پیشنهادهای گردشگری بسیار متفاوت نوروزی (۲)

موضوع: اخبار گردشگری تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ 0 دیدگاه 401 مشاهده
هفته نامه همشهری جوان: قصد سفر دور دنیا دارید اما جیب هایتان از تهی سرشار است؟ اهل سفرید و در زاویه دیدتان به دنبال جاهایی فراتر از دوبی هستید؟ اصلا گیریم که جیب هایتان هم پرپول شد، سوال اساسی تری که به وجود می آید این است که اصلا ایران را دیده اید؟ زیر و زبر این گربه نشسته را زیرپا گذاشته اید که حالا قد سفر به دور دنیا را دارید؟

حالا چه سوالات ما باعث شده زندگی تان به دو نیمه تقسیم شود، چه اینکه وضعیت جیب تان مشکل دارد و نمی توانید فعلا به سفر دور دنیا بروید، عجالتا منوی پیشنهادی ما را بخوانید. در این صفحات به کمک ایرانگردان و جهانگردان کاربلدی مثل آرش نورآقایی و جواد قارایی از هر قاره چند مکان دیدنی را انتخاب کرده ایم و نمونه مشابه وطنی اش را هم در کنارش آورده ایم. رفتن به چنین جاهایی در عید نوروز مصداق بارز «چه خوش بود که برآید به یک کرشه دو کار» است.

حتی اگر خوب نگاه کنید می بینید که سه تا کار با یک کرشمه همزمان انجام شده چرا که هم یک منطقه کمتر شناخته شده را دیده اید، هم به خاطر اطلاعات این صفحه انگار از مشابه جهانی اش بازدید کرده اید و از همه مهم تر اینکه از شلوغی و راه بندان های عجیب نوروز نجات پیدا کرده اید و چند امتیاز از بقیه جلو افتاده اید. مزیت بزرگ تر این کار این است که اگر خدا خواست و در آینده به هر کدام از این نقاط دنیا سفر کردید، بتوانید با افتخار سرتان را بالا بگیرید و برای افراد محلی توضیح بدهید که در ایران هم نمونه مشابهی از این مکان وجوددارد.


آسیا

جزیره نوردی

نمونه خارجی: جزایر مالدیو

مالدیو یک کشور جزیره ای در اقیانوس هند است که کمترین فاصله آن تا کرانه های هندوستان ۶۰۰ کیلومتر است؛ جزایری که خیلی ها آرزوی رفتن و قدم زدن در سواحلش را دارند. مالدیو کشوری با ۱۱۹۲ جزیره مرجانی کوچک مسطح است که بیشتر درآمدش را از سفر گردشگران تامین می کند، البته اقامت در هتل های این منطقه خیلی گران تر از چیزی که فکرش را بکنید تمام می شود.

مشابه داخلی: جزیره هندورابی

جزیره هندورابی یک پیشنهاد عالی است تا بتوانید تجربه یک جزیره نوردی را داشته باشید. هندورابی یکی از معدود جزایری است که تقریبا طبیعت بکر خود را به کمک اهالی اش حفظ کرده است. جمعیت این جزیره نزدیک به ۷۰ نفر و مساحت کل آن حدود ۲۳ کیلومتر است. صخره ها و غارهای مرجانی زیبا، ماهی ها وس احل شنی باعث می شود که دور از هیاهو و شلوغی جزایر کیش و قشم فقط از طبیعت و سکوت لذت ببرید. روستای هندورابی در این جزیره خرابه هایی با نام الدورات دارد که تاریخی به حساب می آید و آثاری از دوره های گوناگون در آن یافت شده است.

نکته کنکوری

هندورابی حدودا در فاصله ۳۵۰ کیلومتری بندرعباس و در ۲۸ کیلومتری جزیره کیش و نه کیلومتری جنوب غرب چیرو قرار دارد. برای رفتن به این جزیره چند راه پیش رو دارید، مسیر اول از جزیره کیش است که با قایق می توانید خود را به آنجا برسانید. مسیر بعدی در انتهای جاده چیرویه در ۳۳۰ کیلومتری بندرعباس است که می توانید بعد از چهار ساعت به آنجا برسید و با قایق به هندورابی سفر کیند.

