و مسجد جامع قشم از دوره زندیه جزو آثار تاریخی این شهر هستند. برای خرید هم می توانید به مراکز سیتی سنتر، ستاره پردیس و فردوسی در مرکز شهر قشم بروید.

قلعه پرتغالی ها

چاهکوه تا کور کوراکوه

در انتهای شمالی جزیره و در ۸۵ کیلومتری شهر قشم دره «چاهکوه» یا چاهو قرار دارد؛ دره ای که بر اثر فرسایش پدید آمده و منظره شگفت انگیزی دارد. پس از چاهکوه به دنیای مانگروهای شناور یا همان جنگل های «حرا» بروید وقایقی کرایه کنید و در میان درختان و پرندگان آنجا گشت و گذار کنید.

دره «چاهکوه»

روستای لافت که در شمال جزیره قرار دارد، با خانه های روستایی و بادگیرهای متنوع، قلعه پرتغالی ها، چاه های طلا و لنج های پهلو گرفته مقصد بعدی شما است. اگر به موقع برسید، می توانید از کشتی سیمانی و مراسم بادبان کشی نوروزی یا هوزار آنها هم دیدن کنید.

جنگل های «حرا»

در مسیر بازگشت به شهر قشم در روستای «پی پشت» توقفی کرده و از سد باستانی این روستا که گفته می شود متعلق به دوره ساسانیان یا هخامنشیان است بازدید کنید. در این روستا، دیدنت کارگاه های سنتی ساخت لنج هم خالی از لطف نیست. البته کارگاه های لنج سازی متعددی در بندر گوران وجود دارد.

روستای «درگهان» هم سر راه تان قرار دارد. در اسکله این روستا می توانید اجناس عمده را با قیمت خوب خریداری کنید. اگر فرصت داشتید می توانید از درگهان چند کیلومتری به جنوب حرکت کنید تا در گیاهدان، از «کور کورا» کوه، دره ها و تنگه های فرسوده اش دیدن کنید.

غار نمکی تا دره تنیس ها

گشت و گذار روز دوم تان را می توانید با سفری ۱۰۰ کیلومتری به انتهای جنوب غربی جزیره و بازدید از غار نمکی آغاز کنید. غار نمکی یا نمکدان قشم دومین غار بزرگ نمکی دنیا است. اگر کمی دورتر هم بروید، در ۱۴۴ کیلومتری غرب شهر قشم به اسکله «باسعیدو» می رسید که تاریخ آن را به دوره ساسانیان نسبت می دهند.

غار نمکی

هنگام بازگشت، در روستای سلخ در همان نزدیکی غار نمکدان، از کوه های فرسایش یافته و منظره بی نظیر ساحل آن دیدن کنید. بام قشم هم با ارتفاع بیش از ۱۲۰ متر در همین روستا قرار دارد که از آنجا جنگل های حرا، دره تندیس ها و ساحل خلیج فارس دیدنی هستند.

اگر از روستای «سَلَخ» حدود ۱۰ کیلومتر به شمال بروید، می توانید در اطراف روستای طبل، از دره شگفت انگیز تندیس ها هم دیدن کنید.

دره شگفت انگیز تندیس ها

در بندر «سوزا» هم می توانید جزایر زیبای ناز در فاصله یک کیلومتری ساحل جزیره را ببینید. کمی دیگر به سمت شهر قشم پیش بروید، به روستای «برکه خلف» می رسید. اطراف این روستا منطقه فرسایش یافته «دره ستارگان» با شکوه و جلال بی نظیری قرار داردکه دیدار از آنجا حتما برای تان خاطره انگیز خواهد بود. در ۱۵ کیلومتری شهر قشم، غارهای «خَربَس» قرار دارند. این غارها با دهلیز و تالاب و چشمه و اتاق های درون شان از شاهکارهای زمین شناسی قشم هستند و احتمالا سال های بسیار دور محل سکونت اقوام مختلفی بوده اند.

مهمان جزایر

در ساحل آرام، جزیره های خلیج فارس، مخصوصا قشم و کیش پر هستند از هتل و مهمانسرا و البته خانه های بومی برای کرایه به مسافران نوروزی. راستی حواس تان باشد که چند سالی است که در تعطیلات نوروز، برپایی کمپ در ساحل کیش ممنوع شده، بنابراین قبل از سفر حتما محلی برای اقامت رزرو کنید.

