چهره‌ها برای سفر نوروزی کجا را پیشنهاد می‌کنند؟

موضوع: اخبار گردشگری تاریخ: ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ 0 دیدگاه 376 مشاهده
روزنامه شرق: زمان زیادی از زمانی که برنامه‌های گردشگری در شهر تهران به‌طور خصوصی و عمومی شروع شد نمی‌گذرد و در این چند سال تهران‌گردی به معنای واقعی شکل گرفته است. حالا سال‌هاست که بسیاری از تهرانی‌ها در ایام تعطیلات نوروز، در شهر خودشان باقی می‌مانند تا خلوتی شهرشان را بیشتر ببینند. ساز سفرهای داخلی به شهرهای دیگر کشورمان هم همچنان کوک است و معمولا خانواده‌ها با خودرو شخصی چند شهر را می‌گردند و حالا تهران به‌خاطر فضاهای تاریخی و گردشگری جدیدش مقصد همین سفرهای داخلی شده است.

جدای از این ماجرا سفر همیشه بخش جدانشدنی تعطیلات است. اول فروردین تهران می‌شود شهر ایده‌آل زندگی با خیابان‌های خلوت و آسمان صاف؛ برای همین عده زیادی از کسانی که ساکن تهران هستند، دلشان می‌خواهد این آرامش را در تهران و در خانه‌شان حس کنند؛ اما نمی‌شود منکر این شد که نوروز کار و کاسبی سفر پررونق است. برای روزهای خوش تعطیلات، از همه کسانی که در تمام یک سال گذشته سؤال‌های جدی و تخصصی پرسیدیم، این‌بار بدون هیچ مقدمه‌ای پیشنهاد سفر نوروزی گرفتیم. در کنار این چهره‌ها، هنرمندان نیز ما را از پیشنهادهای خود بی‌نصیب نگذاشتند. این فهرست مختصر و مفید ایران‌گردی شاید برای تعطیلات ٩٥ به دردتان بخورد…
 
تهران و گردشگری جدید

پل طبیعت

ابوالفضل قناعتی، نماینده شورای شهر تهران

در کنار همه فضاهای دیدنی منطقه ١٢ را که بافت قدیمی و بازار تهران در آن قرار دارد، پیشنهاد می‌کنم تا به شکل مفصل و سر فرصت آنها را ببینند تا با بافت قدیمی و فرهنگ غنی و معماری این دوران آشنا شوند. تهران به‌جز فضاهای تاریخی و قدیمی و کاخ‌ها، در چند سال اخیر مالک فضاهای جدیدی هم شده که نمونه‌اش در سایر استان‌ها وجود ندارد؛ فضاهای جدید گردشگری مثل برج میلاد و پل طبیعت و انواع پارک‌های جدید و متفاوت مثل پارک آب و آتش و ژوراسیک که در تهران به دلیل پایتخت‌بودن لحاظ شده‌اند.


باغات تهران در  عید، دیدنی می‌شوند

باغ پرندگان

احمد حکیمی‌پور، نماینده شورای شهر تهران

شهر خودم و طبیعت چهارمحال‌وبختیاری را‌ توصیه می‌کنم که حتما در ایام عید و فروردین به آنجا سفر کنند. درعین‌حال چون همسرم اهل شمال کشور است، همیشه چند روزی را به شهرهای شمالی که همیشه دیدنی هستند. سفر می‌کنیم.
جدای از این موارد چون قرار است بعد از تعطیلات گزارشی از اقدامات صورت‌گرفته برای باغات و فضای سبز تهران در صحن شورای شهر ارائه بشود، باید در ایام عید که فرصت مغتنمی است، این بازدیدها را انجام دهیم. مسافران نوروزی معمولا در ایام عید به باغات مختلف تهران می‌روند و اقدامات شهرداری در مورد باغات باید رصد شود.


پیشنهاد آبادان از  یک آبادانی


پل اهواز

حبیب کاشانی، نماینده شورای شهر تهران

همه شهرهای ما در فصل بهار زیبا می‌شوند و نمی‌توان یکی از آنها را گفت. شهرهای شیراز و اصفهان و کرمان در این ایام مسافران زیادی دارند و ما هم هر سال یکی از این شهرها را دیده‌ایم؛ باوجوداین چون خودم اهل آبادانم و این مناطق هم در فروردین حال و هوای بهاری خوبی دارد، همیشه این ایام در آبادانم و آبادان را پیشنهاد می‌کنم. جدای از این مناطق عملیاتی هم در این ایام، حال و هوای خوبي دارند و من بازدید از مناطق عملیاتی دوران جنگ را پیشنهاد می‌کنم.


