نسل آینده کابین های هواپیمایی چگونه خواهند بود؟

موضوع: اخبار گردشگری تاریخ: ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ 0 دیدگاه 404 مشاهده

عکس های مسافرت های هوایی در دهه ۱۹۶۰، مسافران شیک پوشی را در کابین های جادار خطوط هواپیمایی نشان می دهد که اگر آن را با فضاهای تنگ، صندلی های به هم چسبیده و همچنین فرودگاه های شلوغ امروز مقایسه کنید پی می برید که تجربه ی ما از پرواز هر روز بدتر و بدتر شده است.اما آیا این موضوع بر پایه ی حقیقت استوار است؟

صنعت هواپیمایی مبالغ هنگفتی در این زمینه سرمایه گذاری کرده تا به مسافران قدیمی با تجربیات نوستالژیک خود نشان دهد که آنها اشتباه فکر می کنند. بله، امروزه هواپیماها به آنچه که از آن به عصر طلایی یاد می شود خیلی شبیه هستند، اما فرق بارز اینجاست که امروز تک تک جنبه های سفر هوایی توسط ابزارهای مختلف تکنولوژی بازرسی و بازدید می شوند.

ارتباط بی سیم نقطه ی تحول کابین هواپیما است. با در نظر گرفتن این که امروز تقریبا هر مسافری یک گوشی هوشمند، تبلت یا لپ تاپ دارد، WiFi داخل پروازی روش های جدیدی را برای ارتباط با مسافران گشوده و تعریف تجربه ی پرواز را بسیار تحت تاثیر قرار داده است. ‏‏‏

‏تکنولوژی موبایل نقش بسزایی را در ارتقای سفرهای هوایی از کارت پروازهای الکترونیکی گرفته تا پیشنهادهای لحظه ی آخری برای ارتقا صندلی های کلاس اقتصادی به بیزنس بازی می کند.

بعضی از خطوط هواپیمایی مانند KLM، از طریق یک بوت در پیام رسان فیس بوک، اقدام به فرستادن کارت پرواز و همین طور هشدارهای پروازی نموده اند. اما جایی که موبایل می تواند بیشترین تاثیر را به جای گذارد در زمینه ی سرگرمی های داخل پروازی است که در واقع در این حالت دستگاه های شخصی تبدیل به دروازه ای برای استفاده از خدمات متنوعی در بالای آسمان ها و حین پرواز می شوند!

بعضی از خطوط هواپیمایی مانند KLM، از طریق یک بوت در پیام رسان فیس بوک، اقدام به فرستادن کارت پرواز و همین طور هشدارهای پروازی نموده اند. اما جایی که موبایل می تواند بیشترین تاثیر را به جای گذارد در زمینه ی سرگرمی های داخل پروازی است که در واقع در این حالت دستگاه های شخصی تبدیل به دروازه ای برای استفاده از خدمات متنوعی در بالای آسمان ها و حین پرواز می شوند!

شرکت های هوافضا مانند Thales و B/E نیز از موبایل برای شخصی کردن تجربیات مسافران استفاده می کنند. هنگامی که هم گام سازی با گوشی صورت می گیرد، صندلی ها از ترجیحات مسافران مطلع شده و حتی می توانند فیلم را در همان نقطه ای به نمایش درآورند که مسافر در پرواز قبلی تا آنجا مشاهده نموده است.

برخی از خطوط هواپیمایی تمام سیستم های سرگرم کننده ی جاسازی شده در هواپیما را از رده خارج کرده و امید به گوشی های شخصی مسافران بسته اند؛ در این حالت وزن هواپیما نیز کاهش یافته و فضای کابین بازتر می شود. جالب است بدانید که هیچ گونه ارتباط اینترنتی برای این موضوع لازم نیست، تنها کاری که مسافران باید انجام دهند این است که دستگاه های خود را به شبکه ی داخل هواپیما متصل گردانند. ‏

مخاطبان شیفته!
AirFi سیستمی است که مخصوص کشور هلند است. AirFi برای مجهز کردن خطوط هوایی کم هزینه به کار می رود که اغلب شامل پرواز های کوتاه هواپیماهای تک راهرو می شوند و سیستم سرگرمی ندارند. سیستم بی سیم و قابل حمل این شرکت، اطلاعاتی از پیش آماده شده را به دستگاه های مسافران انتقال می دهد. ترمینال AirFi دقیقا مانند یک مودم اینترنت معمولی عمل می کند. این ترمینال سبک است و می توان آن را در محفظه ی چمدان قرار داد.

