کانادا

موضوع: اخبار گردشگری تاریخ: ۱۲ تیر ۱۳۹۵ 0 دیدگاه 1030 مشاهده

کانادا‏ کشوری در شمال قارهٔ آمریکای شمالی و دومین کشور پهناور جهان است که بخش زیادی از خاک آن به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه ‌است.

کانادا

ساختار حکومت در کانادا از پادشاه یا ملکه بریتانیای کبیر، دولت محوری فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نماینده ملکه الیزابت ایفای نقش می‌کند، تشکیل شده‌است. رأی دهندگان کانادا و شهروندان نیز در قاعده این هرم قرار می‌گیرند.

پادشاه کشور کانادا ملکه الیزابت دوم است که قانون به امضا و به نام او رسمیت و ضمانت اجرایی می‌یابد. این کشور با دارا بودن ۱۰ استان و ۳ ناحیه توسط دولت‌های مستقل از هم اداره می‌شود، که در مجموع زیر پوشش دولت فدرال قرار گرفته و کانادای متحد را پدید آورده‌اند. این کشور از غرب و شرق به اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی و قاره شمالگان محدود می‌شود و از جنوب و شمال غرب با ایالات متحده آمریکا همسایه‌است. هرچند کانادا پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها حدود یک پنجم جمعیت روسیه است. نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت این کشور تا فاصله ۲۰۰ کیلومتری مرز آمریکا زندگی می‌کنند.

نزدیکی جغرافیایی این کشور، به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد، به گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است. با این حال این رابطه اقتصادی قوی، مضراتی هم برای کانادا در پی داشته‌است. آلودگی ناشی از فعالیت کارخانه‌های آمریکایی در نزدیکی مرز دو کشور یکی از این مضرات است. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا، در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است. آبشار نیاگارا، عریض‌ترین آبشار جهان هم در این کشور قرار دارد. این کشور تا سال ۱۷۱۳ مستعمره فرانسه بود. در این سال انگلیس کنترل آن را در دست گرفت. در قرن نوزدهم کانادا استقلال یافت. این کشور عضو کشورهای همسود (مشترک‌المنافع) است. کنفدراسیون کانادا، زیر تشریفات سلطنت مشروطه مرتبط با پادشاهی متحده اداره می‌شود.

پایتخت سیاسی کانادا شهر اتاوا و پایتخت اقتصادی آن شهر تورنتو میباشد.

اُتاوا Ottawa

اتاوا پایتخت کشور کانادا و چهارمین شهر بزرگ این کشور است. این شهر در آمریکای شمالی و در کنار رودخانهٔ اتاوا (شعبهٔ رودخانه سن‌لران) واقع شده‌است. ۵۰،۹ % از مردم این شهر انگلیسی‌زبان و ۳۲،۶% فرانسوی‌زبانند. این شهر در مرز انتاریو و کبک و در شمال شرقی تورنتو و غرب مونتریال قرار گرفته و مرکز مجلس شورا و دولت فدرال است. اتاوا به عنوان پایتخت فدرال کانادا میزبان بسیاری از ساختمان‌های دولتی است که معروف‌ترین آن‌ها ساختمان مجلس است. علاوه بر این، دادگاه عالی کانادا و سکونتگاه‌های رسمی نخست وزیر کانادا و فرماندار کل کانادا (در ریدو هال) در این شهر واقع شده‌است. همچنین تعدادی از موزه‌های مهم در اتاوا قرار دارند، از جمله موزه طبیعت کانادا، نگارخانه ملی کانادا و موزه جنگ کانادا.

تورنتو  Toronto

‏ تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است. این شهر در منطقهٔ جنوب انتاریو و در شمال‌غرب دریاچهٔ انتاریو قرار دارد. تورنتو با جمعیتی بیش از ۲،۵ میلیون نفر، پنجمین شهر آمریکای شمالی از حیث جمعیت است و ناحیهٔ شهری تورنتو با جمعیتی بیش از ۵ میلیون نفر، هفتمین ناحیهٔ شهری پرجمعیت آمریکای شمالی محسوب می‌شود. تورنتو قلب منطقهٔ تورنتوی بزرگ که به اختصار GTA یاد می‌شود است و بخشی از ناحیهٔ متراکم نعل اسب طلایی با جمعیتی بیش از ۸،۱ میلیون نفر است که ۲۵ درصد از جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهد. طبق سرشماری سال ۲۰۰۶، ناحیهٔ شهری تورنتو دارای ۵،۱۱۳،۱۴۹ نفر جمعیت و تورنتوی بزرگ دارای ۵،۵۵۵،۹۱۲ نفر جمعیت بوده‌است.