از بند چیرو هم حدود ۲۰ دقیقه تا آنجا فاصله است. اگر نیتتان برای سفر به این منطقه جدی شد و قصد رفتن کردید، حتما وسایل ضروری اعم از خوراکی و آب شیرین و لباس و غذای مناسب همراه ببرید. می توانید در کیش یا روستای چیرو هم کوله پشتی تان را پرکنید.در دهان تمساح

نمونه خارجی: مزرعه تمساح تایلند

در ۲۵ کیلومتری جنوب پایتخت تایلند، نزدیک به ۶۰ هزار تمساح از حدود ۲۸ گلونه مختلف قرار دارد. کوچک ترین تمساح این مزرعه چند سانت است و طول بزرگ ترین به چند متر می رسد. همین قضیه باعث شده مردم از بسیاری نقاط دنیا فقط به خاطر دیدن تسماح به آنجا سفر کنند. البته تمساح ها تنها حیواناتی نیستند که در این منطقه زندگی می کنند. فیل، ببر، میمون، اسب و اسب های آبی را هم می توان در این منطقه دید.

مشابه داخلی: رودخانه منطقه حافظ شده باهو کلات

خیلی ها برای اینکه حیات وحش عجیب و غریب بینند، به آفریقا یا کمی نزدیک تر تایلند سفر می کنند. غافل از اینکه در ایران تمساح پوزه کوتاه ایرانی داریم که در «باهو کلات» زندگی می کند. «گاندو» نامی محلی است که اهالی منطقه به آن داده اند. زیستگاه این حویان ردخانه سرباز و باهو کلات و حاشیه سد پیشین است. منطقه ای زیبا که در آن می توانید با رعایت احتیاط هم تمساح از نزدیک ببینید هم از آب و هوای خوب لذت ببرید.

نکته کنکوری

منطقه محافظت شده باهو کلات حدود ۱۶۰ کیلومتر از چابهار و ۷۰ کیلومتر از روستای باهو کلات فاصله دارد. این منطقه در طول مرز ایران و پاکستان و در جنوب شرقی ترین نقطه ایران قرار دارد. از فرودگاه کنارک سیستان و بلوچستان تا باهو کلات حدود ۱۳۳ کیلومتر با زمان تقریبی یک ساعت و ۴۵ دقیقه راه است.جنگ جویان کوهستان

نمونه خارجی: مجموعه قلعه های دیوار چین

در دیوار بزرگ چین مجموعه قلعه هایی وجود دارد که قلعه کج سر در شهرستان پیان گوان استان شان شی عجیب ترین آنها است. قلعه «شان های گوان» (قلعه دریا) نقطه آغاز دیوار چین است. این قلعه یکی از زیباترین قلعه های این مجموعه است و سازنده آن «شیو دای» ژنرال معروف چینی است. این قلعه آنقدر مهندسی و حساب شده ساخته شده که هم به کوه و هم به دریا احاطه دارد.

مشابه داخلی: قلعه الموت

برای دیدن یک قلعه تاریخی و لذت بردن از طبیعت زیبای اطراف آن حتما باید اینجا را ببنید؛ قلعه ای که در شمال شرقی روستای گازخان با همان قصر خان در ارتفاع حدود ۲۱۶۳ متر از سطح دریا قرار دارد. این قلعه در رشته کوه های البرز و در استان قزوین قرار دارد. الموت، دژی کاملا دفاعی، بدون هیچ راه نفوذی و محلی برای دفاع از خاک آن سرزمین بوده است. طول آن تقریبا ۱۲۰ متر است. قدمت این قلعه به قرن سوم هجری می رسید.

 با اینکه یکبار در زمان هلاکوخان مغول به آتش کشیده شد و بعدها در زمان هلاکوخان مغول به آتش کشیده شد و بعدها در زمان قاجار برای یافتن گنج و حفاری، قسمت هایی از آن تخریب شد، اما هنوز از ابهت آن کم نشده. البته این تنها قلعه آن اطراف نیست و قلعه لمبسر دیگر قلعه مهم آن حوالی است که برای دفاع ساخته شده بوده است.

نکته کنکوری

در مدت زمانی حدود دو ساعت و ۱۵ دقیقه می توانید با طی مسافتی حدود ۱۰۴ کیلومتر از راه جاده الموت از قزوین به قلعه الموت برسید. همچنین می توانید با پشت سر گذاشتن ۱۲۲ کیلومتر از راه بهرام آباد و جاده الموت بعد از دو ساعت و ۴۰ دقیقه به آنجا برسید و با طی حدود یک ساعت و نیم و تقریبا ۷۰ کیلومتر می توانید از الموت به قلعه لسمبر و طبیعت زیبای آنجا هم سر بزنید.

