۱۰ مقصد گردشگری بهار

موضوع: جاذبه های گردشگری تاریخ: ۰۶ آبان ۱۳۹۴ 0 دیدگاه 672 مشاهده

۱۰ مقصد گردشگری بهار

به نقل از های برگ: اکنون که در آخرین ماه فصل زیبای بهار هستیم، رفته رفته می‌شود گرمای حضور تابستان را حس کرد. انگار همین دیروز بود که به این فصل زیبا خوش آمد گفتیم، اما انگار کم کم زمان وداع نزدیک می‌شود. شاید بد نباشد ببینیم بهترین مقاصد گردشگری بهار امسال چه شهرهایی بودند.

بهار با سبزی و طراوت درخشان خود، همه را دعوت به حضور در طبیعت و لذت بردن از مناظر زیبایی می‌کند که بعضی از آنها تنها مختص همین فصل هستند. عطری در هوا موج می‌زند که هر عاشق طبیعت و گشت و گذاری را وا می‌دارد، دل از خانه کنده و قدم به کوچه و خیابان بگذارد. جایی که همه چیز نشان از بهار دارند.

از درختانی که دیگر بار لباس سبز و باشکوه به تن کرده‌اند، از شکوفه‌هایی که بی حرف و گفت، عطر دل انگیز در هوا می‌پراکنند، از نغمه‌ی پرندگانی که احساس‌شان را در قالب آواهایی شورانگیز بیان می‌کنند و البته از حال و هوای متغیری که گاه نسیمی مهمانت می‌کند، گاهی درخشش بی‌امان خورشید در انتظارت است و گاهی نیز نم نم بارانی که یک باره می‌بارد و همه چیز را طراوت و شادابی دو صد چندان می‌بخشد.

از این رو فصل بهار یکی از بهترین اوقات سال برای گشت و گذار است. سالانه میلیون‌ها توریست و گردشگر راهی زیباترین نقاط زمین در این زمان شده و بهار را در دل طبیعت و یا مناظر زیبا تجربه می‌کنند. به سراغ مقاصد گردشگری برتر امسال می‌رویم که بازدید کنندگان بسیاری را مجذوب خود نموده‌اند.


۱۰٫ زمین‌های سنگلاخی، یوتا، ایالات متحده

زمین‌های سنگلاخی یوتا، در شمار زمین‌های خشک، فرسایش یافته و با کم‌ترین پوشش گیاهی به شمار می‌روند. علیرغم دورنمای نسبتاً دلسرد کننده، این مناطق اغلب حقّه‌هایی مخفی برای شگفت زده کردن بازدیدکنندگان در آستین دارند. گیو تال (Gyu Tal)، عکاسی است که از یکی از پدیده‌های شگفت انگیز این منطقه  تصاویری جالب توجه گرد آورده است. رویدادی که هر دو سال یک‌بار رخ می‌دهد. تنها در عرض چند روز این گستره‌ی پهناور با پوششی رنگارنگ از گل‌های “Scorpion Weed” و “Bee plant” در برگرفته شده و مناظری بدیع پدید می‌آورد. یک باره زمین خشک به دریایی از رنگ‌های بنفش، صورتی و زرد بدل شده و بوی خوشی در هوا می‌پیچد.

سمت راست: Scorpion Weed     سمت چپ: Bee Plant

در هر زمانی می‌توان به این منطقه سفر کرد، اما گر قرار بر مشاهده‌ی این رویداد شگفت انگیز باشد، فصل بهار بهترین وقت است. هر چند باید گفت نمی‌توان زمانی دقیق برای به شکوفه نشستن این گیاهان متصوّر بود، چرا که این پدیده زمان مشخصی نداشته و بسته به شرایط آب و هوایی و البته رطوبت هوا رخ می‌دهد.


۹٫ قلّه‌ی هوانگ‌میسان (Hwangmeasan)، جیه‌اونگ‌سانگ‌نام‌-دو (gyeongsangnum- do)، کره‌ی جنوبی

با ارتفاعی در حدود ۱۱۰۸ متر، این کوهستان به دو دلیل از اقبال عمومی خوبی برخوردار است، یکی قرار گرفتن آاِنسا (Haeinsa) است، معبدی بودایی که در قرن سیزدهم در این ناحیه بنیان نهاده شده و دارای مجموعه‌ای از نسخ  و کتاب‌های مقدس بوداییان است، مورد دوم این گل‌های زیبا و خوش نقش و نگارند که از جمله دلایل محبوبیت این کوهستان به شمار می‌روند. هر بهار، مزارع اطراف قلّه با پوششی انبوه از گل‌های صورتی رنگ آزالیای سلطنتی پوشیده می‌شود که به گفته بسیاری گل‌هایی خوش عطر و بو هستند. این گل‌ها به ویژه به دلیل برگزاری جشنواره‌ی بهاری گل‌های آزالیای هوانگ میسان که از سال ۱۹۹۷ هر ساله برگزار شده است، مورد توجه قرار دارند.

