هوای ددری

موضوع: جاذبه های گردشگری تاریخ: ۱۲ مهر ۱۳۹۴ 0 دیدگاه 456 مشاهده

هوای ددری

به نقل از های برگ: الان هوا حسابی خوب شده است و آدم به هیچ وجه دلش نمی خواهد در خانه بماند. باید از این هوای دلچسب و طبیعت زیبا لذت برد. باید تا می توانید بیرون بروید و تفریح کنید چون هوای گرم خیلی زود می رسد و دیگر در طول روز بیرون رفتن چیزی جز عذاب نخواهد بود.

برای اینکه به تفریحات خود تنوع بدهید و دایم یک کار ثابت همچون پارک و پیک‌نیک رفتن را تکرار نکنید، توصیه می کنیم از پیشنهادهای ما استفاده کنید. شاید برخی از آنها کمی هزینه داشته باشند. اما ارزش امتحان کردن را دارند.

برای هر کدام از آخر هفته های خود یکی از این مکان ها را انتخاب کنید و به دوستان یا اعضای خانواده زنگ بزنید و برنامه ریزی کنید و بروید و حالش را ببرید. اجازه دهید این همه انرژی مثبت که در این هوا جاری است در سلول های شما نفوذ و حالتان را حسابی خوب کند. مزیت روزهای نیمه اول سال این است که هوا دیر تاریک می شود و همیشه فرصت بیشتری برای انجام کارهای دلخواه داریم.

جا دارد اشاره کنیم این مقاله برای اهالی تهران و اطراف آن است. اما قول می دهیم برای مردم عزیز شهرهای دیگر کشورمان نیز ایده های گردشگری بهاری داشته باشیم.

باغ پر‌‌ندگان

چه کسی گفته باید فقط بچه ها را ببریم باغ وحش و باغ پرندگان و این جور جاهای آموزشی؟ خود آدم‌بزرگ ها هم لازم دارند گاهی به مکان های این‌چنینی بروند و با انواع پرنده و خزنده و … آشنا شوند. حالا آشنا که نه، از نزدیک آنها را ببینند. یک تور چند ساعته با دوستان پرانرژی می تواند بازدید از مکانی هچون باغ پرندگان را برای شما بسیار خاطر‌انگیز و لذت‌بخش کند.

توصیه می کنیم در یکی از این روزهای خوب بهار، جمعی ۱۰، ۱۵ نفره از دوستان خود را جمع کنید، دوربین های عکاسی را بردارید، خوراکی و آب بخرید و به باغ پرندگان تهران بروید. این باغ در شمال شرق تهران و پشت پارک جنگلی لویزان قرار دارد و مساحتی حدود ۸۴ هکتار رابه خودش اختصاص داده است. در باغ ‌پرندگان تهران، کبک‌های آزاد و رها در باغ راه می روند، مرغابی‌ها در حاشیه برکه‌ها نشسته‌اند و لک‌لک‌ها یک لنگ در آب چرت می‌زنند. تصور کنید، با دوستان چقدر از حرکت های جالب این پرنده ها می خندید و می توانید چه عکس های فان و جالبی با این موجودات پردار بگیرید.

در توصیف این باغ باید بگوییم، مجموعه‌ای از برکه‌ها، آبشارها، آلاچیق‌ها، رستوران و مبلمان شهری و زیستگاه پرندگان است و دوفاز دارد. فاز اول ۵٫۵ و فاز دوم ۱۶ هکتار هستند. در فاز دوم بخش‌هایی برای پرندگان شکاری اعم از عقاب، شاهین، لاشخور و جغد و انواع باغ‌ها ازجمله باغ ایرانی، باغ گیاه‌شناسی، گلخانه گیاهان تزیینی و همچنین پرندگان دشت‌چر و خزندگان درنظر گرفته شده است. در این باغ، بیش از ۲۰۰ گونه پرنده و مجموعا ۱۸۰ هزار پرنده در معرض دید شهروندان قرار دارند. خیلی خوب است، دیدن عقاب با آن ابهت و زیبایی یا شاهین لذت خاصی دارد.

البته فقط قرار نیست پرنده و خزنده ببینید. باغ پرندگان فضاهای تفریحی، ورزشی و رستوران و کافی‌شاپ هم دارد. حتی  کتابخانه، نمازخانه، اورژانس، آتش‌نشانی و مسیر ویژه کالسکه هم وجود دارد. مطمئن باشید از رفتن به این مکان پشیمان نخواهید شد.


