چین

موضوع: اخبار گردشگری تاریخ: ۰۵ تیر ۱۳۹۵ 0 دیدگاه 757 مشاهده

جمهوری خلق چین، معروف به چین، پرجمعیت‌ترین کشور دنیا با بیش از ۱/۳ میلیارد نفر سکنه است. این کشور که در شرق قاره آسیا واقع شده توسط حزب کمونیست چین در قالب نظام تک‌حزبی اداره می‌شود.  پایتخت آن کشور پکن است. جمهوری خلق چین سومین یا چهارمین کشور وسیع دنیا و دومین کشور بزرگ دنیا از نظر وسعت خاکی (بدون احتساب آب‌های داخلی) است. چین چشم‌انداز طبیعی متنوعی دارد، از استپ‌های جنگلی و بیابان‌هایی چون گبی و تکله‌ مکان در ناحیهٔ خشک شمالی نزدیک به مغولستان، سیبری و روسیه گرفته تا جنگل‌های گرمسیری در سرزمین‌های مرطوب جنوبی نزدیک به ویتنام، لائوس و برمه. در جنوب شرقی با دریای جنوب چین و در شرق با دریای شرق چین همسایه است که در سوی دیگرش تایوان، کره و ژاپن قرار گرفته‌اند.

تمدن چین باستان یکی از کهن‌ترین تمدن‌های تاریخ است که در سواحل حاصل‌خیز رود زرد که در دشت شمال چین جاری‌ست شکوفا شد.

این کشور هم‌اکنون بزرگترین صادرکننده و دومین واردکنندهٔ بزرگ کالا است.

  جاذبه های گردشگری چین

  دیوار چین (Great Wall of China)

 در جهان به لحاظ زمان ساخت طولانی‌ترین و بزرگترین مهندسی تدافعی نظامی در قدیم است. این دیوار در نقشه جغرافیایی چین ۷۰۰۰ کیلومتر امتداد یافته است. تاریخ ساخت دیوار چین به قرن ۹ قبل از میلاد باز می گردد. حکومت وقت چین برای جلوگیری از حملات ملیت‌های شمالی، برجهای آتش برای خبر رسانی و یا قلعه‌های مرزی برای حصول اطلاعات دشمن را در ارتباط با دیوار و بر روی آن ایجاد کرد . در دوره حکمرانی سلسله‌های بهار و پاییز و کشورهای جنگجو، میان دوک‌ها جنگ بر پا شد و کشورها با استفاده از کوه‌های مرزی به ساخت دیوار پرداختند تا سال ۲۲۱ قبل از میلاد، امپراتور چین شی خوان پس از به وحدت رساندن چین، دیوارهای دوک‌ها را به هم متصل کرد که به صورت دیوار بزرگ در مرزهای شمالی بر روی کوه‌ها در آمد . او می خواست با این کار از حملات دشمن به مراتع شمالی جلوگیری کند.

زیبایی دیوار چین پر ابهت، و باعظمت است. از دور دیواری بلند و پر پیچ و خم بر روی کوه‌ها همانند اژدهایی در حال حرکت به چشم می خورد و صحنه‌ای شکوهمند ایجاد شده است . از نزدیک، دروازه‌های پر ابهت، دیوارها، سکوهای دیواری، برج‌های دیده بانی، برج‌های آتش هماهنگ با عوارض زمینی آکنده از دلربایی هنری است. دیوار چین تجسم درایت و رنج و زحمت میلیونها چینی در دوره باستان چین است. این اثر پس از هزاران سال از بین نرفته و دارای دلربایی فناناپذیر و سمبل روحیه ملیت چین است . سال ۱۹۸۷ میلادی دیوار چین به عنوان “سمبل ملیت چین” در فهرست میراث جهانی ثبت شد.