 علاوه بر قلعه، مناظر زیبایی در این منطقه وجود دارد که اگر خوش شانس باشید وقتی در بالاترین نقطه ایستاده اید، دریایی از مه زیر پایتان شما را غافلگیر می کند. دریاچه اوان هم حدود ۵۰ کیلومتری قلعه قرار دارد که می تواند در این سفر جزء جذابیت های آن باشد.دیوارهای بی انتها

نمونه خارجی: دیوار چین

حتما وصف دیوار بزرگ چین، طولانی ترین دیوار دنیا به گوشتان خورده؛ سازه ای با کاربری نظامی که زمان ساختش به قرون پنج تا هشت قبل از میلاد باز می گردد.

طول بحث برانگیز این دیوار تا به امروز در نقشه چین حدود ۷ هزار کیلومتر درج شده است. این دیوار نماد کشور چین است و هنوز بسیاری از مردم جهان خیال می کنند واقعا از فضا قابل رویت است.

مشابه داخلی: دیوار گرگان

نه تنها مشابه قلعه های دیوار چین، که حتی شبیه خود دیوار را هم در ایران داریم. دیوار بزرگی که به مار سرخ معروف است، از کناره دریای خزر شروع می شود و تا کوه های گلیداغ و شمال شرق کلاله و پارک ملی و سومین دیوار بلند جهان بعد از دیوار سمیز آلمان است.

با اینکه قسمت زیادی از آن تخریب شده اما طول این دیوار ۲۰۰ کیلومتر است و ساخت آن احتمالا به دوره ساسانیان و انوشیروان ساسانی بر می گردد. ویژگی خاص این دیوار همان محافظت و دفاع در برابر حمله مهاجم ها بوده. بزرگ ترین دیوار خشتی جهان که به گفته باستان شناسان حدود ده ها میلیون آجر در ساخت آن استفاده شده ارتفاعی حدود شش تا ده متر دارد.

نکته کنکوری

حدود یک ساعت و ۳۰ دقیقه از گرگان و یک ساعت و  ۱۸دقیقه از راه بجنورد- گرگان تا مار سرخ فاصله است. از مسیر علی آباد کتول و عرفان آباد هم با همین زمان تقریبی به آنجا خواهید رسید.آمریکا

در دل دره هانمونه خارجی: دره گرند کنیون

دره ای در ایالت آریزونا بخشی ازپارک ملی گرند کنیون که توسط رودخانه کلورادو ساخته شده است. طول این دره ۴۴۶ کیلومتر و ارتفاع آن در بلندترین نقاط به ۱۹۰۰ متر می رسد. قدمت این دره به حدود ۲ میلیارد سال پیش می رسد. با اینکه این دره نه عمیق ترین دره جهان* و نه وسیع ترین دره جهان** است، جزو دره های جذاب برای گردشگران است؛ دره ای که به دلیل لایه های رنگارنگ و از نظر زمین شناسی ارزش زیادی دارد.

* دره کالی گانداکی جروج در نپال عمیق ترین دره جهان

** دره کاپیرتی با حدود یک کیلومتر طول، عریض ترین و طولانی ترین دره جهان سات.

مشابه داخلی: دره راگه رفسنجان

مسیر این دره ۲۰ کیلومتر است و در ۲۰ کیلومتری رفسنجان قرار دارد. بکر بودن و منطقه و مخروط های نوک تیز و کله قندی و ستون ها و ستونک های فرسایشی که ارتفاع آنها در بعضی نقاط به ۱۰۰ متر هم می رسد از خصوصیات این دره است و حدود دو ساعت و نیم طول می کشد شما تا انتهای دره بروید.

نکته کنکوری

جاده آن از پشت فرودگاه رفسنجان به خوبی مشخص است. جاده دسترسی به آن خاکی است و مسیر اصلی و ورودی به منطقه دره راگه از کیلومتر ۱۵ جاده کرمان- رفسنجان است. از فرودگاه کرمان تا رفسنجان حدود ۱۰۶ کیلومتر یعنی یک ساعت و ۱۸ دقیقه فاصله است. برای سفر به آنجا کاملا مجهز باشید از کفش مناسب پیاده روی گرفته تا ناهار را همراه داشته باشید. یک ساعت بعد از رفسنجان به آنجا می رسید. بهتر است به صورت دسته جمعی به آنجا بروید.خانه ای از جنس چوب

نمونه خارجی: هتل های درختی جنگل های آمازون

برای خیلی از افراد استراحت کردن در هتل یا استراحتگاه های عجیب هیجان انگیز است. جنگل بزرگ آمازون پر است از این استراحتگاه ها. هتل های درختی آمازون شامل تعدادی برج در وسط جنگل های آمازون و مشرف به تمام مناطق اطراف است. برج ها به وسیله تعدادی پل پیاده روی چوبی که مجموعا هشت کیلومتر طول دارند، به یکدیگر مرتبط می شوند.