مدیر عامل این شرکت با اشاره به انعطاف پذیری و مقرون به صرفه بودن این سیستم، آن را برای فراهم آوردن محتویات با کیفیت برای مسافران پروازهای کوتاه بسیار مناسب می داند. او همچنین بیان می کند که این سیستم، دو جنبه ی مهم خدمات مشتریان و نقطه نظر تجاری را شامل می شود. مسافران می توانند از این سیستم برای دسترسی به طیف وسیعی از فیلم ها و سرگرمی های متنوع استفاده کنند، همچنین می توانند به کمک آن غذا سفارش داده و یا از مغازه های معاف از مالیات duty free خرید کنند.

مدیر عامل این شرکت با اشاره به انعطاف پذیری و مقرون به صرفه بودن این سیستم، آن را برای فراهم آوردن محتویات با کیفیت برای مسافران پروازهای کوتاه بسیار مناسب می داند. او همچنین بیان می کند که این سیستم، دو جنبه ی مهم خدمات مشتریان و نقطه نظر تجاری را شامل می شود. مسافران می توانند از این سیستم برای دسترسی به طیف وسیعی از فیلم ها و سرگرمی های متنوع استفاده کنند، همچنین می توانند به کمک آن غذا سفارش داده و یا از مغازه های معاف از مالیات duty free خرید کنند.

‏ واقعیت مجازی
‏‏‏مریان سیمسون از Runway Girl Network که یک وبسایت خبری پیشرو در عرصه ی تجربیات مسافران هوایی است می گوید: «اگر خطوط هواپیمایی نتوانند مسافران را از گشت و گذار در آمازون یا تماشای فیلم و سریال های آنلاین در Netflix به مدت های طولانی بازدارند و در عین حال نتوانند در حیطه ی خرید و محتوای سفارش جایگزین مناسبی که مورد توجه مسافران باشد ارائه دهند، در واقع آنها ترفند های متعددی را در این بین فراموش کرده اند.» این تئوری به زودی مورد آزمون قرار خواهد گرفت.

خطوط هوایی مکزیک(Aeromexico) به تازگی اعلام کرده که قرار است در پروازهای خود از اینترنت ماهواره ای Gogo’s 2Ku برای تحت پوشش قرار دادن Netflix استفاده کند. مدیر Gogo اشاره می کند: « با این سیستم بیش از ۸۰% مسافران به همراه دستگاه های شخصی خود قدم به داخل هواپیما می گذارند. در این حالت خطوط هواپیمایی می توانند وزن هواپیما و به تبع آن هزینه های تعمیرات و نگهداری آن را پایین آورده و تجربه ی متفاوتی را برای مسافران خود فراهم کنند. به عنوان مثال، آنها می توانند پورتال فروشی با یک نام تجاری انحصاری ایجاد کرده و فرصت های ویژه ی خطوط هوایی را در آن تبلیغ کنند.»

البته ارتباطات اینترنتی تازه اول راه است.Transavi به عنوان یکی از خطوط هوایی کم هزینه Air France/KLM و خط هوایی استرالیایی Qantas این تکنولوژی واقعیت مجازی را به عنوان جایگزینی برای سرگرمی های پروازی سنتی مورد آزمایش قرار داده اند. VR (واقعیت مجازی) نه تنها در طول سفر سرگرمی های متنوعی را در اختیار مسافران قرار می دهد بلکه می تواند به آن دسته از افرادی که ترس از پرواز دارند نیز کمک کند تا آرامش خود را به دست بیاورند.Transavia همچنین از دستگاه های واقعیت مجازی به عنوان منبعی بالقوه برای دریافت هزینه ی اضافی از مسافران یاد می کند و بر این باور است که می توان آن ها را به عنوان Premium Service به مسافرانی که خواهان آن هستند ارائه داد.مدیر بازاریابی و استراتژی های مشتریان Transavia اعلام کرده که نتایج آزمایش ها تاکنون مثبت بوده اند. او همچنین اضافه می کند: « ما به دنبال ارزیابی و یافتن روش هایی برای ادامه ی این روند هستیم تا بتوانیم واقعیت مجازی را به بخشی عادی و جدایی ناپذیر از پروازهای خود تبدیل کنیم.»