تورنتو به عنوان پایتخت اقتصادی کانادا و یکی از مراکز اقتصادی بزرگ جهان، یک شهر جهانی محسوب می‌شود. بازار بورس تورنتو هفتمین بازار بورس بزرگ دنیا از حیث ارزش بازار است. در تورنتو بیش از هر شهر دیگری در کانادا، شرکت‌های بزرگ حضور دارند. همچنین این شهر مقر پنج بانک بزرگ کانادا است. تورنتو توسعه‌دهندهٔ بخش‌های اقتصادی شامل امور مالی، خدمات تجاری، ارتباطات، هوافضا، حمل و نقل، رسانه، هنر، فیلم، ساخت برنامه‌های تلویزیونی، انتشارات، تولید نرم‌افزار، تحقیقات پزشکی، آموزش، گردشگری، مهندسی و صنایع ورزشی است.

مطابق با اعلان مجله فوربز، تورنتو یکی از ده شهر قدرتمند اقتصادی جهان و یکی از شهرهای به سرعت در حال رشد در میان کشورهای جی۷ است. همچنین پرایس واتر هاوس کوپرز این شهر را دومین کلان‌شهر قدرتمند جهان اعلام کرده‌است.  در فهرست ۲thinknow در بین نوآوران اقتصادی، تورنتو جایگاه دوازدهمین شهر در جهان و چهارمین شهر در قارهٔ آمریکا را به خود اختصاص داده‌است  علاوه بر این تورنتو توسط واحد اطلاعات اقتصادی و مرسر به عنوان یکی از شهرهای قابل سکونت جهان معرفی شده‌است. همچنین در میان شهرهای کانادا در سال ۲۰۰۶، تورنتو از حیث بالابودن هزینه‌های زندگی رتبه اول را بدست آورد.

تورنتو شهر بزرگی است و بیشتر خیابان‌هایش طولانی‌اند. اتوبوس‌ها و متروی شهر مرتب کار می‌کند و امورات مسافران بدون احتیاج به تاکسی و ماشین شخصی می‌گذرد، به‌خصوص در مرکز شهر که هم ترافیک زیاد است و هم جای پارک راحت پیدا نمی‌شود. البته پارکینگ‌های بزرگ و جادار در شهر زیاد ساخته‌اند، اما معمولاً هزینه‌ی آن‌ها گران است. برای مسیرهای طولانی و خارج از محدوده‌ی حمل و نقل عمومی (به شرط این که مطمئن باشید در ترافیک معطل نمی‌شوید) تاکسی گزینه‌ی بهتری است. تاکسی‌های تورنتو، فراوان و قابل اطمینان هستند، اما هزینه‌ی زیادی دارند.

سیستم حمل و نقل عمومی تورنتو، بعد از نیویورک و مکزیکوسیتی در امریکای شمالی، سومین سیستم پراستفاده محسوب می‌شود. اتوبوس‌های درون‌شهری، اتوبوس‌های برقی، مترو و متروی سریع‌السیر، وظیفه‌ی جابه‌جایی مسافران را بر عهده دارند. در ساعت‌های شلوغ و پر رفت‌وآمد، سوار شدن بر اتوبوس و اتوبوس برقی وقت زیادی از شما در ترافیک تلف می‌کند، اما بعضی اتوبوس‌های برقی در لاینی جداگانه حرکت می‌کنند و در ترافیک معطل نمی‌شوند.  خرید بلیت‌های روزانه، هفتگی و ماهانه برای مسافرانی که برنامه دارند زیاد در شهر این‌ور و آن‌ور بروند، به‌صرفه‌تر است.

در سال‌های اخیر، فرهنگ استفاده از دوچرخه هم در میان مردم باب شده. ایستگاه‌های کرایه‌ی دوچرخه در شهر فراوان است و خیابان‌ها هم پر از کسانی است که با دوچرخه این‌طرف و آن‌طرف می‌روند. علاوه بر این‌ها دوچرخه سریع‌تر هم هست. کم پیش نمی‌آید که دوچرخه‌سوارها در ترافیک از تمام اتوموبیل‌ها جلو بزنند. نتیجه‌ی این مسئله البته این است که خیابان‌ها پر از ماشین و دوچرخه شده‌اند، چون دوچرخه‌سوارها حق رفتن در پیاده‌رو را البته وقتی سوار دوچرخه‌اند ندارند و هر جور اتفاقی ممکن است پیش بیاید.