مشابه داخلی: مضیف های حزیره مینو

مضیف استراحتگاه هایی از جنس نی است که در بین عرب ها برای پذیرایی از مهمان درخارج از فضای خانه مرسوم است. این سازه ها تنها از جنس نی هستند که فقط با خود نی می توان آنها را به هم اتصال داد و سرپا نگه داشت. مضیف، مانند مکان های مقدس، آداب خاص خودش را دارد. در ورودی مضیف به سمت قبله است تا کسی که قصد ورود می شکند برای ادای احترام و سلام خم شود. یکی از مراسم جالب و پیچیده، آداب پذیرایی از مهمان با چای یا قهوه در این مضیف هاست.

نکته کنکوری

این استراحتگاه ها در نوروز در تمام  شهرهای خوزستان برپا می شود و به نوعی نماد مهمان نوازی مردم خوزستان به حساب می آید. پیشنهاد ما برای دیدن این مضیف ها، جزیره مینوی شهر خرمشهر است. جزیره مینو تقریبا ۳۰ دقیقه از دو شهر خرمشهر یا آبادان فاصله دارد و تا فرودگاه بین المللی آبادان ده دقیقه فاصله دارد.تار و پود تاریخی

 نمونه خارجی: هاوانا کوبا

کشف کریستف کلمب در سال ۱۴۹۲ شمسی در دریای کارائیب، جزیره ای به نام کوبا بود.

کل کوبا به خاطر بافت قدیمی، اصالتی خاص دارد. هاوانا بزرگ ترین شهر و پایتخت کوبا در شمال غربی جزیره کوبا قرار دارد.این کشور به سه دوره هاوانای قدیم که بخش بسیار قدیمی به سبک اسپانیای است، هاوانای دوران دیکتاتوری باتیستا که ترکیبی از ساختمان های قدیمی و امروزی است و هاوانای جدید که به دوران بعد از انقلاب کوبا بر می گردد، تقسیم می شود.

مشابه داخلی: روستای نایبند

روستای نایبند، در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شهرستان طبس و در کنار جاده طبس- کرمان است. این روستا در منطقه ای کوهستانی و روی صخره ای سنگی در شیب کوه بنا شده است. کنگره های مثلثی شکل که در نماها و جداره های ساختمان هاست، فرم خاصی از بادگیر بوده که در جهت مطلوب روستا ساخته شده است.

این روستا در جریان بادها و باران های موسمی قرار دارد و همین باعث فرسایش آن شده است. بافت تاریخی با خشت و گل در چند طبقه با سقف های چوبی در دامنه کوه ساخته شده است. کسانی که نایبند رادیده اند آن را «ماسوله کویر» می دانند. نایبند جمعیت زیادی ندارد و حدود ۱۳۵ خانوار در آن زندگی می کنند. عمده ترین مصالح مورد استفاده در ساختمان های این روستا، خشت و کاهگل است که به سبب استفاده از شن های تیره رنگ این نواحی، خانه های این روستا خاکستری رنگ هستند.

نکته کنکوری

نایبند حدود هشت ساعت از طبس فاصله دارد و اگر از مسیر نیشابور قصد سفر داشته باشید حدود ۶۱۹ کیلومتر راه در پیش دارید. از کرمان هم می توانید بعد از پنج ساعت رانندگی به نایبند برسید.روز، سکوت، کویر

نمونه خارجی: صحرای آریزونا در آمریکا

آریزونا در جنوب غربی آمریکا قرار دارد و ششمین ایالت بزرگ آمریکاست. این صحرا به خاطر داشتن چشم اندازهای بیابانی و خشک، مشهور است و مقصد اول خیلی از توریست های علاقه مند به کویر و صحراست.