توصیه به بازدیدهای تاریخی از بازار تهران

احمد مسجدجامعی، نماینده شورای شهر تهران

همیشه سال تحویل و ابتدای سال را در مشهد هستیم و بعد به مناطق دیگر می‌رویم. مردم تهران در این سال‌ها بافت تاریخی تهران را کمتر دیده‌اند و من هم برای جبران این کمبود منطقه ١٢ را که بافت تاریخی تهران در آن قرار دارد توصیه می‌کنم. بازدید از خانه‌های تاریخی و محلات قدیمی و با معماری زیبا و کاخ‌های تهران لذت زیادی دارد. شهروندان تهران و میهمانان شهرهای دیگر می‌توانند از تورها و برنامه‌های مختلف گردشگری که همراه با تخفیف در نوروز برگزار می‌شود، استفاده کنند.


همراهی با خانواده در شهرستان‌های تهران

علیرضا دبیر، نماینده شورای شهر تهران

معمولا تهران هستم و چون در طول سال زمان زیادی را برای خانواده نمی‌توانم بگذارم، سعی می‌کنم این ایام به خواست آنها بگذرد. تا به حال پیشنهادهای مختلفی از نقاط دیدنی داخل تهران و اطراف آن در شهرستان‌های اطراف تهران داده شده و می‌دانم فضاهای گردشگری خوبی وجود دارد. در مجموع قصد همراهی با خانواده را دارم و بیشتر در تهران خواهم بود که خیلی در این ایام خلوت و همراه با آرامش است.


اول  مشهد، بعد  شمال

حرم امام رضا(ع)

عباس جدیدی، نماینده شورای شهر تهران

معمولا همه شهروندان به شهرستان‌هایی که به آنها تعلق دارند یا فامیل و آشنایانشان در آنها هستند، سر می‌زنند و این ایام به همراهی و سفر با خانواده و فامیل می‌گذرد. دید و بازدیدهای نوروزی یکی از اولویت‌های مهم این ایام است. در این فرصت تعطیلات می‌توانند بسیاری از دیدارها را تازه ‌کنند و در این سفر به استان‌ها گشت‌وگذار هم دارند. من همیشه در زمان تحویل سال کشیک در حرم هستم و به همین دلیل برای این زمان، مشهد و فضاهای زیارتی را توصیه می‌کنم اما در روزهای بعد از تعطیلات به پیشنهاد خانواده، به شهرهای شمالی هم می‌رویم.


به مناطق جنگی می‌روم  و  راوی جنگ می‌شوم

مهدی چمران، نماینده شورای شهر تهران

هر سال از روزهای قبل از سال تحویل به کردستان، دهلاویه، طلائیه، شلمچه، آبادان، خرمشهر و بعد هم به خوزستان می‌روم و این مناطق را می‌گردیم، مخصوصا که هوای خوبی در این ایام دارد. مسیری که می‌رویم مسیر راهیان نور است اما ما با راهیان نور همراه نیستیم. من خودم در جنگ و این مناطق جنگی بوده‌ام و اتفاقات این فضاها و مکان‌ها را برای همراهانم توضیح می‌دهم.


طول سفر مهم نیست، کیفیت را  دریاب

سیامک انصاری، بازیگر

اگر فرصت نشد سفر دور و طولانی هم بروید مهم نیست. پیشنهاد می‌کنم به همین اطراف خودمان یک سفر کوتاه کنیم. باید ببینیم چقدر توانایی داریم این خشم و نفرتی را که در تمام وجوه زندگی خود و اطرافیانمان ریشه دوانده، مهار کنیم.

 شاید این سفر کوتاه یادمان بیاورد که این حجم توهین و پرخاشگری از کجا به ذهن ما حمله‌ور شده؟ می‌خواهم پیشنهاد سفر نوروزی‌ام را این‌طور بیان کنم: هرکسی که هستی و هر کجای ایران که زندگی می‌کنی، چند لحظه فکر کن فرزند تو فردا در میان این ادبیات بزرگ خواهد شد، پس به فکر سفری باشید که از این زشتی و بی‌ادبی دور و دورتر باشید. در این روز نو هر کجا که می‌روید، به سلامت و فقط در هر جاده‌ای که هستید، هم از سرعت خود و هم از خشم و نفرت خود بکاهید.


