ماجراجویی کردن در تهران (۱)

موضوع: جاذبه های گردشگری تاریخ: ۱۲ مهر ۱۳۹۴ 0 دیدگاه 1133 مشاهده

ماجراجویی کردن در تهران (۱)

به نقل از های برگ: در این مطلب یک‌سری تفریحات بسیار هیجان‌انگیز برایتان معرفی کرده‌ایم که خوب است هر کدام را می‌توانید دست‌کم یک‌بار امتحان کنید و لذتش را ببرید. شاید برخی از این تفریحات گران و پرهزینه باشند اما بیشترشان همچون بولینگ یا پینت‌بال اصلا گران نیستند و خیلی هم خوش می گذرد.

بولینگ

بولینگ ورزشی است که بازیکنان در آن برای به دست آوردن امتیاز باید توپ بولینگ را روی سطح صافی بغلتانند تا اشیایی به نام میله را بزنند. این ورزش نخستین بار در مصر باستان انجام می‌شده‌است. در ایران حدود ۵۰ سال پیش سالن بولینگ تاسیس گردید که غیر اتوماتیک بود. در حال حاضر تهران، کرج، مشهد، قزوین، اصفهان، اهواز، اراک، کیش و رشت دارای سالن بولینگ هستند. بولینگ ورزشی خانوادگی و بسیار مفرح است.

بولینگ سرزمین عجایب

بویلینگ سرزمین عجایب تجربه ای متفاوت از فضای بازی و سرگرمی برای جوانان است که می توانند در محیطی سالم و صمیمی اوقاتی خوش را در کنار یکدیگر بگذرانند.

نشانی: میدان پونک بزرگراه اشرفی اصفهانی، بعد از پل همت، مرکز خرید تیراژه

تلفن: ۴۴۴۹۱۷۰۹ – ۴۴۴۹۲۰۰۰

بهای بلیت:

تا ساعت ۱۷

•    یک گیم … ۶۰۰۰ تومان

•    نیم ساعت … ۱۰۰۰۰ تومان

•    یک ساعت … ۱۸۰۰۰ تومان

بعد از ساعت ۱۷ و پنجشنبه ها و روزهای تعطیل

•    یک گیم … ۸۰۰۰ تومان

•    نیم ساعت … ۱۸۰۰۰ تومان

•    یک ساعت … ۲۶۰۰۰ تومان

بولینگ شیان

این مجموعه را می توان به عنوان یکی از مراکز تفریحی خوب تهران نام برد که در منطفه شمال شرقی تهران واقع است. در این مجموعه علاوه بر طراحی خوب و نشاط برانگیز محیط، می توان از امکاناتی مثل کافی شاپ، میز بیلیارد، دارت، فوتبال دستی و … نام برد.

نشانی: پاسداران، میدان هروی، ضلع شرقی پارک صدف

تلفن : ۲۲۹۷۳۴۹۵ – ۲۲۹۷۳۹۶۲

بهای بلیت:

ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۷

•    یک گیم: ۵۰۰۰ تومان

•    نیم ساعت: ۱۱۰۰۰ تومان

•    یک ساعت: ۲۱۰۰۰ تومان

بعد از ساعت ۱۷ و پنجشنبه ها و روزهای تعطیل

•    یک گیم: ۶۰۰۰ تومان

•    نیم ساعت: ۱۳۵۰۰ تومان

•    یک ساعت: ۲۶۰۰۰ تومان

پـینت‌بال

پـینت‌بال نوعی ورزش گروهی است که به طور کلی دو گروه از بازیکنان سعی در حذف یکدیگر با گلوله‌های رنگی می‌کنند. پینت‌بال را می‌شود در فارسی در قیاس با تیراندازی «رنگ‌اندازی» نامید.