مشابه داخلی: دشت گندم بریان بیابان لوت

چیزی که در ایران زیاد داریم کویر و بیایان است. گندم بریان یا ریگ سوخته، تپه ای پوشیده از گدازه های آتش فشانی است و همین پوشش سیاه باعث بالابودن دما در این منطقه است؛ تپه ای به مساحت ۴۸۰ کیلومترمربع که در کویر لوت در استان کرمان قرار دارد.

این منطقه پست ترین منطقه داخلی ایران است. با اینکه خیلی ها هنوز خیال می کنند گرم ترین نقطه جهان اینجاست اما چاله مرکزی لوت در ۷۵ کیلومتر شرق شهداد در سال ۲۰۰۵ با دمای ۷۰ درجه سانتیگراد رکورد گرم ترین نقطه جهان را به نام خود ثبت کرد.

نکته کنکوری

بهترین موقع برای رفتن به گندم بریال از لحاظ آب و هوایی عید است. از کرمان تا شهداد حدود ۹۰ کیلومتر راه است و از آنجا ۸۰ کیلومتر هم تا گندم بریان راه است. این منطقه تا فرودگاه کرمان هم حدود ۱۹۰کیلومتر فاصله دارد.

پیشنهادهای گردشگری بسیار متفاوت نوروزی (۲)


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

آمستردام را با قایق درنوردید!

آمستردام را با قایق درنوردید!

ادامه مطلب
آمستردام را با قایق درنوردید! برنامه «قایق رانی در آمستردام» یکی از بزرگترین جاذبه ها و بهترین مراسم دریایی در جهان است که در آن کشتی های بزرگ و صدها کشتی ...
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

ادامه مطلب
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری در این قسمت از گینس های گردشگری نگاهی داریم به دیوار چین ( GREAT WALL OF CHINA )، طولانی ترین دیوار دنیا. شاید مشهورترین نشانه ...
۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

ادامه مطلب
5 دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی زمانی که شما برای تعطیلات خود و مسافرت برنامه ریزی می کنید چه قصد سفر به کشورهای همسایه یا کشورهای دورتر را داشته ...
مراسم گرامیداشت روز دانشجو

مراسم گرامیداشت روز دانشجو

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/615jxd مراسم گرامیداشت روز دانشجو ...
فیلیپین، جایی شبیه بهشت

فیلیپین، جایی شبیه بهشت

ادامه مطلب
فیلیپین، جایی شبیه بهشت فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در ‏شرق کشور ویتنام، ...
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

ادامه مطلب
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند کشور بریتانیا مدتها بین مسافران لقب کشوری با بیمزه ترین غذاها را به خود اختصاص داده است. اما این کشور در این ...
ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ادامه مطلب
راهنمای گردشگری ایتالیا ایتالیا – رم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا در کمترین زمان و بهترین نرخ با شماره 09124434559  مهدی و 09120714715 مهدیلو تماس حاصل نمایید نوشته ویدیو راهنمای گردشگری ...
چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: تابستان معمولا شلوغترین فصل کمپینگ است. ولی افرادی هستند که ترجیح میدهند زمستان ها اینکار را انجام دهند. کمپینگ در زمستان چالش برانگیزتر است و صحنه های ...
مناسب ترین چمدان برای یک سفر

مناسب ترین چمدان برای یک سفر

ادامه مطلب
مجله ایده آل: برای رفتن به مسافرت یکی از اصلی‌ترین وسایلی که حتما به آن احتیاج پیدا خواهید کرد انواع چمدان، ساک‌های مسافرتی و کیف‌های بزرگ است. دنیای چمدان‌ها ...
دهکده گردشگری عباس برزگر

دهکده گردشگری عباس برزگر

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/i781hz دهکده گردشگری عباس برزگر ...
مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

ادامه مطلب
از قدیمی ترین مساجد و دانشگاه های جهان اسلام محسوب می شود که در سال 361 هجری (975 میلادی) توسط جوهر صقلّی فرمانده فاطمی ساخته شده و منقول است که ...
مسجد سلطان حسن

مسجد سلطان حسن

ادامه مطلب
در سال 757 هجری (1356 میلادی) توسط سلطان حسن بن محمد بن قلادون به عنوان مسجد و مدرسه ای برای چهار مذهب اسلامی شناخته شده تأسیس گردیده و از زیباترین ...
فانوس اسکندریه

فانوس اسکندریه

ادامه مطلب
فانوس دریایی اسکندریه هفتمین مورد عجایب هفتگانه جهان است که در مصر قرار داشت. برجی که بر فراز آن آتشی بود تا شبها راهنمای ملوانان برای رسیدن به بندر اسکندریه ...
مسجد عمروبن عاص