سفر به سرزمین بهارنارنج

ارگ کریمخانی

علی اوجی، بازیگر و تهیه‌کننده

رفقای جان، من برای سفر نوروزی، شهر عشق، شیراز را همیشه و همه‌جا پیشنهاد می‌کنم. می‌خواهم بگویم به شیراز بروید و قدم‌زدن در شهری با عطر بهارنارنج و آرامشی زایدالوصف را تجربه کنید که متعلق به هیچ کجای جهان نیست. پیشنهاد می‌کنم اگر شیراز نرفته‌اید، تخت‌جمشید و آرامگاه سعدی را از دست ندهید. فکر می‌کنم آرامگاه حافظ اصلا نیاز به پیشنهاد هم نداشته باشد، مگر می‌شود مردم جایی را که در آن زمان معنا ندارد را فراموش کنند؟ شیراز دیار بهارنارنج است و فصل بهار بهترین زمان است برای اینکه بوی خوش بهارنارنج را در کوچه‌پس‌کوچه‌های این شهر بهشتی تجربه کنید.


یزد و دیگر هیچ


مسجد امیر چخماق

بهمن کشاورز، وکیل پایه‌یک دادگستری

وقتی از یک وکیل پیشنهاد سفر نوروزی می‌گیرید، او باید فکر کند و با حساب و کتاب جواب دهد، اما من بدون هیچ فکری می‌گویم برای سفر، یزد، رشت، شیراز و اصفهان را هیچ‌وقت فراموش نکنید. خدمت شما عارضم که من بچه تهرانم، اما پدرم یزدی بود و مادرم گیلانی، یعنی اصلیت من به زیبا‌ترین شهرهای این سرزمین بازمی‌گردد. خیلی غم‌انگیز است اگر بگویم با وجود این یزد را به‌خوبی ندیده‌ام، اما با همین تجربه کم و اوصافی که شنیده‌ام می‌دانم اماکن بی‌شماری در یزد وجود دارد که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

اتفاق خوشی که در یزد افتاده این است که خانه‌های قدیمی و تاریخی را به هتل و کاروان‌سرا و رستوران تبدیل کرده‌اند و این مسئله می‌تواند برای جوان‌هایی که به این شهر سفر می‌کنند یک سفر علمی، تاریخی باشد که نیاز به معلم و متکلم وحده ندارد. زندگی در این هتل‌های محلی، به جوانان ما نحوه زندگی گذشتگان را می‌آموزد. زندگی کوتاه در این خانه‌های قدیمی یک مزیت دوگانه دارد؛ اول اینکه شما در یک محل زیبا ساکن می‌شوید و دوم اینکه با این سفر خوش و شیرین به اطلاعاتتان نیز اضافه می‌شود. مگر می‌شود یزد رفت و آتشکده‌ها و امير چخماق و چک‌چک‌ها را ندید؟ مگر می‌شود میهمان‌نوازی مردم خونگرم این شهر برایمان خاطره نشود؟

 البته بگذارید در این آخر کلامی یک شهر دیگر را هم برای سفر به شما پیشنهاد کنم؛ ارومیه را از یاد نبرید. ارومیه شهری است که ساختار رفتاری مردم آن برای مسافران بسیار جذاب است، مردمی بی‌نهایت خونگرم، دلچسب و دوست‌داشتنی که می‌توانند خاطره خوش سفر را تا ابد برای شما نگه دارند. اما خود من متأسفانه نه یزد می‌روم نه ارومیه! اگر خیلی شدت کند شاید تا مازندران بروم؛ آن هم برای مدتی کوتاه و برای تمدد اعصاب و تمام.


