ویزای آمریکا | اخذ ویزای توریستی آمریکا

موضوع: ویزای آمریکا تاریخ: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ 0 دیدگاه 1347 مشاهده

ویزای آمریکا | ویزای توریستی امریکا | اخذ ویزای توریستی آمریکا

در این مقاله تلاش میکنیم شما را با انواع ویزاهای آمریکا و تمام مواردی که لازم است در مورد آنها بدانید آشنا نموده تا اگر قصد سفر به آمریکا را داشتید با مشکل مواجه نشوید.

ویزای توریستی آمریکا   (B1 | B2) چیست؟

ویزای توریستی آمریکا: افرادی که قصد سفر به امریکا را دارند میتوانند با مراجعه به به نبازمندی تخصصی ویزا: ویزاکاران جهت اخذ ویزای توریستی امریکا از خدمات دهندگان معتبر این امور کمک گرفته و راه را برای خود همراه سازند.

ویزای B1 ویزای آمریکا است که مختص اعمال توریستی است و به کسانی داده می شود که با یکی از اهداف زیر قصد سفر به آمریکا را داشته باشند:

سرمایه گذاری در امریکا

انجام امور استخدام در امریکا

انجام مذاکرات بازرگانی و تجاری

بازدید از مکانهای تجاری و بازرگانی

انجام امور بازگانی (صادرات و واردات)

انجام ماموریت های شغلی کوتاه مدت

کمترین زمان اعتبار این ویزا ها به سه ماه می رسد که اگر بار اولی است که به آمریکا سفر می کنید این ویزا شش ماهه صادر خواهد شد.

ویزای B2 به کسانی تعلق می گیرد که هدف آنها از سفر به آمریکا به موارد بالا محدود نمی شود و هدف های زیر را دارند. اینویزا نیز نوعی ویزای توریستی آمریکا است:

شرکت در برنامه های بشردوستانه

شرکت در نمایشگاههای بین المللی

دیدار از اقوام و دوستان مقیم آمریکا

بازدید از مکانهای آموزشی و یا ورزشی

جهت انجام معایتان پزشکی در آمریکا

تفریح و بازدید از جاذب های توریستی آمریکا

شرکت در سمینارها و دوره های اموزشی کوتاه چندروزه مرتبط با شغل و تحصیلات متقاضی.

مدارک مورد نیاز جهت ویزای توریستی آمریکا

۱- متنی که هدف و قصد شما را از سفر به آمریکا مشخص می کند. قصد شما باید حول یکی از موضوعات زیر باشد:

دیدار از اقوام و بستگان

معالجه پزشکی و درمان

شرکت در همایش ها و سمینارهای علمی مرتبط

شرکت در برنامه های مرتبط با اهداف بشر دوستانه و حقوق بشر در امریکا

بازدید و شرکت در جلسات اداری بازرگانی،سرمایه گذاری و مذاکرات تجاری یا مصاحبه کاری

۲- تحویل برنامه خود در سفر و زمان بندی آن. مشخص کردن تفریحی و یا کاری بودن برنامه سفر

۳- تحویل اصل مدرک گذر نامه یا پاسپورت و تهیه کپی از صفحات اول آن و صفحاتی که مهر ویزا های قبلی سفر به آمریکا و یا کشور های دیگری که به آن سفر کرده اید ( در صورت رفتن به این سفر ها در گذشته ) در آن موجود باشد و همین طور صفحاتی که حاوی مطالب مهم و ارزشمندی هستند و هم چنین صفحاتی که در آن ها وجود مهر ورود و خروج به کشور محل اقامت و کشوری که قصد سفر به آن را دارید مندرج شده باشد و قابل رویت باشد .

۴-  ارائه مدارک مالی، شخصی که ضمانت شما را بر عهده دارد و یا اگر توسط کسی به صورت مالی حمایت می شوید آن را مشخص کنید.

