سفر به تایوان

موضوع: جاذبه های گردشگری تاریخ: ۲۶ مهر ۱۳۹۴ 0 دیدگاه 759 مشاهده

سفر به تایوان

به نقل از های برگ: تایوان با ۲۶٫۷ درصد افزایش تعداد گردشگران خارجی بالاترین رشد را در سطح جهانی از آن خود کرده است.

این آمار و ارقام پس از مقایسه این کشور آسیایی با ۵۰ مقصد گردشگری دیگر از سوی سازمان جهانی گردشگری وابسته به سازمان ملل منتشر شده است.

دیگر کشورهای آسیایی همچون ژاپن (۲۶٫۴ درصد)، کره جنوبی (۱۸٫۵ درصد)، ویتنام (۱۵٫۶ درصد) و هنگ کنگ (۱۰٫۵ درصد) در این رده بندی پس از تایوان قرار گرفته اند. اداره گردشگری وزارت حمل و نقل و ارتباطات تایوان می گوید دولت این کشور از هیچ تلاشی برای تبدیل شدن به مقصد گردشگری مسلمانان فروگذار نمی کند. در بخشی از این تلاش ها، ۲۴ شرکت در شهر تایپه گواهینامه حلال کسب کرده اند.

در کل تایوان نیز تعداد کسب و کارها و اماکن دارای گواهینامه حلال به ۷۰ مورد رسیده است.

دیوید هسیه، مدیر اداره گردشگری تایوان می گوید: حدود ۱۸۰  هزار نفر از اتباع کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۴ از تایوان دیدن کردند. با توجه به اینکه مسلمانان حدود یک چهارم جمعیت جهان را تشکیل می دهند، هنوز فضای زیادی برای استفاده تایوان از صنعت گردشگری حلال وجود دارد. به گفته هسیه ۱۳ منطقه گردشگری تایوان به امکانات مورد نیاز مسلمانان مانند نمازخانه و رستوران های حلال مجهز شده اند.

به گفته تحلیلگران صنعت گردشگری، سیاست تایوان برای جذب گردشگران مسلمان، این کشور را به دهمین مقصد گردشگری حلال تبدیل کرده است.

سفر اقتصادی

در تایوان همه چیز برای مسافری که قصد دارد بهره کاملی از سفر خود ببرد وجود دارد. تایپه بسیار ارزان تر از هنگ کنگ، سئول یا توکیو است. با آنکه هتل ها قیمتی نسبتا گران دارند ولی شما می توانید به مهمانسراها یا خانه های اجاره ای که در تایوان کم نیستند بروید. کمپینگ ها هم در پارک ها و مناطق جنگلی این جزیره متداول است.

قطارهای باکیفیت و استاندارد تایوان ارزان و سریع هستند و خطوط ریلی مدرن، زیربنای راه های این کشور است. ورود به بسیاری از مکان های دیدنی و معابد ارزان است و حتی موزه های بزرگ نیز قیمت مناسبی دارند.

غذاخوردن، شاید مهم ترین جذابیت تایوان، خواه نوعی شیرینی باشد که با پودینگ میوه ای مخلوط شده در دکه های کنار خیابان فروخته می شود و خواه خوراک بسیار لذیذ و مفصل، در مقایسه با کشورهای مجاور خود قیمت پایین تری دارد.

رفاقت صنعت و طبیعت

همه از تایوان، یک تصور دارند؛ جزیره صنعتی یا جزیره فناوری. اما وقتی یک مسافر به تایوان می رود متوجه می شود تایوان آثار گردشگری و منابع زیست محیطی زیبایی را به باردیدکنندگان ارائه خواهد داد؛ از جمله تنوع آداب و رسوم محلی و سنتی، فرهنگ غنی، هنر مدرن و غذاهای فوق العاده خوشمزه.