در کنار مناظر زیبا و چشم اندازهای تماشایی این منطقه، رویدادهای فرهنگی متعددی نیز در این ناحیه برقرار است که از آن جمله می‌توان به همین جشنواره اشاره کرد که در ماه می برگزار می‌شود.


۸٫ دره‌ی کازابلانکا، شیلی

در نیمکره‌ی جنوبی، اوضاح جوّی متفاوت است. این روزها احتمالاً زمان برداشت محصول فرا رسیده است. دره‌ی کازابلانکا، جای زیباییست، به ویژه زمانی که آب و هوا معتدل و مدیترانه‌ای است. انگور، محصول اصلی این منطقه است و تا چشم کار می‌کند تاکستان می‌بینی و تاکستان. فصل بهار زمانی مناسب برای سفر به این دره، اقامت در هتل- بوتیک‌ها و البته صرف شام و نوشیدنی‌های محلی در رستورانهای متعدد این ناحیه است.

از ماه مارس تا جون، بهترین زمان برای سفر به این منطقه و لذت بردن از چشم اندازهای باشکوه آن است.


۷٫ تاسمانی، استرالیا

این جزیره بیش از هر چیز به مناظر بدیع، چشم‌اندازی‌های حیات وحش و طبیعت خود می‌بالد که به عنون میراثی جهانی شناخته شده‌اند. اگرچه اکنون این منطقه از جهان فصل پائیز را تجربه می‌کند، پوششی رنگارنگ، کوهستان‌های منطقه را در برگرفته و مناظری تماشایی و مسحور کننده ایجاد کرده است. در کنار آب و هوای دلپذیر این روزها، این جزیره از ماه مارس تا آوریل، بهشتی رویایی برای ماجراجویان و عاشقان گشت و گذار در میان مناظر طبیعی به شمار می‌رود.

بعد از حضور در ساحل، گشتی در طبیعت بکر و دست نخورده، راه پیمایی در میان کوه‌ها و وقت گذرانی در جنگل، شاید بد نباشد به هوبارت (Hobart) سر زد، پایتخت پرجنب و جوش و زنده‌ی این جزیره که با شب‌های شلوغ و امکانات متعدد و مناسب، اوقات خوب و خوشی را برای مسافران فراهم می‌آورد.


 ۶٫ مسیر آتلانتیک، ایرلند

این یکی از زیباترین مسیرهای عبور و مرور در کل این اقلیم است. مسیری که از بخش دونِگال (Donegal) شروع به ناحیه‌ی کُرک (Cork) ختم می‌شود. این مسیر پرپیچ و خم و شاداب در میان خط ساحلی غرب کشور می‌تازد و به پیش می‌رود. این مسیر در مجموع با ۲٫۴۰۰ کیلومتر امتداد، مسیر طولانی و شاید خسته کننده باشد، اما می‌توان آن را به شکل گردشی تفریحی و به صورت مسیرهای کوتاه طی کرد، در شهرهای کوچک و بزرگ توقف کرده و از مناظر جاده‌ای لذت برد. ضمن آنکه جشنواره‌های متعددی  نیز در شهرهایی که سر راه این مسیر قرار گرفته‌اند، برگزار شده که می‌توانند سفری شاد و پر خاطره را رقم بزنند.

جشنواره‌ی سنت پاتریک در تاریخ ۱۴-۱۷  ماه مارس در کُرک، جشنواره‌ی خوراکی‌های گَلوِی (Galway) از دوم تا ششم ماه آوریل و فستیوال صدفکانی‌مارا (Connemara) هم از اول تا سوم ماه می برگزار شده و در مجموع بهاری پر طراوت و مملو از رویدادهای فرهنگی جالب توجه را نوید می‌دهند.