از دست ندهید

جزایر هنگام و هرمز در نزدیکی جزیره قشم قرار دارند و در سفر به قشم می توانید به آن دو هم سر بزنید

هنگام

برای رسیدن به هنگام باید به روستای «شیب دراز» و اسکله «کندالو» بروید تا قایق های کرایه ای شما را به هنگام ببرند. اگر کمی زودتر به شیب دراز بیایید و در ساحل آن بگردید شایدشانس دیدن لاک پشت های غول پیکر و لاک پشت های پوزه عقابی را داشته باشید.

خرابه ها و روستای متروک

در هنگام می توانید به بازدید پایگاه نیروی دریایی انگلیسی ها بروید. کشتی متروکه انگلیسی هم که هنگام جزر خلیج، از آب بیرون می آید صحنه های زیبایی برای دیدندارد. از سه روستای هنگام، دوتای شان متروک شده اند. بد نیست برای دیدن معماری این روستاها که از سنگ و گل و لیف خرما بنا شده اند، سری به آنجا بزنید.

کشتی متروکه انگلیسی

شنای دلفین ها

اگر بخواهید شنای گروهی دلفین ها را از نزدیک ببینید، باید سوار قایق شوید و ساحل غربی جزیره از هنگام جدید تا «غیل» حرکت کنید. اگر دلفین ها سر حوصله باشند، با بازیگوشی نزدیک قایق تان این طرف و آن طرف می پرند.

آکواریوم و ساحل نقره ای

هنگام شنا در ساحل مرجانی جزیره هنگام، به خاطر شفافیت بالای آب، می توانید شنای ماهی ها را در میان مرجان ها و اسفنج های دریایی ببینید. خاک نقره ای بخش هایی از هنگام واقعا دیدنی است. برای تماشای این ساحل براق و آینه ای باید از روستای هنگام جدید به سمت غرب بروید. این ساحل تا روستای «قیل» کشیده شده.

ساخل نقره ای

مزرعه کروکودیل

در جیره هنگام می توانید در امنیت کامل، ۳۰ تمساح پوزه بلند استرالیایی را از نزدیک ببینید. این مزرعه پرورش کروکودیل را آقای سالارند و همسرش مژگان روستایی حدود یک سال است با مجوز سازمان محیط زیست راه انداخته اند.

جَبیرهای پرّان

جبیر نوع متفاوتی از آهوی ایرانی است که بومی جزیره هنگام هستند. آنها در تمام جزیره پراکنده شده اند و شب ها روی جاده هم می آیند. اگر خوش شانس باشید شاید چندتایشان را ببینید.

هرمز

هم از قشم و هم از بندرعباس می توانید به جزیره هرمز بروید. در بندر عباس باید به اسکله شهید حقانی بروید و از آنجا با قایق یا اتوبوس دریایی به هرمز برسید. در قشم هم باید به اسکله اتوبوس دریایی هعیا شهر قشم بروید و با قایق یا اتوبوس دریایی به هرمز برسید.

در هرمز می توانید با کمک محلی ها در جزیره گردش کنید. پرتغالی ها حدود ۵ قرن پیش در هرمز هم قلعه ای داشتند که امروز یکی از بناهای تاریخی جزیره است. در جنوب جزیره به سرزمین رنگین کمان خواهید رسید، یعنی جایی که کوه ها و تپه ها به رنگ های سفید و زرد و سرخ و نارنجی و سبز و قهوه ای صف کشیده اند. در هرمز نیز یک غار نمکی هست که می توانید به بازدید آن هم بروید. دیدن فرش خاکی هرمز را هم از دست ندهید.

فرش خاکی هرمز

تفریح

یکی از جذاب ترین تفریحات در جزایر جنوبی، ورزش های آبی است که در دو جزیره کیش و قشم وجود دارند

غیر از انواع تفریحاتی مثل «جت اسکی»، «پاراسل» یا «شاتل» می توانید غواصی را در سایت های مختلف جزیره کیش و قشم تجربه کنید. برای غواصی، حتی اگر غواص حرفه ای هم هستید، حتما باید به یکی از کلوپ های مجاز غواصی مراجعه کنید. در اینصورت با ایمنی، راهنمایی و تجهیزات کامل می توانید از غواصی تان لذت ببرید. اگر درباره غواصی اطلاعات می خواهید می توانید پیش از سفر به نشانی iranmarina.com سری بزنید.