پینت بال در ایران طرفداران بسیاری دارد و در سطح حرفه ای هم در ایران بسیار پیشرفت داشته به طوری که لیگ حرفه ای این ورزش در ایران از سال ۱۳۸۸ تاسیس شده و تیم داتیس از ایران به عنوان تیم ملی در ۴ دوره متوالی قهرمان آسیا شده و در مسابقات بین قاره ای که در فرانسه برگزار شد نیز توانستند به مقام پنجم دست پیدا کنند. زمین های پینتبال مختلفی در ایران وجود دارند. نخستین باشگاه در ایران به نام پینت بال متریکس در سال ۸۱ شمسی ساخته شد که بزرگ‌ترین پینت بال سر پوشیده جهان است.

باشگاه پینت بال متریکس

این باشگاه با حدود ۳۵۰۰ زیر بنای محل بازی در سه طبقه، بزرگ‌ترین سالن پینت بال سرپوشیده جهان است. همچنین دارای موانع و سنگرهایی همچون: رودخانه، آبشار، غار، پل معلق و … است که همه این ها یکی از زیباترین و هیجان انگیزترین باشگاه های پینت بال را ساخته است.

نشانی: بزرگراه نیایش، مجموعه ورزشی انقلاب، باشگاه پینت بال

تلفن : ۲۲۰۲۰۵۱۶ و ۲۶۲۱۶۳۳۴

لیست قیمت ها

•    ورودی، تجهیزات، یک بسته تیر: ۲۰ هزار تومان

•    یک بسته ۵۰ تایی تیر اضافی: ۶ هزار تومان

•    ورودی مجموعه ورزشی انقلاب: ۳ هزار تومان

باشگاه پینت بال کوهستان

زمین پینت بال کوهستان بصورت Fun و سرباز (Outdoor) کاملا طبیعی در یکی از بهترین نقاط شمالی شهر تهران دائر گردیده است. وسعت این زمین ۲۵۰۰ متر مربع میباشد که در نوع خود بینظیر است. موانع موجود داخل زمین به دلیل موقعیت جغرافیائی کاملا طبیعی و بصورت جنگلی، سنگرسازی شده است.

تلفن : ۶ – ۲۶۱۱۷۰۲۵

لیست قیمت ها

•    ورودی، تجهیزات، یک بسته تیر: ۱۵ هزار تومان

•    یک بسته تیر اضافی: ۵ هزار تومان

کارتینگ آزادی

نشانی: ضلع شرقي استاديوم آزادي، پاركينگ شماره ۱۴

سرعت را بدون مخاطره تجربه كنيد! اين شعار مجموعه ورزشي كارتينگ آزادي (پيست فرمولا) است. کارتینگ آزادی علاوه بر پیست فرمول، امکانات زیادی را مهیا کرده است که باعث شده اند تا کارتینگ آزادی یکی از مجموعه های تفریحی خوب و متفاوت تهران باشد. امکاناتی از قبیل مدرسه اتوموبیل‌رانی، سالن بازی شامل فوتبال دستی، بیلیارد و بازی های کامپیوتری و مجموعه رستوران است.

تلفن : ‌۴۴۱۷۴۲۴۲

فکس : ۴۴۱۷۴۲۹۸

ایمیل: ‌Info@AzadiKarting.com

ساعت کار: همه روزه ۱۰ تا ۲۴

کارتینگ بین المللی پرند

نشانی: اتوبان تهران ساوه، شهر جدید پرند، رو به روی دانشگاه آزاد اسلامی، کارتینگ بین المللی پرند