خلاصه متوجه می شوند که تایوان فراتر از انتظار آنها بوده است. تایوان یکی از محدود نقاط این جهان است که آداب و سنن فرهنگی و مذهبی باستانی در کنار مدرنیته به چشم می خورد. به غیر از برج های براق و برازنده شهرهای بزرگ تایوان، دره های سرسبز و دریاچه های زیبای تایوان کوهنوردان، دوچرخه سواران، غواصان، گردشگران دوستدار طبیعت و مسافران آرزومند سفرهای لوکس را به سمت خود می کشاند.

کشور جزیره ای تایوان دارای تاریخ پرفراز و نشیبی در ۶۰ ساله گذشته بوده است. این جزیره که به فاصله اندکی از خاک اصلی چین واقع شده، تلفیقی از سنت ها و تکنولوژی پیشرفته است. در عین حال جزیره تایوان به رغم وسعت به سبب جمعیتش، سرزمینی سرسبز و با طبیعتی زیباست.

تاریخ استقلال

در سال ۱۹۴۹ میلادی ژنرال چیانگ کای چک، رهبر ملی گرایان که مینتانگ چین پس از شکست از نیروهای کمونیست تحت رهبری مائوتسه تونگ به جزیره فرمز (تایوان امروزی) فرار کرد. او حکومتی به نام چین ملی را در فرمز تشکیل داد، که پس از مرگ او نام آن به تایوان تغییر یافت.

البته گاهی نیز از حکومت چیانگ کای چک، به نام چین تایپه یاد می شد. تا اوایل دهه ۷۰ میلادی این کشور کوچک جزیره ای، صاحب کرسی چین میلیاردی در سازمان ملل متحد بود. تا اینکه سرانجام با بهبود روابط چین کمونیست با جهان غرب، سازمان ملل در یک رای گیری، کرسی را به صاحب قبلی باز پس داد. چین هنوز تایوان را یک جزیره شورشی تلقی می کند با این حال با تایوان دارای روابط تجاری است.

دومین برج بلند جهان

ساکنان تایپه هرچند روز یکبار، صبحه که از خواب برمی خیزند، خبر وقوع زلزله ای قوی را از اخبار تلویزیونی می شنوند. البته مقاومت ساختمان های مسکونی، اداری، صنعتی و تجاری این شهر که عمدتا از استیل ساخته شده اند، به قدری زیاد است که این قبیل زلزله ها، تاثیر چندانی بر آنها ندارد. اخبار زلزله در تایوان معمولا با این جمله همراه است که شهر علوم، آسیب ندیده است.

صنعت ساختمان تایوان با آنکه مصالح فلزی و غیرفلزی آن از اعماق اقیانوس استخراج می شود، صنعتی پیشرفته است. به عنوان مهم ترین نمونه می توان به برج تایپه ۱۰۱ اشاره کرد که آسمانخراشی ۱۰۶ طبقه ای در بخش خینیی تایپه در کشور تایوان است. ناماصلی این برج پیش از این، مرکز مالی تایپه بود. این برج پس از برج خلیفه در دوبی، بلندترین برج جهان است.

این بزرگ ترین برج مسکونی جهانی در منطقه ای زلزله خیز ساخته شد تا میزان مقاومتش را به نمایش بگذارد. «تایپه ۱۰۱» نام برج ۱۰۶ طبقه است که ۵۰۸ متر ارتفاع دارد.

راز مقاومت این برج در کره فولادی است به وزن ۶۶۰ تن که در بین طبقه ۸۷ تا ۹۲ «تایپه ۱۰۱» به ۱۶ بازوی فولادی آویخته شده است. این پاندول غول پیکر، تعادل ساختمان را در برابر زلزله های بسیار شدید و توفان های مهیب که در این منطقه امری عادی و همیشگی است حفظ می کند.
سرعت بعضی از توفان های این منطقه بیش از ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است و گاهی در این منطقه سالی ۲۰۰ بار زلزله می آید.

جنگل اسرار آمیز

جنگل زیبا و رازآلود تایپینگ شان در کشور تایوان به دلیل وجود مه همیشگی و به دلیل شرایط خاصی که دارد، به جنگل مبهم معروف شده است و سالانه علاقه مندان زیادی برای بازدید آن، به تایوان سفر می کنند. این جنگل زیبا که سرتاسر آن را کوه ها فراگرفته اند، دارای مناطق زیبایی است که تمام علاقه مندان به طبیعت های بکر و دست نخورده را مشتاق دیدن خود می کند.