‏‎‏صندلی های عالی شرکت های هواپیمایی

Qantas در برخی از پروازهای بین استرالیا و لوس آنجلس از VR sets برای مسافران بخش درجه یک خود استفاده کرده است و نتایج بسیار دلگرم کننده بوده اند. مسلما مسافران نمی توانند از نسل جدید سرگرمی های داخل پروازها به خوبی لذت ببرند مگر اینکه محیط راحتی برای تجربه ی آنها در اختیار داشته باشند. فراهم آوردن فضایی آرامش دهنده و راحت در یک لوله ی فلزی تنگ همیشه به عنوان چالشی مطرح بوده اما پیشرفت های خوبی برای بهبود این موضوع صورت گرفته است.

‏استفاده از لامپ های LED مخصوصا در پروازهای شبانه بسیار کارا بوده و حتی باعث کاهش جت لگ مسافران می شود. تعجبی ندارد که نسل جدید هواپیماهای بوئینگ و کابین Airspace ایرباس به سمت مدل های Airbus A330neo و هواپیمای A350 رفته اند که استفاده ی گسترده تری از LED ها در آنها شده است.

همچنین راحتی بیشتر مسافران در گرو بهبود ارگونومیکی در عرصه ی طراحی است. اینها جزئیاتی هستند که ممکن است مسافران اصلا متوجه تک تک آنها نشوند اما وقتی در کنار هم قرار می گیرند می توانند فرق بین یک سفر خوب و عالی را مشخص کنند. سطح آنتی باکتریال سرویس های بهداشتی یا طراحی بهتر کابین های بالای سر مسافران که با راحت تر کردن روند قرار دادن چمدان های دستی بتواند زمان سوار شدن به هواپیما را کاهش دهد، از این قبیل مسائل هستند.

در کنار تمام آنچه گفته شد، مقادیر زیادی از انرژی خلاق در این عرصه، صرف خلق بهترین صندلی های خطوط هوایی شده است. این مسئله ممکن است برای مسافرانی که در کابین اقتصادی گیر افتاده اند عجیب به نظر رسد اما طراحی صندلی های راحت برای افرادی که در صنعت صندلی های هواپیما مشغول به کار هستند بسیار جالب است. تعداد بسیاری از خطوط هواپیمایی در حال حذف بخش درجه یک هستند، اما گروهی نیز مانند اتحاد با مجلل تر کردن هر چه بیشتر این قسمت، آنرا حفظ می کنند. حذف بخش درجه یک باعث شده که بسیاری از خطوط هواپیمایی بتوانند کلاس بیزنس را ارتقا داده و فضایی برای ارائه ی خدمات پولی برای کلاس اقتصادی باز کنند.

‏صندلی هایی به سبک سینما
بعضی از خطوط هوایی به فکر ارائه ی کلاسی هستند که بیشتر از تعریف متداول امروزی اقتصادی باشد. اما آیا این موضوع به معنی پیشنهادات رادیکال برای هواپیماهایی است که مسافران آنها ایستاده سفر می کنند؟؟ متخصصان Zodiac Aerospace در بخش نوآوری راحتی مسافران اینگونه فکر نمی کنند. آنها بر این باورند که هزینه های صدور گواهینامه و ریسک بازخورد منفی این کار ارزش آن را ندارد، به خصوص زمانی که صندلی های موجود با فاصله ی نصب ۳۰ اینچی یا کمتر بسیار کارآمد ظاهر شده اند.

