زیر و بم های خرید در دبی، استانبول و آنتالیا

موضوع: اخبار گردشگری تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ 0 دیدگاه 1130 مشاهده
مجله خوشحالی: تعطیلات نوروز برای همه مردم بهانه خوبی است تا به دور از هیاهوی گذران روزمرگی ها و شلوغی های زندگی، کلوله بارشان را ببندند و چند روزی را رد شهر یا کشوری دیگر خاطر آسوده کنند. بعضی ها سفرهای داخلی و ایران گردی را انتخاب می کنند و معتقدند تا ایران خودمان مانده چرا عزم فرنگ کنیم. دیگرانی هم هستند که ترجیح می دهند از فرصت طلایی تعطیلات استفاده کنند و به شهرهای دیگر کشورها سفر کنند.

بین تمامی مقصدهای فرنگی که هر ساله پذیرای مهمان های نوروزی می شوند، دبی، آنتالیا و استانبول ، سه شهری هستند که بیشترین میزان مسافر را رداند. علاوه بر نزدیکی این شهرها به ایران، بالانبودن هزینه سفر، وجود انواع امکانات تفریحی، برگزاری کنسرت های نوروزی خواننده های ایرانی و خارجی و از همه مهم تر مراکز خرید بزرگ و پاساژهای چندطبقه به همراه دیگر جذابیت های توریستی گزینه هایی است که مسافران زیادی را برای رفتن به این شهرها قلقلک می دهد.

برای کسانی که امسال عید چندمین بار است که عزم سفر به این شهرها را دارند که دیگر راه و چاه کاملا مشخص بوده و سفرشان به سلامت، اما دیگرانی که اولین بار است می خواهند با پدیده های هیجان انگیزی به نام دبی، استانبول و آنتالیا مواجه شوند، چیزهایی است که دانستن آن ها می تواند در دو چندان کردن میزان خوشگذرانی شان تاثیر بگذارد. نکات ریزی که اگر بدانند، خاطره خوبی برای شان باقی می ماند و تجربه سفر به این شهرها را لذت بخش تر می کند

دبی؛ تجربه خرید در مرکز خرید خاورمیانه

۱- تکه ای از یک تجربه: اصل بخرید، خوب ببینید، از دست ندهید

اگر برنامه تعطیلات نوروزی تان را برای سفر به دبی هماهنگ کرده اید، از همین حالا خودتان را برای گشت و گذاری درست و حسابی در مرکز خریدهای بزرگ و آن چنانی که شاید در تمام طول سفر نتوانید یک بار به طور کامل زیر و بمش را در بیاورید، آماده کنید. ممکن است درست در همان حال و احوال خوشی که از آب هوای معتدل نوروزی عید غرق در شادی هستید و فکر می کنید بهترین انتخاب را برای گذران تعطیلات تان داشته اید، به خودتان بیایید و ببینید تمام روزهای سفرتان را در پاساژهای بزرگ گذرانده اید و هیچ جای دیگری را ندیده اید. نگران تفریح تان نباشد.

در تمامی این مراکز خرید گزینه های تفریحی زیادی مانند اسکی در فضای بسته و غواصی هم دارید. مراکز خرید دبی فقط به عنوان جایی برای خرید ساخته نشده اند بلکه هدف شان نمایش نمونه ای کوچک از یک شهر پیشرفته و اروپایی است که با هر کدام شان هم فرهنگی غربی را معرفی کنند و هم محیطی باشند که هر بازدیدکننده ای بتواند یک روز کامل را بی خستگی آنجا بگذراند.

۲- اصل؛ این ها را حتما ببینیدتعداد زیاد مراکز خرید و پاساژهابی دبی، کار را برای مسافرانی که اولین تجربه سفر به این شهر را دارند، سخت می کند. دبی تنها جایی در خاورمیانه است که حتی در طبقات بالای بعضی از مراکز خریدش هتل دارد و مسافران با آسانسور از اتاق خواب شان می توانند به مرکز خرید بیایند. همین می شود که اگر کسی بدون اطلاع قبلی از پاساژها و مراکز خرید راهی دبی شود، ممکن است گزینه های خوبی را از دست بدهد. این مراکز خرید را از دست ندهید: دبی مال، مرکز خرید امارات، مرکز خرید ابن بطوطه، سیتی سنتر دیره، دبی مارینا مال.