سورتمه تهران

هیجان، تفریح، خنده، شوخی، ترس، سربه‌سر دوستان گذاشتن، گرفتن عکس های یادگاری و خوشحالی از جمله چیزهایی هستند که در سورتمه تهران می توانید، تجربه کنید. مکانی که سورتمه تهران را در آن ساخته اند بسیار عالی و مناسب است. آن بالاهای تهران که وقتی با سورتمه بالا کشیده می شوید می توانید از چشم‌انداز زیبای کلان‌شهر تهران لذت ببرید. اولش شاید خیلی کند بالا بروید و با خود بگویید وای چه حوصله‌سربر است! اما کمی صبر داشته باشید. وقتی با سرعت روی ریل های مسیر به سمت پایین می آیید و به پیچ های ناگهانی می رسید که با شتاب زیاد شما را به سمت پایین می برند، آن وقت است که هیجان را حس می کنید و ناخواسته جیغ شادی می کشید. فقط باید دعا کنید فردی که در سورتمه جلویی شما هست، ترسو نباشد. زیرا باعث کم شدن سرعت شما نیز می شود.

این وسیله تفریحی با الهام از مونوریل طراحی شده است با این تفاوت که این وسیله مهیج، امکان تنظیم سرعت و افزایش آن را توسط کاربر دارد.

در سورتمه تهران، هنرمند عکاسی در میانه مسیر قرار دارد که از چهره شما در حال جیغ و شادی و هیجان عکس می گیرد. وقتی پایین می آیید، می توانید عکس خود را ببینید و اگر دوست داشتید، با پرداخت هزینه، عکس را دریافت کنید و به عنوان یادگاری از یک تجربه شاد، آن را نزد خود نگهدارید.

سورتمه تهران یک مجموعه بزرگ است و از دیگر امکانات آن باید به فضای سبز، زمینه چند منظوره، زمین بازی کودکان، آلاچیق خانوادگی، آبشار ۳۰ متری و پیست دوچرخه سواری اشاره کرد.

•    نشانی: میدان تجریش خبابان دربند خیابان اسد الهی بوستان گلابدره

•    ساعت کاری مجتمع: همه روزه از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

•    شماره تماس گویا: ۲۴۵۵۷۵۵۷

•    بها بلیط:

•    شنبه تا چهارشنبه ۷۰۰۰ تومان

•    پنج شنبه جمعه و ایام تعطیل ۹۰۰۰ تومان


دریاچه شهدای خلیج فارس (چیتگر)

یکی از مکان های گردشگری جدید در تهران، دریاچه چیتگر است که سال گذشته خورشیدی افتتاح شد. این دریاچه در شمال‌غرب شهر تهران و در منطقه ۲۲ شهرداری قرار دارد. جالب است بدانید طرح اولیه این طرح در سال ۱۳۴۷ تدوین شد و اکنون پس از این همه سال بالاخره به مرحله اجرا رسید.

وقتی نزدیک دریاچه می شوید، به خوبی حس نزدیک شدن به دریا را حس می کنید. هوای این منطقه تا حدی رطوبت دارد اما نشستن در کنار دریاچه حس خوبی به آدم می دهد.

دریاچه مصنوعی چیتگر جاذبه‌های تفریحی گوناگونی همچون ورزش ها و بازی های آبی و چشم اندازهای زیبا و متنوع دارد. در ضمن، به مجموعه های تفریحی دیگر غرب تهران همچون پارک چیتگر، مجموعه ورزشی آزادی و پارک ارم نیز نزدیک است.

این دریاچه حدود ۲۵۰ هکتار ( شامل ۱۳۰ هکتار پهنه آبگیر و مابقی پهنه ساحلی) وسعت دارد. باید بدانید این مجموعه یکی از بزرگ ترین مراکز تفریحی در نوع خود در خاورمیانه است.

از امکانات این مجموعه باید به سه جزیره با نام های شهدای تنب کوچک، شهدای تنب بزرگ و شهدای ابوموسی با عملکردهای فرهنگی، مذهبی، تفریحی، پذیرایی و هنری اشاره کرد. جزیره شهدای تنب بزرگ با مساحت ۱۰ هزار متر مربع با کاربری فرهنگی و مذهبی، جزیره شهدای تنب کوچک با مساحت ۴ هزار متر مربع با کاربری فرهنگی، اجتماعی و هنری، جزیره شهدای ابوموسی با مساحت ۱۳ هزار مترمربع با کاربری خدماتی، تفریحی و پذیرایی مجهز به اسکله، قایق برقی و قایق امداد و همچنین قایق های تفریحی و پدالی هستند.