قشم

اگر قشم را برای غواصی انتخاب کنید برای یک جلسه تفریحی با گروه های غواصی که البته تجهیزات هم توسط خود کلوپ تامین می شود، همراه شوید. شناخته شده ترین سایت های غواصی در این جزیره، زیتون، تخت جمشید، جزایر ناز، پلاژ سیمین و لارک هستندن.

غواصی در قشم

کیش

در باشگاه ها و مراکز تفریحات دریایی کیش، امکاناتی مثل دوره های آموزش غواصی، جت اسکی، اسکی روی آب، گشت با قایق تندرو، گشت تفریحی دور جزیره، آکواریوم شناور، تور جزایر اطراف، پتر پاراسل، ماهیگیری تفریحی، قایق های پدالی، بانانا و شاتل سواری ارائه می شد.

پاراسل سواری در کیش

مراکز ورزشی و تفریحات دریایی معمولا از ۱۰ صبح شروع می شود و تا غروب آفتاب پذیرای مراجعان هستند. بیشتر مراکز تفریحی آبی کیش در مجتمع تفریحات دریایی در محدوده اسکله تفریحی هستند اما مدر مناطقی مثل ساحل مرجان، کشتی یونانی و پلاژ بانوان هم امکاناتی برای تفریح مهیاست.

اگر عزم تان برای غواصی جزم است، اول از همه شماره اورژانس دریایی کیش را به خاطر بسپارید. از تلفن های ثابت جزیره با شماره ۱۵۱ و با تلفن همراه می توانید با شماره: ۰۹۳۴۷۶۹۷۱۰۰ تماس بگیرید. این مرکز ۲۴ ساعته و به صورت رایگان خدمات پزشکی و امداد و نجات ارائه می دهد. از این فهرست می توانید برای غواصی در قشم و کیش کمک بگیرید.

مرکز تفریحی    شماره تماس

دلفین طلایی قشم    ۰۹۱۷۳۶۰۴۷۱۷ ، ۰۹۱۲۱۹۳۴۱۹۴
دلفین آبی قشم    ۳۵۲۴۰۳۶۶(۰۷۶)، ۰۹۱۷۱۶۳۰۳۶۶
مدرسه غواصی قشم    ۳۵۲۴۲۱۲۸(۰۷۶)، ۰۹۱۲۱۸۷۰۰۸۲
مرکز غواصی کیش    ۰۹۳۴۷۶۹۱۲۹۶، ۰۹۳۴۷۶۹۳۲۴۶
پردیس کیش    ۰۹۳۴۷۶۹۲۵۹۱
پدیده کیش    ۰۹۳۴۷۶۸۷۰۱۴، ۰۹۱۶۳۳۲۶۸۷۸
دلفین کیش    ۰۹۳۴۷۶۹۱۳۵۶
مارینا کیش    ۰۹۳۴۷۶۸۲۴۷۲، ۰۹۱۲۱۷۱۸۷۹۱
مرجان کیش    ۰۹۳۴۷۶۸۲۹۵۴
اسکوبا کیش    ۰۹۳۴۷۶۹۹۵۲، ۰۹۱۲۲۷۸۴۵۲۵
دنیای زیر آب کیش    ۰۹۳۴۴۷۶۸۳۸۳۸
پلاژ بانوان کیش    ۰۹۳۸۵۰۰۴۰۱۵


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

کدام شهر ایران هتل های گران تری دارد؟

کدام شهر ایران هتل های گران تری دارد؟

ادامه مطلب
روزنامه هفت صبح: دست خودتان است؛ یک شب اقامت در هتل آپارتمان 65 هزار تومانی را انتخاب می کنید یا با پرداخت سه میلیون و 550 هزار تومان به ...
زیباییِ از دست رفته روستاي گردشگري قلات

زیباییِ از دست رفته روستاي گردشگري قلات

ادامه مطلب
وب‌سایت توریسم آنلاین: آنقدر زباله هاي شهري، تعدد خانه هاي مخروبه و كوه هايي كه در حال برش هستند تا به ساختمان هاي فلزي و بتني تبديل شوند در ...
آبشار منج،دنا

آبشار منج،دنا

ادامه مطلب
زهرا مرادی استان کهگیلویه و بویراحمد, طبیعی و تفریحی آبشار منج دنا در موقعیت جغرافیایی E510647 N310912 در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع است. منج یکی از شهرهای استان است. گویش، ...
زیباترین آبشارهای ایران در استان‌های جنوبی