۵- مشخص کردن حساب و مدارک بانکی برای این که مشخص شود متقاضی شاغل حقوق و درآمد ماهیانه دارد و یا با دریافت حقوق بازنشستگی زندگی خود را تامین می کند.

۶- مشخص کردن میزان درآمد سالیانه خودتان که در سال جاری و سال گذشته چقدر درآمد داشته اید توسط ارائه نامه ای معتیر و قابل استناد.

۷-  تحویل دادن و تکمیل کردن تمامی وایسته هایی که نشان خواهند داد شما به کشور خود به همین دلایل باز خواهید گشت و شما را به بازگشت پایبند می کند.

وابستگی خانوادگی و عاطفی شامل همسر، فرزند و والدین

وابستگی های خاص مذهبی و اعتقادی به کشور محل اقامت

وابستگی های مالی شامل اسناد ملک مسکونی یا تجاری و کلیه دارایی های ملکی

وابستگی های فرهنگی و اجتماعی مانند وابسته بودن به یک گروه خاص فرهنگی و یا اجتماعی

وابستگی شغلی و کسب و کار نشان دهنده وابسته بودن به شرکت یا سازمانی در کشور محل اقامت

وابستگی های تحصیلی، در خصوص افرادی که در کشور محل اقامت خود در حال تحصیل می باشند

مرخصی،مدارک استخدام، شرح وظایف و یا وابستگی های به کسب و کار شخصی و ارائه مدارک ثبت شرکت،تعداد کارمندان، مدارک مالیاتی و….

۸-  تحویل دادن بلیط رفت و برگشت خود به آمریکا البته در صورت تهیه کردن.

 

*وکلای با تجربه موسسه مهاجرتی آریانا پارس می توانند شما را در راستای اخذ ویزای توریستی آمریکا یاری رسانند.

اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا، با فراهم آوردن مدارک متعددی میسر است. به صورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشورها، فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور مورد نظر ، فرد به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت.

اگرچه برخی از هم وطنان گرامی، با اخذ ویزای توریستی دیگر کشورها، قصد در ورود به کشور مورد نظر و اخذ اقامت آن کشور را در سر می پرورانند، فلذا اگر ایشان قصد ماندن در آمریکا را نیز دارند، می بایست با مدارک خود دال بر اصل بازگشت به کشور خود، افسر ویزا را قانع نمایند که به ایران باز خواهند گشت.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا توریستی

حال این سوال مطرح می شود که مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا چه مدارکی هستند؟

فرد می بایست با مدارکی نظیر :

  1. مدارک شناسایی مورد نیاز فرد نظیر پاسپورت
  2. شناسنامه و ترجمه های آن ها
  3. نامه های بانکی
  4. اسناد مالکیت منزل یا زمین
  5. نامه های کاری فرد که نشان از اشتغال به کار وی در موقعیت خاص شغلی را دارد
  6. نامه اشتغال متقاضی به تحصیل در دانشگاه های ایران شانس خود را جهت اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا، افزایش دهند.

شانس اخذ اقامت توریستی آمریکا

گفتنی است شانس اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا برای افرادی که به همراه خانواده خود جهت اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا اقدام می نمایند پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا اقدام می نمایند. بطور مثال در صورت احراز شرایط فوق الذکر مثل نامه حساب بانکی ،اسناد ملکی و دیگر مدارک مورد نیاز، اگر در یک خانواده ۴ نفره پدر یا مادر خانواده به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای توریستی آمریکا نمایند، شانس زیادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا خواهند داشت ولیکن اگر همه خانواده جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا به صورت همزمان اقدام نمایند، همه افراد از شانس کمتری در اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا برخوردار خواهند بود.

پارامتر دیگری که می تواند شانس افراد را در جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش دهد، حضور یک فرد از اقوام درجه اول فرد( نظیر پدر، مادر، برادر، خواهر و ….) در کشور آمریکا است.

بدین صورت که اگر یکی از اقوام فرد، دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان، برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا برای فرد، افزایش می یابد.