۳- ممنوعه؛ ویترین هایی که گول می زنند

در خیابان های دبی که قدم می زنید؛ هر پنج دقیقه یک بار فروشگاه بزرگی می بینید که انواع ترفندهای ممکن را پیش گرفته تا شما را دعوت به خرید کند. این فروشگاه ها که بنام «مغازه های ایرانی» در دبی معروف هستند، انواع لباس های مردانه، زنانه، بچه گانه، لوازم خانه و هر چیزی که فکرش را کنید را با قیمت های بسیار کم و باورنکردنی آماده دارد. خرید از این فروشگاه ها در یک کلمه یعنی دور ریختن پول. جایی که در یک قدمی تان می توانید از انواع برندهای اصل و معتبر با خیال راحت خرید کنید، اسیر بازی های رنگی ویترین این فروشگاه ها نشوید. از کنار این فروشگاه ها با چشمان بسته رد شوید. ارض الهدایا، البسام سنتر، دی تو دی، بیت الاخضر، رویال درهم…

۴- یادآوری؛ یا طلا بخرید یا موبایل

از آن جایی که وسایل الکتریکی در دبی معاف از مالیات هستند، می توانید انواع آن ها از جمله موبایل، تبلت، لپ تاپ و خیلی چیزهای دیگر را با قیمت های مناسب از مراکز خرید بخرید. نگران اصل یا تقلبی بودن آن ها نباشید. ورود وسایل برقی تقلبی به دبی ممنوع است و همچنین خرید از نمایندگی های معتبر در مراکز خرید این اطمینان را دوچندان هم می کند. بعد از وسایل الکتریکی، طلابهترین گزینه خریدی است که در دبی نباید از دست داد. قیمت طلا در دبی نسبت به کشورهای همسایه پایین تر و تنوع آن بیشتر است. همچنین به دلیل قوانین نظارتی روی کفیفت ساخت آن، بسیار خوب ساخته می شوند.

۵- انگیزه؛ روی خط مد بمانیدبرای بسیاری از مسافرانی دبی، این سفر یعنی خرید از برندهای معتبری که آن ها را در مسی رهچه خوش تیپ تر شدن یاری می دهد. پربیراه هم نمی گویند. در تمام مراکز خرید دبی، برندهای زیاد و متنوعی با قیمت های باورنکردنی جنس هایی دارند که آدم در انتخاب بین شان می ماند. انواع لباس ها در سایزهای مختلف با رنگ بندی ها قیمت های متنوع آن قدر گزینه های زیادی برای انتخاب روی میز می گذارد که فرد نمی داند از کجا باید شروع کند.

توصیه ما به ش ما این است که اولین روزی که به هرکدام از مراکز خرید می روید را صرفا به گشت و گذار بگذرانید. به مغازه های مختلف سر بزنید و قیمت جنس ها را با هم مقایسه کنید. نگران این هم نباشید که شاید گذرتان دیگر به این مغازه نیفتاد و آن لباس خاص را از دست دادی. تمامی برندها در همه مراکز خرید هستند و جنس های مشابه هم دارند. نوشتن یک لیست از نیازمندی های شما را از گیج شدن بین انبوه لباس هایی که همه شان هم خوب و زیبا هستند، نجات می دهد. هر چیزی از لیست را که خریدید، خط بزنید و چشم تان را روی آن ببندید؛ وگرنه تا پایان سفر همچنان بین گزینه های بسیار زیاد فروشگاه های چندطبقه سرگردان می مانید.

۶- پیشنهاد آخر؛ ایکیا

بین تمام گزینه های حاضر و آماده ای که خرید در دبی را برای مسافران به تجربه ای تکرار نشدن تبدیل می کند، فروشگاه «ایکیا» گزینه ای است که اگر فراموش شود، پشیمانی به بار می آورد. قیمت بسیار پایین انواع وسایل مورد نیاز برای خانه در این فروشگاه بزرگ، موقعیتی استثنایی است که نباید فراموش شود. جنس خوب، طراحی ساده و وسایل کاربردی بزرگ ترین امتیاز است که در راهروهای این فروشگاه چند طبقه با دیدن هرچیزی به ذهن آدم می رسد. مرکز خرید ایکیا را در منطقه فستیوال دبی از دست ندهید!


