فیلیپین

موضوع: اخبار گردشگری تاریخ: ۰۹ تیر ۱۳۹۵ 0 دیدگاه 459 مشاهده

فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در شرق کشور ویتنام ، قرارگرفته‌است. فیلیپین از قرنِ ۱۷ تا ۲۰ مستعمره اسپانیا و در نیمه اول قرن بیستم مستعمره آمریکا بود. حاکمیت اسپانیا بر فیلیپین باعث شد که ۹۰٪ مردم این کشور مسیحی و کاتولیک شوند و با مهاجرت گروه‌های مختلف مردم اسپانیائی زبان از اروپا و آمریکای جنوبی فرهنگ این کشور شباهت زیادی با کشورهای لاتین پیدا کرد و زبان‌های محلی آنان نیز تحت تأثیر کلمات اسپانیایی قرار گرفت.

فیلیپین

فیلیپین از تعداد بسیار زیادی جزایر کوچک و بزرگ تشکیل شده‌است که بر روی هم ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارند. این جزایر که تعداد آنها به ۷۱۰۷ جزیره می‌رسد عموماً در سه گروه بزرگ طبقه بندی می‌شوند. این سه مجمع الجزیره عبارتند از:

  • مجمع الجزایر لوزون
  • مجمع الجزایر میندانائو
  • مجمع الجزایر ویسایا

دو جزیره لوزون و میندانائو مجموعاً ۶۶% کل مساحت فیلیپین را شامل می‌شوند. از ۷۱۰۷ جزیره فیلیپین فقط ۱۰۰ جزیره مسکونی است و در این بین فقط یازده جزیره به صورت عمده جمعیت ساکنی دارد و فقط ۲۷۷۰ جزیره دارای نامی خاص هستند.

۹۰% مردم فیلیپین مسیحی می‌باشند که ۸۱% کاتولیک و ۹% پروتستان هستند و بقیه که شامل ۱۰% از کل جمعیت می‌باشند، بیشتر مسلمان هستند که اکثراً در جزیره میندانائو در جنوب ساکن هستند.

۲۹% درصد از نژاد مردم فیلیپین را فیلیپینی و ۲۳% را سبوئانو و ۱۰% را ایلکانو تشکیل می‌دهند و بقیه از سایر اقوام هستند. مردم در فیلیپین به زبان فیلیپینی صحبت می‌کنند و این در حالی است که زبان انگلیسی و اسپانیایی نیز بسیار رایج است. از نظر جمعیت انگلیسی گویش ور به شدت کم تری از اسپانیایی دارد و نزدیک نصف این کشور به اسپانیایی سخن گویند و لی عده ای از کاتولیک ها به زبان انگلیسی و زبان بومی سخن می گویند و با این حال بیش از ۱۰۰۰ لهجه در فیلیپین موجود است. طبق آمار سال ۱۹۸۰ میزان با سوادی در میان مردم این کشور ۸۹/۷٪ بوده‌است.

مانیل، مروارید و ملکه شرق یا شهری در خلیج، پایتخت کشور فیلیپین است و در سواحل شرقی خلیج مانیل و سمت غربی جزیره لوزان واقع شده است. این شهر حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و هنوز یکی از ارزانترین شهرهای دنیاست. از لحاظ موقعیت جغرافیایی این شهر در دهانه رود بزرگ پاسیگ قرار دارد که در شرق آن خلیج مانیل و در غرب آن ناحیه لوزون قرار گرفته‌است. این شهر در ۹۵۰ کیلومتری جنوب شرقی هنگ کنگ و در ۲۴۰۰ کیلومتری شمال شرقی سنگاپور است. رودخانه پاسیگ از میان مانیل عبور می‌کند و تقریباً تمام شهر به آن دسترسی دارند. این شهر از قسمت های مختلفی به نام های بینوندو، ارمیتا، اینتراموروس، مالیت، پاکو، پانداکان و غیره تشکیل شده. مانیل مرکز بسیاری از موسسه های آموزشی، ورزشی، فرهنگی، تجاری، مذهبی و سیاسی فیلیپین است و شاید بتوان آن را یکی از مهیج ترین شهرهای آسیا نامید. بهترین زمان برای سفر به این شهر بین ماه های ژانویه و نوامبر است. با گذراندن تعطیلات در مانیل میتوانید از سایت های تاریخی، مناظر زیبا، مراکز خرید و غذاهای محلی لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری مانیل