مجموعه ی ورزشی تفریحی پرند در زمینی به وسعت ۲۱ هکتار در ابتدای ورودی شهر پرند و جنوب دانشگاه آزاد اسلامی قرارگرفته است. این مجموعه اولین مجموعه‌ی تفریحات ورزشی، موتوری و سرگرمی خانواده درایران است. طراحی منحصر به فرد آن با استانداردهای بین المللی با همولوگ  Aو امکان برگزاری مسابقات بین المللی صورت گرفته است. این پیست با رعایت استانداردهای بین‌المللی ساخته شده و امکان برگزاری مسابقات بین‌المللی در این پیست در نظر گرفته شده است. به گزارش روابط عمومی شرکت عمران پرند ، طولانی ترین پیست بین المللی کارتینگ جهان در شهر جدید پرند با عنوان کارتینگ بین المللی پرند به بهره برداری رسید این پیست دارای لیسانس فدراسیون جهانی اتومبیلرانی و با طول ۵ .۱۷۱۲ متر می‌باشد. کارتینگ پرند به دو پیست هم زمان و قابل استفاده برای سه منظور ریس، رنتال، ریس/رنتال مجهز است.

باشگاه  ATV (موتورهای صحرانوردی )

نشانی: ضلع شمالی اتوبان بابایی، خروجی شهرک امید،  مجموعه تیراندازی ساصد

اگر بدنبال یک تجربه متفاوت از هیجان هستید بی شک این باشگاه که در ایران تنها باشگاه موتورهای صحرانوردی است متفاوت ترین حس هیجان را در شما ایجاد خواهد کرد. در این مجموعه بازی های دیگری از قبیل فوتبال دستی و ایر هاکی را نیز دارا می باشد.

تلفن : ۲۲۱۱۸۵۰۵

قیمت

هر ۱۵ دقیقه: ۲۹ هزار تومان

ساعت کار: همه روزه ۱۱ تا ۲۱

سورتمه تهران

نشانی: میدان تجریش خبابان دربند، خیابان اسد الهی، بوستان گلابدره

امکانات مجموعه

از جمله ویژگی های «سورتمه تهران» می‌توان فضای دل انگیز اطراف و چشم انداز بی‌نظیر آن که در کنار ایمنی و تجهیزات کاملا استاندارد و سرعت قابل کنترل و کابین های روباز و پَرِش‌های هیجان انگیز و اسپیرال گردشی است، اشاره کرد.

ساعت کاری مجتمع در نوروز: همه روزه از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

شماره تماس گویا: ۲۴۵۵۷۵۵۷

بها بلیط ها :

شنبه تا چهارشنبه: ۷ هزار تومان

پنج شنبه جمعه و ایام تعطیل: ۹ هزار تومان

پارک آبی

پارک آبی یک پارک تفریحی است که از ابزارهای سرگرم کننده و بازی‌های آبی مانند سرسره آبی، رودخانه تنبل، حمام تفرحی، استخر، سونا و غیره تشکیل شده است. در بعضی از پارک‌های آبی با ایجاد موج‌های مصنوعی امکان موج سواری را نیز مهیا کرده اند.

دهکده آبی پارس

امکانات دهکده آبی پارس، شامل: سرسره های مهیج، دریاچه موج، رودخانه وحشی، سرسره و استخر کودکان، رستوران فست فود، رستوران ترکی، چندین کافی شاپ، آبمیوه فروشی، اسنک فروشی، حمام آفتاب قلیان سرای سنتی و بزودی بدنسازی، ماساژ، حمام سنتی، سونا استخر و جکوزی است.

این مکان زیبا و مفرح سرپوشیده و برای تمام فصول سال قابل استفاده است.

بهای بلیط

از شنبه تا چهارشنبه درگیشه پارک: ۵۰  هزارتومان و در صورت خرید اینترنتی ۲۵هزارتومان

پنجشنبه و جمعه درگیشه پارک: ۵۰ هزارتومان و در صورت خرید اینترنتی ۳۰ هزارتومان

پذیرش بانوان: روزهای شنبه، یکشنبه و سه شنبه ( ۸ الی ۱۹ ) و پنجشنبه(ساعت۷تا ۱۹) به استثنا تعطیلات رسمی

پذیرش آقایان: روزهای شنبه و یکشنبه و سه شنبه و پنجشنبه (ساعت ۲۰ تا ۳ بامداد روز بعد) دوشنبه و چهارشنبه و جمعه و کلیه تعطیلات رسمی ازساعت ۸ صبح تا ۳:۰۰ بامداد روز بعد

بانجی‌جامپینگ

بانجی‌جامپینگ فعاليتي می‌باشد که در آن فرد خود را توسط محافظ و طنابی فنردار از ارتفاعی بلند به پایین پرتاب می‌کند.