این مجموعه همچنین، ۲ آمفیﺗﺌﺎتر روباز با ظرفیت یکهزار و ۳ هزار نفر و ۸ فضای جمعی (پلازا) دارد. فضاها و محورهای تفریحی- سلامت دریاچه شامل، محورهای پیاده به طول حدود ۷ کیلومتر به صورت رینگ دور دریاچه و محور دوچرخه سواری به طول حدود ۸ کیلومتر هستند.
دریاچه ۸ ورودی اصلی دارد: سه ورودی در شمال دریاچه، سه ورودی در شرق دریاچه و دو ورودی در غرب و شمال غرب ( آزاد شهر).

راه های دسترسی به دریاچه نیز به شرح زیر است:

شمال: تقاطع بزرگراه شهید خرازی با شهرک شهید باقری، تقاطع بزرگراه شهید خرازی با بلوار کاشان،  تقاطع بزرگراه شهید خرازی با بلوار ساحل

شرق: بزرگراه شهید حکیم، بلوار کاشان، آزادراه آزادگان، خیابان هوانیروز

غرب: ۴۵ متری شهرداری، جاده آزادشهر، خیابان شهید میرکمالی


بوستان باغ ایرانی

نام بوستان باغ ایرانی را شنیده اید؟ تا به حال از آن دیدن کرده اید؟ توصیه می کنیم یک بار برنامه کنید و با دوستان به این باغ بروید. این باغ در ده ونک قرار دارد و در مسیر رسیدن به آنجا می توانید از یکی از محله های قدیمی تهران و عمارت ها و خانه باغ های قدیمی آنجا نیز دیدن کنید.

عمارت های این باغ بر اساس معماری سنتی ایرانی ساخته شده اند و به همین دلیل نام باغ ایرانی به خود گرفته است. ۲٫۵  هکتار از بوستان باغ ایرانی فضای سبز است و درختان آن کاملا کهنسال و قدیمی هستند. در انجا انواع گونه های گیاهی همچون برگ نو، برگ بو، زرشک، شیر خشت، مورد، پیراکانتا، انواع رز و نسترن و بوته های فصلی و دایمی را می توانید مشاهده کنید.

از امکانات این بوستان می توان به کوشک مرکزی با کاربری رستوران و چایخانه، راه‌باغ های اصلی چنارستان، سروستان و نظرگاه که شامل آبنماهای محوری در طول مسیر و ۶ آبنمای مجزا در سطح بوستان باغ ایرانی هستند، کتابخانه عمومی با فضای مطالعه مجزا برای خواهران و برادران، سر در غربی، سردر شرقی، زمین بازی کودکان و محوطه وسایل ورزشی بزرگسالان، زمین ورزشی روباز، سرویس بهداشتی و رختکن غربی و سرویس بهداشتی شرقی که به سرویس بهداشتی ویژه معلولین مجهز است و نمازخانه اشاره کرد.

این بوستان ۲ ورودی اصلی با سردرهای زیبا در ضلع شرقی و غربی و ۲ ورودی در ضلع جنوبی و جنوب غربی دارد. نشانی دقیق آن نیز، خیابان شیخ بهایی شمالی ،۲۰ متری پیروزان ، کوچه شهید صابری است.


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

کدام شهر ایران هتل های گران تری دارد؟

کدام شهر ایران هتل های گران تری دارد؟

ادامه مطلب
روزنامه هفت صبح: دست خودتان است؛ یک شب اقامت در هتل آپارتمان 65 هزار تومانی را انتخاب می کنید یا با پرداخت سه میلیون و 550 هزار تومان به ...
زیباییِ از دست رفته روستاي گردشگري قلات

زیباییِ از دست رفته روستاي گردشگري قلات

ادامه مطلب
وب‌سایت توریسم آنلاین: آنقدر زباله هاي شهري، تعدد خانه هاي مخروبه و كوه هايي كه در حال برش هستند تا به ساختمان هاي فلزي و بتني تبديل شوند در ...
آبشار منج،دنا

آبشار منج،دنا

ادامه مطلب
زهرا مرادی استان کهگیلویه و بویراحمد, طبیعی و تفریحی آبشار منج دنا در موقعیت جغرافیایی E510647 N310912 در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع است. منج یکی از شهرهای استان است. گویش، ...
زیباترین آبشارهای ایران در استان‌های جنوبی