اینتراموروس (Intramuros)

این بخش قدیمی ترین قسمت مانیل به حساب می آید که در آن ساختمان های تاریخی، دیوارها، دروازه ها، قلعه ها، دژها، موزه ها و کلیساهای قدیمی بسیاری وجود دارد. از جمله جاذبه های این قسمت شهر میتوان دژ سانتیاگو، پوستیگو دل پالاسیو، پورتو د سانتا لوسیا، میدان رم، میدان موریونز، موزه کازا مانیلا، موزه نور و صدا، مقبره ریزال و صدها مکان جذاب دیگر نام برد.

دژ سانتیاگو (Fort Santiago)

مرکز ارتشی سابق دولت استعماری اسپانیایی. اگرچه بسیاری از قسمت های کلیدی این دژ در طی جنگ مانیل در سال ۱۹۴۵ آسیب جدی دیدند، قسمت هایی همچون دروازه زیبای آن و کنده کاری های چوبی ای که نقش برجسته سانتیاگو ماتاموروس را شامل میشود بازسازی شده است. این دژ امروزه به یکی از محبوب ترین مکان های توریستی مانیل تبدیل شده و بیشتر این محبوبیت به دلیل وجود مقبره خوزه ریزال، قهرمان ملی، و موزه ای که به نمایش زندگی و آثار او اختصاص داده شده بوجود آمده.

کلیسای سن سباستین (Basilica of San Sebastian)

کلیسای سن سباستین که در سال ۱۸۹۱ کامل شد به خاطر معماری زیبا و سبک گوتیک خود بسیار مشهور است. گفته میشود ساختمان این کلیسا اولین سازه پیش ساخته دنیا و تنها کلیسای آسیاست که سازه ای تمام فولادی دارد. رواق کلیسا از کف تا گنبد ۱۲ متر و تا بالای مناره ها ۳۲ متر است. طراحی داخلی این بنا نیز به سبک گوتیک است و ستون ها، دیوارها و سقف همگی توسط نقاش فیلیپینی، لورنزو روشا و هنرجویانش مانند مرمر و سنگ یشم نقاشی شده است.

بیواک (Bivouac)

بیواک یا مسیر رو به خلیج، تفرجگاهی ساحلی به سمت خلیج مانیل و در امتداد بولوار روکساس است که تا ۲ کیلومتر مابین سفارت آمریکا و مرکز فرهنگی فیلیپین امتداد یافته و از کلوب قایق های تفریحی مانیل عبور میکند. بی شک بهترین زمان رفتن به بیواک در زمان غروب خورشید است. رستوران ها و کافه ها نیز با غذاهای متنوع بسیار تایلندی، چینی، فیلیپینی، کره ای و بین المللی پذیرای بازدیدکنندگان هستند.

کلیسای  سنت آگوستین (San Agustin Church)

کلیسای کاتولیک سنت آگوستین در سال ۱۶۰۷ کامل شد و قدیمی ترین کلیسای در حال کار فیلیپین است. این کلیسا ۶۷.۱۵ متر طول و ۲۴.۹۳ متر عرض داشته و فونداسیون بیضی شکل آن از ویران شدن بنا در اثر زلزله هایی که بسیاری از کلیساهای مانیل را تخریب کرده، جلوگیری کرده است. گفته میشود طراحی کلیسا از طرح کلیساهایی که توسط آگوستینی ها در مکزیکو ساخته شده گرفته شده است. طراحی داخلی کلیسا نمایی خیره کننده دارد و به شکل یک صلیب لاتین میباشد.

بینوندو (Binondo)

بینوندو یا قسمت چینی شهر که از نظر تاریخی پاریان نام دارد در آن سوی رود پاسیگ واقع شده و مرکز تجاری و مبادلات چینی میباشد. ریشه کلمه بینوندو از کلمه بینونداک به معنی کوه یا جنگل گرفته شده. بازار سن لورنزو رویز، کلیسای بینوندو و بازارهای چینی این منطقه، از جمله جذابیت های بینوندوست.