این ورزش به طور مدرن برای اولین بار در آوریل ۱۹۷۹ میلادی در بریستول، انگلستان توسط چهار نفر از اعضای کلوب ورزشهای خطرناک انجام شد و این چهار نفر از روی پل معلق کلیفتون به پایین پریدند.

رهبر این عملیات دیوید کیرک نام داشت که بلافاصله بعد از پایان عملیات دستگیر شد. دیوید چندی بعد به آمریکا رفت و از روی پل های گلدن گیت و رویال جورج پرید و باعث محبوبیت این ورزش در بین آمریکایی‌ها شد.

بانجی جامپینگ تهران

این باشگاه اولین باشگاه جامپینگ در ایران و شامل سکوی ۴۰ متری پرش جامپینگ و همچنین پیست اسکیت می باشد که در هر دو بخش با وجود مربیان متخصص و حرفه ای امکان آموزش ابتدایی و حرفه ای به کلیه رده های سنی را دارد.

(در حال حاضر ورزش بانجی مختص به آقایان است)

تلفن های تماس: ۷۷۲۲۹۱۸-۰۹۱۹ و ۷۷۲۲۹۱۹-۰۹۱۹


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

کدام شهر ایران هتل های گران تری دارد؟

کدام شهر ایران هتل های گران تری دارد؟

ادامه مطلب
روزنامه هفت صبح: دست خودتان است؛ یک شب اقامت در هتل آپارتمان 65 هزار تومانی را انتخاب می کنید یا با پرداخت سه میلیون و 550 هزار تومان به ...
زیباییِ از دست رفته روستاي گردشگري قلات

زیباییِ از دست رفته روستاي گردشگري قلات

ادامه مطلب
وب‌سایت توریسم آنلاین: آنقدر زباله هاي شهري، تعدد خانه هاي مخروبه و كوه هايي كه در حال برش هستند تا به ساختمان هاي فلزي و بتني تبديل شوند در ...
آبشار منج،دنا

آبشار منج،دنا

ادامه مطلب
زهرا مرادی استان کهگیلویه و بویراحمد, طبیعی و تفریحی آبشار منج دنا در موقعیت جغرافیایی E510647 N310912 در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع است. منج یکی از شهرهای استان است. گویش، ...
زیباترین آبشارهای ایران در استان‌های جنوبی

زیباترین آبشارهای ایران در استان‌های جنوبی

ادامه مطلب
وب‌سایت چیدانه - فاطمه افشاریان: در روزهای آغازین فصل پاییز با خنک‌تر شدن هوا آن دسته از عزیزانی که به خاطر گرمای تابستان عطای سفر تابستانی را به لقایش ...
گردشگری غذا در ایران با این همه خوراکی

گردشگری غذا در ایران با این همه خوراکی

ادامه مطلب
ماهنامه پیشه و تجارت - زهرا محرابی: گردشگری غذا یا به قول ایرانی ها، شکم گردی یک سبک گردشگری است که سال هاست مورد توجه توریست ها بوده و ...
پاییز گردی رویایی در جنگلی بر فراز ابر ها

پاییز گردی رویایی در جنگلی بر فراز ابر ها

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: ایرانگردی در همه فصل های سال به خصوص در پاییز،‌ حس و حال خاصی دارد. پاییز،‌ فصل هزار رنگ هزار نقش است و به ...
کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر

کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر

ادامه مطلب
کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر کاخ سلطنتی رامسر یا کاخ مرمر یکی از نفیس‌ترین آثار دوران پهلوی در شمال ایران است. این کاخ به دستور رضا شاه پهلوی در سال ۱۳۱۶ به بهره‌برداری رسید و تا انقلاب سال ...
راز عمارت سفید در دل کویر کرمان

راز عمارت سفید در دل کویر کرمان

ادامه مطلب
خبرگزاری ایسنا - سمیه حسنلو: کنار ریل‌های آهنی منتهی به شهر کرمان، در دل کویر، عمارت سپیدرنگِ باشکوهی دیده می‌شود که تا همین یک سال پیش، مخروبه‌ای بیش نبود ...
ویدیو آبگرم یله گنبد،کیمیایی در دشت قزوین

ویدیو آبگرم یله گنبد،کیمیایی در دشت قزوین

ادامه مطلب
ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت ...
از کباب‌ تا‌ کوفته‌ تبریزی‌ و‌ دیزی‌ خوری‌ در تهران

از کباب‌ تا‌ کوفته‌ تبریزی‌ و‌ دیزی‌ خوری‌ در تهران

ادامه مطلب
وب‌سایت آفتاب نیوز: «تصور کنید که در دشتی سرسبز پر از شالیزارها، مزارع چای و باغ‌های زیتون هستید؛ جایی که به شما اجازه می‌دهد تا زردآلوهای طلایی را بچینید ...
کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر

کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر

ادامه مطلب
کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر دست هایی که این روزها چنین لرزه به جانشان افتاده، همان دست های توانایی است که سالهای طولانی چراغ هنری اصیل را روشن نگه ...
دیدنی ترین دریاچه های ایران

دیدنی ترین دریاچه های ایران

ادامه مطلب
مجله همشهری دانستنیها: دریاچه ها یکی از پرطرفدار ترین مکان های گردشگری ایران هستند. باید بدانید که دریاچه های زیبایی در کشورمان وجود دارد که ما از وجود آنها ...
پل گاودوش‌ آباد اوقان ، سراب

پل گاودوش‌ آباد اوقان ، سراب

ادامه مطلب
این اثر در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۱۸۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این پل در استان آذربایجان شرقی، شهرستان سراب و ...
بزرگترین و شگفت انگیزترین غارهای ایران

بزرگترین و شگفت انگیزترین غارهای ایران

ادامه مطلب
مجله همشهری دانستنیها - اشکان خسروپور: ایران از نگاه غارنوردان حدود دو هزار «غار» دارد. می گوییم از نگاه غارنوردان، چون هر کدام از رشته هایی که کارشان با ...
«سی تیر»، خیابانی به وسعت تاریخ ایران

«سی تیر»، خیابانی به وسعت تاریخ ایران

ادامه مطلب
مجله مهرگان نو - سارا میرشجاعی: در دل پایتخت شلوغ و پر رفت و آمد، نبض خیابانی می زند که پرسر و صداست اما سنگینی تاریخی پرحکایت را به ...
پاییز گردی در زیباترین باغ تهران

پاییز گردی در زیباترین باغ تهران

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: پاییز گردی در تهران نیز،‌ همیشه حال و هوای خاص خود را داشته است. پاییز، فصل گالری گردی و موزه گردی بوده، چرا که ...
گُمیشان؛ شهری که یادگار اشکانیان دریانورد است

گُمیشان؛ شهری که یادگار اشکانیان دریانورد است

ادامه مطلب
مجله مهرگان نو: سندهای تاریخی بی شماری هست که نشان می دهد «گمیشان» یکی از هسته های یک جانشینی اشکانیان بوده، آن هم درست زمانی که «گرگان رود» از ...
ویدیو نخل و نخل گردانی در استان یزد

ویدیو نخل و نخل گردانی در استان یزد

ادامه مطلب
ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت ...
چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

ادامه مطلب
وب‌سایت عصر ایران: روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» ...
جزایر ایرانی خلیج فارس را بشناسید

