درس هایی که در طول سفرهای انفرادی می آموزید

موضوع: اخبار گردشگری تاریخ: ۰۱ مرداد ۱۳۹۵ 0 دیدگاه 663 مشاهده
وب‌سایت روزیاتو: سفر کردن یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای دنیاست. وقتی به روستاها، شهرها یا کشورهای دیگر مسافرت می‌کنید، با چشم‌اندازها، فرهنگ‌ها و جاذبه‌های جدید و زیبایی روبه‌رو می‌شوید که تاثیر مثبت زیادی بر روح و روان دارد. بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند که تنها سفر نکنند زیرا بخشی از زیباییِ پیمودن مسیرها، دیدن طبیعت و بازدید از بناهای خاص، به هم‌صحبتی باهم‌سفر مربوط می‌گردد.

اما گاهی هم بد نیست تنها سفر کردن را تجربه کنید؛ برای این امر لازم است شهامت کافی داشته باشید و بدانید که برای هیجان و خوشی کردن لزوما به وجود افراد دیگر نیازی نیست. حتی به این واسطه می‌توانید درس‌های زیادی در زندگی بیاموزید. در همین رابطه فردی به «شین کیم» که در عرض ۱۸ ماه به نقاط مختلفی از دنیا مسافرت نموده، درس‌هایی از این نوع سیاحت آموخته که نشان می‌دهد این‌گونه گردش رفتن نیز جاذبه‌های خود را دارد. بخشی ازنظرات وی را می‌توانید در ادامه مطلب مطالعه کنید.

حس موقتی: از تنها بودن متنفر خواهید شد

به‌محض ورود به نخستین مقصد گردشگری خود، نخستین حسی که تجربه می‌کنید عصبی بودن و شک و تردید است. در ساعات ابتدائی چنین سفری دچار نوعی تشویش و سراسیمگی خواهید بود، اما این احساسات کاملا گذرا و ناپایدار هستند.

حس ماندگار: عاشق تنهایی خود خواهید شد

پس از تجربه تلخ اولیه در سفر، از اینکه می‌توانید با آزادی کامل هر کاری که دوست دارید را انجام دهید و به سبک و دلخواه خود رفتار کنید، بسیار خوشحال خواهید بود و اینجاست که عاشق تنهایی خود می‌شوید.

یاد می‌گیرید که کیفیت بهتر از کمیت است

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که همیشه عدد بزرگ، نشان‌دهنده موفقیت بیشتری است – فالوئرها، رقم حساب بانکی، خانه و … برای برخی از افراد این مساله در تعداد مکان‌هایی که از آن بازدید کرده یا کشورها و شهرهایی که به آن سفرکرده‌اند نیز مصداق پیدا می‌کند. البته باید گفت، اینکه آدم سه ماه را در یک شهر زندگی کرده و تمامی فرهنگ، آداب و زبان آن‌ها را بیاموزد و با مردمانش رابطه عمیقی پیدا کند، بسیار بهتر از این است که در عرض ۳ ماه به ۱۰ شهر یا کشور مختلف سفر نماید.

زبان جدید می‌آموزید

زبان جدید در سفرهای برون‌مرزی اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. وقتی از کشور خود پایتان را بیرون بگذارید، متوجه خواهید شد ارتباط برقرار کردن با دیگران چندان هم آسان نیست و برای این منظور باید تا حدی به زبان کشور مقصد، یا دست‌کم به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید. به‌طور مثال، اگر با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید با ۱۲ درصد از کشورهای دنیا می‌توانید ارتباط برقرار نمایید. یکی از لازمه‌های آشنایی با فرهنگ‌های جدید، دانستن زبان است، مثلا انگلیسی، اسپانیایی یا فرانسوی که کشورهای زیادی را تحت پوشش خود دارند.

برای این امر ابزارهای گوناگونی وجود دارد و می‌توانید از وب سایت‌ها یا اپلیکیشن های آموزشی بهره بگیرید.

یاد می‌گیرید خود را دوست داشته باشید

تنها سفر کردن بدون شک حس تنهایی را به شما القا خواهد نمود اما فرصت بسیار خوبی برای آشنایی بیشتر شما با خودتان نیز خواهد بود. وقتی تنها هستید بیشتر به خود، افکار، علاقه‌مندی‌ها و توانایی‌های خود خواهید اندیشید و این موجب می‌گردد تا آشنایی بیشتری از خویش پیدا نموده و به دنبال آن، موفقیت‌های بیشتری را نیز در زندگی خود رقم بزنید.