موزه ملی فیلیپین (National Museum of the Filipino People)

موزه ملی فیلیپین که در دهه ۱۹۰۰ تاسیس شد به منظور حفظ میراث فرهنگی، تاریخی و طبیعی این کشور در دو ساختمان مختلف در داخل پارک ریزال واقع شده است. این نمایشگاه در پنج بخش گوناگون شامل هنر، گیاه شناسی، جانور شناسی، زمین شناسی و مردم شناسی به فعالیت میپردازد.

پارک ریزال (Rizal Park)

پارک ریزال یا لونتا یکی از بزرگترین پارک های فیلیپین است و ۵۸ هکتار آن متعلق به دکتر خوزه ریزال، نویسنده و فیلسوف به نام فیلیپین است. لونتا محلیست که در آن بهترین موزه های شهر، رستوران های ساحلی، سینمای رو باز با کنسرت های موسیقی رایگان و غیره واقع شده اند. از امکانات این پارک میتوان به میدان شطرنج، اسکی روی یخ، موزه و سرگرمی های دیگر اشاره کرد.

کلیسای مانیل (Manila Cathedral)

کلیسای مانیل کلیسایی رومی کاتولیک است که در منطقه اینتراموروس مانیل واقع شده. این کلیسا که در اصل در سال ۱۵۸۱ ساخته شد بارها ویران و بازسازی شده و به مریم مقدس اهدا گردیده است. بنای کلیسای کنونی بین سال های ۱۹۵۴ تا ۱۹۵۸ و تحت نظر فرناندو اوکامپو ساخته شد. نمای اصلی کلیسای مانیل توسط مجسمه های سنگی قدیسین مشهوری همچون سنت رز لیما، سنا جیکوب کبیر، سنت اندرو، سنت فرانسیس خاویر و غیره طراحی شده است.

قصر مالاکانان (The Malacañang Palace)

قصر مالاکانان که محل اقامت و کار رسمی رئیس جمهور فیلیپین است در سال ۱۷۵۰ به سبک مستعمراتی اسپانیایی ساخته شد. این قصر که در اصل خانه تابستانی اشرافی اسپانیایی متعلق به دون لویی روشا بوده در طی جنگ اسپانیایی-آمریکایی بعنوان محل اقامت دولتمردان آمریکایی استفاده میشده. در طول دوران آمریکایی مانیل، ژنرال ها هریسون و دیویس ساختمانی به نام سالن کالایان ساختند که بعدها به یک موزه تبدیل شد.

مرکز فرهنگی فیلیپین (The Cultural Center of the Philippines)

این مرکز که در سال ۱۹۶۹ برای توسعه و حفظ هنر و فرهنگ فیلیپین تاسیس شد، به مرکز محبوب هنری آسیا تبدیل شده است. از زمان تاسیس این مرکز، علاوه بر نمایش آثار آمریکایی، فرانسوی، آلمانی، باله های بالشوی، کروف و باله سلطنتی دانمارک، از جمله اجراهای مشهور این مرکز بوده اند. بنای این مرکز از ساختمان اصلی، سالن تئاتر اصلی، سالن تئاتر کوچک، استودیوی تئاتر، سالن تئاتر هنرهای مردمی، سالن تئاتر دریم، گالری اصلی، گالری کوچک و گالری های هنری دیگر تشکیل شده است.

پارک اقیانوس مانیل (Manila Ocean Park)

این پارک بزرگ که در پارک ریزال واقع شده از سال ۲۰۰۸ شروع به کار کرده و حدود ۸۰۰۰ متر مربع فضا را در بر گرفته است. پارک اقیانوس از قسمت های مختلفی از جمله آگوس با ۸ آکواریوم از ماهی های جنگل های بارانی، باهورا که نمایشی از مرجان های مصنوعی در ۴۸ آکواریوم است، لائوت با ماهی های بزرگ، کاراگاتان یا اقیانوس زنده با تونل اکریلیکی ۲۵ متری در زیر آب، کالالیمان که مخصوص آبزیان آب های عمیق است، پاگی و در آخر پاتینگ که نمونه های مختلف کوسه را در خود جای داده تشکیل شده است.