زیباترین آبشارهای ایران در استان‌های جنوبی

ادامه مطلب
وب‌سایت چیدانه - فاطمه افشاریان: در روزهای آغازین فصل پاییز با خنک‌تر شدن هوا آن دسته از عزیزانی که به خاطر گرمای تابستان عطای سفر تابستانی را به لقایش ...
گردشگری غذا در ایران با این همه خوراکی

گردشگری غذا در ایران با این همه خوراکی

ادامه مطلب
ماهنامه پیشه و تجارت - زهرا محرابی: گردشگری غذا یا به قول ایرانی ها، شکم گردی یک سبک گردشگری است که سال هاست مورد توجه توریست ها بوده و ...
پاییز گردی رویایی در جنگلی بر فراز ابر ها

پاییز گردی رویایی در جنگلی بر فراز ابر ها

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: ایرانگردی در همه فصل های سال به خصوص در پاییز،‌ حس و حال خاصی دارد. پاییز،‌ فصل هزار رنگ هزار نقش است و به ...
کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر

کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر

ادامه مطلب
کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر کاخ سلطنتی رامسر یا کاخ مرمر یکی از نفیس‌ترین آثار دوران پهلوی در شمال ایران است. این کاخ به دستور رضا شاه پهلوی در سال ۱۳۱۶ به بهره‌برداری رسید و تا انقلاب سال ...
راز عمارت سفید در دل کویر کرمان

راز عمارت سفید در دل کویر کرمان

ادامه مطلب
خبرگزاری ایسنا - سمیه حسنلو: کنار ریل‌های آهنی منتهی به شهر کرمان، در دل کویر، عمارت سپیدرنگِ باشکوهی دیده می‌شود که تا همین یک سال پیش، مخروبه‌ای بیش نبود ...
ویدیو آبگرم یله گنبد،کیمیایی در دشت قزوین

ویدیو آبگرم یله گنبد،کیمیایی در دشت قزوین

ادامه مطلب
ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت ...
از کباب‌ تا‌ کوفته‌ تبریزی‌ و‌ دیزی‌ خوری‌ در تهران

از کباب‌ تا‌ کوفته‌ تبریزی‌ و‌ دیزی‌ خوری‌ در تهران

ادامه مطلب
وب‌سایت آفتاب نیوز: «تصور کنید که در دشتی سرسبز پر از شالیزارها، مزارع چای و باغ‌های زیتون هستید؛ جایی که به شما اجازه می‌دهد تا زردآلوهای طلایی را بچینید ...
کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر

کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر

ادامه مطلب
کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر دست هایی که این روزها چنین لرزه به جانشان افتاده، همان دست های توانایی است که سالهای طولانی چراغ هنری اصیل را روشن نگه ...
دیدنی ترین دریاچه های ایران

دیدنی ترین دریاچه های ایران

ادامه مطلب
مجله همشهری دانستنیها: دریاچه ها یکی از پرطرفدار ترین مکان های گردشگری ایران هستند. باید بدانید که دریاچه های زیبایی در کشورمان وجود دارد که ما از وجود آنها ...
پل گاودوش‌ آباد اوقان ، سراب

پل گاودوش‌ آباد اوقان ، سراب

ادامه مطلب
این اثر در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۱۸۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این پل در استان آذربایجان شرقی، شهرستان سراب و ...
بزرگترین و شگفت انگیزترین غارهای ایران

بزرگترین و شگفت انگیزترین غارهای ایران

ادامه مطلب
مجله همشهری دانستنیها - اشکان خسروپور: ایران از نگاه غارنوردان حدود دو هزار «غار» دارد. می گوییم از نگاه غارنوردان، چون هر کدام از رشته هایی که کارشان با ...
«سی تیر»، خیابانی به وسعت تاریخ ایران

«سی تیر»، خیابانی به وسعت تاریخ ایران

ادامه مطلب
مجله مهرگان نو - سارا میرشجاعی: در دل پایتخت شلوغ و پر رفت و آمد، نبض خیابانی می زند که پرسر و صداست اما سنگینی تاریخی پرحکایت را به ...
پاییز گردی در زیباترین باغ تهران

پاییز گردی در زیباترین باغ تهران

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: پاییز گردی در تهران نیز،‌ همیشه حال و هوای خاص خود را داشته است. پاییز، فصل گالری گردی و موزه گردی بوده، چرا که ...
گُمیشان؛ شهری که یادگار اشکانیان دریانورد است