ميدان تيان آن من (Tiananmen Square)

ميدان تيان آن من در مركز شهر پكن پايتخت جمهوري خلق چين واقع شده است. اين ميدان با ۴۴۰ هزار متر مربع وسعت بزرگترين ميدان جهان است. ميدان تيان آن من مانند ميدان سرخ مسكو و ميدان نقش جهان اصفهان  مستطيل شكل است و در هر ضلع آن يكي از عناصر اصلي حاكميت قبلي و فعلي چين قرار دارند:

در ضلع شمالي ميدان: دروازه ي شمالي به نام دروازه ي آرامش بهشتي (Gate of Heavenly Peace) قرار دارد. اين دروازه ورودي اصلي به مجموعه ي عظيم كاخ موزه هاي شهر ممنوعه (مقر ۵۰۰ ساله حكومت امپراطوران چين) است. بر بالاي اين دروازه ي عظيم هم اكنون عكس بزرگ مائو تسه دونگ مؤسس و رهبر فقيد جمهوري خلق چين خودنمايي مي كند. تا سال ۱۹۱۱ هيچ كس حق نداشت وارد محوطه ي شهر ممنوعه شود و اگر كسي به هر شكل غيرقانوني وارد مي شد، نمي توانست زنده از اين شهر خارج شود.

در ضلع جنوبي: دروازه ي ديگري به شكل برج قرار دارد. اين برج ديده باني براي اين بوده كه از شهر ممنوعه محافظت كند. در بخش فوقاني آن سوراخ هايي تعبيه شده كه كمانداران از آنجا مي توانستند تيراندازي كنند. دور تا دور ميدان نيز خندق بوده است. يعني در واقع ميدان تيان آن من يك ديوار دفاعي دو قسمتي براي حفاظت از شهر ممنوعه بوده است. امروز اگر به دروازه ي جنوبي نگاه كنيد شايد اطلاق واژه ي دروازه به آن برايتان بي معني باشد ولي بايد به خاطر داشت كه تا سال ۱۹۵۹ (يعني دهمين سالگرد پيروزي انقلاب كمونيستي در چين) دور تا دور ميدان كنوني، ديوار سرخ رنگي قرار داشت و اين محوطه بخشي از شهر ممنوعه به حساب مي آمد.

در ضلع جنوب شرقي ميدان: ايستگاه قديمي راه آهن قرار دارد. كه به موزه ي راه آهن تبديل شده است.

در وسط ميدان بنايي به عنوان يادبود قهرمانان چين ساخته شده است. اسامي قهرماناني كه در جريان انقلاب ۱۹۱۱ و ۱۹۴۹ به عنوان قهرمان ملي شناخته مي شدند، بر روي اين ستون يادبود نوشته شده است.

در سمت شرق ميدان: موزه ي تاريخ چين و موزه ي انقلاب چين قرار دارد (Museum of the Revolution and Museum of Chinese History)  كه بسياري از آثار ديدني، باستاني و آنچه مربوط به انقلاب خلق چين است در اين موزه در معرض ديد بازديدكنندگان قرار گرفته است.

در سمت غرب ميدان: كنگره ي خلق چين قرار دارد (The great Hall of the People). اين كنگره بيش از شش هزار نماينده از سرتاسر جمهوري خلق چين دارد كه عمدتاً اعضاي حزب كمونيست چين هستند.

شهر ممنوعه پکن (The Forbidden City)

شهر ممنوعه مجموعه ي كاخ هاي سلطنتي امپراطوران چين است كه ساخت آن در سال ۱۴۰۶ در شهر پكن آغاز شد و  ۱۴ سال به طول انجاميد. شهر ممنوعه  بزرگترين مجموعه ي دست نخورده ي كاخ از نظر معماري در جهان است. دودمان هاي مينگ و چينگ براي بيش از ۵۰۰ سال در اين كاخ ها سكونت داشتند و بر سرزمين پهناور چين حكمراني مي كردند. در حال حاضر شهر ممنوعه ۹۶۱ متر طول (درامتداد شمال به جنوب) و ۷۵۳ متر عرض (در امتداد شرق به غرب) و در نتيجه ۷۲۳ هزار متر مربع وسعت دارد. در شهر ممنوعه بيش از ۷۰ ساختمان با حدود ۹۰۰۰ اتاق وجود دارد كه مساحتي حدود ۱۵۰ هزار مترمربع زيربنا را شامل مي شود.

رنگ هاي عمده در شهر ممنوعه زرد و قرمز هستند. رنگ زرد نشانه ي امپراطور است و رنگ قرمز نشانه شادي، طراوت و خوشبختي به حساب مي آيد. دور تا دور شهر ممنوعه خندقي به طول ۳۸۰۰ متر و به عرض ۵۲ متر جهت حفاظت از امپراطور حفاري شده است.