‏ویکتور کارلیوز مهندس ایده های پیشرفته در Zodiac Aerospace می گوید: «من واقعا نمی توانم پیش بینی کنم که چنین موضوعی در آینده نزدیک اتفاق بیفتد، به جای این موضوع ما شاهد تمرکز بیشتر بر روی ویژگی های خلاقانه در کلاس اقتصادی هستیم.» یک مورد خوب در این زمینه، صندلی های منعطفی است که توسط Aviointeriors پیشنهاد شده اند. این سازنده ی ایتالیایی صندلی هایی به سبک سینما برای کلاس اقتصادی پیشنهاد می دهد. این صندلی ها در حالت اشغال نشده به سمت بالا جمع می شوند و همین مسئله حرکت راحت تر در فضای هواپیما را ممکن می سازد.

اینگو ووگتزر از ایرباس، همچنین به اهمیت فزاینده ی شخصی سازی در فضاهای داخلی هواپیماها اشاره می کند. ایده آل مورد نظر در این صنعت، طراحی صندلی هایی است که با بدن مسافر خود را وفق دهند. در سال ۲۰۱۱ سازنده ی اروپایی از ایده ی «آینده با ایرباس» رونمایی کرد و علاوه بر سایر موارد، چشم انداز این شرکت در مورد کابین مسافران در سال ۲۰۵۰ را طرح ریزی نمود. این ایده در واقع همان تفسیر این شرکت از «صندلی های هوشمند» است. صندلی هایی که می توانند ارگونومی و ترجیحات مرتبط با سرگرمی اشغال کننده خود را شناخته و با آن سازگار شوند.»

اولین قدم در این راه می تواند «صندلی های پیچشی» باشد که توسط یک شرکت طراحی در لندن پیشنهاد شده است. مدیر خلاق این شرکت ادم وایت می گوید که ساختار منعطف این صندلی ها بر اساس مطالعات آناتومی دقیقی از وضعیت های مختلفی است که کمر انسان در حین نشستن به خود می گیرد.

‏اتاق های خواب
ادم وایت همچنین پشت ایده ی Air Lair نیز می باشد. این ایده غلاف های خوابی است که به مسافرانی که پول بیشتری پرداخته باشند، پیله ای عجیب برای خواب ارائه می دهد که در آن امکان تنظیم نور، صدا و درجه حرارت وجود دارد. طرح های دیگر شامل اضافه کردن اتاق خواب در کابین استاندارد هواپیما می شوند. کارلیوز و تیم هوافضای زودیاک معتقدند که می توان از فضای قسمت بار هواپیما استفاده کرده و جایی بین بدنه و بارهای فشرده چیده شده، تخت خواب قرار داد. متیو کلیری، طراح صنعتی این شرکت می گوید: «سوال اینجاست که چه کسی تمایل و جاه طلبی کافی برای سرمایه گذاری روی این پروژه و شکستن قالب های موجود را دارد؟» این ایده در ابتدای امر ممکن است رادیکال به نظر برسد اما با در نظر گرفتن احتمال تکامل تکنولوژی ها و ایده های موجود می بینیم که آنقدرها هم دور از ذهن نیست.

‏سیمسون از Runway Girl Network معتقد است: «خانه های طراحی رقابت شدیدی در عرصه ی تجارت شرکت های هواپیمایی دارند و همین امر سبب شده که مرزهای خلاقیت به جلو رانده شوند. طرح ها به سمت گزینه های خلاقانه تر، پارچه هایی با قابلیت تنفس بیبشتر و فوم هایی که برای مدت بیشتری خنک می مانند (باعث راحتی بیشتر می شوند) حرکت کرده اند. امروزه حتی شاهد هستیم که طراحان صندلی هواپیمایی، از راهنمایی های موفقیت آمیز صنعت خودروسازی مانند Recaro و Mirus نیز به صورت گسترده ای استفاده می کنند.»

سیمسون از Runway Girl Network معتقد است: «خانه های طراحی رقابت شدیدی در عرصه ی تجارت شرکت های هواپیمایی دارند و همین امر سبب شده که مرزهای خلاقیت به جلو رانده شوند. طرح ها به سمت گزینه های خلاقانه تر، پارچه هایی با قابلیت تنفس بیبشتر و فوم هایی که برای مدت بیشتری خنک می مانند (باعث راحتی بیشتر می شوند) حرکت کرده اند. امروزه حتی شاهد هستیم که طراحان صندلی هواپیمایی، از راهنمایی های موفقیت آمیز صنعت خودروسازی مانند Recaro و Mirus نیز به صورت گسترده ای استفاده می کنند.»