استانبول؛ خرید در قلب دنیای مد

یادآوری: استقلال، شلوار جین، کاپالی و آکساری را فراموش نکنید

استانبول اسمش با مد و خرید گره خورده است. هیچ کسی نیست که نداند استانبول قدم به قدم فروشگاه و مغازه لباس فروشی دارد و نه فقط برای ایرانی ها که حتی برای بسیاری از ساکنان کشورهای اروپایی و آمریکا، یکی از محبوب ترین مقصدهای خرید بی برو و برگشت است. استانبول به واسطه فرهنگ غنی و تاریخچه پروپیمانش، علاوه بر مرکز خریدهای معتبر و بزرگی که همه برندهای لباس را یک جا جمع کرده، بازارهای سنتی و تاریخی زیادی دارد که پر است از جسن های رنگارنگی که تماشای آن ها مسافران را ساعت ها سرپا نگه می دارد؛ از فرش و قالی های ترک گرفته که مهم ترین سوغات استنانبول است تا زیورآلات، ظرف های مسی و برنجی، قوری، قهوه جوش و انواع شیرینی های وسوسه انگیز استانبولی! این اما همه داستان نیست. استانبول دنیایی از بازارها و مراکز خرید مدرن دارد و بهشت عاشقان مد و لباس است.

خیلی هایی که گذرشان یک بار به استانبول می افتد، می گویند خاک این شهر دامنگیر است. آدم ها یک بار می آیند حال و هوایی عوض می کنند اما خاطره خوب استانبول تا همیشه در ذهن شان می ماند.

۱- قدم اول؛ خیابان استقلال

خیابان استقلال، شانزه لیزه استانبول است. این خیابان را همان روز اول ببینید. علاوه بر برندهای مختلفی که همه شان با هم این جا جمع شده اند، کافه ها و رستوران های ترکی زیادی دور و برتان هست که گذر زمان را در آن ها نمی فهمید. این خیابان که در نزدیکی میدان تکسیم در بخش بی اغلو است، روزهای آخر هفته چیزی حدود سه میلیون نفر بازدیدکننده دارد. آن هایی که از علاقه مندان برند مانگو هستند، مانگوی استقلال را از دست ندهند. طبقه منفی یک این فروشگاه اوت لت است و همه جنس هایش با حراج های بالا فروخته می شود. بعد از خیابان استقلال، میدان تکسیم که همان حوالی است خودش حکایتی دیگر دارد.

۲- خرید مفید؛ برندپوش ها بدانندبا توجه به این که در استانبول علاوه بر بسیاری از برندهای معتبر دنیا، لباس های تولید ترکیه بسیار فروخته می شود، بهتر است قبل از اقدام برای خرید تکلیف خودتان را بدایند. اگر بنا دارید از برندهای معتبر خرید کنید، جای شما در مرکزهای خرید و پاساژهای سطح شهر است. علاوه بر خیابان استقلال که سراسر از برندهای مختلف پر شده است، مرکز خرید زیادی در استانبول وجود دارد که از بهترین آن ها می توان به  این ها اشاره کرد: جواهیر، کانیون، فروم استانبول و الیویوم.

۳- جذابیت ویژه: پرسه در سنت

بازار «کاپالی چارشی» در استانبول بازاری قدیمی است که به دلیل تاریخی بودنش تبدیل به یکی از بهترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری استانبول مانند مسجد فاتح، برج گالاتا، مسجد سلطان احمد، قلعه رومی حصار و ایاصوفیه رقابت می کند. گردش در دالان های سرپوشیده این بازار تجربه ای بی نظیر است. اگر از آن هایی هستید که به چاشنی ها و ادویه های مختلف علاقه دارید و طعم خوب غذاها برای تان مهم است، حتما از انواع مختلف ادویه های این بازارچه بخرید.