می‌آموزید که مهم نیست دیگران در مورد شما چگونه فکر می‌کنند

بین اعتمادبه‌نفس درونی و بیرونی تفاوت زیادی وجود دارد. شاید انسان در ظاهر و به‌دروغ بتواند خودش را فردی معتمد به نفس نشان دهد اما بدون شک نمی‌تواند برای زمان طولانی این روند را ادامه دهد. اما اعتمادبه‌نفس درونی به‌گونه‌ایست که فرد به درست بودن فعالیت‌ها و عقاید خود مطمئن است و به همین جهت چندان برایش مهم نیست که دیگران در مورد او چگونه می‌اندیشند یا چه قضاوتی در موردش دارند.

خودتان مسئول همه موفقیت‌ها و شکست‌هایتان هستید

وقتی تنهایی سفر می‌کنید، کسی نیست که با او مشورت کنید. بنابراین تمامی تصمیماتی که اتخاذ می‌نمایید فارغ از خوب یا بد یا درست و غلط بودن به خودتان مربوط است و هیچ فرد دیگری غیر از خودتان مسئول موفقیت یا شکست شما نیست.

به حس درونی خود اعتماد کنید

شما در طول روز تصمیمات بزرگ یا کوچکی در زندگی اتخاذ می‌نمایید که در مورد برخی از آن‌ها شاید اطلاعات کافی و لازم را نداشته باشید، به همین لحاظ بهترین کار این است که به درک و حس‌های درونی خود اعتماد نمایید. اعتماد کردن به تجربیات ناخودآگاه یکی از روش‌های پایندگی و موفقیت به شمار می‌رود.

خانه همان‌جایی است که شما حضور دارید

در طول سفرهایی که به‌تنهایی صورت می‌پذیرند، یاد می‌گیرید که هرکجایی که در آن حضورداشته و ساکن هستید را خانه خود بدانید و همان اندازه احساس راحتی داشته باشید.

خود را با فضای شهری که در آن حضور دارید وفق بدهید

هنگامی‌که به شهری سفر می‌نمایید، سعی کنید از تمامی جاذبه‌های آن دیدن کرده و با مردم آنجا معاشرت داشته باشید. حتما غذاهای محلی را تست کنید تا بدین واسطه بتوانید نسبت به سبک زندگی اهالی آن منطقه دید درست‌تری داشته باشید.

به مسائل مهم زندگی پی می‌برید

در طول سفرهایی که به‌تنهایی انجام می‌دهید با مردم زیادی آشنا می‌شوید که هرکدام داستان‌های متعددی برای بیان دارند. می‌توانید از افراد پولدار گرفته تا فقیر، روبه‌مرگ، سرحال و شاداب و … درس‌های تازه‌ای از زندگی بیاموزید.

افراد مهم زندگی خود را خواهید شناخت

هنگامی‌که برای مدتی از خانواده، دوستان یا آشنایان خود دور باشید متوجه خواهید شد که چه کسانی برایتان بیشترین اهمیت را دارند. دوری‌های موقتی ارزش و اعتبار هر انسانی را مشخص می‌نماید و باعث می‌شود تا علاقه واقعی را از عادت‌های خود تفکیک نموده و در نتیجه این کشفیات، رفتار و تعامل مناسب‌تری با اطرافیان داشته باشید.

موبایل خود را کنار بگذارید

اگر می‌خواهید به معنای واقعی از تنهایی سفر نمودن خود استفاده کنید، باید کاملا ذهنتان باز باشد، به سبک و علاقه شخصی خود رفتار نمایید و بتوانید از تمامی وقتتان به بهترین نحو بهره بگیرید، توصیه می‌کنیم موبایل را کنار گذاشته و ارتباطات از راه دور خود را تقریبا به صفر برسانید.

کارهای عجیب و جدید انجام دهید

زندگی بسیار کوتاه‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید، بنابراین بهتر این است که نهایت استفاده‌ی خود را از آن داشته باشید. بسیاری از انسان‌ها از اینکه خودشان باشند و هیجانات درونی‌شان را بروز دهند، سعی می‌کنند برای خودشان چهارچوب و محدودیت تعریف کرده و بر اساس آن رفتار کنند. اما وقتی تنهایی سفر می‌کنید، به این واسطه که کسی شما را نمی‌شناسد، می‌تواند خودِ واقعیتان باشید و هر فعالیت عجیب و جالبی که دوست دارید را انجام دهید.