جزایر ایرانی خلیج فارس را بشناسید

ادامه مطلب
برترین ها: خلیج همیشه فارس در جنوب کشورمان قرار دارد و نام خلیج فارس تا ابد خلیج فارس باقی خواهد ماند. در این میان آنچه که ...
گردشگران خارجی بعد از سفر به ایران چه می نویسند؟

گردشگران خارجی بعد از سفر به ایران چه می نویسند؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر - رویا سادات هاشمی: خواندن سفرنامه گردشگرهای خارجی که به ایران سفر کرده اند همیشه فرصت هیجان انگیزی است برای محک زدن خودمان،برای اینکه بدانیم ما و ...
شگفت انگیزترین ماهی های جهان در نصف جهان!

شگفت انگیزترین ماهی های جهان در نصف جهان!

ادامه مطلب
هفته نامه همشهری سرنخ - جلال الدین شمسایی: برای دیدن کلکسیونی از ماهی های عجیب و غریب باید زحمت یک مسافرت را به خودتان بدهید و به تونل آکواریوم ...
خانه موزه های گرانبهای ایران

خانه موزه های گرانبهای ایران

ادامه مطلب
ماهنامه پیشه و تجارت: بارها پیش آمده از کنار خانه های قدیمی عبور کرده ایم و رنگ و بوی زندگی از آن به مشام مان رسیده است. رنگ و ...
پنج مقصد گردشگری گمنام در ایران

پنج مقصد گردشگری گمنام در ایران

ادامه مطلب
جام جم آنلاین: «برای آن ها که به دنبال تجربه های جدید هستند، ایران کشوری است مملو از جاذبه های کمتر شناخته شده که با زیبایی و قدمت تاریخی ...
به مثلث برمودای ایران خوش آمدید

به مثلث برمودای ایران خوش آمدید

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو: بیابان گردی و کویر نوردی، یکی از ظرفیت های ممتاز گردشگری در ایران چهار فصل است و مخاطبان داخلی و بین المللی فراوانی دارد. یکی از جاهایی ...
عجیب ترین دریاچه و تالاب های ایران

عجیب ترین دریاچه و تالاب های ایران

ادامه مطلب
وب‌سایت همگردی: تصور ذهنی بیشتر ما از دریاچه، حوضچه ای پر آب با طبیعت سرسبز هست که اطراف اون رو زیبا کرده و با شنیدن اسم تالاب هم، تالاب ...
تنها ۱۰کشور در آرامش به سر می برند

تنها ۱۰کشور در آرامش به سر می برند

ادامه مطلب
zoomit.ir: موسسه اقتصاد و صلح فعالیت خود را بر مبنای توسعه شاخص‌هایی برای تحلیل صلح و سنجش ارزش اقتصادی آن انجام می‌دهد. این موسسه با محاسبه هزینه جرم و ...
نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس»

نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس»

ادامه مطلب
وب سایت همشهری شش و هفت - محمد باریكانی: كیش مهم‌ترین جزیره گردشگری و تجاری ایران است كه سالانه گردشگران بسیاری از داخل و خارج ایران را به ...
جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

ادامه مطلب
در پنجاه کیلومتری جنوب شرقی شهرستان آمل منطقه میان بند در ارتفاع ۱۵۳۰ متری از سطح دریا روستایی ییلاقی به نام گت کلا با طول و عرض جغرافیایی ۵۳″ ۲۹′ ...
گردشگران در سفر به اسپانیا این شهرهای زیبای اسپانیا را حتما ببینید! +عکس

گردشگران در سفر به اسپانیا این شهرهای زیبای اسپانیا را حتما ببینید! +عکس

ادامه مطلب
شهرهای کوچک و ارزان اسپانیا که گردشگران باید ببینند در طول چهار دهه گذشته صنعت گردشگری اسپانیا بسیار پیشرفت کرده است به طوری که به دومین صنعت گردشگری ...

های گردی