۴- قیمت عمده؛ سرزمین ناشناخته ها

لباس های ترک در دنیای خوش پوشی برای خودشان عالمی دارند. نه تنها بسیار خوش دوخت و خوش برش هستند که به دلیل پارچه هایی با جنس خوب، می توانند مدت های زیادی پوشیده شوند. همین است که بسیاری از مغازه داران ایران برای این که ارزش لباس شان را بالا ببرند خیلی زود کلمه ترکیه را کنارش می گذارند و می گویند ما جنس های مان را از ترکیه می آوریم. تعداد برندهای ترک ناشناخته هم آن قدر زیاد است که هیچ گاه کسی نمی تواند سر از آن ها دربیاورد و به فروشندگان ثابت کند که فلان مارکی که می گویید اصلا وجود ندارد.

سفر به استانبول اما علاوه بر موقعیت خرید از انواع برندهای شناخته شده، این امکان را هم دارد که از سیل برندهای ترک با قیمت های بسیار ارزان حتی به صورت عمده لباس بخرید. بسیاری از فروشندگانی که ادعا دارند جنس شان ترک است و روی ادعای شان هم می مانند، خریدهای شان را از خیابان های آکسارای و لاله لی می کنند. در این خیابان ها قدم به قدم مغازه های فروش انواع لباس مهمانی، لباس شب، شلوار جین و لباس های مردانه و بچه گانه ترک با قیمت بسیار پایین در دسترس است. بین مرکزخریدهای بزرگ و آن چنان لذت خرید در این فضا را از دست ندهید.

۵- بهترین انتخاب؛ جین های دوست داشتنیحتی اگر هدف تان از سفر به استانبول صرفا گشت و گذار و لذت بردن از طبیعت بی نظیر و بناهای تاریخی و باستانی این شهر است، لطفا یک شلوار جین هم بخرید. بین تمام جنس های ترکی که فروشندگان ایرانی سنگ شان را به سینه می زنند، شلوار جین های ترک حکایت دیگری دارند. خرید شلوار جین از استانبول یعنی خرید شلواری که نه تنها جنس بسیار خوبی دارد، که به واسطه دوخت بسیار زیبایش خوش فرم به نظر می آید. برای همه کسانی که دغدغه خوش تیپی دارند، شلوار جین از آن گزینه های فراموش نشدنی است که به هر بهانه ای سراغش می روند. با کمک شلوار جین، با یک کفش رسمی و شومیز مجلسی می تواند ترکیب های ایده آلی ساخت یا با کفش ها و لباس های ساده از یک ترکیب اسپرت لذت برد.


آنتالیا؛ فال و تماشا

کلید راه: اوزدیلک و کاله ایچی را از دست ندهید

آنتالیا شاید به اندازه استانبول حرف زیادی درزمینه خرید نداشته باشد و استانبول گزینه بهتری برای این مظنور به حساب بیاید، اما باز هم آنتالیاست و شهری در ترکیه که خصوصیاتش گذشت و گذار در طبیعتی بی نظیر است. و خرید از برندهای معروف اروپایی. این است که سفر به آنتالیا علاوه بر تمام امکانات بی نظیری که هتل ها به مسافران شان می دهند، هم فال است، هم تماشا! برای خرید از برندهای معروف به مارک آنتالیا، میگروس، دیپو، تانساس، تراسیتی و اوزدیلک بروید. تمامی برندها در این مراکز خرید وجود دارند و با قیمت ها و جنس های متنوع حیرت زده تان می کنند. فرصت گشت و گذار در بازارهای سنتی آنتالیا مانند بازار کاله ایچی، توربان کاله ایچی، بازار آنتالیا و بازار غذای سرپوشیده آنتالیا را از دست ندهید.

یادتان باشد از فروشندگان محلی می توانید تخفیف های درست و حسابی بگیرید. در مورد چرم، عطر و ساعت مراقب جنس های تقلبی باشید. یادتان باشد کلاه تان هم افتاد، سمت فروشگاه های داخل هتل نروید؛ گران تر از بازارهای شهر هستید.