۵٫ تاکستان‌های واناکا (Wanaka)، نیوزیلند

شهری زیبا در جزیره‌ی جنوبی نیوزیلند که مهمان گردشگران بی‌شماری از گوشه و کنار جهان است. این منطقه در فصل زمستان با پیست‌های اسکی مناسب و در تابستان با راه پیمایی، ماهیگیری، کوهنوردی و دیگر فعالیت‌های مفرّح، اوقاتی خوب و به یادماندنی را به رقم می‌زند. اما در فصل پائیز که از ماه مارس تا جون به طول می‌انجامد، فصل انگورچینی آغاز شده که اصلی‌ترین فرآورده‌ی این شهر به شمار می‌رود. و به همین دلیل یکی از معروف‌ترین و در عین حال زیباترین تاکستان‌های جهان نیز که به ویژه مورد علاقه‌ی عکاسان است، در همین نقطه واقع شده است. بسیاری از  گردشگران در این فصل با ثبت نام در تورهای گردشگری، اوقات خوشی را در این منطقه می‌گذرانند.

جشنواره‌ی انگور چینی گیبسون (Gibston) ، هر ساله در سومین یکشنبه‌ی ماه مارس برگزار می‌شود. همچنین موعد برگزاری جشنواره‌ی برداشت محصول و فستیوال خوراکی‌ها نیز عید پاک هر سال است. در عین حال تاکستان‌های سرسبز این منطقه در تمام طول سال به گرمی از بازدیدکنندگان استقبال می‌کنند.


۴٫ آنزابورگو (Anza- Borrego)، کلیفرنیا، ایالات متحده

بزرگ‌ترین پارک ایالت کلیفرنیا، هر ساله با به گل نشستن گیاهان بیابانی، خوشامدگویی گرم و غیر منتظره‌ای از بازدید کنندگان خود به عمل می‌آورد. گردشگران معمولاً از راه پیمایی در میان دره‌ی پالم بورگو (Borrego Pulm)که ۵ کیلومتر امتداد دارد، لذت می‌برند. در این فصل از سال این مسیر با چشم اندازی از گل‌ها و گیاهانی همچون اسطوخودوس، شاه پسند بیابانی، بوته‌های لطیف و اوکوتیلو (Ocotillo) که گیاهی شبیه به کاکتوس است، نمایی کاملاً متفاوت می‌یابد. همچنین دره‌ی “حفره‌ی جهنمی” (Hellhole) نیز بر خلاف نامش، با پس زمینه‌ای از کاکتوس‌های خمره ای شکل، گل‌های رنگارنگ لوپین و البته همراهی آبشار زیبای مِیدِن‌هِر(Maidenhair)، جلوه‌ای بهشتی به خود می‌گیرد.

بیابان این ناحیه به تنهایی و در تمام فصول سال، جاذبه‌ای توریستی و محبوب است. اینجا تنها توده‌ی شن  به چشم نمی‌آیند بلکه سطوح خشن صخره‌های کوچک و بزرگ نیز، دورنمای کلی منطقه را تحت الشعاع خود قرار داده‌اند. وجود دره‌ها و مسیرهای راهپیمایی مناسب و متعدد، دیگر ویژگی این منطقه است که گشت و گذار در این پارک را فعالیت تفریحی مناسبی معرفی می‌کند.


۳٫  پالاوان (Palawan)، فیلیپین

پالاوان آیلند، استان و جزایر و ایالتی سرسبز در کشور فیلپین است. اینجا در اصل تقریباً از ۱۷۸۰ جزیره‌ی کوچک و بزرگ تشکیل شده که بزرگ‌ترین آنها یکی از مقاصد گردشگری معروف جهان به شمار می‌رود. جایی که به دلیل جنگل‌های انبوه، طبیعت بکر و دست نخورده، کوهستان‌های زیبا، سواحل ماسه‌ای سفیدرنگ و البته آب زلال و کریستال گونه‌ی خود، شهرتی بسزا دارد. درشمالی‌ترین بخش پالاوان، اِل نیدو (El Nido) قرار گرفته که به دلیل ردیفی از صخره‌های عمودی تشکیل شده از سنگ‌های آهکی مسحور کننده، بسیار معروف و شناخته شده است.

از ماه مارس تا ماه جون، بهترین زمان برای سفر به این ناحیه است. در این موقع از سال، هوا دلپذیر، آفتابی و گرم است. در سایر اوقات، این منطقه از رطوبت بالا رنج می‌برد.