بازديد از ميدان تيان آن من و شهر ممنوعه معمولاً در يك روز انجام مي شود. شهر ممنوعه بسيار بزرگ است و همينكه از ضلع جنوبي آن وارد شويد، كمي گشت بزنيد، به توضيحات راهنما گوش بدهيد و از ضلع شمالي آن خارج شويد حدود سه ساعت طول مي كشد. طبيعتاً اگر بخواهيد بطور حرفه اي تر از اين مجموعه بازديد فرماييد لازم است وقت بيشتري براي آن اختصاص دهيد. داشتن كفش راحت، عينك آفتابي يا چتر يا كلاه لبه دار و همچنين استفاده از كرم ضد آفتاب توصيه مي شود. مراسم تعويض نگهبان ها نيز از مراسم ديدني است كه اگر مصادف با بازديد شما باشد از آن غافل نشويد.

کاخ تابستانی (Summer Palace)

مجموعه قصر تابستانی در حومه ناحیه هایدیان و در ۱۵ کیلومتری مرکز پکن واقع شده است. هسته اولیه این مجموعه در زمان حکومت سلسله جین  ۱۲۳۴ ـ ۱۱۱۵ ساخته شد و طی دوران حکومت امپراتوران فئودال این سلسله گسترش یافت. اما در دوره حکومت سلسله کینگ ۱۹۱۱ ـ ۱۶۴۴ بود که این مجموعه به شکل فعلی خود درآمده و به یک باغ مجلل سلطنتی تبدیل شده که اسباب سرگرمی خانواده‌های سلطنتی را فراهم می‌آورد.

 نام اوليه كاخ تابستاني باغ غير مسطح بوده كه يكي از امپراطوران اين كاخ را براي مادرش ساخت تا مراسم تولد مادرش را اينجا برگزار كند. ابن ماجرا به ۸۰۰ سال پيش به دوران سلسله جين(Jin Dynasty) برمیگردد. در زمان امپراطريس سي شي (Empress Dowager Cixi) بود كه نام كاخ تابستاني (Yiheyuan) بر آن گذاشته شد.  امپراطريس سي شي بسيار عياش٬ ولخرج و البته هنرمند بود. ۴۸ سال حكومت همراه با عياشي و فساد سي شي باعث ضعيف شدن پايه هاي حكومت امپراطوري چينگ Qing Dynasty شد. در سال ۱۹۰۸ ميلادي با مرگش سلسله چينگ هم به پايان رسيد.

در محوطه كاخ تابستاني است درياچه كومينگ كه از منحرف ساختن رودها به اين سمت به صورت مصنوعي ساخته شده قرار دارد تا ساكنان كاخ از زيبايي دلپذير آب در كنار كوهستان برخوردار شوند. اين تكنيك فنگ شويي است كه چيني ها به آن بسيار معتقدند. فنگ شويي تكنيك ساخت خانه براساس ۴ عنصر آب، باد، خاك و آتش است به صورتي كه كمترين اتلاف انرژي در آن خانه برقرار شده و عناصر حياتي در كنار هم بالاترين سطح حيات را به آن خانه بياورند. در ضمن درازترين گالري نقاشي اينجا يعني در كاخ تابستاني واقع شده. ايواني طولاني كه بر روي سقف و ديواره ها نقاشي هاي باستاني چيني كشيده شده است. خود ايوان تماما از چوب است.

مجموعه قصر تابستانی پکن مانند بسیاری دیگر از مجموعه باغ‌های سلطنتی چین از سه تپه و پنج باغ (تپه عمر طولانی، تپه چشمه یشم و تپه معطر، باغ خیزاب‌های زلال، باغ بهار جاودان، باغ کمال و تابندگی، باغ آرامش و تابندگی و باغ آرامش و لذت) تشکیل شده است. صنعت‌گران و هنرمندانی که در ساخت این مجموعه شرکت داشتند با سرمشق قرار دادن طبیعت، مناظری بدیع و عمارت‌هایی خلق کردند که نمونه‌ای از اوج معماری و هنر چین در آن زمان است.

