سفر به مالاکا مالزی

موضوع: جاذبه های گردشگری تاریخ: ۱۶ آبان ۱۳۹۴ 0 دیدگاه 627 مشاهده

سفر به مالاکا مالزی

به نقل از های برگ: مالاکا یکی از شهرهای بسیار زیبای کشور مالزی و در واقع مرکز تجاری این کشور است. زیبایی آن را می توان در بناهای تاریخی و معماری ساختمان هایش دانست. در مالاکا موز ه ها و بناهای تاریخی فراوانی وجود دارد که توسط هلندی ها بنا شده اند. آب و هوای مالاکا نیز بسیار دلچسب و معتدل است و مسافران از بودن در آنجا لذت خواهند برد.

مکان های دیدنی شهر مالاکا

موزه فرهنگی

موزه فرهنگی مالاکا ماکتی از کاخ معروف سلطان منصور شاه است  که از سال ۱۴۵۶ تا ۱۴۷۷ میلادی در این منطقه حکومت می کرده است. باید گفت این موزه، ویترینی برای نمایش فرهنگ و سنت های مالاکاست.

همه معماری و طراحی این موزه نمونه کپی شده از کاخ سلطان منصور است. یعنی خلاقیت جدیدی در آن به کار نرفته است و فقط به صورت ماکتی بزرگ از ساختمان کاخی موجود، ساخته شده است.

در کل این موزه حدود ۱۳۵۰ آیتم مختلف به نمایش گذاشته شده است. این آیتم ها شامل عکس ها، مصنوعات، تسلیحات و نقاشی های مختلف هستند. همه آنها نمایشگر فرهنگ و سنت مالاکایی ها و میراث بر جا مانده از سال های دور هستند. قدمت آنها مربوط به قرن های ۱۵ و ۱۶  میلادی است.

این موزه به شکل ساختمان سه طبقه است که از چوب ساخته شده است. ساختمان موزه به هشت اتاق مجزا تقسیم شده است و سه گالری دارد. گالری ها، محلی برای نمایش سلاح های جنگی، وسایل سلطنتی، هنرهای تزئینی و دیگر اقلام فرهنگی است. سه سالن دیگر به نام های سالن حضار، مسلمانان و تفریحی نیز در موزه فرهنگی وجود دارد.

گالری ها شامل ماکت ها و نقاشی های مربوط به جنگ های مشهور مالایی ها به نام های Hang Jebat و Hang Tuah هستند. سالن شبستان سطلنتی نیز نمای بسیار زیبایی دارد. ماکتی از قصر سلطان منصور شاه، لباس های عروسی های سنتی، زیورآلات مالایی، سلاح های جنگی نیز دیگر مواردی هستند که در موزه فرهنگی به چشم می خورند.


معبد چنگ هون تِنگ

معبد چنگ هون تِنگ، برای تائوئیست هاست. ساختمان این معبد در خیابان شماره ۲۵ جالان توکونگ است. این معبد را باید یکی از قدیمی ترین معابد کشور مالزی معرفی کرد.

این معبد برای برپایی مراسم مذهبی برای چینی های مقیم مالاکا ساخته شده است. معبد چنگ هون تِنگ، بر سه مذهب تائویسم، بودیسم و کنفوسیوس استوار است. در این معبد انواع مناسک چینی و مراسم روحانی نیز برگزار می شود. کاهنان آنجا مدام در حال خواندن دعا و آمرزش طلبیدن برای مرده و از دنیا رفته ها هستند.

چنگ هون تِنگ، معبد بسیار زیبایی است. مساحت آن به بیش از ۴۶۰۰ مترمربع می رسد. معماری داخلی این معبد کمی پیچیده و شامل سالن ها متعدد برای نماز و عبادت است. نمازخانه یا محراب اصلی این معبد به الهه رحمت آنها یعنی Kuan Yin اختصاص داده شده است.
ستون های قرمز رنگی در این معبد وجود دارد که رو به سمت سالن اصلی دعاست. طراحی ساختمان این معبد بر اساس معماری چینی ساخته شده است. در ضمن، در آن اصول فنگ شویی نیز به طور کامل رعایت شده است. در امتداد خیابانی که معبد در آن قرار دارد، سالن تئاتری اپرا دارد که به خود معبد مرتبط می شود.