۲٫ والَّتا (Valletta)، مالت

پایتخت مالت در دریای مدیترانه، حقیقتاً جواهری واقعی است. جایی که بافت شهری و قدیمی آن، جزئی از میراث تاریخی جهان است. ارتفاعات و فضای اطراف این شهر را طبیعتی بی‌نظیر و دست نخورده احاطه کرده است. به همین دلیل جای تعجب نیست که چرا هر ساله جمعیتی انبوه، جذب این منطقه می‌شوند. اگر چه فصل تابستان اوج شلوغی این شهر است، اما بهار برای آن دسته که دوست دارند سبکبال و آسوده خاطر در شهر به گشت و گذار بپردازند، فصل ایده‌آل‌تری است. آب و هوا نیز در این اوقات از سال روی خوش نشان داده و هوا معتدل و دلپذیر است.

صنایع دستی و آثار باستانی قالب توجهی از دوره‌های تاریخی مختلف حیات بشر، در این شهر وجود دارند که می‌توان اطلاعات بیشتری از آنها درموزه‌ها بدست آورد. همچنین باستان شناسان آثار درخشان و تاریخی بی‌شماری را در دل این شهر یافته‌اند که تاریخچه‌ای غنی از ساکنان  نواحی مدیترانه‌ای را، در اختیار محققان قرار می‌دهند.


۱٫ جشنواره‌ی ملّی شکوفه‌های گیلاس، واشنگتن. دی. سی، ایالات متحده

در سال ۱۹۱۲، از سوی ساکنان توکیو، ۳ هزار اصله درخت گیلاس به شهر واشنگتن اهدا شد. هر ساله و در فصل بهار این درختان زیبا به شکوفه نشسته و تاریخ و فرهنگ غنی این کشور را در بخشی دیگر از جهان، جاودانه به نمایش می‌گذارند. اما چیزی که بیش از این زیبایی رویایی جلب توجه می‌کند، برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های متعدد فرهنگی- تفریحی است که به بهترین شکل همبستگی و دوستی دو ملّت را به تصویر می‌کشند. امسال هنرمندانی از کشور ژاپن در مکان‌های عمومی به اجرای آثار هنری و سرگرم کننده پرداخته و زمینه ساز آشنایی بیشتر ساکنان واشنگتن، با فرهنگ مردمان کشور آفتاب تابان شدند.

این روزها زمان خوبی برای بازدید از پایتخت ایالات متحده است. جوّی شاد و پر جنب و جوش بر شهر سایه انداخته و به لطف زیبایی ساکورا، مناظر و چشم اندازهای رویایی بسیاری شکل گرفته است.

کشور ما نیز در فصل بهار حال و هوای دیگری دارد.، به ویژه اردیبهشت ماه که آب و هوا و طبیعت سمفونی دلپذیری به راه می‌اندازند. امسال و در فصل بهار به کدام قسمت از کشور سفر کردید؟ به نظر شما مقاصد مطلوب گردشگری ایران در فصل بهار، کدام استان‌ها و شهرها هستند؟ اطلاعات و دانش خود را نیز با ما در میان بگذارید.


ویزای شینگن تضمینی مجله راهنمای ویزا

دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط


دیگر مطالب بخش

کدام شهر ایران هتل های گران تری دارد؟

کدام شهر ایران هتل های گران تری دارد؟

ادامه مطلب
روزنامه هفت صبح: دست خودتان است؛ یک شب اقامت در هتل آپارتمان 65 هزار تومانی را انتخاب می کنید یا با پرداخت سه میلیون و 550 هزار تومان به ...
زیباییِ از دست رفته روستاي گردشگري قلات

زیباییِ از دست رفته روستاي گردشگري قلات

ادامه مطلب
وب‌سایت توریسم آنلاین: آنقدر زباله هاي شهري، تعدد خانه هاي مخروبه و كوه هايي كه در حال برش هستند تا به ساختمان هاي فلزي و بتني تبديل شوند در ...
آبشار منج،دنا

آبشار منج،دنا

ادامه مطلب
زهرا مرادی استان کهگیلویه و بویراحمد, طبیعی و تفریحی آبشار منج دنا در موقعیت جغرافیایی E510647 N310912 در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع است. منج یکی از شهرهای استان است. گویش، ...
زیباترین آبشارهای ایران در استان‌های جنوبی

زیباترین آبشارهای ایران در استان‌های جنوبی

ادامه مطلب
وب‌سایت چیدانه - فاطمه افشاریان: در روزهای آغازین فصل پاییز با خنک‌تر شدن هوا آن دسته از عزیزانی که به خاطر گرمای تابستان عطای سفر تابستانی را به لقایش ...
گردشگری غذا در ایران با این همه خوراکی