معبد بهشت (Temple of Heaven-Tian Tan)

معبد بهشت يا تيان تان بزرگترين معبد چين  است و يكي از ۱۰ معبد شگفت انگيز جهان به حسا ب مي آید. معبد بهشت در ۲ كيلومتري شهر ممنوعه پكن و در قرن ۱۴ ميلادي توسط امپراتوري مينگ ساخته شده و نسبت به باقي معابد چين در رتبه اول قرار دارد. معبد بهشت عبادتگاه امپراتوران مينگ و كونينگ بوده و به همين دليل اين امپراتوران خودرا تيان زي يا «پسر بهشت» مي ناميدند. به همين دليل جرات نمي كردند محل اقامت خود را يعني شهر ممنوعه را بزرگ تر از اقامتگاه خدا بسازند. در بيرون يكي از دروازه ها به نام Imperial Vault of Heaven سه سنگ انعكاس قرار گرفته كه اگر رو به دروازه و روي سنگ اول بایستید و صحبت كنيد انعكاس صداي خودتان را ميشنويد. به همين ترتيب اگر روي سنگ دوم و سوم بایستید به ترتيب دو و سه انعكاس مي شنويد. يكي ديگر از جاهاي مشهور معبد، ديوار انعكاس است كه اگر شما و نفر ديگر در دو طرف پاي ديوار بایستید و حرف بزنيند طرف مقابل به وضوح صدای شما را  مي شنود. اين پديده از تئوري امواج صدا استفاده مي كند. علاوه بر ساختمان هاي جالب توجه، ديديني هاي ديگری نيز در اين قصر وجود دارد كه از بين آنها مي شود به سرو ۹ اژدها اشاره كرد. علت اين نام گذاري به خاطر شاخه هاي تو در توي آن است گویی كه ۹ اژدها به هم تابيده شدند. قدمت اين سرو به پيش از ۵۰۰ سال مي رسد.

اين معبد با ديواري بلند در قسمت شمالي به صورت نيم دايره محصور و نماد و سمبل بهشت ناميده مي‌شود و در قسمت جنوبي نيز به صورت مربع كه نمادي از زمين طراحي شده است. چينيان در آن دوره اعتقاد داشتند كه آسمان، بلند و مرتفع است ولي زمين، پست و حقير مي‌باشد و تمامي اينها منعكس كننده افكار چيني‌هاي باستان مي‌باشد.

پارک جهانی پکن (Beijing World Park)

پارک جهانی پکن در جنوب غربی ناحیه  fengtai ، در ۱۷ کیلومتری میدان معروف تیان آن من و در ۴۰ کیلومتری فرودگاه بین المللی پکن واقع شده است. این پارک شامل ۱۰۰ عمارت و آثار شیبه سازی شده از عمارات و نقاط دیدنی و جاذبه های طبیعی و یا مصنوعی مشهور در دنیا می باشد که از ۵۰ کشور جهان انتخاب گردیده اند.

این پارک وسعتی حدود ۴۶٫۷ هکتار را پوشش می دهد که طرحی از ۵ قاره دنیا و ۴ اقیانوس آنرا با ترکیبات متنوع نژادی و قومیتی موجود بشکل جالبی به نمایش می گذارد . عمده ساختمانهای شبیه سازی شده از نمونه های اصلی ،از سنگ مرمر ساخته شده اند و با کنده کاری های بسیار عالیشان چشم هر بیننده ای را به تحسین وا میدارند. دروازه پارک شامل تعداد زیادی عمارت نظیر قلعه گوتیک، راهروی رومی و …است که مناظر دیدنی را بوجود آورده است. با وارد شدن به دروازه اصلی وارد یک باغ ایتالیائی میشویم که کاملا در اندازه های طبیعی ساخته شده است. عمارتی با ساختمانهای با شکوه ، چشمه ها و مجسمه های رنسانسی که براستی مکتب افسانه پردازی اروپائی را تداعی می نماید.

پارک در کل به پنج قسمت آسیا، آفریقا، اروپا، آمریکا و آمریکای لاتین تقسیم شده است. ساختمانها، عمارات و آثار تاریخی موجود در آن کاملا مشابه پارک جهانی شین زن هستند بگونه ای که تشخیص آنها مشکل است. مثل برج معروف ایفل ، بیگ بن لندن، اهرام ثلاثه مصر، تخت جمشید ایران، برج کج پیزا و….