وجود رودخانه های زلال و پرآب، کوه ها، گیاهان سبز شاداب و دریاچه ای زیبا از ویژگی های جنگل تایپینگ شان است. با همه این تغاریف دلیل محبوبیت این جنگل زیبا وجود مه و غبار همیشگی است که از طرف اقیانوس آرام به این جنگل می رسد و جنگل را به یک مکان اسرارآمیز تبدیل می کند.

جزیره دوچرخه ها

تایوان در زمینه ساخت و صادرات دوچرخه به عنوان قطب مهمی از تولیدات این وسیله شناخته شده است. آمارهای منتشر شده حکایت از رشد صادرات محصولات و قطعات دوچرخه این شبه جزیره به تمام نقاط جهان دارند.

اما چطور این کشور توانسته صنعت دوچرخه سازی را تا این اندازه رونق بخشید و توسعه دهد؟ برای یافتن پاسخ این سوال کافی است چند عکس یا کلیپ هایی کوتاه از این کشور و شهرهایش در دنیای مجازی ببینیم یا اینکه در حال واقعی گام در سرزمین چین تایپه بگذاریم تا با دیدن انواع و اقسام تابلوهای مخصوص به دوچرخه سواران متوجه شویم که واقعا می توانیم این سرزمین را منطقه ای مناسب برای این نوع وسیله نقلیه بنامیم.

هرچند این سرزمین به سرزمین آسمانخراش ها مشهور شده اما این تابلوهای مربوط به کرایه دوچرخه یا پارک دوچرخه است که در کنار بلندی این سازه های خودنمایی می کند و دائم به شما یادآوری می کند در تایوان حرف اول و آخر را دوچرخه و صنایع مربوط به آن خواهدزد.

به طور کلی تایوان به عنوان نخستین کشوری است که در منطقه آسیا دارای طرح جامع گردشگری با دوچرخه شد؛ آن هم درست زمانی که دیگر کشورهای منطقه با سرعت هرچه تمام تر نسبت به تدارک زیرساخت های حمل و نقل ریلی، هوایی یا دریایی برای توسعه گردشگری خود اقدام می کردند.

ایجاد قوانین، راه های مخصوص دوچرخه سواران، شرایط آسان دسترسی به این وسیله نقلیه و در نهایت تشویق و توسعه آن توانسته این کشور را به عنوان یکی از مقاصد بزرگ مهم دوچرخه سواران گردشگر به دهکده جهانی معرفی کند. این موفقیت براساس تهیه و تدوین بسته گردشگری با دوچرخه است که کشور تایوان با استفاده از امکانات دولتی و خصوصی خود از ۱۵ سال پیش به کار گرفته است.

یکی از مشکلات گردشگران دوچرخه سوار در دیگر نقاط جهان که با دوچرخه های اجاره ای سفر می کردند این بود که آنها باید دوچرخه های اجاره شده را دقیقا در نقاط مشخصی به شرکت تحویل می دادند حال آنکه بسیاری از این نقاط یا از مقصد اصلی گردشگران دور بود یا اینکه اصلا در مسیر مورد نظر آنها هیچ ایستگاهی نبود. تایوان با حل این مشکل، جهش بزرگی در دوچرخه سواری ایجاد کرد.

قایق خورشیدی

قایق های خورشیدی گردشگران بیشتری را جذب تایوان می کنند. با راه اندازی خط ویژه قایق های خورشیدی در رودخانه شهر کائوسیونگ تایوان در قالب پروژه ای یک میلیون دلاری، گردشگران این شهر رشد چشمگیری داشته است.

این قایق ها که ظرفیت حمل ۳۶ مسافر را داشته و انرژی لازم برای حرکت آنها از طریق صفحات خورشیدی نصب شده در سقف آنها تامین می شود، به جاذبه جدید گردشگری تایوان و شهر کائوسیونگ تبدیل شده اند؛ این در حالی است که در گذشته، قایق دیزلی وظیفه جا به جایی گردشگران را بر عهده داشتند.