عصر طلایی مسافرت های هوایی تازه شروع شده است…

ويزاي شينگن تضميني

نوشته نسل آینده کابین های هواپیمایی چگونه خواهند بود؟ اولین بار در پدیدار شد.

نسل آینده کابین های هواپیمایی چگونه خواهند بود؟


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

آمستردام را با قایق درنوردید!

آمستردام را با قایق درنوردید!

ادامه مطلب
آمستردام را با قایق درنوردید! برنامه «قایق رانی در آمستردام» یکی از بزرگترین جاذبه ها و بهترین مراسم دریایی در جهان است که در آن کشتی های بزرگ و صدها کشتی ...
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

ادامه مطلب
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری در این قسمت از گینس های گردشگری نگاهی داریم به دیوار چین ( GREAT WALL OF CHINA )، طولانی ترین دیوار دنیا. شاید مشهورترین نشانه ...
۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

ادامه مطلب
5 دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی زمانی که شما برای تعطیلات خود و مسافرت برنامه ریزی می کنید چه قصد سفر به کشورهای همسایه یا کشورهای دورتر را داشته ...
مراسم گرامیداشت روز دانشجو

مراسم گرامیداشت روز دانشجو

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/615jxd مراسم گرامیداشت روز دانشجو ...
فیلیپین، جایی شبیه بهشت

فیلیپین، جایی شبیه بهشت

ادامه مطلب
فیلیپین، جایی شبیه بهشت فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در ‏شرق کشور ویتنام، ...
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

ادامه مطلب
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند کشور بریتانیا مدتها بین مسافران لقب کشوری با بیمزه ترین غذاها را به خود اختصاص داده است. اما این کشور در این ...
ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ادامه مطلب
راهنمای گردشگری ایتالیا ایتالیا – رم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا در کمترین زمان و بهترین نرخ با شماره 09124434559  مهدی و 09120714715 مهدیلو تماس حاصل نمایید نوشته ویدیو راهنمای گردشگری ...
چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: تابستان معمولا شلوغترین فصل کمپینگ است. ولی افرادی هستند که ترجیح میدهند زمستان ها اینکار را انجام دهند. کمپینگ در زمستان چالش برانگیزتر است و صحنه های ...
مناسب ترین چمدان برای یک سفر

مناسب ترین چمدان برای یک سفر

ادامه مطلب
مجله ایده آل: برای رفتن به مسافرت یکی از اصلی‌ترین وسایلی که حتما به آن احتیاج پیدا خواهید کرد انواع چمدان، ساک‌های مسافرتی و کیف‌های بزرگ است. دنیای چمدان‌ها ...
دهکده گردشگری عباس برزگر

دهکده گردشگری عباس برزگر

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/i781hz دهکده گردشگری عباس برزگر ...
مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

ادامه مطلب
از قدیمی ترین مساجد و دانشگاه های جهان اسلام محسوب می شود که در سال 361 هجری (975 میلادی) توسط جوهر صقلّی فرمانده فاطمی ساخته شده و منقول است که ...
مسجد سلطان حسن

مسجد سلطان حسن

ادامه مطلب
در سال 757 هجری (1356 میلادی) توسط سلطان حسن بن محمد بن قلادون به عنوان مسجد و مدرسه ای برای چهار مذهب اسلامی شناخته شده تأسیس گردیده و از زیباترین ...
فانوس اسکندریه

فانوس اسکندریه

ادامه مطلب
فانوس دریایی اسکندریه هفتمین مورد عجایب هفتگانه جهان است که در مصر قرار داشت. برجی که بر فراز آن آتشی بود تا شبها راهنمای ملوانان برای رسیدن به بندر اسکندریه ...
مسجد عمروبن عاص

مسجد عمروبن عاص

ادامه مطلب
اولین مسجدی است که در سال 21 هجری در مصر ساخته شده و گفته می شود چهاردهمین مسجدی است که در اسلام ساخته شده است. از آن جا که قدیمی ...
اهرام سه گانه مصر