پارک هپی والی (happy valley)

پارک happy valley   پکن یکی از مجموعه پارک های تفریحی است که متعلق به گروه مرکزی Shenzhen  بوده و در شرق پکن در سال ۲۰۰۶ ساخته شده است. پس از یک سفر طولانی خسته کننده دیدن این پارک خستگی ها را بدر می کند. این پارک  تفریحی با وسعتی حدود ۱۰۰۰۰۰۰ متر مربع از سال ۲۰۰۶ میلادی پذیرای بسیاری از توریست ها از اقصی نقاط جهان بوده است. پارک از ۶ قسمت تشکیل شده است: خلیج جنگلی،  قاره گمشده آتلانتیس ، دریای اژه، تمدن گم شده مایاها، شانگری لا  و پادشاهی مورچه ها. در طول بازدید از آن محل با بیش از ۵۰ منظره و نماد جالبی از فرهنگ ها و تمدن های مختلف از اقوام و ملل آشنا شده و در طول مسیر به ما یک فرصت استثنائی داده میشود تا یک تصویر جذابی از تمدن های گذشته علی رغم پراکندگیشان در پهنه گیتی را تجربه نمائیم.

در خلیج جنگلی زیبائی طبیعت، در دریای اژه اوج تمدن یونان با نقش های اسطوره های یونان باستان، در تمدن مایاها بقایای زندگی و خانه های سنگی عظیم آنها، در شانگری لا اوج خوشحالی و شاد زیستن را و در پادشاهی مورچه ها زیبائی خلقت را مشاهده میکنیم. نظیر پارک جهانی شین زن ( window of the world)  در این پارک نیز فستیوال های زیادی هست که بهمراه اجرای زنده موسیقی و حرکات نمایشی، زیبائی خاصی را به پارک میدهد. فستیوال موسیقی پاپ، فستیوال چینی بهار ، فستیوال آب  که هر کدام از آنها برای شاد کردن مردم کافی و وافرند. ضمن اینکه شعبده بازان درجه اول جهان با هنر نمائی هایشان چشم ها را خیره می سازند.

بلیط ورودی به پارک برای هر نفر ۱۲۰ یوان بوده و ساعات بازدید نیز از ساعت ۹ تا ۱۹٫۳۰ می باشد. برای ورود به خلیج جنگلی از دروازه اصلی وارد شده و محسور محیط طبیعی و شادی و نشاط آور آن میشویم. صدای آب و طراوت جنگل ما را به تجربه تازه ای در زندگی مان فرا می خواند. همه طرح ها مطابق میل ما طراحی شده اند اما با معماری مدرن و دیدنی. در پارک این امکان مهیا شده است که با قطارهائی که شبیه قطارهای قرن هیجدهم آمریکائی هستند، میتوان بصورت مدور پارک را سیاحت نمود. اما پیاده روی و دیدن این آثار از نزدیک چیز دیگری است. ۱۲۸ نفر همزمان میتوانند سوار این قطارها شوند.

برجهای طبل و زنگ پکن (Drum and Bell Towers)

برجهای طبل و زنگ در انتهای شمالی محور مرکزی شهر قرار گرفته اند که امروزه جنوب ایستگاه راهروی زیرزمینی( HouHai )، به سمت شرق را در بر میگیرد. برجهای طبل و زنگ یک مشخصه عمومی شهرها و معابد چینی هستند. با نگاه به آثار چینیان در گذشته مشاهده می کنیم  زنگها و طبلها اساس و نماد موسیقی در چین باستان بودند. بعد ها آنها از این برج ها و زنگها برای نشان دادن وقت و زمان استفاده نمودند که در طول سلسله های یوآن، مینگ و چینگ این کار ادامه داشت. دوره ها و سلسله ها تغییرکردند اما این وضع همچنان ادامه داشت و عموما این زنگ ها در طی شب زنگ زده میشد ند. الان هم شما می توانید طنین ضربها را از برج طبل  قدیمی بشنوید. برج زنگ و برج طبل شهر پکن در سال ۱۹۵۷ در فهرست آثار تاریخی و فرهنگی حفاظت شده قرار گرفته و درسال ۱۹۹۶نیز در فهرست آثار فرهنگی ویژه حفاظت شده  ایالتی ثبت شده اند.