جاذبه های دیدنی کانادا

رشته‌کوه‌هاي راکي Rocky Mountains

رشته‌کوه‌هاي راکي با زيبايي و مناظر منحصر به فرد خود، از جمله جاذبه‌هاي زيبا و طبيعي کانادا به شمار مي‌آيند و منطقه‌اي مفرح براي انجام فعاليت‌هايي همچون اسکي، پياده‌روي و دوچرخه‌سواري کوهستان و مکاني آرامش‌بخش براي گردشگران محسوب مي‌شوند. اين ارتفاعات از جاذبه‌هاي مختلف ديگري همچون يخچال‌هاي طبيعي، آبشارها، درياچه‌ها و غارهايي که در آن‌ها مي‌توان فسيل‌هايي از حيوانات ماقبل تاريخ را يافت، برخوردارند.

بخش قديمي کبک  Quebec City

شهر کبک  مرکز ایالت کبک کانادا و بزرگ‌ترین شهر شرق کبک است و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کانادا است. کبک بعد از سه شهر سنت جان، پرت رویال و تدوزاک قدیمی‌ترین شهر کانادا به شمار می‌رود. کبک با وجود تاریخ ۴۰۰ ساله‌اش، شهری است دیدنی، پر از فضاهای پرجنب‌وجوش شهری و آثار تاریخی ارزنده است.

در ماه دسامبر ۱۹۸۵، سازمان یونسکو سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی ملل متحد، منطقه شهر کبک (بخش پایتخت) را در فهرست معتبر میراث فرهنگی جهان وارد کرد. کبک تنها شهر در شمال کانادا است که موفق به دریافت چنین افتخاری شده‌است و با شهرهای باستانی مانند تونس، قاهره، دمشق، بیت المقدس، رم و فلورانس در یک رده قرار گرفته‌است.

سازمان یونسکو با توجه به ارزشهای جهانی و جاذبه استثنایی کبک، آن را به فهرست خود افزوده‌است. بخش قدیمی شهر کبک، به خاطر معماری و مناظر شهری خود که شواهدی از دوران حکومت فرانسه، بریتانیا و آمریکا را در خود حفظ کرده‌است، به مهد تمدن فرانسه در آمریکای شمالی شهرت یافته‌است. سنگر و استحکامات غیر قابل نفوذ شهر در طول سه قرن تا حد فراوانی حفظ شده‌است و امروزه، کبک تنها شهر در آمریکای شمالی است که با استحکامات قابل اعتماد احاطه شده‌است. سبک‌هاي معماري به کار رفته در ساختمان‌ها و اماکن عمومي اين شهر منحصر به فرد و متفاوت و هر يک داراي ريزه‌کاري‌هاي مخصوص به خود است.

خانه اسکیموها Igloo

خانه‌هاي برفي يا ايگلوها که نمونه‌هاي آن‌ را مي‌توان در قطب شمال به‌وفور ديد، از عايق‌کاري پيچيده‌اي برخوردارند که چشم هر بيننده‌اي را خيره مي‌کنند. مهندسي و معماري به کار رفته در ساخت اين خانه‌ها بسيار پيچيده است از اين رو از آثار دستي زيباي بشر به شمار مي‌آيند.

در ساخت اين خانه‌ها علاوه بر يخ از استخوان نهنگ نيز استفاده مي‌شود تا استحکام آن افزايش يابد.

موزه پیر۲۱ Pier 21 National Museum of Immigration

پير ۲۱ موزه ملي مهاجرت کاناداست که در شهر هاليفاکس قرار دارد. اين ساختمان که زماني ترمينال ورود کشتي‌هاي اقيانوس‌پيما بوده است، دروازه ورود سربازان، پناهندگان و مهاجران به اين سرزمين نيز به شمار مي‌آيد، از اين رو مي‌توان اين موزه را بهترين مکان براي گردشگراني دانست که علاقه وافري به تاريخچه مهاجران دارند.