اهرام سه گانه مصر

ادامه مطلب
مجموعه اهرام جیزه نام مجموعه اهرام سه گانه و تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه شمالی شهر قاهره کنونی واقع شده است. هرم بزرگ جیزه ...
قلعه صلاح الدین

قلعه صلاح الدین

ادامه مطلب
قلعه صلاح الدین قاهره یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری در مصر است و بخاطر نسیم خنکی که در آن منطقه می وزد به آن لقب گنبد مملو از باد ...
مسجد ابن طولون رود نیل

مسجد ابن طولون رود نیل

ادامه مطلب
در سال 265 هجری (886 میلادی) توسط احمد ابن طولون ساخته شده و سومین مسجد ساخته شده در تاریخ اسلامی مصر و از بزرگ ترین مساجد این کشور با 26 ...
مسجد محمدعلی پاشا

مسجد محمدعلی پاشا

ادامه مطلب
مسجد محمد علی پاشا واقع در قلعه صلاح الدین قاهره در مصر است که از سوی محمد علی پاشا بین سالهای 1830 تا 1848 به سبک معماری عثمانی و الگو ...
کتابخانه اسکندریه

کتابخانه اسکندریه

ادامه مطلب
یكی از شگفتیهای دنیای قدیم، كتابخانه اسكندریه در كشور مصر بود. این كتابخانه 228 سال قبل از میلاد مسیح، توسط بطلمیوس اول در شهر بندری اسكندریه بنا شد و به ...
مجسمه ابوالهل

مجسمه ابوالهل

ادامه مطلب
یکی از آثار بسیار زیبایی که در رو به روی هرم بزرگ قرار دارد مجسمه ابولهل است این مجسمه از لحاظ معماری بسیار زیبا می باشد و طبق مدارک به ...
پل ریالتو ( Rialto Bridge )

پل ریالتو ( Rialto Bridge )

ادامه مطلب
پل ریالتو ( Rialto Bridge ) یکی از چهار پلی است که بر روی کانال گراند ( Grand Canal ) در ونیز ایتالیا قرار دارد. پل ریالتو قدیمی ترین پل ...
استونی

استونی

ادامه مطلب
جمهوری استونی ( Estonia ) کوچکترین و شمالی ‌ترین کشور منطقه بالتیک است و از تعداد زیادی جزیره در ساحل جنوبی خلیج فنلاند تشکیل شده است. استونی از جنوب با ...
میانمار

میانمار

ادامه مطلب
میانمار ( Myanmar ) یا برمه موسوم به سرزمین طلایی کشوری است که اکثر ساکنان آن را بودایی‌ ها تشکیل داده‌ اند. میانمار در قرن نوزدهم به تصرف بریتانیایی ‌ها ...
میکرونزی

میکرونزی

ادامه مطلب
ایالات فدرال میکرونزی ( Micronesia ) کشوری در میان آب ‌های اقیانوس آرام است که از مجموعه 600 جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. کشور میکرونزی در شمال ...
آلمان

آلمان

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، ...
برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر: «پیاده روی اربعین» و دغدغه های مربوط به آن، این روزها موضوع گپ و گفت خیلی از هموطنان ماست.برای آمادگی بیشتر زائران حسینی در این سفر معنوی، ...
۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: بعضی وقتها در طول سفر استرس همراهتان است یا سرما میخورید و بیمار میشوید. در ادامه دلایل این اتفاق ها و راه حل هایی ساده برای برطرف ...
اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

ادامه مطلب
پایتخت : تونس وسعت : حدود 164 هزار کیلومتر مربع جمیعت : حدود 10 میلیون نفر زبان رسمی : عربی پول رایج : دینار تونس کد تلفن : 00216 شهرهای مهم : تونس، حمامت موقعیت : تونس نام ...
دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

ادامه مطلب
شهربازی بانکوک با انواع بازی ها و سرگرمی های متعدد، ساعت های شادی را برای کودکان فراهم می کند. شهر برفی، تنگه باریک، اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده، پیست اتومبیل رانی ...
آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، گذشته ...

های گردی