گُمیشان؛ شهری که یادگار اشکانیان دریانورد است

ادامه مطلب
مجله مهرگان نو: سندهای تاریخی بی شماری هست که نشان می دهد «گمیشان» یکی از هسته های یک جانشینی اشکانیان بوده، آن هم درست زمانی که «گرگان رود» از ...
ویدیو نخل و نخل گردانی در استان یزد

ویدیو نخل و نخل گردانی در استان یزد

ادامه مطلب
ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت ...
چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

ادامه مطلب
وب‌سایت عصر ایران: روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» ...
جزایر ایرانی خلیج فارس را بشناسید

جزایر ایرانی خلیج فارس را بشناسید

ادامه مطلب
برترین ها: خلیج همیشه فارس در جنوب کشورمان قرار دارد و نام خلیج فارس تا ابد خلیج فارس باقی خواهد ماند. در این میان آنچه که ...
گردشگران خارجی بعد از سفر به ایران چه می نویسند؟

گردشگران خارجی بعد از سفر به ایران چه می نویسند؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر - رویا سادات هاشمی: خواندن سفرنامه گردشگرهای خارجی که به ایران سفر کرده اند همیشه فرصت هیجان انگیزی است برای محک زدن خودمان،برای اینکه بدانیم ما و ...
شگفت انگیزترین ماهی های جهان در نصف جهان!

شگفت انگیزترین ماهی های جهان در نصف جهان!

ادامه مطلب
هفته نامه همشهری سرنخ - جلال الدین شمسایی: برای دیدن کلکسیونی از ماهی های عجیب و غریب باید زحمت یک مسافرت را به خودتان بدهید و به تونل آکواریوم ...
خانه موزه های گرانبهای ایران

خانه موزه های گرانبهای ایران

ادامه مطلب
ماهنامه پیشه و تجارت: بارها پیش آمده از کنار خانه های قدیمی عبور کرده ایم و رنگ و بوی زندگی از آن به مشام مان رسیده است. رنگ و ...
پنج مقصد گردشگری گمنام در ایران

پنج مقصد گردشگری گمنام در ایران

ادامه مطلب
جام جم آنلاین: «برای آن ها که به دنبال تجربه های جدید هستند، ایران کشوری است مملو از جاذبه های کمتر شناخته شده که با زیبایی و قدمت تاریخی ...
به مثلث برمودای ایران خوش آمدید

به مثلث برمودای ایران خوش آمدید

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو: بیابان گردی و کویر نوردی، یکی از ظرفیت های ممتاز گردشگری در ایران چهار فصل است و مخاطبان داخلی و بین المللی فراوانی دارد. یکی از جاهایی ...
عجیب ترین دریاچه و تالاب های ایران

عجیب ترین دریاچه و تالاب های ایران

ادامه مطلب
وب‌سایت همگردی: تصور ذهنی بیشتر ما از دریاچه، حوضچه ای پر آب با طبیعت سرسبز هست که اطراف اون رو زیبا کرده و با شنیدن اسم تالاب هم، تالاب ...
تنها ۱۰کشور در آرامش به سر می برند

تنها ۱۰کشور در آرامش به سر می برند

ادامه مطلب
zoomit.ir: موسسه اقتصاد و صلح فعالیت خود را بر مبنای توسعه شاخص‌هایی برای تحلیل صلح و سنجش ارزش اقتصادی آن انجام می‌دهد. این موسسه با محاسبه هزینه جرم و ...
نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس»

نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس»

ادامه مطلب
وب سایت همشهری شش و هفت - محمد باریكانی: كیش مهم‌ترین جزیره گردشگری و تجاری ایران است كه سالانه گردشگران بسیاری از داخل و خارج ایران را به ...
جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

ادامه مطلب
در پنجاه کیلومتری جنوب شرقی شهرستان آمل منطقه میان بند در ارتفاع ۱۵۳۰ متری از سطح دریا روستایی ییلاقی به نام گت کلا با طول و عرض جغرافیایی ۵۳″ ۲۹′ ...
گردشگران در سفر به اسپانیا این شهرهای زیبای اسپانیا را حتما ببینید! +عکس

گردشگران در سفر به اسپانیا این شهرهای زیبای اسپانیا را حتما ببینید! +عکس

ادامه مطلب
شهرهای کوچک و ارزان اسپانیا که گردشگران باید ببینند در طول چهار دهه گذشته صنعت گردشگری اسپانیا بسیار پیشرفت کرده است به طوری که به دومین صنعت گردشگری ...

های گردی