آبشار نياگارا  Niagara Falls

آبشار نياگارا يکي از زيباترين و بزرگ‌ترين آبشارهاي جهان به شمار مي‌آيد. زيبايي منحصر به فرد اين آبشار آن را به موقعيتي مناسب براي سپري کردن ماه عسل زوج‌هاي جوان تبديل کرده است. اما اين آبشار در مرز مشترک دو کشور امريکا و کانادا قرار گرفته است، از اين رو تنها نيمي از آن متعلق به کاناداست. اين آبشار، نام ديگري هم دارد و به آبشار نعل اسبي نيز معروف است.

کانو canoe

کانو ‏ گونه‌ای از قایق باریک و کوچک است. کانوها معمولاً با نیروی انسان پیش می‌روند ولی گاه موتور برقی یا بنزینی هم به آن‌ها وصل می‌شود. کانوها قایق های کوچکی هستند بدون ستون فقرات که به کمک پارو یا بادبان حرکت می کند. کانوها معمولاً سر و ته نوک‌تیزی دارند و روباز هستند. اکثر کانوها با رکاب زدن یک‌نفره یا دونفره حرکت می‌کنند. مسابقات کانو آب‌های خروشان برای نخستین بار به طور رسمی در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۷۲ مونیخ برگزار شد. این رشته در برنامه بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال تا ۱۹۸۸ سئول قرار نگرفت، اما در سال ۱۹۹۲ به برنامه المپیک بازگشت.

کانوها را بايد بخشي جدا نشدني از تاريخ و فرهنگ کانادايي‌ها دانست. شناورهايي چوبي که در گذشته نقش يک وسيله حمل و نقل مطمئن را براي مسافران و کاشفان ايفا مي‌کردند. کانوها تنها وسايلي هستند که در سکوت کامل و با آرامشي مثال‌زدني گردشگران و مسافران ماجراجو را از مسيرهاي آبي با زيبايي‌هايي طبيعي اين سرزمين آشنا مي‌کنند.

برج سی ان  CN Tower

 برج سی ان دومین برج بلند جهان است. ارتفاع این برج ۵۵۳،۳ متر (۱،۸۱۵،۳۹ فوت) است. این برج در شهر تورنتو در کانادا قرار دارد و سالانه حدود دو میلیون نفر توریست را به خود جذب می‌کند. این برج در سال ۱۹۷۶ به روی مردم گشوده شد. کل پروژه در حدود ۲۶۰ میلیون دلار (به ارزش سال ۲۰۰۵) هزینه در برداشت.

مرکز راجرز Rogers Centre

نخستین استادیوم ورزشی دنیاست که مجهز به سقف کاملا جمع شدنی است. در حال حاضر این استادیوم، ورزشگاه خانگی تیم بیس بال بلو جیز Toronto Blue Jays می باشد. مرکز ایر کانادا Air Canada Centre که در نزدیکی مرکز راجرز قرار گرفته است خانه تیم هاکی روی یخ می پل لیف تورنتو Toronto Maple Leafs می باشد.

تالار شهر Toronto City Hall

تالار شهر تورنتو خانه دولت شهرداری تورنتو، انتاریو، کانادا، و یکی از مشخص ترین نشانه های شهر است.

در سال ١٩٦٥ که ساختمان مدرن و خیره‌کننده‌ی تالار شهر تورنتو افتتاح شد، اهالی شهر چیزی شبیه آن ندیده بودند. این ساختمان را طراحی کردند تا جای تالار قدیمی شهر را بگیرد و دفتر کار شهردار و شورای شهر باشد.
ساختمان تالار، بر زمینی ساخته شده که پیش از آن محله‌ی چینی‌ها بود. این زمین اواسط دهه‌ی پنجاه مصادره و با خاک یک‌سان شد. شهردار تورنتو در سال ١٩٥٨ مسابقه‌ای ترتیب داد و معمارانی از سراسر دنیا، طرح‌های پیشنهادی خود برای تالار شهر را ارائه کردند. از میان معماران شرکت‌کننده از چهل و دو کشور، ویلیو رول (Viljo Revell) فنلاندی در مسابقه برنده شد و در سال ١٩٦١، ساختن این بنا را آغاز کردند.
تالار شهر تورنتو از دو ساختمان منحنی روبه‌روی هم تشکیل شده که در میان‌شان، اتاق شورای کروی شکل و سفیدی قرار دارد. این ساختمان‌ها ارتفاع یک‌سانی ندارد و برج شرقی بلندتر است. اگر از بالا به این ساختمان‌ها نگاه کنید، آن را به شکل یک چشم بزرگ می‌بینید. این مسئله باعث شده تالار شهر تورنتو، چشم حکومت لقب بگیرد. تالار شهر تورنتو با سبک مدرن خود یکی از نشانه‌های متمایز تورنتو محسوب می شود.