موزه نیونیا بابا

موزه Baba Nyonya، آمیزه ای از فرهنگ چینی و مالایی است. این موزه بیشتر برای آشنایی با فرهنگ  بابا نیونیا که ترکیبی از دو فرهنگ چینی و مالایی است، مناسب است.

موزه نیونیا بابا در قلب شهر مالاکا واقع شده است. نیونیا بابایی ها در اصل فرزندان و نوادگان چینی هایی هستند که زمان حکومت بریتانیایی ها به مالزی مهاجرت کرده بودند. این چینی ها با زنان محلی و اهل مالزی ازدواج کردند و حاصل ازدواج آنها نسلی به نام Baba Nyonya بوده است.

نسلی که امروز با نام نیونیا بابا یاد می شوند در واقع ترکیبی از مالایی ها و چینی ها هستند. «بابا» به معنای «مرد» و « نیونیا » به معنای «زن» است. ترکیب آنها فرهنگ جدیدی به همان نام را ساخته است.

این موزه مملو از مبلمان های چوبی و کنده کاری شده عتیقه، لباس های سنتی و ظروف غداخوری با ارزش و قدیمی است. طراحی و نوع سخت میزها و صندلی ها همه نشان دهنده سبک زندگی و فرهنگ Baba Nyonya هستند. ظروف و لباس هایشان نیز نشان دهنده سبک زندگی آنها در زمان های قدیم هستند.


کلیسای سنت پیتر

کلیسای سنت پیتر یک شاهکار معماری است. شاهکاری که در ساخت آن از هر دو معماری شرقی و غربی استفاده شده است. این کلیسا که قرن ها پیش ساخته شده است همچنان مورد استفاده مسیحی های کاتولیک مالزی است.

کلیسای سنت پیتر، در سال ۱۷۱۰ میلادی ساخته شده است. این کلیسا زمانی ساخته شده است که هلندی ها به مردم مالاکا اجازه انتخاب مذهب کاتولیک را دادند.

این کلیسا توسط سربازان پرتغالی ساخته شده است. در زیر نیمکت های این کلیسا، سنگ قبرهایی وجود دارند که دیدنشان خالی از لطف نیست. کلیسای سنت پیتر محلی برای جمع شدن و ملاقات و دیدار کاتولیک های سراسر جهان با ملیت های مختلف است. این کلیسا از قدیمی ترین کلیساهای رومی در مالزی است. زنگ این کلیسا در سال ۱۶۰۸ میلادی از گوا به اینجا آورده شده است.


قلعه پورتا دسانتیاگو

پورتا دسانتیاگو (Porta De Santiago)، یکی از جاذبه های ایالت مالاکا در مالزی است. این بنا را قرن ها پیش پرتغالی ها ساخته اند. این ویرانه های تاریخی را با نام A’Famosa نیز می شناسند. این ساختمان، در واقع قلعه ای محکم بوده و در طول سال ها از بین رفته است و فقط ویرانه هایی از آن برجای مانده است.

شهرت این بنا برای قدمت آن و ویرانه بودنش است. پرتغالی های چهار دروازه اصلی برای این بنا گذاشته اند. معماری این بنا جذابیت خاص خود را دارد. دیوارهای آن حدود ۳ متر ضخامت دارند! این ضخامت برای محافظت کامل در برابر دشمنان در نظر گرفته شده است. در ضمن، یک برج مراقب با ارتفاع ۴۰ متری نیز دارد و باز برای محافظت و نگهبانی در برابر حملات ناگهانی دشمنان لازم و ضروری بوده است.