مسجد عمروبن عاص

ادامه مطلب
اولین مسجدی است که در سال 21 هجری در مصر ساخته شده و گفته می شود چهاردهمین مسجدی است که در اسلام ساخته شده است. از آن جا که قدیمی ...
اهرام سه گانه مصر

اهرام سه گانه مصر

ادامه مطلب
مجموعه اهرام جیزه نام مجموعه اهرام سه گانه و تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه شمالی شهر قاهره کنونی واقع شده است. هرم بزرگ جیزه ...
قلعه صلاح الدین

قلعه صلاح الدین

ادامه مطلب
قلعه صلاح الدین قاهره یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری در مصر است و بخاطر نسیم خنکی که در آن منطقه می وزد به آن لقب گنبد مملو از باد ...
مسجد ابن طولون رود نیل

مسجد ابن طولون رود نیل

ادامه مطلب
در سال 265 هجری (886 میلادی) توسط احمد ابن طولون ساخته شده و سومین مسجد ساخته شده در تاریخ اسلامی مصر و از بزرگ ترین مساجد این کشور با 26 ...
مسجد محمدعلی پاشا

مسجد محمدعلی پاشا

ادامه مطلب
مسجد محمد علی پاشا واقع در قلعه صلاح الدین قاهره در مصر است که از سوی محمد علی پاشا بین سالهای 1830 تا 1848 به سبک معماری عثمانی و الگو ...
کتابخانه اسکندریه

کتابخانه اسکندریه

ادامه مطلب
یكی از شگفتیهای دنیای قدیم، كتابخانه اسكندریه در كشور مصر بود. این كتابخانه 228 سال قبل از میلاد مسیح، توسط بطلمیوس اول در شهر بندری اسكندریه بنا شد و به ...
مجسمه ابوالهل

مجسمه ابوالهل

ادامه مطلب
یکی از آثار بسیار زیبایی که در رو به روی هرم بزرگ قرار دارد مجسمه ابولهل است این مجسمه از لحاظ معماری بسیار زیبا می باشد و طبق مدارک به ...
پل ریالتو ( Rialto Bridge )

پل ریالتو ( Rialto Bridge )

ادامه مطلب
پل ریالتو ( Rialto Bridge ) یکی از چهار پلی است که بر روی کانال گراند ( Grand Canal ) در ونیز ایتالیا قرار دارد. پل ریالتو قدیمی ترین پل ...
استونی

استونی

ادامه مطلب
جمهوری استونی ( Estonia ) کوچکترین و شمالی ‌ترین کشور منطقه بالتیک است و از تعداد زیادی جزیره در ساحل جنوبی خلیج فنلاند تشکیل شده است. استونی از جنوب با ...
میانمار

میانمار

ادامه مطلب
میانمار ( Myanmar ) یا برمه موسوم به سرزمین طلایی کشوری است که اکثر ساکنان آن را بودایی‌ ها تشکیل داده‌ اند. میانمار در قرن نوزدهم به تصرف بریتانیایی ‌ها ...
میکرونزی

میکرونزی

ادامه مطلب
ایالات فدرال میکرونزی ( Micronesia ) کشوری در میان آب ‌های اقیانوس آرام است که از مجموعه 600 جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. کشور میکرونزی در شمال ...
آلمان

آلمان

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، ...
برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر: «پیاده روی اربعین» و دغدغه های مربوط به آن، این روزها موضوع گپ و گفت خیلی از هموطنان ماست.برای آمادگی بیشتر زائران حسینی در این سفر معنوی، ...
۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: بعضی وقتها در طول سفر استرس همراهتان است یا سرما میخورید و بیمار میشوید. در ادامه دلایل این اتفاق ها و راه حل هایی ساده برای برطرف ...
اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

ادامه مطلب
پایتخت : تونس وسعت : حدود 164 هزار کیلومتر مربع جمیعت : حدود 10 میلیون نفر زبان رسمی : عربی پول رایج : دینار تونس کد تلفن : 00216 شهرهای مهم : تونس، حمامت موقعیت : تونس نام ...
دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

ادامه مطلب
شهربازی بانکوک با انواع بازی ها و سرگرمی های متعدد، ساعت های شادی را برای کودکان فراهم می کند. شهر برفی، تنگه باریک، اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده، پیست اتومبیل رانی ...
آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، گذشته ...

های گردی