میدان یانگ و داندس Yonge  Dundas

میدان یانگ دانداس یک اتصال تجاری و میدان عمومی در مرکز شهر تورنتو واقع در گوشه جنوب شرقی تقاطع خیابان یانگ و خیابان دانداس شرقی میباشد. این میدان نزدیک مرکز ایتن Eaton Centre که یکی از مراکز خرید اصلی تورنتو است قرار گرفته است.

کاسا لوما Casa Loma
کاسا لوما که در زبان اسپانیایی به معنای خانه‌ی روی تپه است، عمارتی است به سبک نئوگوتیگ که به موزه تبدیل شده و یکی از دیدنی‌های مهم تورنتو به شمار می‌رود. این خانه سابقاً محل زندگی سر هنری میل‌پلت، تاجر معروف اهل تورنتو بود و ساختن آن از سال ١٩١١ تا ١٩١٤ به طول انجامید. ساختمان خانه سه‌طبقه است و باغ آن پنج هکتار وسعت دارد. تونلی زیرزمینی، خانه را به اسطبل و متعلقات آن متصل می‌کند. خانه با شکوه و زیبایی مبله شده و اسباب آن از بهترین‌های سرتاسر دنیا جمع‌آوری شده‌اند. کاسا لوما بر روی تپه واقع شده و چشم‌انداز تورنتو از آن، حتی از منظره‌ی شهر بر فراز برج CN هم زیباتر است.

موزه سلطنتی انتاریو The Royal Ontario Museum

بزرگ‌ترین موزه‌ی کانادا با مجموعه‌ای شامل بیش از شش میلیون اثر هنری، بخش مهمی از تاریخ فرهنگی و طبیعی دنیا را به نمایش گذاشته است. مجموعه‌ای دیدنی از دایناسورها، کانی‌ها و شهاب‌سنگ‌ها از جمله مجموعه‌های دیدنی و قابل توجه این موزه‌اند و مجموعه‌هایی از هنر خاور نزدیک، آفریقا، آسیای شرقی و تاریخ اروپا و کانادا نیز در آن چشم‌گیرند. اگر تمام این‌ها هم توجه‌تان را جلب نمی‌کند، مجموعه‌ی طراحی و هنرهای زیبای موزه هم طرفداران هنر را به خود جلب می‌کنند. این موزه‌ی پر و پیمان، می‌تواند یک روز کامل از سفر شما را پر کند.

 گالری هنر اونتاریو Art Gallery of Ontario
اگر می‌خواهید فقط از مهم‌ترین جاذبه‌ی توریستی تورنتو دیدن کنید، این گالری باید انتخاب بی‌چون و چرای شما باشد. طراحی ساختمان این گالری کار فرانک گری، معمار مشهور اهل تورنتو میباشد و فقط تماشای پیچ و تاب‌های عجیب ذهن گِری به رفتن به آن‌جا می‌ارزد. بعضی اتاق‌ها پنجره‌های سقفی دارند و هر روز تنظیم می‌شوند تا آثار هنری را به بهترین شکل ممکن نشان دهند.
بزرگ‌ترین مجموعه‌ی هنر کانادایی، آثار دوران رنسانس و باروک، مجموعه‌های اروپایی و افریقایی و آسیایی، هنرهای معاصر و خلاصه هر چیزی که فکرش را بکنید، در این گالری به نمایش گذاشته است. گالری هنر اونتاریو یا مختصراً AGO، بیش از هشتاد هزار اثر از قرن اول میلادی تا کنون دارد و یکی از بزرگ‌ترین گالری‌های آمریکای شمالی به شمار می‌رود.

باغ‌وحش تورنتو Toronto Zoo
باغ‌وحش تورنتو مساحتی حدود ٢٩٠ هکتار دارد و بزرگ‌ترین و کامل‌ترین باغ‌وحش کانادا به شمار می‌رود. این باغ‌وحش از نظر جغرافیای حیوانی هفت بخش مختلف دارد: هندومالایی، آفریقایی، آمریکایی، قطبی، استرالیایی، اوراسیایی و کانادایی. حیوانات در محیط بسته یا بازی مشابه محیط طبیعی زندگی خود قرار دارند و تعداد آن‌ها به بیش از شانزده‌هزار حیوان در ٤٩١ نوع می‌رسد. فعالیت‌های تفریحی و بخش‌های مناسب کودکان هم در این باغ‌وحش تدارک دیده شده‌اند.  با رفتن به باغ‌وحش تورنتو، خودتان را برای یک پیاده‌روی طولانی آماده کنید. تنها در فصل‌های گرم سال است که ماشین‌های باغ‌وحش، مسافران را این‌جا و آن‌جا می‌برند.