رستوران کارتونی

هوآنگ فانگ لیانگ طراح رستوان «کارتون کینگ» در تایوان است؛ تمام وسایل، سقف، دیوارها، فنجان، کاسه، صندلی، میز و حتی لوستر در این رستوران مقوایی است.
این طراحی با اشاره به اینکه از پلاستیک و چوب و  با استفاده از کارتن های بازیافتی می توان وسایل مورد نیاز را طراحی کرد؛ گفت: تمام اشیای این رستوران یک بار مصرف هستند ولی بعد از بازیافت امکان استفاده مجدد از آنها وجود دارد.

«لیانگ» در مورد استقامت وسایل کارتنی به کار رفته در این رستوران افزود: مردم در مورد قدرت و استقامت مواد نگرانی نداشته باشند چون همیشه سوال می کنند این میز و صندلی موجب افتادن ما نمی شود؟ درصورتی که برای آزمایش رئیس ما که ۱۰۰ پوند وزن دارد روی صندلی نشسته است و سپس یکی از پیشخدمت ها روی زانوی او نشست و هیچ اتفاقی نیفتاد.

طعم خوش چای

کشور تایوان نیز در حوزه گردشگری کشاورزی به کشور «مزارع برای اوقات فراغت» معروف است. عوامل متعددی تایوان را به مکانی ایده آل برای فعالیت های گردشگری کشاورزی تبدیل کرده است که مهم ترین آن مزارع کوچک همراه با تسهیلات و خانه های اقامتی در کنار غذاهای محلی بومی و  گیاهی است که برای مسافران طبخ می شود.

طرفداران چای می توانند با شرکت در یک تور تخصصی کشاورزی با تمرکز بر مزارع چای که برخی از آنها ارزشمندترین چای ها در جهان هستند، به گردشگری کشاورزی در این کشور مشغول شوند.


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

کدام شهر ایران هتل های گران تری دارد؟

کدام شهر ایران هتل های گران تری دارد؟

ادامه مطلب
روزنامه هفت صبح: دست خودتان است؛ یک شب اقامت در هتل آپارتمان 65 هزار تومانی را انتخاب می کنید یا با پرداخت سه میلیون و 550 هزار تومان به ...
زیباییِ از دست رفته روستاي گردشگري قلات

زیباییِ از دست رفته روستاي گردشگري قلات

ادامه مطلب
وب‌سایت توریسم آنلاین: آنقدر زباله هاي شهري، تعدد خانه هاي مخروبه و كوه هايي كه در حال برش هستند تا به ساختمان هاي فلزي و بتني تبديل شوند در ...
آبشار منج،دنا

آبشار منج،دنا

ادامه مطلب
زهرا مرادی استان کهگیلویه و بویراحمد, طبیعی و تفریحی آبشار منج دنا در موقعیت جغرافیایی E510647 N310912 در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع است. منج یکی از شهرهای استان است. گویش، ...
زیباترین آبشارهای ایران در استان‌های جنوبی

زیباترین آبشارهای ایران در استان‌های جنوبی

ادامه مطلب
وب‌سایت چیدانه - فاطمه افشاریان: در روزهای آغازین فصل پاییز با خنک‌تر شدن هوا آن دسته از عزیزانی که به خاطر گرمای تابستان عطای سفر تابستانی را به لقایش ...
گردشگری غذا در ایران با این همه خوراکی

گردشگری غذا در ایران با این همه خوراکی

ادامه مطلب
ماهنامه پیشه و تجارت - زهرا محرابی: گردشگری غذا یا به قول ایرانی ها، شکم گردی یک سبک گردشگری است که سال هاست مورد توجه توریست ها بوده و ...
پاییز گردی رویایی در جنگلی بر فراز ابر ها

پاییز گردی رویایی در جنگلی بر فراز ابر ها

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: ایرانگردی در همه فصل های سال به خصوص در پاییز،‌ حس و حال خاصی دارد. پاییز،‌ فصل هزار رنگ هزار نقش است و به ...
کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر

کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر

ادامه مطلب
کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر کاخ سلطنتی رامسر یا کاخ مرمر یکی از نفیس‌ترین آثار دوران پهلوی در شمال ایران است. این کاخ به دستور رضا شاه پهلوی در سال ۱۳۱۶ به بهره‌برداری رسید و تا انقلاب سال ...
راز عمارت سفید در دل کویر کرمان

راز عمارت سفید در دل کویر کرمان

ادامه مطلب
خبرگزاری ایسنا - سمیه حسنلو: کنار ریل‌های آهنی منتهی به شهر کرمان، در دل کویر، عمارت سپیدرنگِ باشکوهی دیده می‌شود که تا همین یک سال پیش، مخروبه‌ای بیش نبود ...
ویدیو آبگرم یله گنبد،کیمیایی در دشت قزوین

ویدیو آبگرم یله گنبد،کیمیایی در دشت قزوین

ادامه مطلب
ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت ...
از کباب‌ تا‌ کوفته‌ تبریزی‌ و‌ دیزی‌ خوری‌ در تهران

از کباب‌ تا‌ کوفته‌ تبریزی‌ و‌ دیزی‌ خوری‌ در تهران

ادامه مطلب
وب‌سایت آفتاب نیوز: «تصور کنید که در دشتی سرسبز پر از شالیزارها، مزارع چای و باغ‌های زیتون هستید؛ جایی که به شما اجازه می‌دهد تا زردآلوهای طلایی را بچینید ...
کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر

کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر

ادامه مطلب
کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر دست هایی که این روزها چنین لرزه به جانشان افتاده، همان دست های توانایی است که سالهای طولانی چراغ هنری اصیل را روشن نگه ...
دیدنی ترین دریاچه های ایران

دیدنی ترین دریاچه های ایران

ادامه مطلب
مجله همشهری دانستنیها: دریاچه ها یکی از پرطرفدار ترین مکان های گردشگری ایران هستند. باید بدانید که دریاچه های زیبایی در کشورمان وجود دارد که ما از وجود آنها ...
پل گاودوش‌ آباد اوقان ، سراب

پل گاودوش‌ آباد اوقان ، سراب

ادامه مطلب
این اثر در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۱۸۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این پل در استان آذربایجان شرقی، شهرستان سراب و ...
بزرگترین و شگفت انگیزترین غارهای ایران

بزرگترین و شگفت انگیزترین غارهای ایران

ادامه مطلب
مجله همشهری دانستنیها - اشکان خسروپور: ایران از نگاه غارنوردان حدود دو هزار «غار» دارد. می گوییم از نگاه غارنوردان، چون هر کدام از رشته هایی که کارشان با ...
«سی تیر»، خیابانی به وسعت تاریخ ایران

«سی تیر»، خیابانی به وسعت تاریخ ایران

ادامه مطلب
مجله مهرگان نو - سارا میرشجاعی: در دل پایتخت شلوغ و پر رفت و آمد، نبض خیابانی می زند که پرسر و صداست اما سنگینی تاریخی پرحکایت را به ...
پاییز گردی در زیباترین باغ تهران

پاییز گردی در زیباترین باغ تهران

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: پاییز گردی در تهران نیز،‌ همیشه حال و هوای خاص خود را داشته است. پاییز، فصل گالری گردی و موزه گردی بوده، چرا که ...
گُمیشان؛ شهری که یادگار اشکانیان دریانورد است

گُمیشان؛ شهری که یادگار اشکانیان دریانورد است

ادامه مطلب
مجله مهرگان نو: سندهای تاریخی بی شماری هست که نشان می دهد «گمیشان» یکی از هسته های یک جانشینی اشکانیان بوده، آن هم درست زمانی که «گرگان رود» از ...
ویدیو نخل و نخل گردانی در استان یزد

ویدیو نخل و نخل گردانی در استان یزد

ادامه مطلب
ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت ...
چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