زیباترین آبشارهای ایران در استان‌های جنوبی

ادامه مطلب
وب‌سایت چیدانه - فاطمه افشاریان: در روزهای آغازین فصل پاییز با خنک‌تر شدن هوا آن دسته از عزیزانی که به خاطر گرمای تابستان عطای سفر تابستانی را به لقایش ...
گردشگری غذا در ایران با این همه خوراکی

گردشگری غذا در ایران با این همه خوراکی

ادامه مطلب
ماهنامه پیشه و تجارت - زهرا محرابی: گردشگری غذا یا به قول ایرانی ها، شکم گردی یک سبک گردشگری است که سال هاست مورد توجه توریست ها بوده و ...
پاییز گردی رویایی در جنگلی بر فراز ابر ها

پاییز گردی رویایی در جنگلی بر فراز ابر ها

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: ایرانگردی در همه فصل های سال به خصوص در پاییز،‌ حس و حال خاصی دارد. پاییز،‌ فصل هزار رنگ هزار نقش است و به ...
کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر

کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر

ادامه مطلب
کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر کاخ سلطنتی رامسر یا کاخ مرمر یکی از نفیس‌ترین آثار دوران پهلوی در شمال ایران است. این کاخ به دستور رضا شاه پهلوی در سال ۱۳۱۶ به بهره‌برداری رسید و تا انقلاب سال ...
راز عمارت سفید در دل کویر کرمان

راز عمارت سفید در دل کویر کرمان

ادامه مطلب
خبرگزاری ایسنا - سمیه حسنلو: کنار ریل‌های آهنی منتهی به شهر کرمان، در دل کویر، عمارت سپیدرنگِ باشکوهی دیده می‌شود که تا همین یک سال پیش، مخروبه‌ای بیش نبود ...
ویدیو آبگرم یله گنبد،کیمیایی در دشت قزوین

ویدیو آبگرم یله گنبد،کیمیایی در دشت قزوین

ادامه مطلب
ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت ...
از کباب‌ تا‌ کوفته‌ تبریزی‌ و‌ دیزی‌ خوری‌ در تهران

از کباب‌ تا‌ کوفته‌ تبریزی‌ و‌ دیزی‌ خوری‌ در تهران

ادامه مطلب
وب‌سایت آفتاب نیوز: «تصور کنید که در دشتی سرسبز پر از شالیزارها، مزارع چای و باغ‌های زیتون هستید؛ جایی که به شما اجازه می‌دهد تا زردآلوهای طلایی را بچینید ...
کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر

کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر

ادامه مطلب
کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر دست هایی که این روزها چنین لرزه به جانشان افتاده، همان دست های توانایی است که سالهای طولانی چراغ هنری اصیل را روشن نگه ...
دیدنی ترین دریاچه های ایران

دیدنی ترین دریاچه های ایران

ادامه مطلب
مجله همشهری دانستنیها: دریاچه ها یکی از پرطرفدار ترین مکان های گردشگری ایران هستند. باید بدانید که دریاچه های زیبایی در کشورمان وجود دارد که ما از وجود آنها ...
پل گاودوش‌ آباد اوقان ، سراب

پل گاودوش‌ آباد اوقان ، سراب

ادامه مطلب
این اثر در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۱۸۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این پل در استان آذربایجان شرقی، شهرستان سراب و ...
بزرگترین و شگفت انگیزترین غارهای ایران

بزرگترین و شگفت انگیزترین غارهای ایران

ادامه مطلب
مجله همشهری دانستنیها - اشکان خسروپور: ایران از نگاه غارنوردان حدود دو هزار «غار» دارد. می گوییم از نگاه غارنوردان، چون هر کدام از رشته هایی که کارشان با ...
«سی تیر»، خیابانی به وسعت تاریخ ایران

«سی تیر»، خیابانی به وسعت تاریخ ایران

ادامه مطلب
مجله مهرگان نو - سارا میرشجاعی: در دل پایتخت شلوغ و پر رفت و آمد، نبض خیابانی می زند که پرسر و صداست اما سنگینی تاریخی پرحکایت را به ...
پاییز گردی در زیباترین باغ تهران

پاییز گردی در زیباترین باغ تهران

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: پاییز گردی در تهران نیز،‌ همیشه حال و هوای خاص خود را داشته است. پاییز، فصل گالری گردی و موزه گردی بوده، چرا که ...
گُمیشان؛ شهری که یادگار اشکانیان دریانورد است