کلیسای مسیح – مالاکا

شاهکار معماری هلندی ها تبدیل به مکانی دیدنی در مالاکای مالزی شده است. کلیسای مسیحی های این شهر یکی از قدیمی ترین کلیساهای مالاکاست. این کلیسا همچنان کار می کند و مسیحیان در آن فرائض دینی خود را به جا می آورند.

وقتی وارد کلیسا می شوید تازه متوجه معماری زیبا آن می شوید. یعنی بیشتر زیبایی معماری این بنا در داخل آن است. تیرها و نیمکت های این کلیسا همه دست ساز هستند و می توان به جرات گفت شاهکار واقعی هستند.

کلیسای مسیح، سازه ای بسیار شگفت انگیز و جالب توجه است. تیرها سقف این کلیسا با تنه های درختان بزرگ بدون هیچ فاصله ای ساخته شده اند. این نوع معماری هلندی بسیار خیره کننده است. تصور کنید بدون اینکه فاصله ای بین تیرها باشد با تنه های درختان به صورت یکپارچه تهیه شده اند.

از دیگر جاذبه های این کلیسا، کتاب مقدس برنجی است. روی  این کتاب مقدس یادی از سنت جان به زبان هلندی حکاکی شده است. همچنین در کف زمین نیز سنگ قبرهایی وجود دارند که با زبان ارمنی روی آنها نوشته شده است.

نقاشی معروف «شام آخر» نیز با کاشی های براق و لعابی با رنگ های مختلف در این کلیسا کشیده شده است. این نقاشی درست مشابه نمونه اصلی آن ترسیم شده است. تنها فرق آنها زمینه نقاشی است؛ نقاشی روی کرباس کشیده شده است و نمونه ای که در کلیسای مسیح قرار دارد روی کاشی های لعابی طراحی شده است.


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

کدام شهر ایران هتل های گران تری دارد؟

کدام شهر ایران هتل های گران تری دارد؟

ادامه مطلب
روزنامه هفت صبح: دست خودتان است؛ یک شب اقامت در هتل آپارتمان 65 هزار تومانی را انتخاب می کنید یا با پرداخت سه میلیون و 550 هزار تومان به ...
زیباییِ از دست رفته روستاي گردشگري قلات

زیباییِ از دست رفته روستاي گردشگري قلات

ادامه مطلب
وب‌سایت توریسم آنلاین: آنقدر زباله هاي شهري، تعدد خانه هاي مخروبه و كوه هايي كه در حال برش هستند تا به ساختمان هاي فلزي و بتني تبديل شوند در ...
آبشار منج،دنا

آبشار منج،دنا

ادامه مطلب
زهرا مرادی استان کهگیلویه و بویراحمد, طبیعی و تفریحی آبشار منج دنا در موقعیت جغرافیایی E510647 N310912 در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع است. منج یکی از شهرهای استان است. گویش، ...
زیباترین آبشارهای ایران در استان‌های جنوبی

زیباترین آبشارهای ایران در استان‌های جنوبی

ادامه مطلب
وب‌سایت چیدانه - فاطمه افشاریان: در روزهای آغازین فصل پاییز با خنک‌تر شدن هوا آن دسته از عزیزانی که به خاطر گرمای تابستان عطای سفر تابستانی را به لقایش ...
گردشگری غذا در ایران با این همه خوراکی

گردشگری غذا در ایران با این همه خوراکی

ادامه مطلب
ماهنامه پیشه و تجارت - زهرا محرابی: گردشگری غذا یا به قول ایرانی ها، شکم گردی یک سبک گردشگری است که سال هاست مورد توجه توریست ها بوده و ...
پاییز گردی رویایی در جنگلی بر فراز ابر ها

پاییز گردی رویایی در جنگلی بر فراز ابر ها

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: ایرانگردی در همه فصل های سال به خصوص در پاییز،‌ حس و حال خاصی دارد. پاییز،‌ فصل هزار رنگ هزار نقش است و به ...
کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر

کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر

ادامه مطلب
کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر کاخ سلطنتی رامسر یا کاخ مرمر یکی از نفیس‌ترین آثار دوران پهلوی در شمال ایران است. این کاخ به دستور رضا شاه پهلوی در سال ۱۳۱۶ به بهره‌برداری رسید و تا انقلاب سال ...
راز عمارت سفید در دل کویر کرمان

راز عمارت سفید در دل کویر کرمان

ادامه مطلب
خبرگزاری ایسنا - سمیه حسنلو: کنار ریل‌های آهنی منتهی به شهر کرمان، در دل کویر، عمارت سپیدرنگِ باشکوهی دیده می‌شود که تا همین یک سال پیش، مخروبه‌ای بیش نبود ...
ویدیو آبگرم یله گنبد،کیمیایی در دشت قزوین

ویدیو آبگرم یله گنبد،کیمیایی در دشت قزوین

ادامه مطلب
ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت ...
از کباب‌ تا‌ کوفته‌ تبریزی‌ و‌ دیزی‌ خوری‌ در تهران

از کباب‌ تا‌ کوفته‌ تبریزی‌ و‌ دیزی‌ خوری‌ در تهران

ادامه مطلب
وب‌سایت آفتاب نیوز: «تصور کنید که در دشتی سرسبز پر از شالیزارها، مزارع چای و باغ‌های زیتون هستید؛ جایی که به شما اجازه می‌دهد تا زردآلوهای طلایی را بچینید ...
کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر

کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر

ادامه مطلب
کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر دست هایی که این روزها چنین لرزه به جانشان افتاده، همان دست های توانایی است که سالهای طولانی چراغ هنری اصیل را روشن نگه ...
دیدنی ترین دریاچه های ایران

دیدنی ترین دریاچه های ایران

ادامه مطلب
مجله همشهری دانستنیها: دریاچه ها یکی از پرطرفدار ترین مکان های گردشگری ایران هستند. باید بدانید که دریاچه های زیبایی در کشورمان وجود دارد که ما از وجود آنها ...
پل گاودوش‌ آباد اوقان ، سراب

پل گاودوش‌ آباد اوقان ، سراب

ادامه مطلب
این اثر در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۱۸۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این پل در استان آذربایجان شرقی، شهرستان سراب و ...
بزرگترین و شگفت انگیزترین غارهای ایران

بزرگترین و شگفت انگیزترین غارهای ایران

ادامه مطلب
مجله همشهری دانستنیها - اشکان خسروپور: ایران از نگاه غارنوردان حدود دو هزار «غار» دارد. می گوییم از نگاه غارنوردان، چون هر کدام از رشته هایی که کارشان با ...
«سی تیر»، خیابانی به وسعت تاریخ ایران

«سی تیر»، خیابانی به وسعت تاریخ ایران

ادامه مطلب
مجله مهرگان نو - سارا میرشجاعی: در دل پایتخت شلوغ و پر رفت و آمد، نبض خیابانی می زند که پرسر و صداست اما سنگینی تاریخی پرحکایت را به ...
پاییز گردی در زیباترین باغ تهران

پاییز گردی در زیباترین باغ تهران

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: پاییز گردی در تهران نیز،‌ همیشه حال و هوای خاص خود را داشته است. پاییز، فصل گالری گردی و موزه گردی بوده، چرا که ...
گُمیشان؛ شهری که یادگار اشکانیان دریانورد است

گُمیشان؛ شهری که یادگار اشکانیان دریانورد است

ادامه مطلب
مجله مهرگان نو: سندهای تاریخی بی شماری هست که نشان می دهد «گمیشان» یکی از هسته های یک جانشینی اشکانیان بوده، آن هم درست زمانی که «گرگان رود» از ...
ویدیو نخل و نخل گردانی در استان یزد

ویدیو نخل و نخل گردانی در استان یزد

ادامه مطلب
ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت ...
چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

ادامه مطلب
وب‌سایت عصر ایران: روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» ...
جزایر ایرانی خلیج فارس را بشناسید