گردشگری غذا در ایران با این همه خوراکی

ادامه مطلب
ماهنامه پیشه و تجارت - زهرا محرابی: گردشگری غذا یا به قول ایرانی ها، شکم گردی یک سبک گردشگری است که سال هاست مورد توجه توریست ها بوده و ...
پاییز گردی رویایی در جنگلی بر فراز ابر ها

پاییز گردی رویایی در جنگلی بر فراز ابر ها

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: ایرانگردی در همه فصل های سال به خصوص در پاییز،‌ حس و حال خاصی دارد. پاییز،‌ فصل هزار رنگ هزار نقش است و به ...
کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر

کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر

ادامه مطلب
کاخ سلطنتی مرمر ،رامسر کاخ سلطنتی رامسر یا کاخ مرمر یکی از نفیس‌ترین آثار دوران پهلوی در شمال ایران است. این کاخ به دستور رضا شاه پهلوی در سال ۱۳۱۶ به بهره‌برداری رسید و تا انقلاب سال ...
راز عمارت سفید در دل کویر کرمان

راز عمارت سفید در دل کویر کرمان

ادامه مطلب
خبرگزاری ایسنا - سمیه حسنلو: کنار ریل‌های آهنی منتهی به شهر کرمان، در دل کویر، عمارت سپیدرنگِ باشکوهی دیده می‌شود که تا همین یک سال پیش، مخروبه‌ای بیش نبود ...
ویدیو آبگرم یله گنبد،کیمیایی در دشت قزوین

ویدیو آبگرم یله گنبد،کیمیایی در دشت قزوین

ادامه مطلب
ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت ...
از کباب‌ تا‌ کوفته‌ تبریزی‌ و‌ دیزی‌ خوری‌ در تهران

از کباب‌ تا‌ کوفته‌ تبریزی‌ و‌ دیزی‌ خوری‌ در تهران

ادامه مطلب
وب‌سایت آفتاب نیوز: «تصور کنید که در دشتی سرسبز پر از شالیزارها، مزارع چای و باغ‌های زیتون هستید؛ جایی که به شما اجازه می‌دهد تا زردآلوهای طلایی را بچینید ...
کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر

کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر

ادامه مطلب
کارگاه نمد مالی در جواهردره رامسر دست هایی که این روزها چنین لرزه به جانشان افتاده، همان دست های توانایی است که سالهای طولانی چراغ هنری اصیل را روشن نگه ...
دیدنی ترین دریاچه های ایران

دیدنی ترین دریاچه های ایران

ادامه مطلب
مجله همشهری دانستنیها: دریاچه ها یکی از پرطرفدار ترین مکان های گردشگری ایران هستند. باید بدانید که دریاچه های زیبایی در کشورمان وجود دارد که ما از وجود آنها ...
پل گاودوش‌ آباد اوقان ، سراب

پل گاودوش‌ آباد اوقان ، سراب

ادامه مطلب
این اثر در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۱۸۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این پل در استان آذربایجان شرقی، شهرستان سراب و ...
بزرگترین و شگفت انگیزترین غارهای ایران

بزرگترین و شگفت انگیزترین غارهای ایران

ادامه مطلب
مجله همشهری دانستنیها - اشکان خسروپور: ایران از نگاه غارنوردان حدود دو هزار «غار» دارد. می گوییم از نگاه غارنوردان، چون هر کدام از رشته هایی که کارشان با ...
«سی تیر»، خیابانی به وسعت تاریخ ایران

«سی تیر»، خیابانی به وسعت تاریخ ایران

ادامه مطلب
مجله مهرگان نو - سارا میرشجاعی: در دل پایتخت شلوغ و پر رفت و آمد، نبض خیابانی می زند که پرسر و صداست اما سنگینی تاریخی پرحکایت را به ...
پاییز گردی در زیباترین باغ تهران

پاییز گردی در زیباترین باغ تهران

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: پاییز گردی در تهران نیز،‌ همیشه حال و هوای خاص خود را داشته است. پاییز، فصل گالری گردی و موزه گردی بوده، چرا که ...
گُمیشان؛ شهری که یادگار اشکانیان دریانورد است