 ویزای توریستی یا دیدار

  • کانادا هرساله پذیرای بیش از پنج میلیون گردشگر است. بجز ساکنین کشورهایی که برای ورود به کانادا نیازی به اخذ ویزا ندارند، سایر بازدیدکنندگان و گردشگرانی که قصد ورود به کانادا را دارند باید برای اخذ ویزای توریستی یا دیدار اقدام کنند. اخذ این ویزا که در واقع ویزای اقامت موقت (TRV) کاناداست،  منوط به تحقق شرایطی است که در ادامه شرح داده شده است.

 گردشگران و بازدیدکنندگان

  • کسانی که می‌خواهند به عنوان گردشگر و یا برای دیدار نزدیکان خود به کانادا وارد شوند ‌باید ویزای اقامت موقت کانادا (یا ویزای توریستی و دیدار) دریافت کنند (البته بجز افراد مقیم چند کشور خاص که از این قانون مستثنی هستند). این افراد باید دارای پاسپورت معتبر بوده و نیز افسر اداره مهاجرت را قانع  کنند که کشور کانادا را قبل از انقضا اعتبار ویزا ترک کرده و به کشور خود بازخواهند گشت. بنابراین دلبستگی‌هایی نظیر داشتن شغل، داشتن خانواده، و داشتن خانه و ملک که متقاضی را به برگشت به کشورش تشویق می‌کند در تصمیم‌گیری افسر ویزا تاثیر گذار است و شانس دریافت ویزا را افزایش  می‌‌دهد. همچنین ممکن است از متقاضی خواسته شود دعوتنامه‌ای که از طرف میزبان کانادایی خود  دریافت ‌کرده‌است را ارائه کند. در این دعوتنامه باید اطلاعات مربوط به دعوت کننده، شخص مدعو، و  اطلاعات مربوط به سفر قید شود. این اطلاعات مواردی از قبیل نام کامل، تاریخ تولد، آدرس و شماره  تماس، علت و مدت سفر، شغل و میزان درآمد شخص دعوت کننده، تاریخی که بازدیدکننده کانادا را  ترک می‌کند، و وضعیت اقامت دعوت کننده در کانادا ( دعوت کننده شهروندکاناداست یا مقیم دائم این کشور؟) را شامل می‌شود. مدت اعتبار ویزای توریستی یا دیدار معمولا بیشتر از شش ماه نیست. ولی تحت شرایط خاصی امکان تمدید ویزا وجود دارد. کسانی که قصد دارند مدت اقامت موقت خود در کانادا  را افزایش دهند باید تقاضای تمدید ویزای خود را حداقل ۳۰ روز قبل از تاریخ انقضای ویزا ارسال کنند.  علاوه بر شرایط ذکر شده، متقاضی باید از نظر سلامتی جسمانی در وضعیتی خوب (ممکن است لازم  باشد برگه آزمایشات پزشکی جهت تأیید سلامتی شخص نیز درخواست شود)، و از پول یا حمایت  مالی کافی برای مدت اقامت در کانادا برخوردار باشند. میزان پول مورد نیاز  با توجه به شرایط و  مدت زمان اقامت، و اینکه متقاضی در هتل اقامت می‌کند یا در منزل دوستان یا خویشاوندان، متفاوت است.

مدارك مورد نياز براي درخواست ويزاي كانادا:  

– گذرنامه

– اصل فرم دعوت نامه (طبق آخرین ویرایش سال میلادی)

– تكميل فرم مشخصات فردي (پس از عقد قرار داد از دفتر تهران دریافت گردد و با دقت تکمیل گردد)

–  عكس (۴*۶) زمينه سفيد كاملا از روبه رو و عينك

– شناسنامه

– مدرک شغلی (طبق نمونه مورد تایید سفارت)

– مدارک فرزندان

– مدارك درآمد خود طبق آخرین مستندات مورد قبول سفارت در سال ۱۳-۲۰۱۲

– بيمه مسافرتي

– اصل مدارك جهت روئيت و كنترل در روز مصاحبه بايد همراه مسافر باشد.