ایران گردی کنید

کوه های مریخی بلوچستان

اسماعیل کهرم

از آنجایی که کوزه‌گر همیشه از کوزه شکسته آب می‌خورد، من تمام نوروز را در تهران خواهم ماند…؛ شاید دلیل تهران‌ماندن من این باشد که تجربه زندگی دوهفته‌ای نوروز در تهران هیچ‌وقت دیگر به دست نخواهد آمد. تهران در دو هفته تعطیلات بی‌نظیر است. ترافیکی در آن وجود ندارد، هیچ کجا صف نیست، کارمندان و اداره‌ها رفتار بسیار خوبی دارند، پمپ بنزین‌ها به‌آسانی در دسترس هستند، چنین تهران ایده‌آلی را مگر می‌شود وقت دیگری پیدا کرد؟ اما از آنجایی که من زمان‌های دیگر سفر می‌روم شاید این تهران‌ماندن نوروزی برایم دلچسب می‌شود، برای آنهایی که می‌خواهند عید را به گشت‌وگذار بگذرانند، خوشبختانه ایران برای هر نوع سلیقه‌ای مقصد گردشگری دارد.

آنهایی که می‌خواهند به شهرهای کویری بروند، یزد، کرمان و کاشان را از دست نمی‌دهند، آنهایی که دلشان مناطق سردسیری می‌خواهد، اردبیل، شهرکرد و تبریز را در نظر خواهند داشت و اگر علاقه‌مند به بنادر هستند، من در یک پیشنهاد متفاوت به آنها خواهم گفت که حتما بلوچستان را امتحان کنند، اگر خواستند ایران متفاوتی را ببینند به چابهار بروند، به حصابندر بندر حزن، بندر ماهیگیری گواتر که پر است از کلبه‌های ماهیگیری سر بزنند. واقعیت این است که ما در شهرها دیدمان محدود است؛ یعنی هرجای شهر به فاصله ١٠ متری ما دیوار است. اگر به منطقه دشتیاری به بلوچستان بروید دیدتان تا بی‌نهایت ادامه دارد.

هوای خوب را تنفس می‌کنید و به قول مرحوم محمدعلی اینانلو در دشتیاری هتل ‌هزار ستاره‌ای خواهید داشت؛ هتلی که با کمپ‌زدن در دشت سقفتان را‌ هزاران ستاره خواهد کرد… قطعا من اگر می‌خواستم غیر از تهران در عید به جایی بروم به بلوچستان می‌رفتم تا ایران را متفاوت ببینم. در بلوچستان کوه‌های مریخی دیدنی هستند، کوه‌هایی که دست باد و باران مثل مجسمه آنها را تراشیده. در داخل کوه و فاصله بین چابهار تا گواتر سواحل ماسه‌ای زیبا و بی‌نظیری داریم که در جنوب فرانسه هم وجود ندارد. چند وقت پیش شعاری نظرم را جلب کرد که آن را با شما هم در میان می‌گذارم، شعاری که می‌گفت جهانگردی را از ایران‌گردی شروع کنید.


واقعی نفس بکشید

لیلا ارشد، مدیرعامل خانه خورشید

من فکر می‌کنم اگر به دنبال طبیعت زیبا و خلوت و گریز از شهرهای بزرگ هستید، پس اصفهان و شیراز را فراموش کنید. می‌خواهم بگویم همیشه شهرهای کوچک و خلوت و بی‌نظیری وجود دارند که از دیدمان پنهان مانده‌اند. شهرهایی که آن‌قدر صمیمی و بی‌نظیرند که آدم‌ها دلشان می‌خواهد برای همیشه آنجا نفس بکشند. خود من پیشنهاد سفر به خرم‌آباد و گیلان را دارم و قطعا برای زمین‌گذاشتن این بار خستگی، حتما خواهم رفت.

 از آنجایی که عاشق طبیعت هستم، طبیعت ایران را به‌خوبی می‌شناسم و جاهای زیادی را دیدم. برای همین می‌گویم سمیرم و چابهار و کرمان و کویر شهداد را از دست ندهید و به جنگل‌های دست‌نخورده ولایت ما گیلان هم سری بزنید. فقط برای مدتی کوتاه این شلوغی شهری را فراموش کنید و اکسیژن واقعی را در طبیعت بکر کشورمان نفس بکشید.


توتلی‌تمک  بی‌نظیر  بود

ویشکا آسایش

من یک پیشنهاد خیلی جذاب دارم. روستای توتلی‌تمک در جنگل‌های گلستان را از دست ندهید. یعنی درست بعد از گنبد کاووس یک ساعت که با ماشین رانندگی کنید به توتلی‌تمک خواهید رسید. در این روستای عجیب و بی‌نظیر جنگل نوردی و از فضای سبز و دلنشین آن استفاده کنند. در این روستا خانه‌ای روستایی وجود دارد که متعلق به یک پیرزن و پیرمرد بی‌نظیر است و آنها خانه‌شان را برای ١٨ مسافر آماده کرده‌اند.