براساس قوانین ترکیه، خارج کردن جنس هایی که عمرشان عدد ۱۰۰۰ را رد کرده، از کشور ممنوع است. اگر فرش خریدید از فروشنده بخواهید حتما مدرکی مربوط به سن فرش به شما بدهد. طلا و جواهر را حتما از مغازه هایی بخرید که مجوزشان را روی دیوار نصب کرده اند. در نهایت هم این که برای خرید عجله نکنید؛ اول خوب ببینید، بعد درست مقایسه کنید و در نهایت بخرید!

زیر و بم های خرید در دبی، استانبول و آنتالیا


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

آمستردام را با قایق درنوردید!

آمستردام را با قایق درنوردید!

ادامه مطلب
آمستردام را با قایق درنوردید! برنامه «قایق رانی در آمستردام» یکی از بزرگترین جاذبه ها و بهترین مراسم دریایی در جهان است که در آن کشتی های بزرگ و صدها کشتی ...
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

ادامه مطلب
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری در این قسمت از گینس های گردشگری نگاهی داریم به دیوار چین ( GREAT WALL OF CHINA )، طولانی ترین دیوار دنیا. شاید مشهورترین نشانه ...
۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

ادامه مطلب
5 دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی زمانی که شما برای تعطیلات خود و مسافرت برنامه ریزی می کنید چه قصد سفر به کشورهای همسایه یا کشورهای دورتر را داشته ...
مراسم گرامیداشت روز دانشجو

مراسم گرامیداشت روز دانشجو

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/615jxd مراسم گرامیداشت روز دانشجو ...
فیلیپین، جایی شبیه بهشت

فیلیپین، جایی شبیه بهشت

ادامه مطلب
فیلیپین، جایی شبیه بهشت فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در ‏شرق کشور ویتنام، ...
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

ادامه مطلب
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند کشور بریتانیا مدتها بین مسافران لقب کشوری با بیمزه ترین غذاها را به خود اختصاص داده است. اما این کشور در این ...
ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ادامه مطلب
راهنمای گردشگری ایتالیا ایتالیا – رم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا در کمترین زمان و بهترین نرخ با شماره 09124434559  مهدی و 09120714715 مهدیلو تماس حاصل نمایید نوشته ویدیو راهنمای گردشگری ...
چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: تابستان معمولا شلوغترین فصل کمپینگ است. ولی افرادی هستند که ترجیح میدهند زمستان ها اینکار را انجام دهند. کمپینگ در زمستان چالش برانگیزتر است و صحنه های ...
مناسب ترین چمدان برای یک سفر

مناسب ترین چمدان برای یک سفر

ادامه مطلب
مجله ایده آل: برای رفتن به مسافرت یکی از اصلی‌ترین وسایلی که حتما به آن احتیاج پیدا خواهید کرد انواع چمدان، ساک‌های مسافرتی و کیف‌های بزرگ است. دنیای چمدان‌ها ...
دهکده گردشگری عباس برزگر

دهکده گردشگری عباس برزگر

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/i781hz دهکده گردشگری عباس برزگر ...
مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

ادامه مطلب
از قدیمی ترین مساجد و دانشگاه های جهان اسلام محسوب می شود که در سال 361 هجری (975 میلادی) توسط جوهر صقلّی فرمانده فاطمی ساخته شده و منقول است که ...
مسجد سلطان حسن

مسجد سلطان حسن

ادامه مطلب
در سال 757 هجری (1356 میلادی) توسط سلطان حسن بن محمد بن قلادون به عنوان مسجد و مدرسه ای برای چهار مذهب اسلامی شناخته شده تأسیس گردیده و از زیباترین ...
فانوس اسکندریه

فانوس اسکندریه

ادامه مطلب
فانوس دریایی اسکندریه هفتمین مورد عجایب هفتگانه جهان است که در مصر قرار داشت. برجی که بر فراز آن آتشی بود تا شبها راهنمای ملوانان برای رسیدن به بندر اسکندریه ...
مسجد عمروبن عاص

مسجد عمروبن عاص

ادامه مطلب
اولین مسجدی است که در سال 21 هجری در مصر ساخته شده و گفته می شود چهاردهمین مسجدی است که در اسلام ساخته شده است. از آن جا که قدیمی ...
اهرام سه گانه مصر