گُمیشان؛ شهری که یادگار اشکانیان دریانورد است

ادامه مطلب
مجله مهرگان نو: سندهای تاریخی بی شماری هست که نشان می دهد «گمیشان» یکی از هسته های یک جانشینی اشکانیان بوده، آن هم درست زمانی که «گرگان رود» از ...
ویدیو نخل و نخل گردانی در استان یزد

ویدیو نخل و نخل گردانی در استان یزد

ادامه مطلب
ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت ...
چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

ادامه مطلب
وب‌سایت عصر ایران: روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» ...
جزایر ایرانی خلیج فارس را بشناسید

جزایر ایرانی خلیج فارس را بشناسید

ادامه مطلب
برترین ها: خلیج همیشه فارس در جنوب کشورمان قرار دارد و نام خلیج فارس تا ابد خلیج فارس باقی خواهد ماند. در این میان آنچه که ...
گردشگران خارجی بعد از سفر به ایران چه می نویسند؟

گردشگران خارجی بعد از سفر به ایران چه می نویسند؟

ادامه مطلب
خبرگزاری مهر - رویا سادات هاشمی: خواندن سفرنامه گردشگرهای خارجی که به ایران سفر کرده اند همیشه فرصت هیجان انگیزی است برای محک زدن خودمان،برای اینکه بدانیم ما و ...
شگفت انگیزترین ماهی های جهان در نصف جهان!

شگفت انگیزترین ماهی های جهان در نصف جهان!

ادامه مطلب
هفته نامه همشهری سرنخ - جلال الدین شمسایی: برای دیدن کلکسیونی از ماهی های عجیب و غریب باید زحمت یک مسافرت را به خودتان بدهید و به تونل آکواریوم ...
خانه موزه های گرانبهای ایران

خانه موزه های گرانبهای ایران

ادامه مطلب
ماهنامه پیشه و تجارت: بارها پیش آمده از کنار خانه های قدیمی عبور کرده ایم و رنگ و بوی زندگی از آن به مشام مان رسیده است. رنگ و ...
پنج مقصد گردشگری گمنام در ایران

پنج مقصد گردشگری گمنام در ایران

ادامه مطلب
جام جم آنلاین: «برای آن ها که به دنبال تجربه های جدید هستند، ایران کشوری است مملو از جاذبه های کمتر شناخته شده که با زیبایی و قدمت تاریخی ...
به مثلث برمودای ایران خوش آمدید

به مثلث برمودای ایران خوش آمدید

ادامه مطلب
وب‌سایت روزیاتو: بیابان گردی و کویر نوردی، یکی از ظرفیت های ممتاز گردشگری در ایران چهار فصل است و مخاطبان داخلی و بین المللی فراوانی دارد. یکی از جاهایی ...
عجیب ترین دریاچه و تالاب های ایران

عجیب ترین دریاچه و تالاب های ایران

ادامه مطلب
وب‌سایت همگردی: تصور ذهنی بیشتر ما از دریاچه، حوضچه ای پر آب با طبیعت سرسبز هست که اطراف اون رو زیبا کرده و با شنیدن اسم تالاب هم، تالاب ...
تنها ۱۰کشور در آرامش به سر می برند

تنها ۱۰کشور در آرامش به سر می برند

ادامه مطلب
zoomit.ir: موسسه اقتصاد و صلح فعالیت خود را بر مبنای توسعه شاخص‌هایی برای تحلیل صلح و سنجش ارزش اقتصادی آن انجام می‌دهد. این موسسه با محاسبه هزینه جرم و ...
نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس»

نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس»

ادامه مطلب
وب سایت همشهری شش و هفت - محمد باریكانی: كیش مهم‌ترین جزیره گردشگری و تجاری ایران است كه سالانه گردشگران بسیاری از داخل و خارج ایران را به ...
جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

ادامه مطلب
در پنجاه کیلومتری جنوب شرقی شهرستان آمل منطقه میان بند در ارتفاع ۱۵۳۰ متری از سطح دریا روستایی ییلاقی به نام گت کلا با طول و عرض جغرافیایی ۵۳″ ۲۹′ ...
گردشگران در سفر به اسپانیا این شهرهای زیبای اسپانیا را حتما ببینید! +عکس

گردشگران در سفر به اسپانیا این شهرهای زیبای اسپانیا را حتما ببینید! +عکس

ادامه مطلب
شهرهای کوچک و ارزان اسپانیا که گردشگران باید ببینند در طول چهار دهه گذشته صنعت گردشگری اسپانیا بسیار پیشرفت کرده است به طوری که به دومین صنعت گردشگری ...

های گردی