 در این خانه قدیمی هر روز از شما پذیرایی خواهد شد و مرد خانه شما را به جنگل‌نوردی می‌برد. این جنگل‌نوردی هم بسته به سن و سال افراد متفاوت است. این مرد مهربان زندگی در جنگل و چیزهای آموزنده‌ای از درخت‌ها و حشرات را یاد مي‌دهد. چیزهایی که مطمئنم در هیچ مدرسه‌ای یاد نمی‌گرفت..

چهره‌ها برای سفر نوروزی کجا را پیشنهاد می‌کنند؟


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

آمستردام را با قایق درنوردید!

آمستردام را با قایق درنوردید!

ادامه مطلب
آمستردام را با قایق درنوردید! برنامه «قایق رانی در آمستردام» یکی از بزرگترین جاذبه ها و بهترین مراسم دریایی در جهان است که در آن کشتی های بزرگ و صدها کشتی ...
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

ادامه مطلب
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری در این قسمت از گینس های گردشگری نگاهی داریم به دیوار چین ( GREAT WALL OF CHINA )، طولانی ترین دیوار دنیا. شاید مشهورترین نشانه ...
۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

ادامه مطلب
5 دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی زمانی که شما برای تعطیلات خود و مسافرت برنامه ریزی می کنید چه قصد سفر به کشورهای همسایه یا کشورهای دورتر را داشته ...
مراسم گرامیداشت روز دانشجو

مراسم گرامیداشت روز دانشجو

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/615jxd مراسم گرامیداشت روز دانشجو ...
فیلیپین، جایی شبیه بهشت

فیلیپین، جایی شبیه بهشت

ادامه مطلب
فیلیپین، جایی شبیه بهشت فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در ‏شرق کشور ویتنام، ...
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

ادامه مطلب
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند کشور بریتانیا مدتها بین مسافران لقب کشوری با بیمزه ترین غذاها را به خود اختصاص داده است. اما این کشور در این ...
ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ادامه مطلب
راهنمای گردشگری ایتالیا ایتالیا – رم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا در کمترین زمان و بهترین نرخ با شماره 09124434559  مهدی و 09120714715 مهدیلو تماس حاصل نمایید نوشته ویدیو راهنمای گردشگری ...
چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: تابستان معمولا شلوغترین فصل کمپینگ است. ولی افرادی هستند که ترجیح میدهند زمستان ها اینکار را انجام دهند. کمپینگ در زمستان چالش برانگیزتر است و صحنه های ...
مناسب ترین چمدان برای یک سفر

مناسب ترین چمدان برای یک سفر

ادامه مطلب
مجله ایده آل: برای رفتن به مسافرت یکی از اصلی‌ترین وسایلی که حتما به آن احتیاج پیدا خواهید کرد انواع چمدان، ساک‌های مسافرتی و کیف‌های بزرگ است. دنیای چمدان‌ها ...
دهکده گردشگری عباس برزگر

دهکده گردشگری عباس برزگر

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/i781hz دهکده گردشگری عباس برزگر ...
مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

ادامه مطلب
از قدیمی ترین مساجد و دانشگاه های جهان اسلام محسوب می شود که در سال 361 هجری (975 میلادی) توسط جوهر صقلّی فرمانده فاطمی ساخته شده و منقول است که ...
مسجد سلطان حسن

مسجد سلطان حسن

ادامه مطلب
در سال 757 هجری (1356 میلادی) توسط سلطان حسن بن محمد بن قلادون به عنوان مسجد و مدرسه ای برای چهار مذهب اسلامی شناخته شده تأسیس گردیده و از زیباترین ...
فانوس اسکندریه

فانوس اسکندریه

ادامه مطلب
فانوس دریایی اسکندریه هفتمین مورد عجایب هفتگانه جهان است که در مصر قرار داشت. برجی که بر فراز آن آتشی بود تا شبها راهنمای ملوانان برای رسیدن به بندر اسکندریه ...
مسجد عمروبن عاص