خوشی‌های خود را به تاخیر نیندازید

بین شادکامی و خوشحالی تفاوت زیادی وجود دارد. شادکامی یعنی اینکه در طول زندگی خود برای خوشبختی تلاش کرده و آن را هم به دست بیاورید، اما خوشحالی یعنی اینکه هرلحظه و هرکجا که هستید، بتوانید از ساده‌ترین مسائلی که پیرامونتان روی می‌دهد نیز شاد شده و لذت ببرید.

مسائل بسیاری برای یادگیری وجود دارد

شک نداشته باشید که در زندگی مسائل زیادی هست که شما از آن‌ها بی‌اطلاع هستید؛ بسیاری از ما نمی‌دانیم مردم شهرها یا کشورهای دیگر چه اعتقاداتی دارند، غذاهای رسمی‌شان چیست یا حتی به چه زبانی صحبت می‌کنند. در طول سفر با بسیاری از این موارد آشنا شده و بر میزان دانش شما افزوده خواهد گشت و می‌توانید چشم‌اندازهای مناسب‌تری برای آینده خود داشته باشید.

عمل کردن بهتر از حرف زدن است

تقریباهمه می‌توانند که در مورد ایده‌های خود ساعت‌ها حرف بزنند، اما تنها نظر دادن کافی نیست و بسیاری از مسائل زندگی باید به مرحله‌ی اجرا دربیایند. این را همیشه به یاد داشته باشید که عمل کردن بهتر از حرف زدن است. اگرچه جا دارد اشاره‌کنیم که بی‌فکر رفتار نمودن نیز درست نیست زیرا موجب انجام کارهای اضافه و خستگی می‌شود. سخت‌کوشی به مفهوم زیاد کار کردن نیست، بلکه درست رفتار کردن است.

با غریبه‌ها ارتباط برقرار کنید

ارتباط برقرار نمودن با غریبه‌ها چندان سخت نیست و ازنظر امنیتی هم برایتان مشکلی ندارد. از افراد غریبه که به‌طور موقتی با آن‌ها معاشرت می‌کنیم، مسائل بسیاری می‌توان آموخت که برای بهبود زندگی روزمره بسیار کاربردی خواهند بود.

دیدن باطن مردم به‌جای ظاهرشان

یکی از بهترین مهارت‌هایی که در طول سفرهای انفرادی می‌توانید به آن‌ها دست پیدا نمایید، درک درست مردم است. در ظاهر بسیاری از افراد شبیه هم هستند، اما ازلحاظ باطنی همه باهم فرق دارند.

مهربان بودن را می‌آموزید

بدون شک راحت‌ترین کار دنیا این است که از عالم و آدم طلبکار باشید و هر رویدادی موجب ناراحتی و ناکامی شما بشود، اما در طول سفرهای انفرادی یاد می‌گیرید که مهربان بوده و با مردم همگام شوید. با مهربانی نه‌تنها خودتان احساسات بهتری را تجربه خواهید کرد، بلکه مردم نیز سعی می‌کنند همان اندازه به شما محبت داشته باشند.

کتاب بخوانید

در طول سفرهایی که به‌تنهایی صورت می‌دهید یاد می‌گیرید که مطالعه کتاب می‌تواند به خلاقیت بیشتر شما کمک نماید. در این‌گونه سیاحت‌ها، با خودتان حتما کتاب ببرید تا در مسیرهای طولانی برای سرگرم شدن آن‌ها را مطالعه نمایید.

خودجوش بودن یکی از بُعدهای زندگی است

در طول سفر می‌آموزید که به‌صورت خودجوش موجب شادی بیشتر خویش بشوید و یاد بگیرید که برای خوشحال بودن لزوما به وجود افراد دیگر نیازی نیست.

تنهایی همیشه هم چاره کار نیست

برای سفرهایی که می‌خواهید با سرعت بیشتری صورت‌پذیرند، تنها رفتن بهترین گزینه محسوب می‌گردد. اما برای انجام سفرهای طولانی، بهتر است همراه داشته باشید.

کارهای انسان دوستانه انجام دهید

یکی از آسان‌ترین و لذت‌بخش‌ترین کارهای دنیا این است که موجب خنده و آرامش دیگران بشوید. شما می‌توانید با کارهای ساده و کوچک حتی به غریبه‌ها هم محبت نمایید.

فقط روی خودتان حساب کرده و برای خود ارزش قائل شوید

تنهایی سفر کردن این مزیت را دارد که بیشتر به خود ایمان پیدا می‌کنید و می‌دانید هیچ‌کسی غیر از خودتان نمی‌تواند به شما کمک نماید. پیرو همین امر باید بیشتر مراقب خود باشید و برای خواسته‌هایتان ارزش بیشتری قائل شوید.