– پرداخت هزینه بررسی مدارک به سفارت کانادا

ویزای شینگن تضمینی

نوشته کانادا اولین بار در پدیدار شد.

کانادا


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

آمستردام را با قایق درنوردید!

آمستردام را با قایق درنوردید!

ادامه مطلب
آمستردام را با قایق درنوردید! برنامه «قایق رانی در آمستردام» یکی از بزرگترین جاذبه ها و بهترین مراسم دریایی در جهان است که در آن کشتی های بزرگ و صدها کشتی ...
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری

ادامه مطلب
طولانی ترین دیوار دنیا | گینس های گردشگری در این قسمت از گینس های گردشگری نگاهی داریم به دیوار چین ( GREAT WALL OF CHINA )، طولانی ترین دیوار دنیا. شاید مشهورترین نشانه ...
۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

۵ دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی

ادامه مطلب
5 دلیل مهم برای داشتن بیمه ی مسافرتی زمانی که شما برای تعطیلات خود و مسافرت برنامه ریزی می کنید چه قصد سفر به کشورهای همسایه یا کشورهای دورتر را داشته ...
مراسم گرامیداشت روز دانشجو

مراسم گرامیداشت روز دانشجو

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/615jxd مراسم گرامیداشت روز دانشجو ...
فیلیپین، جایی شبیه بهشت

فیلیپین، جایی شبیه بهشت

ادامه مطلب
فیلیپین، جایی شبیه بهشت فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در ‏شرق کشور ویتنام، ...
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند

ادامه مطلب
نظر مسافران درباره کشورهایی که بدترین غذاها را دارند کشور بریتانیا مدتها بین مسافران لقب کشوری با بیمزه ترین غذاها را به خود اختصاص داده است. اما این کشور در این ...
ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ویدیو راهنمای گردشگری ایتالیا

ادامه مطلب
راهنمای گردشگری ایتالیا ایتالیا – رم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا در کمترین زمان و بهترین نرخ با شماره 09124434559  مهدی و 09120714715 مهدیلو تماس حاصل نمایید نوشته ویدیو راهنمای گردشگری ...
چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

چطور در زمستان و هوای سرد کمپ بزنیم؟

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: تابستان معمولا شلوغترین فصل کمپینگ است. ولی افرادی هستند که ترجیح میدهند زمستان ها اینکار را انجام دهند. کمپینگ در زمستان چالش برانگیزتر است و صحنه های ...
مناسب ترین چمدان برای یک سفر

مناسب ترین چمدان برای یک سفر

ادامه مطلب
مجله ایده آل: برای رفتن به مسافرت یکی از اصلی‌ترین وسایلی که حتما به آن احتیاج پیدا خواهید کرد انواع چمدان، ساک‌های مسافرتی و کیف‌های بزرگ است. دنیای چمدان‌ها ...
دهکده گردشگری عباس برزگر

دهکده گردشگری عباس برزگر

ادامه مطلب
http://dsfr.ir/i781hz دهکده گردشگری عباس برزگر ...
مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

مسجد الازهر هرم بزرگ جیزه

ادامه مطلب
از قدیمی ترین مساجد و دانشگاه های جهان اسلام محسوب می شود که در سال 361 هجری (975 میلادی) توسط جوهر صقلّی فرمانده فاطمی ساخته شده و منقول است که ...
مسجد سلطان حسن

مسجد سلطان حسن

ادامه مطلب
در سال 757 هجری (1356 میلادی) توسط سلطان حسن بن محمد بن قلادون به عنوان مسجد و مدرسه ای برای چهار مذهب اسلامی شناخته شده تأسیس گردیده و از زیباترین ...
فانوس اسکندریه

فانوس اسکندریه

ادامه مطلب
فانوس دریایی اسکندریه هفتمین مورد عجایب هفتگانه جهان است که در مصر قرار داشت. برجی که بر فراز آن آتشی بود تا شبها راهنمای ملوانان برای رسیدن به بندر اسکندریه ...
مسجد عمروبن عاص

مسجد عمروبن عاص

ادامه مطلب
اولین مسجدی است که در سال 21 هجری در مصر ساخته شده و گفته می شود چهاردهمین مسجدی است که در اسلام ساخته شده است. از آن جا که قدیمی ...
اهرام سه گانه مصر

اهرام سه گانه مصر

ادامه مطلب
مجموعه اهرام جیزه نام مجموعه اهرام سه گانه و تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه شمالی شهر قاهره کنونی واقع شده است. هرم بزرگ جیزه ...
قلعه صلاح الدین