مسجد عمروبن عاص

ادامه مطلب
اولین مسجدی است که در سال 21 هجری در مصر ساخته شده و گفته می شود چهاردهمین مسجدی است که در اسلام ساخته شده است. از آن جا که قدیمی ...
اهرام سه گانه مصر

اهرام سه گانه مصر

ادامه مطلب
مجموعه اهرام جیزه نام مجموعه اهرام سه گانه و تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه شمالی شهر قاهره کنونی واقع شده است. هرم بزرگ جیزه ...
قلعه صلاح الدین

قلعه صلاح الدین

ادامه مطلب
قلعه صلاح الدین قاهره یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری در مصر است و بخاطر نسیم خنکی که در آن منطقه می وزد به آن لقب گنبد مملو از باد ...
مسجد ابن طولون رود نیل

مسجد ابن طولون رود نیل

ادامه مطلب
در سال 265 هجری (886 میلادی) توسط احمد ابن طولون ساخته شده و سومین مسجد ساخته شده در تاریخ اسلامی مصر و از بزرگ ترین مساجد این کشور با 26 ...
مسجد محمدعلی پاشا

مسجد محمدعلی پاشا

ادامه مطلب
مسجد محمد علی پاشا واقع در قلعه صلاح الدین قاهره در مصر است که از سوی محمد علی پاشا بین سالهای 1830 تا 1848 به سبک معماری عثمانی و الگو ...
کتابخانه اسکندریه

کتابخانه اسکندریه

ادامه مطلب
یكی از شگفتیهای دنیای قدیم، كتابخانه اسكندریه در كشور مصر بود. این كتابخانه 228 سال قبل از میلاد مسیح، توسط بطلمیوس اول در شهر بندری اسكندریه بنا شد و به ...
مجسمه ابوالهل

مجسمه ابوالهل

ادامه مطلب
یکی از آثار بسیار زیبایی که در رو به روی هرم بزرگ قرار دارد مجسمه ابولهل است این مجسمه از لحاظ معماری بسیار زیبا می باشد و طبق مدارک به ...
پل ریالتو ( Rialto Bridge )

پل ریالتو ( Rialto Bridge )

ادامه مطلب
پل ریالتو ( Rialto Bridge ) یکی از چهار پلی است که بر روی کانال گراند ( Grand Canal ) در ونیز ایتالیا قرار دارد. پل ریالتو قدیمی ترین پل ...
استونی

استونی

ادامه مطلب
جمهوری استونی ( Estonia ) کوچکترین و شمالی ‌ترین کشور منطقه بالتیک است و از تعداد زیادی جزیره در ساحل جنوبی خلیج فنلاند تشکیل شده است. استونی از جنوب با ...
میانمار

میانمار

ادامه مطلب
میانمار ( Myanmar ) یا برمه موسوم به سرزمین طلایی کشوری است که اکثر ساکنان آن را بودایی‌ ها تشکیل داده‌ اند. میانمار در قرن نوزدهم به تصرف بریتانیایی ‌ها ...
میکرونزی

میکرونزی

ادامه مطلب
ایالات فدرال میکرونزی ( Micronesia ) کشوری در میان آب ‌های اقیانوس آرام است که از مجموعه 600 جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. کشور میکرونزی در شمال ...
آلمان

آلمان

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، ...
برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر: «پیاده روی اربعین» و دغدغه های مربوط به آن، این روزها موضوع گپ و گفت خیلی از هموطنان ماست.برای آمادگی بیشتر زائران حسینی در این سفر معنوی، ...
۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: بعضی وقتها در طول سفر استرس همراهتان است یا سرما میخورید و بیمار میشوید. در ادامه دلایل این اتفاق ها و راه حل هایی ساده برای برطرف ...
اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

ادامه مطلب
پایتخت : تونس وسعت : حدود 164 هزار کیلومتر مربع جمیعت : حدود 10 میلیون نفر زبان رسمی : عربی پول رایج : دینار تونس کد تلفن : 00216 شهرهای مهم : تونس، حمامت موقعیت : تونس نام ...
دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

ادامه مطلب
شهربازی بانکوک با انواع بازی ها و سرگرمی های متعدد، ساعت های شادی را برای کودکان فراهم می کند. شهر برفی، تنگه باریک، اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده، پیست اتومبیل رانی ...
آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، گذشته ...

های گردی