قصر نارگیل(Coconut Palace)

قصر نارگیل یا تاهانگ فیلیپینو (خانه فیلیپینی) در سال ۱۹۷۸ از چند نوع چوب مختلف فیلیپینی، پوسته سخت نارگیل و الوار درخت نارگیل به نام ایملدا مادرا ساخته شده. این قصر سازه ای هشت گوشه با سقفی به سبک کلاه های سنتی فیلیپینی یا سالاکوت دارد. از جمله نکات جالب این قصر میتوان به لوستری با ۱۰۱ پوسته نارگیل و یک میز ناهارخوری که از ۴۰ هزار تکه کوچک پوسته نارگیل ساخته شده اشاره کرد.

ویزای شینگن تضمینی

نوشته فیلیپین اولین بار در پدیدار شد.

فیلیپین


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

آمستردام را با قایق درنوردید!

آمستردام را با قایق درنوردید!

ادامه مطلب
آمستردام را با قایق درنوردید! برنامه «قایق رانی در آمستردام» یکی از بزرگترین جاذبه ها و بهترین مراسم دریایی در جهان است که در آن کشتی های بزرگ و صدها کشتی ...
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

ادامه مطلب
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری در این قسمت از گینس های گردشگری نگاهی داریم به دیوار چین ( GREAT WALL OF CHINA )، طولانی ترین دیوار دنیا. شاید مشهورترین نشانه ...
۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

ادامه مطلب
5 دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی زمانی که شما برای تعطیلات خود و مسافرت برنامه ریزی می کنید چه قصد سفر به کشورهای همسایه یا کشورهای دورتر را داشته ...
مراسم گرامیداشت روز دانشجو

مراسم گرامیداشت روز دانشجو

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/615jxd مراسم گرامیداشت روز دانشجو ...
فیلیپین، جایی شبیه بهشت

فیلیپین، جایی شبیه بهشت

ادامه مطلب
فیلیپین، جایی شبیه بهشت فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در ‏شرق کشور ویتنام، ...
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

ادامه مطلب
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند کشور بریتانیا مدتها بین مسافران لقب کشوری با بیمزه ترین غذاها را به خود اختصاص داده است. اما این کشور در این ...
ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ادامه مطلب
راهنمای گردشگری ایتالیا ایتالیا – رم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا در کمترین زمان و بهترین نرخ با شماره 09124434559  مهدی و 09120714715 مهدیلو تماس حاصل نمایید نوشته ویدیو راهنمای گردشگری ...
چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: تابستان معمولا شلوغترین فصل کمپینگ است. ولی افرادی هستند که ترجیح میدهند زمستان ها اینکار را انجام دهند. کمپینگ در زمستان چالش برانگیزتر است و صحنه های ...
مناسب ترین چمدان برای یک سفر

مناسب ترین چمدان برای یک سفر

ادامه مطلب
مجله ایده آل: برای رفتن به مسافرت یکی از اصلی‌ترین وسایلی که حتما به آن احتیاج پیدا خواهید کرد انواع چمدان، ساک‌های مسافرتی و کیف‌های بزرگ است. دنیای چمدان‌ها ...
دهکده گردشگری عباس برزگر

دهکده گردشگری عباس برزگر

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/i781hz دهکده گردشگری عباس برزگر ...
مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

ادامه مطلب
از قدیمی ترین مساجد و دانشگاه های جهان اسلام محسوب می شود که در سال 361 هجری (975 میلادی) توسط جوهر صقلّی فرمانده فاطمی ساخته شده و منقول است که ...
مسجد سلطان حسن

مسجد سلطان حسن

ادامه مطلب
در سال 757 هجری (1356 میلادی) توسط سلطان حسن بن محمد بن قلادون به عنوان مسجد و مدرسه ای برای چهار مذهب اسلامی شناخته شده تأسیس گردیده و از زیباترین ...
فانوس اسکندریه

فانوس اسکندریه

ادامه مطلب
فانوس دریایی اسکندریه هفتمین مورد عجایب هفتگانه جهان است که در مصر قرار داشت. برجی که بر فراز آن آتشی بود تا شبها راهنمای ملوانان برای رسیدن به بندر اسکندریه ...
مسجد عمروبن عاص