قلعه صلاح الدین

ادامه مطلب
قلعه صلاح الدین قاهره یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری در مصر است و بخاطر نسیم خنکی که در آن منطقه می وزد به آن لقب گنبد مملو از باد ...
مسجد ابن طولون رود نیل

مسجد ابن طولون رود نیل

ادامه مطلب
در سال 265 هجری (886 میلادی) توسط احمد ابن طولون ساخته شده و سومین مسجد ساخته شده در تاریخ اسلامی مصر و از بزرگ ترین مساجد این کشور با 26 ...
مسجد محمدعلی پاشا

مسجد محمدعلی پاشا

ادامه مطلب
مسجد محمد علی پاشا واقع در قلعه صلاح الدین قاهره در مصر است که از سوی محمد علی پاشا بین سالهای 1830 تا 1848 به سبک معماری عثمانی و الگو ...
کتابخانه اسکندریه

کتابخانه اسکندریه

ادامه مطلب
یكی از شگفتیهای دنیای قدیم، كتابخانه اسكندریه در كشور مصر بود. این كتابخانه 228 سال قبل از میلاد مسیح، توسط بطلمیوس اول در شهر بندری اسكندریه بنا شد و به ...
مجسمه ابوالهل

مجسمه ابوالهل

ادامه مطلب
یکی از آثار بسیار زیبایی که در رو به روی هرم بزرگ قرار دارد مجسمه ابولهل است این مجسمه از لحاظ معماری بسیار زیبا می باشد و طبق مدارک به ...
پل ریالتو ( Rialto Bridge )

پل ریالتو ( Rialto Bridge )

ادامه مطلب
پل ریالتو ( Rialto Bridge ) یکی از چهار پلی است که بر روی کانال گراند ( Grand Canal ) در ونیز ایتالیا قرار دارد. پل ریالتو قدیمی ترین پل ...
استونی

استونی

ادامه مطلب
جمهوری استونی ( Estonia ) کوچکترین و شمالی ‌ترین کشور منطقه بالتیک است و از تعداد زیادی جزیره در ساحل جنوبی خلیج فنلاند تشکیل شده است. استونی از جنوب با ...
میانمار

میانمار

ادامه مطلب
میانمار ( Myanmar ) یا برمه موسوم به سرزمین طلایی کشوری است که اکثر ساکنان آن را بودایی‌ ها تشکیل داده‌ اند. میانمار در قرن نوزدهم به تصرف بریتانیایی ‌ها ...
میکرونزی

میکرونزی

ادامه مطلب
ایالات فدرال میکرونزی ( Micronesia ) کشوری در میان آب ‌های اقیانوس آرام است که از مجموعه 600 جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. کشور میکرونزی در شمال ...
آلمان

آلمان

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، ...
برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

برای پیاده روی اربعین چطور آماده شویم؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر: «پیاده روی اربعین» و دغدغه های مربوط به آن، این روزها موضوع گپ و گفت خیلی از هموطنان ماست.برای آمادگی بیشتر زائران حسینی در این سفر معنوی، ...
۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

۱۳ دلیل بیماری و استرس در سفر

ادامه مطلب
وب‌سایت گردالی: بعضی وقتها در طول سفر استرس همراهتان است یا سرما میخورید و بیمار میشوید. در ادامه دلایل این اتفاق ها و راه حل هایی ساده برای برطرف ...
اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

اطلاعات کلی در مورد تونس – راهنمای گردشگری و توریستی تونس

ادامه مطلب
پایتخت : تونس وسعت : حدود 164 هزار کیلومتر مربع جمیعت : حدود 10 میلیون نفر زبان رسمی : عربی پول رایج : دینار تونس کد تلفن : 00216 شهرهای مهم : تونس، حمامت موقعیت : تونس نام ...
دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

دریم ورلد بانکوک – راهنمای گردشگری و توریستی تایلند

ادامه مطلب
شهربازی بانکوک با انواع بازی ها و سرگرمی های متعدد، ساعت های شادی را برای کودکان فراهم می کند. شهر برفی، تنگه باریک، اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده، پیست اتومبیل رانی ...
آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

آلمان – آشنایی با کشور آلمان ( Germany )

ادامه مطلب
جمهوری فدراتیو آلمان ( Germany ) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال 1989، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روز افزون، گذشته ...

های گردی