چین

شما می توانید به تمام قسمت ها و طبقات این برجها سرزده و از نزدیک از آنها بازدید نمائید و از طبقه بالای این برجها شهر را مشاهده کنید. این برجها از ساعت ۹ الی ۴٫۳۰ برای بازدید عموم  و جهانگردان باز است.

ویزا شینگن

نوشته چین اولین بار در پدیدار شد.

چین


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

آمستردام را با قایق درنوردید!

آمستردام را با قایق درنوردید!

ادامه مطلب
آمستردام را با قایق درنوردید! برنامه «قایق رانی در آمستردام» یکی از بزرگترین جاذبه ها و بهترین مراسم دریایی در جهان است که در آن کشتی های بزرگ و صدها کشتی ...
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

ادامه مطلب
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری در این قسمت از گینس های گردشگری نگاهی داریم به دیوار چین ( GREAT WALL OF CHINA )، طولانی ترین دیوار دنیا. شاید مشهورترین نشانه ...
۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

ادامه مطلب
5 دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی زمانی که شما برای تعطیلات خود و مسافرت برنامه ریزی می کنید چه قصد سفر به کشورهای همسایه یا کشورهای دورتر را داشته ...
مراسم گرامیداشت روز دانشجو

مراسم گرامیداشت روز دانشجو

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/615jxd مراسم گرامیداشت روز دانشجو ...
فیلیپین، جایی شبیه بهشت

فیلیپین، جایی شبیه بهشت

ادامه مطلب
فیلیپین، جایی شبیه بهشت فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در ‏شرق کشور ویتنام، ...
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

ادامه مطلب
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند کشور بریتانیا مدتها بین مسافران لقب کشوری با بیمزه ترین غذاها را به خود اختصاص داده است. اما این کشور در این ...
ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ادامه مطلب
راهنمای گردشگری ایتالیا ایتالیا – رم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا در کمترین زمان و بهترین نرخ با شماره 09124434559  مهدی و 09120714715 مهدیلو تماس حاصل نمایید نوشته ویدیو راهنمای گردشگری ...
چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: تابستان معمولا شلوغترین فصل کمپینگ است. ولی افرادی هستند که ترجیح میدهند زمستان ها اینکار را انجام دهند. کمپینگ در زمستان چالش برانگیزتر است و صحنه های ...
مناسب ترین چمدان برای یک سفر

مناسب ترین چمدان برای یک سفر

ادامه مطلب
مجله ایده آل: برای رفتن به مسافرت یکی از اصلی‌ترین وسایلی که حتما به آن احتیاج پیدا خواهید کرد انواع چمدان، ساک‌های مسافرتی و کیف‌های بزرگ است. دنیای چمدان‌ها ...
دهکده گردشگری عباس برزگر

دهکده گردشگری عباس برزگر

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/i781hz دهکده گردشگری عباس برزگر ...
مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

ادامه مطلب
از قدیمی ترین مساجد و دانشگاه های جهان اسلام محسوب می شود که در سال 361 هجری (975 میلادی) توسط جوهر صقلّی فرمانده فاطمی ساخته شده و منقول است که ...
مسجد سلطان حسن

مسجد سلطان حسن

ادامه مطلب
در سال 757 هجری (1356 میلادی) توسط سلطان حسن بن محمد بن قلادون به عنوان مسجد و مدرسه ای برای چهار مذهب اسلامی شناخته شده تأسیس گردیده و از زیباترین ...
فانوس اسکندریه

فانوس اسکندریه

ادامه مطلب
فانوس دریایی اسکندریه هفتمین مورد عجایب هفتگانه جهان است که در مصر قرار داشت. برجی که بر فراز آن آتشی بود تا شبها راهنمای ملوانان برای رسیدن به بندر اسکندریه ...
مسجد عمروبن عاص

مسجد عمروبن عاص

ادامه مطلب
اولین مسجدی است که در سال 21 هجری در مصر ساخته شده و گفته می شود چهاردهمین مسجدی است که در اسلام ساخته شده است. از آن جا که قدیمی ...
اهرام سه گانه مصر