گفتنی است ویزاهای توریستی در کشور آمریکا همانندکشور انگلستان می باشد و نسبتا شرایط یکسانی را دارا می باشند.

ویزاهای توریستی در اقصی نقاط دنیا بصورت ویزاهای تک وروده (Single entry) و یا ویزاهای چند وروده (Multiple) به افراد متقاضی اختصاص می یابند. در سال های اخیر کشور آمریکا، ویزاهای توریستی خود را بصورت ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک کشور آمریکا از طریق ویزای توریستی ارائه می دهد.

شرایط اقامت آمریکا پس از ورود با ویزا توریستی

مهم ترین سوال بسیاری از افراد که جهت اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا اقدام می نمایند، این مطلب است که آیا فرد ، پس از ورود به کشور آمریکا، می توانند در کشور آمریکا اقامت دائم را اخذ نمایند؟

موسسه مهاجرتی آریانا پارس با سال ها تجربه درخشان خود در امور مربوط به اقامت اروپا و اخذ انواع ویزا در بسیاری از کشورهای دنیا، سوال فوق را این گونه پاسخ خواهد داد.

افراد می توانند با ورود به کشور آمریکا در چند حالت ذیل، شرایط اخذ اقامت آمریکا را پس از ورود به کشور آمریکا فراهم نمایند.

اول اینکه فرد در مدت حضور خود در آمریکا، بتواند یک فرصت شغلی و یا یک زمینه کارآفرینی را جهت اخذ اقامت آمریکا فراهم آورد تا پس از بازگشت از آمریکا بتواند برای انواع دیگر ویزا نظیر ویزای کار و یا اخذ اقامت کارآفرینی اقدام نماید.

روش دومی که افراد در راستای اخذ اقامت آمریکا پس از ورود به کشور آمریکا اتخاذ نمایند، اقدام جهت اخذ اقامت از طریق انواع پناهندگی می باشد که البته وکلای موسسه آریانا پارس در این زمینه هیچ فعالیتی را صورت نمی دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت ویزای آمریکا تضمینی+دریافت ویزای شینگن تضمینی+دریافت ویزای توریستی+دریافت ویزای تحصیلی+اخذ ویزا از طریق کار+اخذ ویزا از طریق سرمایه گذاری+اخذ ویزا از طریق ثبت شرکت+اخذ ویزا از طریق خرید ملک+ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی و آمریکا با مشاورین مجرب ما در تماس باشید تا بهترین و سریع ترین راههای دریافت ویزای شینگن و ویزاهای دیگر را به شما معرفی نمایند. ۰۹۱۲۹۳۴۳۶۶۷ – ۰۲۱۵۵۷۳۱۰۳۳

ادامه مطالب ویزای توریستی امریکا:

در صورتی که قصد سفر به آمریکا را دارید (حتی اگر قبلا ریجکت شدید) می توانید از طریق ما برای گرفتن ویزای تضمینی آمریکا اقدام کنید.

مانند سایر ویزاهایی که توسط ما اخذ می گردند، ویزای توریستی آمریکا برای شما به صورت کاملا تضمینی دریافت می گردد.

پروسه دریافت ویزای شما از زمان شروع تا زمان تائیدیه سفارت، حد اکثر ۲ ماه طول خواهد کشید.

حتي براي افرادی که مدارکشان کامل نیست و همچنین ویزای شینگن قبلی نداشتند

هزینه دریافت ویزای توریستی تضمینی آمریکا برای هر نفر, مبلغ ۱۸۰۰۰ دلار می باشد.

اگر مايل به دريافت ويزاي آمريكا بوديد لطفا با کارشناسان مجرب ما در امر ویزای امریکا تماس حاصل فرمایید.

ما پس از بررسي فرم، نتيجه (امكان دريافت ويزا و يا عدم امكان دريافت ويزا) را از طريق ايميل به شما اعلام خواهيم كرد.

 

 


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

های گردی