مسجد عمروبن عاص

ادامه مطلب
اولین مسجدی است که در سال 21 هجری در مصر ساخته شده و گفته می شود چهاردهمین مسجدی است که در اسلام ساخته شده است. از آن جا که قدیمی ...
اهرام سه گانه مصر

اهرام سه گانه مصر

ادامه مطلب
مجموعه اهرام جیزه نام مجموعه اهرام سه گانه و تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه شمالی شهر قاهره کنونی واقع شده است. هرم بزرگ جیزه ...
قلعه صلاح الدین

قلعه صلاح الدین

ادامه مطلب
قلعه صلاح الدین قاهره یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری در مصر است و بخاطر نسیم خنکی که در آن منطقه می وزد به آن لقب گنبد مملو از باد ...
مسجد ابن طولون رود نیل

مسجد ابن طولون رود نیل

ادامه مطلب
در سال 265 هجری (886 میلادی) توسط احمد ابن طولون ساخته شده و سومین مسجد ساخته شده در تاریخ اسلامی مصر و از بزرگ ترین مساجد این کشور با 26 ...
مسجد محمدعلی پاشا

مسجد محمدعلی پاشا

ادامه مطلب
مسجد محمد علی پاشا واقع در قلعه صلاح الدین قاهره در مصر است که از سوی محمد علی پاشا بین سالهای 1830 تا 1848 به سبک معماری عثمانی و الگو ...
کتابخانه اسکندریه

کتابخانه اسکندریه

ادامه مطلب
یكی از شگفتیهای دنیای قدیم، كتابخانه اسكندریه در كشور مصر بود. این كتابخانه 228 سال قبل از میلاد مسیح، توسط بطلمیوس اول در شهر بندری اسكندریه بنا شد و به ...
مجسمه ابوالهل

مجسمه ابوالهل

ادامه مطلب
یکی از آثار بسیار زیبایی که در رو به روی هرم بزرگ قرار دارد مجسمه ابولهل است این مجسمه از لحاظ معماری بسیار زیبا می باشد و طبق مدارک به ...
پل ریالتو ( Rialto Bridge )

پل ریالتو ( Rialto Bridge )

ادامه مطلب
پل ریالتو ( Rialto Bridge ) یکی از چهار پلی است که بر روی کانال گراند ( Grand Canal ) در ونیز ایتالیا قرار دارد. پل ریالتو قدیمی ترین پل ...
استونی

استونی

ادامه مطلب
جمهوری استونی ( Estonia ) کوچکترین و شمالی ‌ترین کشور منطقه بالتیک است و از تعداد زیادی جزیره در ساحل جنوبی خلیج فنلاند تشکیل شده است. استونی از جنوب با ...
میانمار

میانمار

ادامه مطلب
میانمار ( Myanmar ) یا برمه موسوم به سرزمین طلایی کشوری است که اکثر ساکنان آن را بودایی‌ ها تشکیل داده‌ اند. میانمار در قرن نوزدهم به تصرف بریتانیایی ‌ها ...
میکرونزی

میکرونزی

ادامه مطلب
ایالات فدرال میکرونزی ( Micronesia ) کشوری در میان آب ‌های اقیانوس آرام است که از مجموعه 600 جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. کشور میکرونزی در شمال ...
آلمان

آلمان

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، ...
برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر: «پیاده روی اربعین» و دغدغه های مربوط به آن، این روزها موضوع گپ و گفت خیلی از هموطنان ماست.برای آمادگی بیشتر زائران حسینی در این سفر معنوی، ...
۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: بعضی وقتها در طول سفر استرس همراهتان است یا سرما میخورید و بیمار میشوید. در ادامه دلایل این اتفاق ها و راه حل هایی ساده برای برطرف ...
اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

ادامه مطلب
پایتخت : تونس وسعت : حدود 164 هزار کیلومتر مربع جمیعت : حدود 10 میلیون نفر زبان رسمی : عربی پول رایج : دینار تونس کد تلفن : 00216 شهرهای مهم : تونس، حمامت موقعیت : تونس نام ...
دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

ادامه مطلب
شهربازی بانکوک با انواع بازی ها و سرگرمی های متعدد، ساعت های شادی را برای کودکان فراهم می کند. شهر برفی، تنگه باریک، اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده، پیست اتومبیل رانی ...
آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، گذشته ...

های گردی