اهرام سه گانه مصر

ادامه مطلب
مجموعه اهرام جیزه نام مجموعه اهرام سه گانه و تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه شمالی شهر قاهره کنونی واقع شده است. هرم بزرگ جیزه ...
قلعه صلاح الدین

قلعه صلاح الدین

ادامه مطلب
قلعه صلاح الدین قاهره یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری در مصر است و بخاطر نسیم خنکی که در آن منطقه می وزد به آن لقب گنبد مملو از باد ...
مسجد ابن طولون رود نیل

مسجد ابن طولون رود نیل

ادامه مطلب
در سال 265 هجری (886 میلادی) توسط احمد ابن طولون ساخته شده و سومین مسجد ساخته شده در تاریخ اسلامی مصر و از بزرگ ترین مساجد این کشور با 26 ...
مسجد محمدعلی پاشا

مسجد محمدعلی پاشا

ادامه مطلب
مسجد محمد علی پاشا واقع در قلعه صلاح الدین قاهره در مصر است که از سوی محمد علی پاشا بین سالهای 1830 تا 1848 به سبک معماری عثمانی و الگو ...
کتابخانه اسکندریه

کتابخانه اسکندریه

ادامه مطلب
یكی از شگفتیهای دنیای قدیم، كتابخانه اسكندریه در كشور مصر بود. این كتابخانه 228 سال قبل از میلاد مسیح، توسط بطلمیوس اول در شهر بندری اسكندریه بنا شد و به ...
مجسمه ابوالهل

مجسمه ابوالهل

ادامه مطلب
یکی از آثار بسیار زیبایی که در رو به روی هرم بزرگ قرار دارد مجسمه ابولهل است این مجسمه از لحاظ معماری بسیار زیبا می باشد و طبق مدارک به ...
پل ریالتو ( Rialto Bridge )

پل ریالتو ( Rialto Bridge )

ادامه مطلب
پل ریالتو ( Rialto Bridge ) یکی از چهار پلی است که بر روی کانال گراند ( Grand Canal ) در ونیز ایتالیا قرار دارد. پل ریالتو قدیمی ترین پل ...
استونی

استونی

ادامه مطلب
جمهوری استونی ( Estonia ) کوچکترین و شمالی ‌ترین کشور منطقه بالتیک است و از تعداد زیادی جزیره در ساحل جنوبی خلیج فنلاند تشکیل شده است. استونی از جنوب با ...
میانمار

میانمار

ادامه مطلب
میانمار ( Myanmar ) یا برمه موسوم به سرزمین طلایی کشوری است که اکثر ساکنان آن را بودایی‌ ها تشکیل داده‌ اند. میانمار در قرن نوزدهم به تصرف بریتانیایی ‌ها ...
میکرونزی

میکرونزی

ادامه مطلب
ایالات فدرال میکرونزی ( Micronesia ) کشوری در میان آب ‌های اقیانوس آرام است که از مجموعه 600 جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. کشور میکرونزی در شمال ...
آلمان

آلمان

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، ...
برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر: «پیاده روی اربعین» و دغدغه های مربوط به آن، این روزها موضوع گپ و گفت خیلی از هموطنان ماست.برای آمادگی بیشتر زائران حسینی در این سفر معنوی، ...
۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: بعضی وقتها در طول سفر استرس همراهتان است یا سرما میخورید و بیمار میشوید. در ادامه دلایل این اتفاق ها و راه حل هایی ساده برای برطرف ...
اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

ادامه مطلب
پایتخت : تونس وسعت : حدود 164 هزار کیلومتر مربع جمیعت : حدود 10 میلیون نفر زبان رسمی : عربی پول رایج : دینار تونس کد تلفن : 00216 شهرهای مهم : تونس، حمامت موقعیت : تونس نام ...
دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

ادامه مطلب
شهربازی بانکوک با انواع بازی ها و سرگرمی های متعدد، ساعت های شادی را برای کودکان فراهم می کند. شهر برفی، تنگه باریک، اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده، پیست اتومبیل رانی ...
آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، گذشته ...

های گردی