ادامه مطلب
وب‌سایت عصر ایران: روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» ...
جزایر ایرانی خلیج فارس را بشناسید

جزایر ایرانی خلیج فارس را بشناسید

ادامه مطلب
برترین ها: خلیج همیشه فارس در جنوب کشورمان قرار دارد و نام خلیج فارس تا ابد خلیج فارس باقی خواهد ماند. در این میان آنچه که ...
گردشگران خارجی بعد از سفر به ایران چه می نویسند؟

گردشگران خارجی بعد از سفر به ایران چه می نویسند؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر - رویا سادات هاشمی: خواندن سفرنامه گردشگرهای خارجی که به ایران سفر کرده اند همیشه فرصت هیجان انگیزی است برای محک زدن خودمان،برای اینکه بدانیم ما و ...
شگفت انگیزترین ماهی های جهان در نصف جهان!

شگفت انگیزترین ماهی های جهان در نصف جهان!

ادامه مطلب
هفته نامه همشهری سرنخ - جلال الدین شمسایی: برای دیدن کلکسیونی از ماهی های عجیب و غریب باید زحمت یک مسافرت را به خودتان بدهید و به تونل آکواریوم ...
خانه موزه های گرانبهای ایران

خانه موزه های گرانبهای ایران

ادامه مطلب
ماهنامه پیشه و تجارت: بارها پیش آمده از کنار خانه های قدیمی عبور کرده ایم و رنگ و بوی زندگی از آن به مشام مان رسیده است. رنگ و ...
پنج مقصد گردشگری گمنام در ایران

پنج مقصد گردشگری گمنام در ایران

ادامه مطلب
جام جم آنلاین: «برای آن ها که به دنبال تجربه های جدید هستند، ایران کشوری است مملو از جاذبه های کمتر شناخته شده که با زیبایی و قدمت تاریخی ...
به مثلث برمودای ایران خوش آمدید

به مثلث برمودای ایران خوش آمدید

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو: بیابان گردی و کویر نوردی، یکی از ظرفیت های ممتاز گردشگری در ایران چهار فصل است و مخاطبان داخلی و بین المللی فراوانی دارد. یکی از جاهایی ...
عجیب ترین دریاچه و تالاب های ایران

عجیب ترین دریاچه و تالاب های ایران

ادامه مطلب
وب‌سایت همگردی: تصور ذهنی بیشتر ما از دریاچه، حوضچه ای پر آب با طبیعت سرسبز هست که اطراف اون رو زیبا کرده و با شنیدن اسم تالاب هم، تالاب ...
تنها ۱۰کشور در آرامش به سر می برند

تنها ۱۰کشور در آرامش به سر می برند

ادامه مطلب
zoomit.ir: موسسه اقتصاد و صلح فعالیت خود را بر مبنای توسعه شاخص‌هایی برای تحلیل صلح و سنجش ارزش اقتصادی آن انجام می‌دهد. این موسسه با محاسبه هزینه جرم و ...
نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس»

نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس»

ادامه مطلب
وب سایت همشهری شش و هفت - محمد باریكانی: كیش مهم‌ترین جزیره گردشگری و تجاری ایران است كه سالانه گردشگران بسیاری از داخل و خارج ایران را به ...
جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

ادامه مطلب
در پنجاه کیلومتری جنوب شرقی شهرستان آمل منطقه میان بند در ارتفاع ۱۵۳۰ متری از سطح دریا روستایی ییلاقی به نام گت کلا با طول و عرض جغرافیایی ۵۳″ ۲۹′ ...
گردشگران در سفر به اسپانیا این شهرهای زیبای اسپانیا را حتما ببینید! +عکس

گردشگران در سفر به اسپانیا این شهرهای زیبای اسپانیا را حتما ببینید! +عکس

ادامه مطلب
شهرهای کوچک و ارزان اسپانیا که گردشگران باید ببینند در طول چهار دهه گذشته صنعت گردشگری اسپانیا بسیار پیشرفت کرده است به طوری که به دومین صنعت گردشگری ...

های گردی