جزایر ایرانی خلیج فارس را بشناسید

ادامه مطلب
برترین ها: خلیج همیشه فارس در جنوب کشورمان قرار دارد و نام خلیج فارس تا ابد خلیج فارس باقی خواهد ماند. در این میان آنچه که ...
گردشگران خارجی بعد از سفر به ایران چه می نویسند؟

گردشگران خارجی بعد از سفر به ایران چه می نویسند؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر - رویا سادات هاشمی: خواندن سفرنامه گردشگرهای خارجی که به ایران سفر کرده اند همیشه فرصت هیجان انگیزی است برای محک زدن خودمان،برای اینکه بدانیم ما و ...
شگفت انگیزترین ماهی های جهان در نصف جهان!

شگفت انگیزترین ماهی های جهان در نصف جهان!

ادامه مطلب
هفته نامه همشهری سرنخ - جلال الدین شمسایی: برای دیدن کلکسیونی از ماهی های عجیب و غریب باید زحمت یک مسافرت را به خودتان بدهید و به تونل آکواریوم ...
خانه موزه های گرانبهای ایران

خانه موزه های گرانبهای ایران

ادامه مطلب
ماهنامه پیشه و تجارت: بارها پیش آمده از کنار خانه های قدیمی عبور کرده ایم و رنگ و بوی زندگی از آن به مشام مان رسیده است. رنگ و ...
پنج مقصد گردشگری گمنام در ایران

پنج مقصد گردشگری گمنام در ایران

ادامه مطلب
جام جم آنلاین: «برای آن ها که به دنبال تجربه های جدید هستند، ایران کشوری است مملو از جاذبه های کمتر شناخته شده که با زیبایی و قدمت تاریخی ...
به مثلث برمودای ایران خوش آمدید

به مثلث برمودای ایران خوش آمدید

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو: بیابان گردی و کویر نوردی، یکی از ظرفیت های ممتاز گردشگری در ایران چهار فصل است و مخاطبان داخلی و بین المللی فراوانی دارد. یکی از جاهایی ...
عجیب ترین دریاچه و تالاب های ایران

عجیب ترین دریاچه و تالاب های ایران

ادامه مطلب
وب‌سایت همگردی: تصور ذهنی بیشتر ما از دریاچه، حوضچه ای پر آب با طبیعت سرسبز هست که اطراف اون رو زیبا کرده و با شنیدن اسم تالاب هم، تالاب ...
تنها ۱۰کشور در آرامش به سر می برند

تنها ۱۰کشور در آرامش به سر می برند

ادامه مطلب
zoomit.ir: موسسه اقتصاد و صلح فعالیت خود را بر مبنای توسعه شاخص‌هایی برای تحلیل صلح و سنجش ارزش اقتصادی آن انجام می‌دهد. این موسسه با محاسبه هزینه جرم و ...
نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس»

نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس»

ادامه مطلب
وب سایت همشهری شش و هفت - محمد باریكانی: كیش مهم‌ترین جزیره گردشگری و تجاری ایران است كه سالانه گردشگران بسیاری از داخل و خارج ایران را به ...
جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

ادامه مطلب
در پنجاه کیلومتری جنوب شرقی شهرستان آمل منطقه میان بند در ارتفاع ۱۵۳۰ متری از سطح دریا روستایی ییلاقی به نام گت کلا با طول و عرض جغرافیایی ۵۳″ ۲۹′ ...
گردشگران در سفر به اسپانیا این شهرهای زیبای اسپانیا را حتما ببینید! +عکس

گردشگران در سفر به اسپانیا این شهرهای زیبای اسپانیا را حتما ببینید! +عکس

ادامه مطلب
شهرهای کوچک و ارزان اسپانیا که گردشگران باید ببینند در طول چهار دهه گذشته صنعت گردشگری اسپانیا بسیار پیشرفت کرده است به طوری که به دومین صنعت گردشگری ...

های گردی