هدفمند باشید

هدف‌های بزرگ و فراتر از خود و زندگی شخصیتان تعریف کنید. این کار کمک می‌کند تا با توان و مهارت بیشتری از عهده برطرف نمودن مشکلات بربیایید. این را نیز در ذهن خود لحاظ کنید که این اهداف صرفا برای شما نیست و باید به‌گونه‌ای باشند که دیگران بتوانند روی تعهداتتان حساب کرده و به شما اعتماد پیدا کنند.

روی نظرات خود بمانید

برای اعتقادات خود ارزش قائل شده و برای حفظ آن‌ها پافشاری کنید، اما این را نیز در نظر داشته باشید که دانش انسان‌ها محدود است و این امکان وجود دارد که شما از برخی مسائل آگاهی کافی نداشته باشید.

این را به یاد داشته باشید که همه ما انسان هستیم

فارغ از تفاوت‌های ظاهری و نوع و سبک زندگی انسان‌ها، باید این را به یاد داشته باشید که همه ما بازی مشترکی را در زندگی دنبال می‌کنیم؛ همه روزی به دنیا آمده و روزی هم دار فانی را وداع می‌گویند.

درس هایی که در طول سفرهای انفرادی می آموزید


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

آمستردام را با قایق درنوردید!

آمستردام را با قایق درنوردید!

ادامه مطلب
آمستردام را با قایق درنوردید! برنامه «قایق رانی در آمستردام» یکی از بزرگترین جاذبه ها و بهترین مراسم دریایی در جهان است که در آن کشتی های بزرگ و صدها کشتی ...
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

ادامه مطلب
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری در این قسمت از گینس های گردشگری نگاهی داریم به دیوار چین ( GREAT WALL OF CHINA )، طولانی ترین دیوار دنیا. شاید مشهورترین نشانه ...
۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

ادامه مطلب
5 دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی زمانی که شما برای تعطیلات خود و مسافرت برنامه ریزی می کنید چه قصد سفر به کشورهای همسایه یا کشورهای دورتر را داشته ...
مراسم گرامیداشت روز دانشجو

مراسم گرامیداشت روز دانشجو

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/615jxd مراسم گرامیداشت روز دانشجو ...
فیلیپین، جایی شبیه بهشت

فیلیپین، جایی شبیه بهشت

ادامه مطلب
فیلیپین، جایی شبیه بهشت فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در ‏شرق کشور ویتنام، ...
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

ادامه مطلب
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند کشور بریتانیا مدتها بین مسافران لقب کشوری با بیمزه ترین غذاها را به خود اختصاص داده است. اما این کشور در این ...
ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ادامه مطلب
راهنمای گردشگری ایتالیا ایتالیا – رم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا در کمترین زمان و بهترین نرخ با شماره 09124434559  مهدی و 09120714715 مهدیلو تماس حاصل نمایید نوشته ویدیو راهنمای گردشگری ...
چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: تابستان معمولا شلوغترین فصل کمپینگ است. ولی افرادی هستند که ترجیح میدهند زمستان ها اینکار را انجام دهند. کمپینگ در زمستان چالش برانگیزتر است و صحنه های ...
مناسب ترین چمدان برای یک سفر

مناسب ترین چمدان برای یک سفر

ادامه مطلب
مجله ایده آل: برای رفتن به مسافرت یکی از اصلی‌ترین وسایلی که حتما به آن احتیاج پیدا خواهید کرد انواع چمدان، ساک‌های مسافرتی و کیف‌های بزرگ است. دنیای چمدان‌ها ...
دهکده گردشگری عباس برزگر

دهکده گردشگری عباس برزگر

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/i781hz دهکده گردشگری عباس برزگر ...
مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

ادامه مطلب
از قدیمی ترین مساجد و دانشگاه های جهان اسلام محسوب می شود که در سال 361 هجری (975 میلادی) توسط جوهر صقلّی فرمانده فاطمی ساخته شده و منقول است که ...
مسجد سلطان حسن

مسجد سلطان حسن

ادامه مطلب
در سال 757 هجری (1356 میلادی) توسط سلطان حسن بن محمد بن قلادون به عنوان مسجد و مدرسه ای برای چهار مذهب اسلامی شناخته شده تأسیس گردیده و از زیباترین ...
فانوس اسکندریه