اهرام سه گانه مصر

ادامه مطلب
مجموعه اهرام جیزه نام مجموعه اهرام سه گانه و تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه شمالی شهر قاهره کنونی واقع شده است. هرم بزرگ جیزه ...
قلعه صلاح الدین

قلعه صلاح الدین

ادامه مطلب
قلعه صلاح الدین قاهره یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری در مصر است و بخاطر نسیم خنکی که در آن منطقه می وزد به آن لقب گنبد مملو از باد ...
مسجد ابن طولون رود نیل

مسجد ابن طولون رود نیل

ادامه مطلب
در سال 265 هجری (886 میلادی) توسط احمد ابن طولون ساخته شده و سومین مسجد ساخته شده در تاریخ اسلامی مصر و از بزرگ ترین مساجد این کشور با 26 ...
مسجد محمدعلی پاشا

مسجد محمدعلی پاشا

ادامه مطلب
مسجد محمد علی پاشا واقع در قلعه صلاح الدین قاهره در مصر است که از سوی محمد علی پاشا بین سالهای 1830 تا 1848 به سبک معماری عثمانی و الگو ...
کتابخانه اسکندریه

کتابخانه اسکندریه

ادامه مطلب
یكی از شگفتیهای دنیای قدیم، كتابخانه اسكندریه در كشور مصر بود. این كتابخانه 228 سال قبل از میلاد مسیح، توسط بطلمیوس اول در شهر بندری اسكندریه بنا شد و به ...
مجسمه ابوالهل

مجسمه ابوالهل

ادامه مطلب
یکی از آثار بسیار زیبایی که در رو به روی هرم بزرگ قرار دارد مجسمه ابولهل است این مجسمه از لحاظ معماری بسیار زیبا می باشد و طبق مدارک به ...
پل ریالتو ( Rialto Bridge )

پل ریالتو ( Rialto Bridge )

ادامه مطلب
پل ریالتو ( Rialto Bridge ) یکی از چهار پلی است که بر روی کانال گراند ( Grand Canal ) در ونیز ایتالیا قرار دارد. پل ریالتو قدیمی ترین پل ...
استونی

استونی

ادامه مطلب
جمهوری استونی ( Estonia ) کوچکترین و شمالی ‌ترین کشور منطقه بالتیک است و از تعداد زیادی جزیره در ساحل جنوبی خلیج فنلاند تشکیل شده است. استونی از جنوب با ...
میانمار

میانمار

ادامه مطلب
میانمار ( Myanmar ) یا برمه موسوم به سرزمین طلایی کشوری است که اکثر ساکنان آن را بودایی‌ ها تشکیل داده‌ اند. میانمار در قرن نوزدهم به تصرف بریتانیایی ‌ها ...
میکرونزی

میکرونزی

ادامه مطلب
ایالات فدرال میکرونزی ( Micronesia ) کشوری در میان آب ‌های اقیانوس آرام است که از مجموعه 600 جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. کشور میکرونزی در شمال ...
آلمان

آلمان

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، ...
برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر: «پیاده روی اربعین» و دغدغه های مربوط به آن، این روزها موضوع گپ و گفت خیلی از هموطنان ماست.برای آمادگی بیشتر زائران حسینی در این سفر معنوی، ...
۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: بعضی وقتها در طول سفر استرس همراهتان است یا سرما میخورید و بیمار میشوید. در ادامه دلایل این اتفاق ها و راه حل هایی ساده برای برطرف ...
اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

ادامه مطلب
پایتخت : تونس وسعت : حدود 164 هزار کیلومتر مربع جمیعت : حدود 10 میلیون نفر زبان رسمی : عربی پول رایج : دینار تونس کد تلفن : 00216 شهرهای مهم : تونس، حمامت موقعیت : تونس نام ...
دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

ادامه مطلب
شهربازی بانکوک با انواع بازی ها و سرگرمی های متعدد، ساعت های شادی را برای کودکان فراهم می کند. شهر برفی، تنگه باریک، اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده، پیست اتومبیل رانی ...
آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، گذشته ...

های گردی