گُمیشان؛ شهری که یادگار اشکانیان دریانورد است

ادامه مطلب
مجله مهرگان نو: سندهای تاریخی بی شماری هست که نشان می دهد «گمیشان» یکی از هسته های یک جانشینی اشکانیان بوده، آن هم درست زمانی که «گرگان رود» از ...
ویدیو نخل و نخل گردانی در استان یزد

ویدیو نخل و نخل گردانی در استان یزد

ادامه مطلب
ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت ...
چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

ادامه مطلب
وب‌سایت عصر ایران: روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» ...
جزایر ایرانی خلیج فارس را بشناسید

جزایر ایرانی خلیج فارس را بشناسید

ادامه مطلب
برترین ها: خلیج همیشه فارس در جنوب کشورمان قرار دارد و نام خلیج فارس تا ابد خلیج فارس باقی خواهد ماند. در این میان آنچه که ...
گردشگران خارجی بعد از سفر به ایران چه می نویسند؟

گردشگران خارجی بعد از سفر به ایران چه می نویسند؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر - رویا سادات هاشمی: خواندن سفرنامه گردشگرهای خارجی که به ایران سفر کرده اند همیشه فرصت هیجان انگیزی است برای محک زدن خودمان،برای اینکه بدانیم ما و ...
شگفت انگیزترین ماهی های جهان در نصف جهان!

شگفت انگیزترین ماهی های جهان در نصف جهان!

ادامه مطلب
هفته نامه همشهری سرنخ - جلال الدین شمسایی: برای دیدن کلکسیونی از ماهی های عجیب و غریب باید زحمت یک مسافرت را به خودتان بدهید و به تونل آکواریوم ...
خانه موزه های گرانبهای ایران

خانه موزه های گرانبهای ایران

ادامه مطلب
ماهنامه پیشه و تجارت: بارها پیش آمده از کنار خانه های قدیمی عبور کرده ایم و رنگ و بوی زندگی از آن به مشام مان رسیده است. رنگ و ...
پنج مقصد گردشگری گمنام در ایران

پنج مقصد گردشگری گمنام در ایران

ادامه مطلب
جام جم آنلاین: «برای آن ها که به دنبال تجربه های جدید هستند، ایران کشوری است مملو از جاذبه های کمتر شناخته شده که با زیبایی و قدمت تاریخی ...
به مثلث برمودای ایران خوش آمدید

به مثلث برمودای ایران خوش آمدید

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو: بیابان گردی و کویر نوردی، یکی از ظرفیت های ممتاز گردشگری در ایران چهار فصل است و مخاطبان داخلی و بین المللی فراوانی دارد. یکی از جاهایی ...
عجیب ترین دریاچه و تالاب های ایران

عجیب ترین دریاچه و تالاب های ایران

ادامه مطلب
وب‌سایت همگردی: تصور ذهنی بیشتر ما از دریاچه، حوضچه ای پر آب با طبیعت سرسبز هست که اطراف اون رو زیبا کرده و با شنیدن اسم تالاب هم، تالاب ...
تنها ۱۰کشور در آرامش به سر می برند

تنها ۱۰کشور در آرامش به سر می برند

ادامه مطلب
zoomit.ir: موسسه اقتصاد و صلح فعالیت خود را بر مبنای توسعه شاخص‌هایی برای تحلیل صلح و سنجش ارزش اقتصادی آن انجام می‌دهد. این موسسه با محاسبه هزینه جرم و ...
نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس»

نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس»

ادامه مطلب
وب سایت همشهری شش و هفت - محمد باریكانی: كیش مهم‌ترین جزیره گردشگری و تجاری ایران است كه سالانه گردشگران بسیاری از داخل و خارج ایران را به ...
جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

ادامه مطلب
در پنجاه کیلومتری جنوب شرقی شهرستان آمل منطقه میان بند در ارتفاع ۱۵۳۰ متری از سطح دریا روستایی ییلاقی به نام گت کلا با طول و عرض جغرافیایی ۵۳″ ۲۹′ ...
گردشگران در سفر به اسپانیا این شهرهای زیبای اسپانیا را حتما ببینید! +عکس

گردشگران در سفر به اسپانیا این شهرهای زیبای اسپانیا را حتما ببینید! +عکس

ادامه مطلب
شهرهای کوچک و ارزان اسپانیا که گردشگران باید ببینند در طول چهار دهه گذشته صنعت گردشگری اسپانیا بسیار پیشرفت کرده است به طوری که به دومین صنعت گردشگری ...

های گردی