فانوس اسکندریه

ادامه مطلب
فانوس دریایی اسکندریه هفتمین مورد عجایب هفتگانه جهان است که در مصر قرار داشت. برجی که بر فراز آن آتشی بود تا شبها راهنمای ملوانان برای رسیدن به بندر اسکندریه ...
مسجد عمروبن عاص

مسجد عمروبن عاص

ادامه مطلب
اولین مسجدی است که در سال 21 هجری در مصر ساخته شده و گفته می شود چهاردهمین مسجدی است که در اسلام ساخته شده است. از آن جا که قدیمی ...
اهرام سه گانه مصر

اهرام سه گانه مصر

ادامه مطلب
مجموعه اهرام جیزه نام مجموعه اهرام سه گانه و تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه شمالی شهر قاهره کنونی واقع شده است. هرم بزرگ جیزه ...
قلعه صلاح الدین

قلعه صلاح الدین

ادامه مطلب
قلعه صلاح الدین قاهره یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری در مصر است و بخاطر نسیم خنکی که در آن منطقه می وزد به آن لقب گنبد مملو از باد ...
مسجد ابن طولون رود نیل

مسجد ابن طولون رود نیل

ادامه مطلب
در سال 265 هجری (886 میلادی) توسط احمد ابن طولون ساخته شده و سومین مسجد ساخته شده در تاریخ اسلامی مصر و از بزرگ ترین مساجد این کشور با 26 ...
مسجد محمدعلی پاشا

مسجد محمدعلی پاشا

ادامه مطلب
مسجد محمد علی پاشا واقع در قلعه صلاح الدین قاهره در مصر است که از سوی محمد علی پاشا بین سالهای 1830 تا 1848 به سبک معماری عثمانی و الگو ...
کتابخانه اسکندریه

کتابخانه اسکندریه

ادامه مطلب
یكی از شگفتیهای دنیای قدیم، كتابخانه اسكندریه در كشور مصر بود. این كتابخانه 228 سال قبل از میلاد مسیح، توسط بطلمیوس اول در شهر بندری اسكندریه بنا شد و به ...
مجسمه ابوالهل

مجسمه ابوالهل

ادامه مطلب
یکی از آثار بسیار زیبایی که در رو به روی هرم بزرگ قرار دارد مجسمه ابولهل است این مجسمه از لحاظ معماری بسیار زیبا می باشد و طبق مدارک به ...
پل ریالتو ( Rialto Bridge )

پل ریالتو ( Rialto Bridge )

ادامه مطلب
پل ریالتو ( Rialto Bridge ) یکی از چهار پلی است که بر روی کانال گراند ( Grand Canal ) در ونیز ایتالیا قرار دارد. پل ریالتو قدیمی ترین پل ...
استونی

استونی

ادامه مطلب
جمهوری استونی ( Estonia ) کوچکترین و شمالی ‌ترین کشور منطقه بالتیک است و از تعداد زیادی جزیره در ساحل جنوبی خلیج فنلاند تشکیل شده است. استونی از جنوب با ...
میانمار

میانمار

ادامه مطلب
میانمار ( Myanmar ) یا برمه موسوم به سرزمین طلایی کشوری است که اکثر ساکنان آن را بودایی‌ ها تشکیل داده‌ اند. میانمار در قرن نوزدهم به تصرف بریتانیایی ‌ها ...
میکرونزی

میکرونزی

ادامه مطلب
ایالات فدرال میکرونزی ( Micronesia ) کشوری در میان آب ‌های اقیانوس آرام است که از مجموعه 600 جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. کشور میکرونزی در شمال ...
آلمان

آلمان

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، ...
برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر: «پیاده روی اربعین» و دغدغه های مربوط به آن، این روزها موضوع گپ و گفت خیلی از هموطنان ماست.برای آمادگی بیشتر زائران حسینی در این سفر معنوی، ...
۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: بعضی وقتها در طول سفر استرس همراهتان است یا سرما میخورید و بیمار میشوید. در ادامه دلایل این اتفاق ها و راه حل هایی ساده برای برطرف ...
اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

ادامه مطلب
پایتخت : تونس وسعت : حدود 164 هزار کیلومتر مربع جمیعت : حدود 10 میلیون نفر زبان رسمی : عربی پول رایج : دینار تونس کد تلفن : 00216 شهرهای مهم : تونس، حمامت موقعیت : تونس نام ...
دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

ادامه مطلب
شهربازی بانکوک با انواع بازی ها و سرگرمی های متعدد، ساعت های شادی را برای کودکان فراهم می کند. شهر برفی، تنگه باریک، اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده، پیست اتومبیل رانی ...
آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، گذشته ...

های گردی